Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Straż Miejska

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Postprzez Krystek911 » sobota, 8 gru 2012, 11:47

Witam!

Bardzo proszę o wypełnienie krótkiej, składającej się z 2 pytań ankiety o działalności Straży Miejskiej w Naszym mieście.

Ankieta internetowa oraz późniejsza sonda uliczna będą podstawą do ew. podjęcia inicjatywy referendalnej ws. likwidacji tejże instytucji.

http://www.ankietka.pl/ankieta/101593/j ... ialej.html

W Pszczynie referendum odbędzie się 4 lutego, myślę że i w Bielsku można przeprowadzić taką inicjatywę.
W poniedziałek składam wniosek do prezydenta o informację nt. Straży Miejskiej, tak więc już niedługo uzyskamy szczegółowy raport, bo prezydent jest zobowiązany go przedstawić na wniosek obywatela.

Z poważaniem
Ostatnio edytowano sobota, 8 gru 2012, 11:49 przez Krystek911, łącznie edytowano 1 raz
Krystek911
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 21 lip 2011, 11:40

Postprzez Damian.Lutowski » sobota, 8 gru 2012, 12:22

ostatnio zajadali się w McDonaldzie jakąś godzinę ponad
Hotel Beskid Bielsko-Biała - nocleg w komfortowym miejscu!
Aranżacja wnętrz - Bielsko-Biała - Project by MA.PA
Damian.Lutowski
użytkownik
 
Posty: 208
Na forum od: 13 wrz 2010, 11:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Santos » sobota, 8 gru 2012, 14:05

Krystek wklej jakie to pismo i pytania skierujesz do Prezydenta.
Ankietka i pytnka są wg mnie w stylu kochasz babcie i czy daje ci na cukierki /tak,nie/
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Postprzez mel_on » sobota, 8 gru 2012, 14:48

Ja tam do straszaków nie mam nic, mimo że blokady zaliczyłem (zasadnie zresztą). Jedynie pomiary prędkośći przez straże to idiotyczna maszynka do naprawy budżetu (tego akurat nie zaliczyłem). Kilka razy natomiast byli pomocni.
Jeśli bez straszaków, to koniecznie więcej policji, bo inaczej burdel będzie się tylko powiększał....
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 8 gru 2012, 16:43

mel_on napisał(a):Jeśli bez straszaków, to koniecznie więcej policji, bo inaczej burdel będzie się tylko powiększał....

Ilość niekoniecznie przechodzi w jakość. Obecnie w policji jest czterokrotnie więcej etatów niż przed II WS.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » sobota, 8 gru 2012, 17:10

Ludność po II wojnie zaczela sie przenosić ze wsi do miast. Miasta rosły, to i policji trzeba wiecej + do tego załamanie pewnych wartości o zyciu razem w społeczeństwie i wychodzi, ze etatów za mało.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez ZIZ » sobota, 8 gru 2012, 17:25

@Del_Rey / Etatyzm państwa zbiurokratyzowanego, którego armia urzędasów wzrosła o 100 000 za rządów miłującego nas Tuska, wytłumaczy każdy przerost, np. "załamaniem pewnych wartości o życiu razem w społeczeństwie". Etatów wciąż za mało, twierdzisz, więc należy podnosić podatki. Służb ci u nas dostatek: BOR-y. ABW-ery, policja skarbowa, Służba Celna, CBA, wywiad i kontrwywiad. A tak naprawdę bezpieczni czują się ci, których stać na prywatne firmy ochroniarskie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Del_Rey » sobota, 8 gru 2012, 17:47

ZIZ napisał(a):@Del_Rey / Etatyzm państwa zbiurokratyzowanego, którego armia urzędasów wzrosła o 100 000 za rządów miłującego nas Tuska, wytłumaczy każdy przerost, np. "załamaniem pewnych wartości o życiu razem w społeczeństwie"..

To są moje wnioski, nie Tuska. Ale miło, ze twierdzisz, ze jest inaczej, widać masz swój świat.
Gdzie twierdze, ze trzeba podnosić podatki?
Wg mnie Jarosław i spółka zmarnowali 2 lata boomu Z tamtego okresu pametam tylko codzienne konferencje prasowe w stylu coś wiemy, a nie powiemy,amnestie maturalną i "Polacy wracajcie do kraju".Glupi byli co wrócili.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez Grego » sobota, 8 gru 2012, 18:46

To dodatkowe etaty w policji zamierzasz zapełnić wolontariuszami? Niestety państwo tak nie działa. Chcesz dodatkowych etatów, to znaczy dodatkowych pieniędzy. Czyli w konsekwencji zwiększenia podatków.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Postprzez Del_Rey » sobota, 8 gru 2012, 19:02

Nie. Może wystarczy przenieść budżet SM na zorganizowanie i oplacenie nowych miejsc w Policji. Dla mnie SM nie różni się niczym od pań zbierających opłaty parkingowe. A mimo wszystko Policja to Policja.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez staszeks » sobota, 8 gru 2012, 19:12

Del_Rey napisał(a):....................................... Dla mnie SM nie różni się niczym od pań zbierających opłaty parkingowe.........................

A widziałeś panią parkingową zakładającą blokadę?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez ZIZ » sobota, 8 gru 2012, 19:40

Del_Rey napisał(a):Nie. Może wystarczy przenieść budżet SM na zorganizowanie i oplacenie nowych miejsc w Policji. Dla mnie SM nie różni się niczym od pań zbierających opłaty parkingowe. A mimo wszystko Policja to Policja.

SM pracuje niestety wg. kodeksu pracy więc w dni wolne od pracy jest ich jak na lekarstwo. Rzeczywiścia kasa byłaby lepiej wykorzystana w Policji. Ale to nie ten sam budżet i nie da się.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez vilgefortz » sobota, 8 gru 2012, 19:44

Da się, W Żorach od 13 lat nie ma SM w zamian za to gmina utrzymuje dodatkowych 9 etatów w Policji. Co więcej wymogli na KMP więcej patroli pieszych policjantów w mieście.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Postprzez Krystek911 » sobota, 8 gru 2012, 22:11

Santos napisał(a):Krystek wklej jakie to pismo i pytania skierujesz do Prezydenta.
Ankietka i pytnka są wg mnie w stylu kochasz babcie i czy daje ci na cukierki /tak,nie/

Celowo tak ankieta jest sformułowana, chcę poznać Waszą opinię, krótko i na temat, nie ma co się rozwodzić nad szczegółami.

Scany pisma wrzucę jutro.
Krystek911
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 21 lip 2011, 11:40

Postprzez guru25 » sobota, 8 gru 2012, 22:32

A Ja bylem swiadkiem jak podjechala straz miejska pod bank na przeciwko ratusza i eskortowalo pania z walizka DO i Z tegoz oto banku wiec czy sa to tez ochroniarze z agencji????
guru25
użytkownik
 
Posty: 82
Na forum od: 6 gru 2010, 21:03

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron