Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Straż Miejska

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez Grego » niedziela, 9 gru 2012, 18:30

Del_Rey napisał(a):I co ,wg Was antidotum na to jest straż miejska? Bo działa lepiej od Policji? Gratuluje humoru.

A ktoś tak twierdzi oprócz Ciebie? Sam ze sobą dyskutujesz. Dla mnie jest ich zdecydowanie za dużo. Swoje zadania wykonują nie najgorzej. Natomiast do ich wykonania wystarczyła by jedna czwarta z tego towarzystwa na luzie. Reszta się nudzi, siedzi po biurach albo z nudów ściga biednych żuli za plucie na chodnik, wywołuje burdy w Wawie 11go listopada i tym podobne bzdety robi, byle tylko uzasadnić swoje istnienie, mizerną pensyjkę i odziedziczone po komunie przywileje. Państwo policyjne już mamy, właśnie dlatego, że ich jest za dużo.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez ZIZ » niedziela, 9 gru 2012, 18:50

Del_Rey napisał(a):W pewnej gorszej dzielnicy Toronto widziałem taką sytuację.
w A8 na wyspanych felgach jechały czarnuchy. Podjechał nieoznakowany Dodge,mignął dyskoteką i A8 grzecznie stanęło. Grubasek policjant w mundurze proprosił o wyjscie wszystkich z auta. 6 osob grzecznie rece na masce, nogi szeroko bez zadnej dyskusji....
...A jak dwa lata temu jeden ćpun na bosaka będąc ukradł pług snieżny i rozjechał policjanta, to pol roku o tym bylo glosno....

W pewnej lepszej dzielnicy Bielska-Białej widziałem taką sytuację: wypasioną furą marki .... na nie pamiętam jakich felgach podjeżdża dama pod drewnianą restaurację W,,,,,,ą. Do auta pakuje się 8 gości z objawami pomroczności jasnej z których dwóch wesołków śmiało do zamykanego klapą bagażnika. I zaoszczędziwszy na taksówkach oraz niezaspakajając ciekawości taryfiarzy adresami pod które jadą spokojnie zostali rozwiezieni do domów.
Tym razem dam satysfakcję @Piramide i @Santosowi i napiszę wprost: wiem ale nie powiem! kiedy to było i jaką nietykalną branżę reprezentowali panowie oraz ilu wśód nich było "immunitetów".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » niedziela, 9 gru 2012, 19:05

Grego napisał(a):
Del_Rey napisał(a):I co ,wg Was antidotum na to jest straż miejska? Bo działa lepiej od Policji? Gratuluje humoru.

A ktoś tak twierdzi oprócz Ciebie? Sam ze sobą dyskutujesz. Dla mnie jest ich zdecydowanie za dużo. Swoje zadania wykonują nie najgorzej. Natomiast do ich wykonania wystarczyła by jedna czwarta z tego towarzystwa na luzie. Reszta się nudzi, siedzi po biurach albo z nudów ściga biednych żuli za plucie na chodnik, wywołuje burdy w Wawie 11go listopada i tym podobne bzdety robi, byle tylko uzasadnić swoje istnienie, mizerną pensyjkę i odziedziczone po komunie przywileje. Państwo policyjne już mamy, właśnie dlatego, że ich jest za dużo.

def Państwo policyjne: państwo rządzone przy pomocy terroru policyjnego, w którym obywatel nie ma zapewnionych środków obrony przed aparatem przymusu państwowego.

Chyba jesteś obcokrajowcem, bo byś wiedział, ze Policja w naszym pieknym podobno kraju, moze naskoczyć byle jakiemu cwaniaczkowi.
Rozumiem, ze teraz Policja juz szykuje sie na bicie niewiniątek 13 grudnia, bo przeciez trzeba na 13tkę zapracować.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Del_Rey » niedziela, 9 gru 2012, 19:10

ZIZ napisał(a):W pewnej lepszej dzielnicy Bielska-Białej widziałem taką sytuację: wypasioną furą marki .... na nie pamiętam jakich felgach podjeżdża dama pod drewnianą restaurację W,,,,,,ą. Do auta pakuje się 8 gości z objawami pomroczności jasnej z których dwóch wesołków śmiało do zamykanego klapą bagażnika. I zaoszczędziwszy na taksówkach oraz niezaspakajając ciekawości taryfiarzy adresami pod które jadą spokojnie zostali rozwiezieni do domów.
Tym razem dam satysfakcję @Piramide i @Santosowi i napiszę wprost: wiem ale nie powiem! kiedy to było i jaką nietykalną branżę reprezentowali panowie oraz ilu wśód nich było "immunitetów".

znaczy co, kierowali na bańce? Czy co takowego zrobili?Mi sie zdarzalo w maluchu 6 chłopa pomieścic i rozwozic, byleby za kolko nie siadali po wodce. Do bagaznika zaden nie dał rady wejść, a na dachu do "trumny" co najwyzej jamnika bym zmiescił :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Grego » niedziela, 9 gru 2012, 20:17

Del_Rey napisał(a):Chyba jesteś obcokrajowcem, bo byś wiedział, ze Policja w naszym pieknym podobno kraju, moze naskoczyć byle jakiemu cwaniaczkowi.

Więc po co taka policja?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez Del_Rey » niedziela, 9 gru 2012, 20:28

Do wystawiania mandatów?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Grego » niedziela, 9 gru 2012, 20:31

No widzisz, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu czterokrotnie większa niż przedwojenna policja nie daje rady pomimo łatwiejszego zadania. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez Del_Rey » niedziela, 9 gru 2012, 20:40

Ale to niestety nie jej wina. a stosujac się do zarządzeń, muszą gryźć papiery, przez co za mało ich w terenie.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez mel_on » niedziela, 9 gru 2012, 21:35

Dyskusja zeszła na psy.... :)
Doleję nieco oliwy, prawdziwa sytuacja, słowa nieletniego zatrzymanego podczas kradzieży, skierowane bezpośrednio w twarz policjanta " możesz mi k.... skoczyć j..... psie". Wypowiedziane przy świadkach. I faktycznie tyle tylko mógł.
Kiedyś zarobiłby z pały zanim skończyłby drugi wyraz i co ciekawe wszyscy uznali by to za absolutnie słuszne i normalne. Teraz często większe prawa ma sprawca niż pokrzywdzony.
Co ciekawe pewne ograniczenia nie dotyczą straszków, np. użycia niektórych środków przymusu o czym dobrze wiedzą niektóre "elementy" i w spotkaniu ze strażą są potulni jak baranki.
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Grego » poniedziałek, 10 gru 2012, 08:46

Del_Rey napisał(a):Ale to niestety nie jej wina. a stosujac się do zarządzeń, muszą gryźć papiery, przez co za mało ich w terenie.

A te zarządzenia wydają im krasnoludki? Czy przełożeni też policjanci?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez berbel84 » poniedziałek, 10 gru 2012, 11:22

właśnie zerkam na tą "ankietę" co za prostak to wymyślił ?? jak się bierze ze takie rzeczy to już chyba z głową. Dwa pytania ?? heloł ?? to tak jakbym zrobiła teraz ankietę 1.Czy to ma sens ? T/N 2.Czy nie uważacie że autor po prostu ma na pieńku z SM?? hehhehe

Bez jaj i z tym chcesz iść do urzędu to CIĘ wyśmieją , najpierw może przestudiuj jak się robi ankietę żeby ona miała chodź trochę sensu .......
berbel84
użytkownik
 
Posty: 82
Na forum od: 23 paź 2012, 12:31

Postprzez Sigmund » poniedziałek, 10 gru 2012, 11:47

Macie rację walczcie by rozwiązali SM bo już widzę jak przez to zwiększają wam ilość policjantów.SM zlikwidują i stworzą nowe bardzo potrzebne stanowiska pracy w UM.Rodziny urzędników z UM tylko na to czekają.Tylko ze strażnik miejski zarobi może netto 2 tys a urzędniczyna pierdzistołek dwa razy tyle.To że raz czy dwa daliście dupy i zapłaciliście za zdjęcie blokady nie znaczy że musicie się tak podle mścić na ludziach którzy kroci nie zarabiają a maja też rodziny na utrzymaniu.Polski narodzie mocno masz we krwi zakorzenioną nienawiść do rodaka ,wylecz się z tego wreszcie!!!
Sigmund
użytkownik
 
Posty: 137
Na forum od: 6 gru 2010, 20:30

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 10 gru 2012, 12:03

@Sigmund/ Właśnie na nowe etaty ratuszanie czekają z niecierpliwością. Przecież wejdzie nowa ustawa o śmieciach: trzeba będzie weryfikować deklaracje mieszkańców o zużyciu wody, wyliczać należną opłatę/podatek, wysyłać decyzje i wezwania do zapłaty wreszcie rozliczać firmę (firmy), która wygra przetarg i będzie śmieci wywozić. Roboty papierkowej przybędzie moc.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Synagoga » poniedziałek, 10 gru 2012, 12:59

Sigmund... pewnie jesteś takim Strażnikiem Miejskim. Boisz się ze zwolnią Ciebie z pracy? Pójdziesz na bezrobocie i zobaczysz jak to można żyć za 500zł zasiłku. No chyba że UM zaproponuje SM etaty, tak jak pisze ZIZ. Niestety takie sa prawa rynku... Niepotrzebne stanowiska do likwidacji.
90% SM potrafi tylko zakładać blokady, wypisywać mandaty a prawdziwego złodzieja, gdzie interwencja jest niezbędnie konieczna - omija z daleka. Mi taka ochrona nie jest potrzebna. Zresztą jakie to zagrożenie żę samochód stoi na chodniku? Nikt go nie ukradnie. Teraz SM jest do nabijania kasy miejskiej. Wiekszy pozytek byłby z was jakbyscie pilnowali kas w hipermakecie.
Synagoga
użytkownik
 
Posty: 190
Na forum od: 29 kwi 2009, 15:33

Postprzez berbel84 » poniedziałek, 10 gru 2012, 13:09

SYNAGOGA..... kas w hipermarkecie pilnuje ochrona i za to im się płaci . No pewnie niech wszyscy stają po chodnikach a my będziemy krzakami chodzić, a juz nie wspominając jak ma dojechać straż pożarna albo karetka bo kretyni stają pod znakami :/ .Takie uprawnienia dało im państwo i z tego latają dziury w budżecie...a jak zadzwonisz na interwencje to zawsze przyjadą.....dzwoniąc na policje zawsze akurat wszyscy w terenie....I dobrze że dają mandaty za parkowanie, bo jak się myśli co się robi to się nie zapłaci...... a za głupotę trzeba płacić...
berbel84
użytkownik
 
Posty: 82
Na forum od: 23 paź 2012, 12:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości