Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Sprawy Ratusza w Bielsku-Białej które noszą znamiona przest

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez Andrzej » wtorek, 27 lis 2012, 09:18

Kiedy sięgnę pamięcią do tych odległych czasów kiedy obecny Włodarz obejmował stery Miasta jedną z pierwszych jego inicjatyw było zgłoszenie do organów ścigania licznych spraw poprzedników które nosiły znamiona przestępstwa.
Co prawda kolejne rozprawy rozgrzeszały potencjalnych "winowajców"ale był dym i pokazanie kontrastu ze stary porządkiem.
Po kilku kadencjach uzbierało się jednak wiele wątpliwych rozwiązań które będą miały dołujący wpływ na nasze miasto przez wiele lat następnych.
Wystarczy wprowadzenie porządnego rachunku ekonomicznego wolnego od zadęcia propagandowego by powstały pytania:
a/ ile dopłacamy i będziemy dopłacali w perspektywie lat do sztandarowych inwestycji miejskich:
- hali widokowej
- stadionu
- zbocza Dębowca
- producenta siporexów
- extraklasowego Podbeskidzia
- pasa betonowego lotniska
- betonowego parku przy Słowackiego
b/powyższe tematy jako pomniki władzy realizuje się pomimo pewności, że zdołują miasto w przyszłości i cofną o wiele lat bo jednocześnie kredyty trzeba będzie spłacić.
c/w jaki sposób na mieszkańców przerzuci się konieczność finansowania powyższych
(część odpowiedzi już znamy - podatki i opłaty śmieciowe)
Liczę,że forumowicze pomogą znaleźć więcej podobnych przykładów które oprawione w ramki posłużą nowej władzy ( lub Komisarzowi) do zgłoszenia jako mające znamiona...
Ostatnio edytowano wtorek, 27 lis 2012, 09:20 przez Andrzej, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej
użytkownik
 
Posty: 101
Na forum od: 11 wrz 2006, 08:09

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 lis 2012, 09:43

@Andrzej/ weż sobie - za darmo! - magazyn ratuszowy i przyjmij do wiadomości, że wymieniłeś znaczące sukcesy Włodarzy naszego miasta
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 lis 2012, 10:05

@ZiZ napisz co wg. Ciebie miasto powinno wybudować żeby tacy jak Ty i Andrzej byli zadowoleni.Widzisz i czytasz że malkontenci /zorganizowani/ nie mogą przekroczyć progu poparcia na poziomie 25-28%
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 lis 2012, 10:41

Jestem malkontentem ale nie "zorganizowanym". Kwestia wyboru co się buduje należy do władz. Ja akceptuję wymienione powyżej inwestycje ale pod warunkiem zrównoważonego budżetu.
O ile ktoś zaglądał na forum często, to wie, że popierałem budowę stadionu.
Inwestycja na Dębowcu nie bierze pod uwagę żadnego planu biznesowego opłacalności tego projektu. Inwestowanie w infrastrukturę narciarską popieram.
Realia są takie, że cały kompleks na Pilsku poszedł za kilkanaście baniek, szczyrkowski ON za kilkanaście baniek, banki sprzedają niespłacone duże wyciągi za parę, parenaście baniek a tu na 600 metrów oślej łączki wywala się ile wlezie.
Iwestycje w B-B są prowadzone tak aby zarobił projektant, wykonawcy i aby aparat urzędniczy miał kupę roboty i podkładkę na rozrost.
W budżecie miasta na rok bieżący przewidziano 14% wzrost kosztów administracji mimo iż fundusze UE są na wyczerpaniu w tej puli i inwestycje nie rosną.
Prawa Parkinsona działają skutecznie, modelowo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez jacok_k » wtorek, 27 lis 2012, 13:20

Trzaby jeszcze dodać, że ta "ośla łączka" należy w znacznej części do prywatnych właścicieli i miasto będzie musiało płacić dzierżawę za użytkowanie gruntów.
O naśnieżaniu "wodą przydatną do spożycia" nie wspomnę...
Żeby było "smaczniej", dobrze by było sprawdzić co to są za "prywatni właściciele" i jakie związki (rodzinne?) mają z włodarzami... radnymi...
jacok_k
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 3 sty 2012, 12:31

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 lis 2012, 13:53

Panowie.
Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.
Szkoda że użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka.
Z tego też powodu wielu widzi wirtualne przestępstwa i nie ma odwagi powiadomić j/w.
Jestem przekonana że inwestycje w Bielsku były i są pod "dobrą lupą" instytucji do tego powołanych.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 lis 2012, 14:11

Podwyżka cen wody i ścieków.

Właśnie w tej chwili RM przegłosowuje podwyżkę wody o 31groszy, ścieków o 33 grosze, odprowadzenia wód opadowych o 33grosze netto plus VAT
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez staszeks » wtorek, 27 lis 2012, 14:30

jacok_k napisał(a):...........................
O naśnieżaniu "wodą przydatną do spożycia" nie wspomnę...
..................................

A jak z opłatami za śmieci?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 lis 2012, 14:42

Tematy do dalszej dyskusji na forum.
Przedstawiam szczegółowy program sesji.

1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej.
2. Przyjęcie protokołu XXI sesji Rady Miejskiej.
3. Interpelacje i wnioski radnych oraz odpowiedzi prezydenta miasta.
4. Wystąpienia parlamentarzystów i zaproszonych gości.
5. Sprawozdanie prezydenta Bielska-Białej z wykonania budżetu miasta za I półrocze 2012 roku.
6. Informacja rezydenta miasta o kształtowaniu się „Wieloletniej prognozy finansowej miasta Bielska-Białej na lata 2012-2032”.
7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej dla miasta Bielska-Białej na dofinansowanie działalności Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu miasta Bielska-Białej na 2012 rok.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Bielska-Białej na 2012 rok.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XIV/304/2011 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 28 grudnia 2011 r. w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej miasta Bielska-Białej na lata 2012-2032.
11. Podjęcie uchwały w sprawie podziału miasta Bielsko-Biała na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
12. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków umorzenia w całości lub w części łącznie z odsetkami, odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty lub odstępowania od ustalenia opłaty za pobyt dziecka w pieczy zastępczej.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały o współdziałaniu gminy Bielsko-Biała z innymi gminami w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi w odniesieniu do osób z terenu tych gmin doprowadzonych do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.
14. Podjęcie uchwały w sprawie współdziałania w 2012 roku gminy Bielsko-Biała z gminą Rybnik w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi w odniesieniu do osób z terenu gminy Rybnik doprowadzonych do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.
16. Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji z dniem 31 stycznia 2013 r. Centrum Wychowania Estetycznego im. W. Kubisz w Bielsku-Białej.
17. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku nieruchomości, która w części stanowi nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
18. Podjęcie uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych, których zarządcą jest prezydent miasta Bielska-Białej.
19. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Bielsku-Białej (Red.: ulica Borówkowa).
20. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy rondu w mieście Bielsku-Białej (Red.: im. Sybiraków).
21. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy rondu w mieście Bielsku-Białej (Red.: im. kpt. pilota Władysława Kułakowskiego).
22. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwał Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.
23. Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunalnego „THERMA” Spółka z o.o. w Bielsku-Białej z siedzibą przy ul. Grażyńskiego 108.
24. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność gminy Bielsko-Biała, w skład której wchodzą działki oznaczone jako dz. 248/5 o pow. 585 m2, dz. 248/9 o pow. 173 m2 położonej w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej/Lipnickiej, w drodze przetargu.
25. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w zakresie usług dla terenów położonych w Lipniku, w rejonie składowiska odpadów komunalnych, pomiędzy ul. Krakowską a torem kolejowym.
26. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie Międzyrzecze Górne, w rejonie węzła „Międzyrzecka”.
27. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego na północ od ulicy Zapłocie Małe i na zachód od ulicy Grawerskiej w obrębie Stare Bielsko.
28. Sprawy różne.
29. Zakończenie obrad.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 lis 2012, 15:24

@Pyramide/ Wszyscy wdomu?
A poza tym dobrze się czujesz?

Dzisiejsza sesja RM obejmowała 40 punktów, zupełnie różnych od tego co wkleiłaś.

A zrobiłaś to złóśliwie aby odciąć od dyskusji na tewmat podwyżki cen wody i ścieków.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Pyramide » wtorek, 27 lis 2012, 15:32

@ZIZ brawo ,czujny jesteś .Pozostałych przepraszam.Sprawa cen wody i odpadów rownież mnie dotyczy.
Na poważnie, ZIZ zorganizuj jakieś referendum czy inna formę w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w Bielsku B.Od strony prawnej masz moje poparcie.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez ZIZ » wtorek, 27 lis 2012, 16:51

@Pyramide/ Na koniec sesji RM byłem sam na balkonie, takie jest zainteresowanie mieszkańców tym co ratuszanie gotują w kotle czarownic.
Podnieśli pensum dla nauczycieli ale nie znam szczegółów.

Na koniec bawili się znakomicie dowcipami pana przewodniczącego Klimaszewskiego i Kasztelana.

SM ??? A do kogo będę wydzwaniał?

Wracając do bielskich inwestycji, jestem oczywiście za zagospodarowaniem Dębowca, ale:



http://www.andrzejlistowski.blog.bielsko.pl/
Ostatnio edytowano wtorek, 27 lis 2012, 22:16 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sprawy Ratusza w Bielsku-Białej które noszą znamiona pr

Postprzez Andrzej » środa, 1 paź 2014, 09:32

Zmuszony jestem reanimować zapomniany i zaśmiecony wątek.
Sprawy sprzed dwóch lat nadal są aktualne a dodatkowo sukcesy władz okazały się klęskami (patrz wysypisko).
Wątek powstał po to by nowe władze miały "gotowca" w składaniu doniesień na władzę starą (co byłoby tylko powieleniem praktyki władzy starej)
W międzyczasie Urząd Miasta rozrósł się do sporych rozmiarów - stąd liczba zamieszanych - ich rodziny, znajomi, kontrahenci którzy już zrobili interes i ci którzy dopiero zrobią - pieją z zachwytów i zniechęcają oraz deprecjonują słowa krytyki.
Andrzej
użytkownik
 
Posty: 101
Na forum od: 11 wrz 2006, 08:09

Re: Sprawy Ratusza w Bielsku-Białej które noszą znamiona pr

Postprzez sweeper » środa, 1 paź 2014, 14:12

Andrzej napisał(a):Zmuszony jestem reanimować zapomniany i zaśmiecony wątek.

a okres przedwyborczy to czysty przypadek :)

Andrzej napisał(a):Wątek powstał po to by nowe władze miały "gotowca" w składaniu doniesień na władzę starą

tylko, że nowej władzy nie będzie - widzisz jakiegoś kontrkandydata mogącego skutecznie powalczyć z obecnym Prezydentem?
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Sprawy Ratusza w Bielsku-Białej które noszą znamiona pr

Postprzez Swiatogor » środa, 1 paź 2014, 14:33

sweeper napisał(a): widzisz jakiegoś kontrkandydata mogącego skutecznie powalczyć z obecnym Prezydentem?


No dobra sweeper; należy więc postawić pytanie: co jest nie tak? Co jest nie tak w Bielsku, że trudno jest wskazać innego kandydata? Wyjechali, zostali "wycięci", czy co?

Bo Krywult powinien odejść. Nic osobistego, ale to dotyczy każdego. Uważam, że ten facet już gaśnie. Pchnął BB w jakąś stronę - imho wyszło średnio, ale teraz może już bić się jedynie o drobiazgi. Problem jednak w tym, że ktoś kto siedzi na urzędzie tyle lat musiał popełniać (i moim zdaniem popełnił) błędy. Tyle, że on się za nic do tego nie przyzna, bo musiałby zaprzeczyć swojemu własnemu mitowi. Zwyczajna ludzka słabość, lecz nie powinna kłaść się cieniem na przyszłości. Aby coś zmienić potrzebny jest ktoś nowy, kto będzie mógł, jeśli trzeba, burzyć stare i, bez dyskomfortu związanego z tym, że niszczy własne dzieło, stawiać nowe.

Gdy byłem facetem 20+ miałem zajefajnego szefa. Starszy już wtedy gość; mądry, spokojny, rozsądny, życzliwy. Powiedział mi pewnego dnia: "wie pan; uważam, że maksymalnie co 7 lat powinno się zmieniać pracę. To warunek konieczny, by sprawy szły do przodu"

Teraz, dwadzieścia lat później, jestem głęboko przekonany, że miał rację.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości