Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Straż Miejska

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Straż Miejska

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 21 gru 2015, 12:57

Poczekajmy,jeszcze trochę a będzie ciekawie a nawet bardzo ciekawie.
Chyba mit "niezatapialnego" wyniesiony z policji mija na wieki.
Stawiane podobno warunki przez tego pana w zw ze zwolnieniem sa arcyciekawe,śmieszne itd.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Straż Miejska

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 21 gru 2015, 14:58

Pan Komendant najwyraźniej przygotowuje się do pomocy WOŚP, wziął sobie do serca apel P.Stanisława i wykonał ruch wyprzedzający.

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... zwolnienie

A wy się gorączkujecie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Straż Miejska

Postprzez man » poniedziałek, 21 gru 2015, 20:17

Trzeba było zlikwidować tę całą Straż Miejska jak była okazja.
Co to jest ? Gwałty, samobójstwa, molestowanie seksualne, mobbing, przemoc domowa, itd.
To jest komenda Straży Miejskiej czy jakieś centrum patologii za nasze podatki ?


www.jpg
www.jpg (249.13 KiB) Przeglądane 11081 razy
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez vilgefortz » poniedziałek, 21 gru 2015, 23:57

No a jak Korwiniści robili szum to to dostali łatkę oszołomów. O tych wybrykach komedianta dawno było wiadomo.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Straż Miejska

Postprzez ZIZ » wtorek, 22 gru 2015, 12:05

A na dzisiejszej sesji RM podczas interpelacji radna Niezależnych zadała Kasztelanowi ciekawe pytania na temat zastępcy Komendanta SM.
Sugerowała, że w ramach walki z alkoholizmem zawarto umowy z osobami fizycznymi... ciekawe, bo kwestia należy do zadań własnych gminy!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez ciekawski george » środa, 23 gru 2015, 07:54

W kuluarach mówi się, że z-ca komendanta dorabiał sobie "na fuchę" za pieniążki z urzędu miejskiego. Mianowicie miał podpisane umowy-zlecenia jako osoba fizyczna z urzędem miejskim na kontrole placówek sprzedających alkohol. Z-ca za taką rzekomą kontrolę miał zgarniać do kieszeni po kilkaset złotych, a tych kontroli było duuużo. Najciekawsze jest to, ze takie kontrole leżą w gestii SM, więc po co UM zawierał umowę z osoba fizyczną?? I po co Urząd Miejski płaci dwa razy za to samo - raz finansując SM, a drugi raz dając kasę do prywatnej kieszeni z-cy komendanta???
Ciekawe też , czy robił faktycznie takie kontrole, czy też nieświadomi strażnicy miejscy odwalali robotę za niego, a on kasował tylko pieniążki do kieszeni...
ciekawski george
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 21 gru 2015, 11:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez ZIZ » środa, 23 gru 2015, 10:24

Skoro emerytowani komendanci Policji tak chętnie kandydują na stanowiska w SM a i tak z innych "branż" kandydatów brakuje to może należałoby podnieść wiek emerytalny w Policji a SM włączyć w jej struktury!
W wielu krajach krawężniki pracują do normalnego wieku emerytalnego.
Jestem przeciwko likwidacji SM ale powinna być włączona w struktury Policji; obie służby powinny mieć wiek emerytalny ustawowo jak wszyscy i obie podlegać MSW. Obecnie SM pracuje wg. zasad kodeksu pracy; wszystko ślicznie ale nie ma kim obłożyć dyżurów weekendowych - jeden patrol z autem na całe miasto w niedzielę.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez Pyramide » środa, 23 gru 2015, 10:28

jeden patrol z autem na całe miasto w niedzielę.

Myślisz po jednym na wszystkie zmiany czy tylko jeden i to tylko na 1szej zmianie ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Straż Miejska

Postprzez ZIZ » środa, 23 gru 2015, 11:10

Pyramide napisał(a):
jeden patrol z autem na całe miasto w niedzielę.

Myślisz po jednym na wszystkie zmiany czy tylko jeden i to tylko na 1szej zmianie ?

Myślę, że po jednym...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez aniol » środa, 23 gru 2015, 22:10

A ilu w tym czasie siedzi za biurkiem pilnując tego patrolu aby im się krzywda nie stała
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Straż Miejska

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 10:54

Jeden dyżurny i trzech na monitoringu - ale to nie jest "biurkoterapia" :D ; dla trzech ludzi ogarnięcie obrazu z 80ciu czy 90-ciu kamer miejskich (w tym wielu obrotowych) to zajęcie wymagające koncentracji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez ciekawski george » piątek, 25 gru 2015, 11:41

Eee tam, dyżurka, podobnie jak praca biurze w straży miejskiej są po to, żeby wszyscy krewni i znajomi Królika oraz zajączków z ratusza mogli pracować w ciepłych, komfortowych warunkach.
A dla tych, którzy do krewnych i znajomych Królika sie nie zaliczają, władze SM przewidziały piesze patrole w deszczu, śniegu, mrozie, upale...
Jednym słowem jeżeli zobaczysz strażnika miejskiego patrolującego pieszo miasto, to znaczy że nie należy on do grona ulubieńców królika albo jego lizodupków....
ciekawski george
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 21 gru 2015, 11:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez Pyramide » piątek, 25 gru 2015, 11:53

ZIZ napisał(a):Jeden dyżurny i trzech na monitoringu - ale to nie jest "biurkoterapia" :D ; dla trzech ludzi ogarnięcie obrazu z 80ciu czy 90-ciu kamer miejskich (w tym wielu obrotowych) to zajęcie wymagające koncentracji.


Jeszcze zacytuj co z tych obserwacji "wyniuchano" dla SM oraz jak z tego korzysta np. Policja w Bielsku np. w ciągu ostatniego roku.Zestawienia maja ale czy ma ktoś dostęp do tego?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Straż Miejska

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 12:18

>@Pyramide/ Jak zaparkujesz nieprawidłowo autko i to jest w zasięgu kamer to masz "Żółtą ciżemkę" zapiętą do 3-ech, no może 5-ciu minut :lol:
Jak goście ściągnęli bombki z choinki na Chrobrego to nie doszli do Sfery i już siedzieli w autku SM.
Lecz kiedyś jak menel leżał koło reksia na ławeczce ze ściagniętymi gaciami to opalał tyłek ze dwie godziny; kwestia spostrzegawczości - ten akurat nie poruszał się a nieruchomy obraz nie budzi zainteresowania; obserwujący obraz z kamer jest ukierunkowany na zdarzenia dynamiczne.
Kiedy wraz ze znajomym rozwinęliśmy transparent: "raś to V kolumna" na powitanie JG w naszym mieście to mimo iż byliśmy aż we dwóch to do trzech minut były dwa wozy SM i dwa patrole Policji na miejscu; "wadza" czuwa!

>@ciekawski george/ Jednego gostka pracującego przy monitoringu znam od... ...przedszkola! I zapewniam Cię, że nie jest i nie był w gronie krewnych i znajomych królika :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Straż Miejska

Postprzez Pyramide » piątek, 25 gru 2015, 12:48

Coś odpuścili sobie plac pod dawnym PBRol/Alior. Może po tym jak wjechałam ja a za mną "gwiazda" H z Bielska /ta co "opłaciła" naukę obcego języka.../ do mnie startowali a udawali że jej nie widzą.Efekt "sporu" obie panie tylko pouczone.
ZIZ to co opisujesz to prawda ale to "pierdoły" a gdzie złodzieje ,przestępcy różnej maści,rozpoznanie itd.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron