Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez sweeper » czwartek, 17 sty 2013, 18:51

@ Tommy_
wielki szacun za chęci i zaangażowanie
przejeżdżałem ok 15.30 koło targowiska w Skoczowie i widziałem tłumy ludzi
fajnie, że podjęliście taką inicjatywę i Skoczów chciał Was w tym wesprzeć
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 sty 2013, 20:01

man napisał(a):ten argument to jest po prostu masakra jakaś ............. gościu, czy Ty masz pojęcie jakim budżetem dysponuje NFZ ???
te wyżebrane 38 mln zł to przy 63 miliardach NFZ jest zwykłe pierdnięcie

38 000 000 porównujesz z 63 000 000 000 ???


Przejdź się po oddziałach szpitalnych np dla noworodków i popatrz na ilu urządzeniach są czerwone serduszka a na ilu nie ma i następnie porównaj sobie 38 mln i 63 mld i wyciągnij wnioski. I nie bądź zdziwiony jak sprzętu z serduszkami będzie więcej niż bez.
Jeśli przeszkadza Ci WOSP to proponuję założyć własną fundację o podobnym polu działania i to najlepiej z siedzibą w namiocie żeby nikt się nie czepiał siedziby. Aha no i szkolenia proponuję przeprowadzać również w tymże namiocie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez kasius » czwartek, 17 sty 2013, 20:23

Pan Kazimierz napisał(a):
man napisał(a):ten argument to jest po prostu masakra jakaś ............. gościu, czy Ty masz pojęcie jakim budżetem dysponuje NFZ ???
te wyżebrane 38 mln zł to przy 63 miliardach NFZ jest zwykłe pierdnięcie

38 000 000 porównujesz z 63 000 000 000 ???


Przejdź się po oddziałach szpitalnych np dla noworodków i popatrz na ilu urządzeniach są czerwone serduszka a na ilu nie ma i następnie porównaj sobie 38 mln i 63 mld i wyciągnij wnioski. I nie bądź zdziwiony jak sprzętu z serduszkami będzie więcej niż bez.
Jeśli przeszkadza Ci WOSP to proponuję założyć własną fundację o podobnym polu działania i to najlepiej z siedzibą w namiocie żeby nikt się nie czepiał siedziby. Aha no i szkolenia proponuję przeprowadzać również w tymże namiocie.


man, skoro przytaczasz takie konkretne liczby, to napisz nam jeszcze proszę ile pieniędzy idzie rocznie z budżetu NFZ na zakup sprzętu, a ile NFZ wydaje z tej kwoty na opłacenie: pensji i premii pracowników biurowych, kosztów najmu biur, kontraktów dla lekarzy, szpitali przychodni itp itd. Napisz proszę ile konkretnie NFZ wydał na zakup sprzętu.

Napisz jeszcze może ile każdy pracujący bądź prowadzący działalnośc gospodarczą obywatel RP płaci składki zdrowotnej co miesiąc, pomnóż to przez ilośc takich osób i 12 miesięcy.

Zobaczyłeś dwie liczby i podniecasz się jak pinczer parówką, nie zastanawiając się w ogóle jakie pieniądze ty także co miesiąc oddajesz NFZ-owi i na co te pieniądze są pożytkowane. I wierz mi - mocno byś się zdziwił jakie pałace mają wystawiają niektóre instytucje budżetowe i jak wielkie gabinety mają ich prezesi...
Ostatnio edytowano czwartek, 17 sty 2013, 20:28 przez kasius, łącznie edytowano 1 raz
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez sweeper » czwartek, 17 sty 2013, 20:26

@ kasius właśnie to napisałem, ale mój post "wyleciał"
jest to niespełna 1,5% (w 2008 roku było to 2,4%, w 2009 już 1,5%, 2010 niecałe 1,5% - dane TVN CNBC)
tak więc 900 mln zł idzie z kasy NFZ na cele niezwiązane z ochroną życia (czyli zakup sprzętu, badania laboratoryjne, testowanie i wdrażanie nowych procedur medycznych, etc.)
tym samym, te 36 mln zł robi różnicę
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 17 sty 2013, 22:11

kasius napisał(a):man, skoro przytaczasz takie konkretne liczby, to napisz nam jeszcze proszę ile pieniędzy idzie rocznie z budżetu NFZ na zakup sprzętu, a ile NFZ wydaje z tej kwoty na opłacenie: pensji i premii pracowników biurowych, kosztów najmu biur, kontraktów dla lekarzy, szpitali przychodni itp itd. Napisz proszę ile konkretnie NFZ wydał na zakup sprzętu.

Napisz jeszcze może ile każdy pracujący bądź prowadzący działalnośc gospodarczą obywatel RP płaci składki zdrowotnej co miesiąc, pomnóż to przez ilośc takich osób i 12 miesięcy.

Zobaczyłeś dwie liczby i podniecasz się jak pinczer parówką, nie zastanawiając się w ogóle jakie pieniądze ty także co miesiąc oddajesz NFZ-owi i na co te pieniądze są pożytkowane. I wierz mi - mocno byś się zdziwił jakie pałace mają wystawiają niektóre instytucje budżetowe i jak wielkie gabinety mają ich prezesi...


ale mnie nie musisz przekonywać, że system jest do d..y - doskonale o tym wiem, nic nie poradzę na to, że muszę pod przymusem płacić i utrzymywać tych wszystkich darmozjadów

tylko dlaczego mam jeszcze utrzymywać Owsiaka z rodziną, finansować jego koncerty, nieruchomości i samochody ?
dlatego, że on z pozostałych 70% łaskawie kupi jakieś badziewie do szpitala ?

zobacz - na badanie tomografem czeka się obecnie ponad pół roku
dlaczego Owsiak nie kupi tomografów ?

bo jeden tomograf kosztuje ponad 3 miliony zł, więc starczyłoby mu na 12 sztuk - ale wtedy Kazimierz nie zobaczyłby tych oddziałów pełnych taniego badziewia z serduchami, nie byłoby taniego PR-u i marketingu, nie byłoby czego pokazać w TV

Owsiakowy biznes padłby tak szybko jak powstał, bo nie oszukujmy się WOŚP to dziś już tylko biznes i jeśli ktoś uważa, że 10 złotych melonów kosztów to nic, bo Juras przecież za pozostałe 38 kupi inkubator to OK - mnie to jednak kojarzy się jednoznacznie
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 17 sty 2013, 22:16

Pan Kazimierz napisał(a):Przejdź się po oddziałach szpitalnych np dla noworodków i popatrz na ilu urządzeniach są czerwone serduszka a na ilu nie ma i następnie porównaj sobie 38 mln i 63 mld i wyciągnij wnioski. I nie bądź zdziwiony jak sprzętu z serduszkami będzie więcej niż bez.


zgadniesz dlaczego tak jest ?
bo jak dostaną inkubatory od Jurasa to NFZ juz ich nie musi kupować .... wtedy mogą spokojnie przeznaczyć tą kasę na swoje premie roczne
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » czwartek, 17 sty 2013, 23:00

ze strony fundacji WOŚP, bo to chyba trzeba wytłumaczyć jak dwuletniemu dziecku

"Fundacja WOŚP środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej w całości przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych.
Koszty działalności administracyjnej pokrywamy z części odsetek bankowych oraz innych wpłat, które darczyńcy przekazują na nasze konto w ciągu roku.
Koszty organizacji Przystanku Woodstock i Finału pokrywane są z wpłat sponsorów, o które Fundacja każdorazowo zabiega"

I tak jak popatrzycie na rozliczenie XIX finału:
"Z kwoty 45.662.279,97 zł wynikającej z rozliczenia zbiórki publicznej w ramach XIX Finału zrealizowaliśmy następujące cele:(...)"
tu wymienione poszczególne rzeczy zakupione przez WOŚP, prowadzone programy itp. itd.

I podsumowanie wydatków:
nefrologia i urologia: 24.784.546,47 zł
pomoc indywidualna: 1.568.467,52 zł
RUR: 2.538.682,09zł
okulistyka: 614.998,20 zł
cukrzyca: 765.664,46 zł
Infant Flow: 7.166.387,26 zł
słuch: 6.610.768,79 zł
pediatria: 1.660.544,96 zł
RAZEM: 45.710.059,75 zł

Czyli Twoje twierdzenie, man, że z pieniędzy, które ludzie wrzucają do puszek w akcji zbierania pieniędzy przez wolontariuszy, finansowane są koszty, administracja Fundacji, jest błędne!! Po mojemu z rozliczenia wynika, że każda zebrana złotówka wydawana jest wyłącznie na sprzęt. Co więcej, te liczby wskazują, że fundacja wydała na sprzęt nawet więcej niż zebrała w w dniu zbiórki.

A to, że WOŚP potrafi tak działać, iż zebrane pieniądze inwestują i mają z tego profity z odsetek bankowych, to że przez pozostałą część roku (oprócz 1-dniowej akcji ogólnopolskiej zbiórki w styczniu) fundacja także działa, pozyskuje sponsorów i środki jest dla mnie jak najbardziej OK.
Chciałbym, żeby nasze przymusowe składki zdrowotne i ZUS były tak inwestowane.

Napiszę jeszcze raz:
[b]Zebrane przez WOŚP w dniu zbiórki: 45.662.279,97 PLN
Spożytkowane przez WOŚP na sprzęt: 45.710.059,75
[/b]

Mam nadzieję, że w następnym poscie pojawią się jakieś przeprosiny, ale to jest już indywidualna sprawa honoru danego forumowicza ...
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 18 sty 2013, 10:29

oj dziewczyno, juras podczas XIX finału zebrał ponad 47 mln więc już na starcie buchnął z puszek 2 mln, ale jak sobie sprawdzisz sprawozdanie finansowe (ale nie tą propagandówkę WOŚP tylko to oficjalne) to znajdziesz kwotę 59,6 mln i to są prawdziwe przychody ------------ ile kasy wiec brakuje ??? policz sama 59,6 - 45,6 = ?

ale skoro sama napisałaś, że Cię to nie interesuje co juras robi z Twoją kasą, to raczej nie ma sensu liczyć :)

warto też zobaczyć co dla jurasa jest priorytetem, w pierwszej kolejności za kasę z puszek kupuje i remontuje te swoje pałace i finansuje koncert (z którego całe zyski idą już do firmy Owsiaka - Złoty Melon) dopiero gdzieś ok. listopada za pozostałe ochłapy kupuje jakiś inkubator czy inna pompę
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 18 sty 2013, 10:47

man napisał(a):zobacz - na badanie tomografem czeka się obecnie ponad pół roku
dlaczego Owsiak nie kupi tomografów ?
bo jeden tomograf kosztuje ponad 3 miliony zł, więc starczyłoby mu na 12 sztuk - ale wtedy Kazimierz nie zobaczyłby tych oddziałów pełnych taniego badziewia z serduchami, nie byłoby taniego PR-u i marketingu, nie byłoby czego pokazać w TV


Gdyby ignorancie Twój dzieciak leżał w takim "badziewiu" jak go nazwałeś szybciutko zmieniłbyś zdanie i nagle zauważyłbyś że to "badziewie" RATUJE LUDZKIE ŻYCIE. Ale jak twój wzrok kończy się na czubku twojego nosa to cóż można zrobić. I weź nie pinkol że NFZ wydaje kasę na swoje premie z tego powodu że WOSP kupuje to "badziewie" wyręczając NFZ. Gdyby NFZ był ok to kupiłby wspomniane przez ciebie TOMOGRAFY za 3 mln/szt skoro dla NFZ to pryszcz bo ma tyle kasy że hohohohohohoho.

Gościu stawiaj namiot, używaj roweru i zbieraj na setki tomografów. Pokaż nam jak to się robi a nie tylko krytykuj.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez farmer » piątek, 18 sty 2013, 11:54

Tu zgadzam się z Kazimierzem. 2 lata temu byłem odwiedzić znajomą w szpitalu i zmieniłem zdanie na temat orkiestry widząc jej dziecko podpięte do czegoś z logiem wośpu. Z resztą nie tylko jej dziecko. Jeśli Jurek zarabia na tym to niech zarabia w kokolino to mam. Przynajmniej osiągnął coś czego ani ja ani każdy z osobna tu będących nie osiągnie do końca życia. Jaka to musi być ironia nalatywać na wośp, a później widzieć swoje dziecko pod aparatem zakupionym z kasy orkiestry. No ale ważniejsze jest to że ktoś sobie napycha kasę milijonami kuźwa złotych monet, a ja dybię 8h dziennie za minimalną kuźwa jego mać, no ale polak nie ogarnia sensu świata poza własnym mieszkaniem.
farmer
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 6 paź 2006, 00:16

Re: Wstyd

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 18 sty 2013, 11:59

man uświadom to sobie że gdyby nie ta akcja Owsiaka to nie byłoby tego jak ty to mówisz badziewia, nie byłoby tych tomografów których i tak nie ma, i nie byłoby już na tym świecie tysięcy ludzi którzy zostali dzięki temu badziewiu uratowani. To nie jest tak że bez Owsiaka ten sprzęt by był, bo by go nigdy nie zakupiono. Owszem w normalnym Państwie nie powinno być takiej sytuacji by ludzie składali się na coś co powinno być kupione z ich podatków. Ale jest jak jest i zawsze znajdzie się jakaś luka w sprzęcie medycznym którą trzeba wypełnić. ty nie pytaj dlaczego Owsiak nie kupuje tomografów tylko zapytaj dlaczego Państwo tego nie zrobiło.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wstyd

Postprzez kasius » piątek, 18 sty 2013, 12:14

man napisał(a):oj dziewczyno, juras podczas XIX finału zebrał ponad 47 mln więc już na starcie buchnął z puszek 2 mln, ale jak sobie sprawdzisz sprawozdanie finansowe (ale nie tą propagandówkę WOŚP tylko to oficjalne) to znajdziesz kwotę 59,6 mln i to są prawdziwe przychody ------------ ile kasy wiec brakuje ??? policz sama 59,6 - 45,6 = ?

ale skoro sama napisałaś, że Cię to nie interesuje co juras robi z Twoją kasą, to raczej nie ma sensu liczyć :)

warto też zobaczyć co dla jurasa jest priorytetem, w pierwszej kolejności za kasę z puszek kupuje i remontuje te swoje pałace i finansuje koncert (z którego całe zyski idą już do firmy Owsiaka - Złoty Melon) dopiero gdzieś ok. listopada za pozostałe ochłapy kupuje jakiś inkubator czy inna pompę


Skąd ty bierzesz swoje dane? Z głowy, z SE a może Faktu? Przytocz nam może żródło.
Ja moje podałem.
Czytaj ze zrozumieniem - wpływy WOŚP składają się z kilku żródeł. Trzeba rozgraniczyć zbiórkę publiczną w dniu finału od środków uzyskanych przez inne dni kalendarzowe roku działalności fundacji. Środki ze zbiórki publicznej przekazywane są w całości na zakup sprzętu. [b]Czyli każda złotówka wrzucona do puszki w całości przeznaczona jest na zakup sprzętu.[/b]
No właśnie - doczytaj sprawozdanie - podana przez Ciebie kwota 59,6 mln PLN dotyczy całości przychodów z działalnosci statutowej fundacji. Czyli różnica 59,6 - 45,6 to są środki pozyskane bądź zarobione poza dniem finału WOŚP.
Myślę też, że większość z ludzi nie wspomaga WOŚP poza dniem finału, nie chodzi w lipcu czy październiku po mieście szukając wolontariusza z puszką WOŚP, żeby wrzucić pieniążek do puszki.
Nie wiem więc dlaczego pieklisz się, że Fundacja pozyskuje, poza nagłaśnianym w mediach dniem finału, pieniądze od sponsorów, z aukcji rzeczy pozyskanych od sponsorów czy z 1% podatku

Obawiam się, że tego i tak tego nie zrozumiesz.
Ja i tak pozostane przy swoim i śmiem twierdzić, że jawne żródła, rozliczenia, które w łatwy sposób można zweryfikować i które audytowane są przez wykwalifikowanych audytorów, rewidentów, księgowych są bardziej wiarygodne niż twoje wywody.
Poza tym gdyby coś było nie tak i jakieś kwoty zostałyby "skradzione" jak twierdzisz to prokuratura miała wystarczająco dużo czasu przez ostatnie 21 lat, żeby sprawę wykryć, postawić zarzuty i skazacć. A nic takiego nie miało miejsca.
Więc twoje zarzuty są bezpodstawne i wyssane z palca.

Jednym słowem, man, piszesz po prostu farmazony i dyrdymały. Wysuwasz zarzuty i twierdzenia, które nie mają żadnego potwierdzenia, plujesz na wszystkich i wszystko wypisując głupoty, podajesz przykłady liczb nie rozumiejąc co one oznaczają i skąd te liczby pochodzą. Brniesz dalej w swój mały korytarzyk i nie potrafisz przyjąć rzeczowych argumentów i faktów do swojej wiadomości.

I wiesz, szkoda mi chyba czasu na taką dyskusję, bo wydaje mi się że należysz do grupy ludzi, którzy własnie bez względu na fakty i rzeczywistość i tak mają swój własny, jedyny i niepodważalny pogląd na wszystko. I nikt nie wmówi ci, że białe jest białe a czarne jest czarne, bo ty i tak wiesz wszystko najlepiej.
Czasem ignorancję wystarczy skwitować milczeniem i tak też zrobię.

PS. Daleko mi do dziewczyny, a o mojej płci świadczą choćby końcówki "-em" czasowników w czasie przeszłym w moich wypowiedziach. Ale ty i tak pewnie będziesz twierdził, że taki 100-kilowy chłop jak ja jest dziewczyną, bo to też pewnie wiesz najlepiej :-)
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez zuo » piątek, 18 sty 2013, 12:51

kasius napisał(a):Skąd ty bierzesz swoje dane? Z głowy, z SE a może Faktu? Przytocz nam może żródło.
Ja moje podałem.
Czytaj ze zrozumieniem - wpływy WOŚP składają się z kilku żródeł.


Zostaw, nie warto. On nie ogarnia tego ze WOŚP może kase oddac na lokate lub kupić fundusze inwestycyjne - oczywiście dla zysku. Samo w sobie jest to dla niego podejrzane.
Rok temu PIS darł ryja zeby WOŚP skontrolowac, skarbówka wkroczyła, zrobiła swoje i jest cisza. Man pewnie że skarbówka jest w zmowie.
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 18 sty 2013, 17:56

kasius napisał(a):Skąd ty bierzesz swoje dane? Z głowy, z SE a może Faktu? Przytocz nam może żródło.


od razu wydawało mi się, że w ogóle nie kumasz o co chodzi z tymi sprawozdaniami
OK wytłumaczę najprościej jak się da

1. wchodzisz na tą stronę skąd wziąłeś tą propagandówkę
2. jeśli nie wiesz gdzie byłeś to załączam link: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe
3. na samej górze masz sprawozdania finansowe (pod nimi masz propagandówkę)
4. klikasz na rok, który cie interesuje i czytasz oficjalne sprawozdanie
5. na stronie 11-tej masz jak byk -> przychody

dlaczego tak trudno dotrzeć do tych informacji ? myślę, że o to Jurasowi chodzi by jak najmniej ludzi to czytało
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 18 sty 2013, 18:11

SAMAEL66 napisał(a):To nie jest tak że bez Owsiaka ten sprzęt by był, bo by go nigdy nie zakupiono[/b]


stary w Czechach, Słowacji, Węgrzech poziom zamożności obywateli mamy ten sam i nikt nie organizuje wielkiej akcji żebraczej, a jakoś nie słyszałem, żeby tam masowo umierały noworodki z powodu braków inkubatorów

P.S. sprawdziłem dostępne statystyki dotyczące umieralności niemowląt - niestety ogon Europy http://wolnemedia.net/zdrowie/bush-bron ... terwencji/ Czesi wyprzedzają nas o 20 lat.

jakie proponujecie rozwiązanie ? żebrać dwa razy do roku ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości