Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:14

Anke napisał(a):Normalnie ogarnia mnie zdziwienie, jak ludzie pokrętnie potrafią zrozumieć czyjeś wypowiedzi, nie wiem czy to wynik wrodzonej tępoty czy słuchanie innych idiotów.


Anke a może to celowa interpretacja jego słów? Bo Owsiakowi się udało coś zrobić a "mi" nie ...

joejoe napisał(a):
Dla mnie fundacja to nie praca, nie znam takowej fundacji w zasadzie się nie rozglądałem, pewnie nie ma.
Ale za to znam osoby, co pomagają osobom w potrzebie i to na własnym podwórku i w bliskim zasięgu.
Wstyd by mi było jak pomogę np. "Kowalskiemu" bym cokolwiek od kogoś chciał lub miał z tego jakieś korzyści np. za mój poświęcony czas.


Ok joe joe - masz taki pogląd i masz do tego prawo :)
Powiedz mi tylko za co opłaca mieszkanie, za co kupuje ubrania, paliwo, jedzenie itd itd osoba która pracuje w fundacji 5 dni w tygodniu po 8-12h ?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 sty 2013, 15:18 przez Pan Kazimierz, łącznie edytowano 1 raz
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:18

Anke napisał(a):
kasius napisał(a):Nie sądzę żeby J.Owsiak i WOŚP zbierali pieniądze na trucizny czy też inne środki czy aparaturę wspomagającą czy służącą eutanazji.


Ludzie nie kminią tej wypowiedzi Owsiaka, o pomaganiu starszym. Matoły słyszą tylko słowo "eutanazja" i wszystkie negatywne sprawy związane z tym zagadnieniem i wyobrażają sobie, że Owsiak będzie kupował sprzęt pompujący narkozę a potem pavulon w biedne ciała seniorów.
I to właśnie jest ta eutanazja Owsiaka: pomoc w cierpieniu i godnym umieraniu: zapewnienie sprzętu na oddziałach geriatrycznych. Nie maszyn do eutanazji, ale zwykłych łózek, po to, żeby seniorzy mieli pełną opiekę w szpitalach, a nie umierali w domach odsyłani ze szpitali w wyniku gry decyzyjnej: "przyjąć 30-latka czy babcię na oddział?"
Normalnie ogarnia mnie zdziwienie, jak ludzie pokrętnie potrafią zrozumieć czyjeś wypowiedzi, nie wiem czy to wynik wrodzonej tępoty czy słuchanie innych idiotów.

"życzę ozdrowienia stanu umysłu" - cytat z Klasyka.


Faraon napisał(a):Nie pamiętam, żebym kogoś oceniał w przeciwieństwie do co poniektórych tutaj ateistów którzy "zerowali" innych.


Nie jestem ateistką ;] I nie ja zaczęłam zerować.


To nie ja, to on zaczął. Normalnie przedszkole :)

"Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Nie wiem jak to można inaczej rozumieć.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:20

Zastanawia mnie, skąd bierze się ta "bezinteresowna " nienawiść do ludzi pokroju Owsiaka? Zwłaszcza u nas Polaków, w innym kraju byłby bohaterem, u nas pluje się na niego. Z kilku słów wypowiedzianych żartobliwie robi się ideologię eutanazji przekreślając lata pracy dla potrzebujących.Tak jakby Owsiak, bo istnieje bo robi dobro, obrażał i stanowił dla kogoś zagrożenie, dla kogo?
pozdrawiam Piotrek
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Wstyd

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:21

Pan Kazimierz napisał(a):Anke a może to celowa interpretacja jego słów? Bo Owsiakowi się udało coś zrobić a "mi" nie ...


Oczywiście, że celowa. Przecież po Owsiaku najbardziej jedzie Kościół, z Ojcem Muchomorkiem na czele oraz prawicowe oszołomy w stylu Młodzieży Wszechpolskiej. Owsiak jest narwany i zwyczajnie się jeszcze nie nauczył, że do Polaków nie mówi się używając jakichkolwiek skrótów pojęciowych, bo zaraz znajdą się tacy, którzy to odwrócą i wykorzystają żeby go zdyskredytować.
Ja nie przepadam z Owsiakiem, bo drażni mnie jego sposób bycia, ale podziwiam, że jeszcze mu się chce organizować coś w tym kraju nienawistników i oszołomów. Kościół zamiast brać przykład z tematu "pomoc bliźnim" jeszcze na niego pluje.

Faraon, ja ci tylko pokazuję, jaki jesteś wybiórczy ;]
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Wstyd

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:24

Faraon napisał(a):
"Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Nie wiem jak to można inaczej rozumieć.


Nie dziwi mnie, ze nie rozumiesz.
Wyoslę ci to jak pięciolatkowi: babcia zamiast zdychać w domu (bo na oddziale nie ma łózek), leży sobie w szpitalu umierając na morfinie.

Tyle.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:26

Piotrek napisał(a):Zastanawia mnie, skąd bierze się ta "bezinteresowna " nienawiść do ludzi pokroju Owsiaka? Zwłaszcza u nas Polaków, w innym kraju byłby bohaterem, u nas pluje się na niego. Z kilku słów wypowiedzianych żartobliwie robi się ideologię eutanazji przekreślając lata pracy dla potrzebujących.Tak jakby Owsiak, bo istnieje bo robi dobro, obrażał i stanowił dla kogoś zagrożenie, dla kogo?
pozdrawiam Piotrek

Polacy nie lubią jak innemu Polakowi coś wyjdzie, coś się uda :)
Szkoda że ci plujący nie zdają sobie sprawy że kiedyś mogą korzystać z tego sprzętu :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:28

Faraon napisał(a):"Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Nie wiem jak to można inaczej rozumieć.


Jak nie rozumiesz to zadzwoń do księdza - on ci to może wytłumaczy.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:35

Anke napisał(a):Faraon, ja ci tylko pokazuję, jaki jesteś wybiórczy ;]


Dla Faraona - wyjaśnienia Owsiaka których już nie cytowałeś:

"Lider WOŚP szybko wycofał się z wcześniejszych słów. ? Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna ? tłumaczył i dodał, że właśnie dlatego WOŚP chce profesjonalnie i rzetelnie podjąć tematykę związaną z geriatrią (w Polsce jest tylko 35 oddziałów geriatrycznych, co daje ok. 750 łóżek, geriatrów jest ok. 270)"
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:40

Anke napisał(a):
Faraon napisał(a):
"Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach."

Nie wiem jak to można inaczej rozumieć.


Nie dziwi mnie, ze nie rozumiesz.
Wyoslę ci to jak pięciolatkowi: babcia zamiast zdychać w domu (bo na oddziale nie ma łózek), leży sobie w szpitalu umierając na morfinie.

Tyle.


Teraz ja ci wyoślę, że eutanazja to nie kupowanie łóżek tylko np. zastrzyk odbierający życie lub śmiertelna dawka środka nasennego. To o czym ty piszesz to opieka paliatywna. Jeśli ktoś nie rozróżnia tych pojęć to jest idiotą.

RE: wyjaśnienia Owsiaka

"Ja nie powiedziałem tego co wam powiedziałem
Czarne z białym białe z czarnym nie ja pomieszałem"

@Pan Kazimierz

Proponuję chwycić za encyklopedię... świecką!
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:48

Anke, ja mam dokładnie takie samo zdanie jak ty.
Nie rozumiem krytyki Owsiaka i WOŚP i dodawania jako argumentu jego podejścia do eutanazji.
Jeszcze raz napiszę, że moim zdaniem celem WOŚP jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, a wszystko to co WOŚP kupiła ma za zadanie ułatwić powrót do zdrowia chorym bądź ułatwić ich pobyt w szpiatalu.

Nawet jeśli jest J.Owsiak osobą publiczną i jego poglądy mogą mocno wpływać na innych, to ludzie nie są stadem baranów i nie wszystko co Owsiak powie jest wyznacznikiem stylu życia i światopoglądu tych, którzy go w wielu względach popierają.
Stąd też mam nadzieję, że cytat z klasyka nie był skierowany do mnie :-).

A stwierdzenie niektórych "nie wrzuciłem/łam, bo Owsiak jest za eutanazją" jest chyba mocno wypaczone, bo tak jak napisałaś, pieniądze ze zbiórki nie będą przeznaczane na cyjanek potasu czy cyklon B, ale na aparaturę, sprzęt ratującą zdrowie i życie bądź pomagającą zmniejszyć cierpienia.

Anke napisał(a):
kasius napisał(a):Nie sądzę żeby J.Owsiak i WOŚP zbierali pieniądze na trucizny czy też inne środki czy aparaturę wspomagającą czy służącą eutanazji.


Ludzie nie kminią tej wypowiedzi Owsiaka, o pomaganiu starszym. Matoły słyszą tylko słowo "eutanazja" i wszystkie negatywne sprawy związane z tym zagadnieniem i wyobrażają sobie, że Owsiak będzie kupował sprzęt pompujący narkozę a potem pavulon w biedne ciała seniorów.
I to właśnie jest ta eutanazja Owsiaka: pomoc w cierpieniu i godnym umieraniu: zapewnienie sprzętu na oddziałach geriatrycznych. Nie maszyn do eutanazji, ale zwykłych łózek, po to, żeby seniorzy mieli pełną opiekę w szpitalach, a nie umierali w domach odsyłani ze szpitali w wyniku gry decyzyjnej: "przyjąć 30-latka czy babcię na oddział?"
Normalnie ogarnia mnie zdziwienie, jak ludzie pokrętnie potrafią zrozumieć czyjeś wypowiedzi, nie wiem czy to wynik wrodzonej tępoty czy słuchanie innych idiotów.

"życzę ozdrowienia stanu umysłu" - cytat z Klasyka.


Faraon napisał(a):Nie pamiętam, żebym kogoś oceniał w przeciwieństwie do co poniektórych tutaj ateistów którzy "zerowali" innych.


Nie jestem ateistką ;] I nie ja zaczęłam zerować.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Madderdin » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:50

Piotrek napisał(a):Zastanawia mnie, skąd bierze się ta "bezinteresowna " nienawiść do ludzi pokroju Owsiaka? Zwłaszcza u nas Polaków, w innym kraju byłby bohaterem, u nas pluje się na niego.


Bo jest pewna religijna instytucja, która oficjalnie również wszystkich bardzo kocha i bardzo chce wszystkim pomóc, do czego jednak potrzebuje olbrzymich areałów ziemi, ulg podatkowych, sporych dotacji, stopni ze "swojego" przedmiotu na świadectwie, etatów w szkolnictwie i wszystkich możliwych resortach, dofinansowania budowy swoich świątyń i pomników swoich świętych, itd. Działalność Orkiestry prowokuje pewne pytania o skuteczność i natężenie pomocy ze strony duszpasterzy czy firmowanych przez nich akcji. Poza tym, KK przegrywa m.in. z Owsiakiem wojnę o rząd młodych dusz, więc bardzo by mu pasowało udowodnić, że jednak coś w tych Woodstockach, "róbta co chceta" jest nie tak, zanim młodzi całkowicie nie porzucą pielgrzymek i innych uświęconych form wspólnego relaksu z rówieśnikami.
Madderdin
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 5 wrz 2012, 11:17

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 15:54

Faraon napisał(a):@Pan Kazimierz

Proponuję chwycić za encyklopedię... świecką!


Łod świecki to sie moze łencyklopeida chycić i pożar bydzie że hejjjjj. Tak że lepiej chycić łencyklopydie rynkom :)
Bezpieczniej po prostu.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez zuo » poniedziałek, 14 sty 2013, 16:04

Kuzwa,
cos sie ten kosciol katolicki i jego wierni tak martwia o innych. Jak inaczej to nazwać niż świadomościa jak słaba jest ich wiara. W końcu wierzacy i tak nie zrobi tego co mu zabrania religia, prawda? A moze chca wszystkich nawracac? W takim razie gdzie tu miejsce na tolerancje o ktorej tyle mówia.
Porazka.

A róbta co chceta drogi KK tylko sio z nochalem z mojego ogródka.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez Faraon » poniedziałek, 14 sty 2013, 16:18

A w jaki sposób można nie podzielać hurra-entuzjazmu żeby nie zarobić "bezinteresowną nienawiścią"? A może nie można? Może laickie, tolerancyjne i postępowe środowiska nie przewidują tego rodzaju wolności?
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Wstyd

Postprzez Piotrek » poniedziałek, 14 sty 2013, 16:28

Faraon napisał(a):A w jaki sposób można nie podzielać hurra-entuzjazmu żeby nie zarobić "bezinteresowną nienawiścią"? A może nie można? Może laickie, tolerancyjne i postępowe środowiska nie przewidują tego rodzaju wolności?

Może spokojnie i powoli przeczytaj wypowiedzi większości z nas, czy widzisz gdzieś "hurra-entuzjazm" i bezmyślny zachwyt działaniami Owsiaka? czy to Twoja imaginacja podpowiada Ci takie wyobrażenie? Wystarczy trochę dystansu i wyważenia, w wielu wypowiedziach tutaj to właśnie jest, poszukaj, to łatwe.
pozdrawiam Piotrek
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości

cron