Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez zuzet » środa, 14 sty 2015, 10:10

diabeł źródłem inspiracji dla czlowieka???Przesada.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22947 ... c-na-duchu
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Wstyd

Postprzez kasius » środa, 14 sty 2015, 10:18

zuzet napisał(a):diabeł źródłem inspiracji dla czlowieka???Przesada.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22947 ... c-na-duchu


hahaha, niezłe, za chwilę stronniczy prawicowy portal wPolityce napisze, że wszyscy wolontariusze, darczyńcy wpłacający na cokolwiek innego niż przysłowiowa taca, są opętani przez diabła.
Zaściankowość i zabobony prawej strony nie mają granic.
Bo jedyną słuszną darowizną jest datek księdzu na tacę...
Oj, jak widać argumenty się kończą, jeżeli takie głupoty już są wypisywane przez portal wPolityce.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » środa, 14 sty 2015, 10:25

zuzet napisał(a):diabeł źródłem inspiracji dla czlowieka???Przesada.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/22947 ... c-na-duchu


Nie, absolutnie. Akurat powoływanie się na Crowleya jest słabe, bo w jego filozofii "wola" nie oznaczała dokładnie tego, co my przez to rozumiemy (raczej coś w stylu "woli losu"), ale satanizm rodem z "Biblii Szatana" La Vey'a można sprowadzić do poziomu "róbta co chceta". Co nie zmienia faktu, że takimi "satanistami" jest zapewne jakieś 99,7% populacji całej planety.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » środa, 14 sty 2015, 10:26

kasius napisał(a):[
hahaha, niezłe, za chwilę stronniczy prawicowy portal wPolityce napisze, że wszyscy wolontariusze, darczyńcy wpłacający na cokolwiek innego niż przysłowiowa taca, są opętani przez diabła.


Widzisz, to się wszystko składa w logiczną całość. Po czarnych mszach odbywa się jeszcze rytualny taniec pogo na polu minowym, o tym też gdzieś tu czytałem :P
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez man » środa, 14 sty 2015, 17:51

coś dla naiwniaków w stylu tych naszych forumowych, amatorskich obrońców Owsiaka
klasyczna kradzież 1,5 miliona złotych i w pełni legalna ....... jak po czymś takim można jeszcze wierzyć w uczciwość tego gościa ? ile respiratorów można by kupić za te półtora miliona złotych ?


Obrazek
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pyramide » środa, 14 sty 2015, 18:17

To świadczy że piszący nie ma kpl pojęcia o Kodeksie spółek handlowych a tak natarczywie zabiera głos i dalej robi z siebie klasycznego .......
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wstyd

Postprzez Nebelwerfer » środa, 14 sty 2015, 21:25

Podziwiam w Tobie (man) konsekwencję w nastawieniu "nie znam się, to się wypowiem". Granice autokompromitacji dla Ciebie nie istnieją. Im mniej o czymś wiesz, tym większą masz determinację, żeby się tym pochwalić. Im więcej ludzi uważa coś za normalne, tym większa szansa, że Ty będziesz z tego kręcił Sensacje XXI Wieku. Większość by chociaż zerknęła na jakąś wikipedię, żeby sprawdzić mniej więcej, co to jest ten kapitał zakładowy (gdyby nie wiedziała). Niejednemu by się zapaliła w głowie lampka, że skoro to niby taki przekręt, to trochę dziwne, że tak oficjalnie robiony i każdy Ziutek może w sekundę odnaleźć info na ten temat. Słowem - tak z 80% ekonomicznych ignorantów jednak by sprawdziło coś czy upewniło się, przed krzykiem "łapać złodzieja". Naprawdę, nie trzeba być Adamem Smithem, żeby odnaleźć info, że z kapitału zakładowego nie można finansować wypłat, a chyba to miałeś na myśli, pisząc znowu o kradzieży.

Tłumacząc Ci to analogiami, które mają szansę okazać się dla Ciebie zrozumiałe - ktoś przełożył sobie pieniądze z lewej kieszeni do prawej, po czym ją zaszył, żeby kasy nie wydać, tylko trzymać na zabezpieczenie ew. długów. Rzeczywiście, niesłychana zbrodnia.

Tak dla równowagi, proponuję poczytać: http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/fi ... 0Kurki.pdf - teraz już rozumiesz, dlaczego te rewelacje p. Sherlocka ze Złotoryi wszędzie poza prawicowymi mediami wzbudzają jedynie zażenowanie i politowanie?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Wstyd

Postprzez man » środa, 14 sty 2015, 22:02

Nebelwerfer napisał(a):ktoś przełożył sobie pieniądze z lewej kieszeni do prawej, po czym ją zaszył, żeby kasy nie wydać, tylko trzymać na zabezpieczenie ew. długów. Rzeczywiście, niesłychana zbrodnia


nie ktoś tylko Lidia i Jurek Owsiak
nie swoje pieniądze tylko pieniądze fundacji
i nie ze swojej kieszeni tylko z puszek WOSP do prywatnej spółki Owsiaków

ale co tam jakieś 1,5 miliona złotych ? najwyżej parę dzieciaków nie dostanie sprzętu lub kilku seniorów nie doczeka wiosny, liczy się interes ZŁOTEGO MELONA, albo raczej PÓŁTORA MELONA

P.S. w 2003 roku WOSP zebrała ok. 30 milionów złotych czyli tylko tym jednym ruchem Owsiak wyrzucił do śmietnika 5% środków tak potrzebnych dzieciom, a gdzie reszta kosztów ? gdzie Woodstock ? dalej wierzcie w kity typu: "92% idzie na sprzęt", "wydajemy kasę tylko na cele statutowe" i "nie możemy ujawnić faktur bo to tajemnica handlowa"
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » środa, 14 sty 2015, 23:04

man napisał(a): (...) dalej wierzcie w kity typu: "92% idzie na sprzęt", "wydajemy kasę tylko na cele statutowe" i "nie możemy ujawnić faktur bo to tajemnica handlowa"


W moim przypadku to nie jest kwestia wiary. Powiedziałby raczej, ze ja wiem że 92 % idzie na sprzęt i programy.
Bo wiedza zawsze opiera się na faktach. Podobnie jak liczne kontrole prowadzone przez kompetentne instytucje też biorą pod uwagę fakty, stąd też nigdy nie znalazły żadnych nieprawidłowości w działaniu Owsiaka i WOŚP.

O wierze można mówić w Twoim przypadku, man. Wierzysz w głupoty, które napisał niedouczony w kwestii księgowości socjolog, wierzysz w bzdury, które wciskają Ci do głowy prawicowe portale i stronnicza TV Republika.
Wierzysz w coś, czego nie jesteś w stanie w żaden sposób udowodnić, co pokazałeś wielokrotnie na tym forum. Kłamstwa, plotki i obelgi rzucasz, niczym bezsilne dzieciątko, bo nie masz żadnych rzeczowych argumentów.

I napiszę jeszcze raz: jeżeli masz te "swoje dowody" to biegiem na prokuraturę. Daj im szansę, niech tam też się pośmieją z poziomu "ynteligencji", jaką niektórzy reprezentują swą osobą.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez staszeks » środa, 14 sty 2015, 23:16

A ja mam pytanie;
załóżmy, Owsiak przestaje działać.
Proszę oszacować.
Ile pieniędzy pójdzie na dzieci, a ile idzie teraz.
Ja tam sadzę, ze stan obecny jest korzystniejszy.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Wstyd

Postprzez kasius » środa, 14 sty 2015, 23:50

staszeks napisał(a):A ja mam pytanie;
załóżmy, Owsiak przestaje działać.
Proszę oszacować.
Ile pieniędzy pójdzie na dzieci, a ile idzie teraz.
Ja tam sadzę, ze stan obecny jest korzystniejszy.


staszeks, chodzi też o to jakie standardy panują teraz w internecie czy w mediach.
Ja uważam, że żeby kogoś obrzucać publicznie inwektywami, to trzeba mieć do tego odpowiednią wiedzę, podstawy, dowody.
A teraz z Owsiaka zrobiono złodzieja jedynie na podstawie jakichś urojeń chorych z nienawiści umysłów.
I niektóre internetowe plotkary powtarzają bez końca swoje kłamstwa, w myśl zasady, że ludzie w końcu przyjmą je jako prawdę.

Na tym forum i w tym temacie kiedyś napisałem:
"niestety w dzisiejszych czasach internetowej anonimowości znajdują się ludzie, którzy na łące pełnej pięknych, kolorowych kwiatów potrafią znaleźć małe szambo wypełnione fekaliami, potrafią tam wejść, dokładnie się umazać, nabrać jeszcze na zapas do pełnych ust, a potem pluć na wszystkich i wszystko co ich otacza, wylewając przy tym swe żale, frustracje i kompleksy."

Myślę, że dla inteligentniejszych ta metafora będzie zrozumiała.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » czwartek, 15 sty 2015, 00:13

kasius napisał(a):W moim przypadku to nie jest kwestia wiary. Powiedziałby raczej, ze ja wiem że 92 % idzie na sprzęt i programy. Bo wiedza zawsze opiera się na faktach


Powiedz mi naprawdę jesteś taki naiwny ? Łykasz każdy kit od politycznych kumpli Owsiaka z PO ?
To podłe kłamstwo i manipulacja z 92% pochodzi z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, chodzi o rozliczenie z 2012 r. i jest powtarzane jak mantra przez nawiedzonych wyznawców Owsiaka, a ile w tym jest prawdy ?

Chce Ci się sprawdzić ? Pewnie nie bo nie powtarzał byś bredni jak pierwszy lepszy leming z kredytem .........
To zrobię to za Ciebie leniu !

1. Tutaj masz sprawozdanie WOSP 2012 http://7dni.files.wordpress.com/2013/12 ... e-2012.pdf
2. Wchodzisz na 15 stronę i czytasz: "zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna - 34.166.807,02"
3. Myślisz sobie jest nieźle. Mój guru wydał na sprzęt dla dzieciaków aż 34 miliony złotych !!! To pewnie jakieś 110% tego co zebrał bo przecież są jeszcze słynne inwestycje, odsetki, itd.
4. Na fali entuzjazmu, uśmiechnięty i zadowolony z siebie sprawdzasz tylko gwoli ścisłości: ile to dzieci wyżebrały dla Jurka w owym roku ?
5. Klikasz np. tutaj http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/wosp-2 ... 43846.html i znów eksplozja radości. TAAAAKKK WOSP w 2012 zebrała rekordową ilość pieniędzy !!! Aż 50 milionów złotych wpłynęło na konto Jurasa. Niesamowity sukces !!!!!!!!!!!!!!
6. Nagle jednak zaczynasz czuć się dziwnie. W mroku myśli, zaczyna coś świtać. Powoli dociera do Ciebie, że 34 miliony na sprzęt wydane z 50 wyżebranych milionów, to jakby nie liczyć chyba nie będzie 92%
7. Ręce Ci drżą, serce bije coraz szybciej, a kalkulator bezlitośnie pokazuje 32% wyrzucone na śmietnik ......... i co tu teraz zrobić ? A powiem manowi, że nawet te 68% to i tak więcej niż nic :mrgreen:
8. Siedzisz dalej uśmiechnięty i zadowolony

P.S. jednak coś wciąż nie daje Ci spokoju, zaglądasz jeszcze raz do sprawozdania http://7dni.files.wordpress.com/2013/12 ... e-2012.pdf zaglądasz na przychody i jest !!! man się pomylił przecież są jeszcze:
- przychody z darowizn rzeczowych i celowych : 11.219.740,70
- i przychody z 1% podatku: 3.415.033,55
Teraz to na pewno wyjdzie mi 92%. Wiedziałem, że man coś pomieszał. Szybko dodajesz 50,5 +11,2 + 3,4 i masz już 65 milionów !!! Brawo Juras !!! Szybkie obliczenia na kalkulatorze i ............. upssss !!! To nie w tą stronę miało iść !!!
Jak to możliwe, że Juras wydał na sprzęt w 2012 roku tylko lekko powyżej 50% ?????? Gdzie jest reszta kasy ???
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 15 sty 2015, 01:06

Man k... jak można tak kłamać???? Chłopie ogarnij się do jasnej cholery !!!!!!

Dlaczego pominąłeś wydatki na INNE cele statutowe które masz przytoczone poniżej?????????

6).Koszty:
a) Struktura kosztów na realizację zadań statutowych:
- zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna 34.166.807,02
- Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków 1.974.210,10
- Program Infant Flow 100.840,31
- Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” 2.859.075,36
- Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 7.898.950,39
b) Struktura kosztów działalności administracyjnej:
- zużycie materiałów i energii 181.128,12
- usługi obce 1.195.237,36
- podatki i opłaty 20.036,10
- pozostałe koszty 512.426,16

Poniżej masz jeszcze pieniądze na wynagrodzenia, premie coś koło 1,5 mln

Teraz weź dodaj to co masz wytłuszczone i wyjdzie ci strzelam bo nawet mi się tego nie chce dodawać około 48-49 mln + wynagrodzenia koło 1,5 mln
Chłopie nienawiść i żółć to się chyba tobie nogawkami wylewa !!!!
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez kasius » czwartek, 15 sty 2015, 01:23

man napisał(a):Powiedz mi naprawdę jesteś taki naiwny ? (...) Gdzie jest reszta kasy ???


Napisałeś kolejną bzdurę. Już Ci odpowiadam, mała ,nic nierozumiejąca "plotkarko":-)
1)
"Cykl rozliczenia danego Finału trwa ok 1,5 roku, gdyż tyle czasu potrzeba na rozpoznanie potrzeb szpitali, dokonanie zakupu sprzętu, podpisanie i realizację kontraktów, dostarczenie sprzętu do szpitali i przeszkolenie kadry medycznej w zakresie jego użytkowania. Z powyższych wyjaśnień wynika, że całkowite rozliczenie zebranych środków zebranych podczas Finału możliwe jest dopiero w czerwcu następnego roku, na co Fundacja uzyskała zgodę Ministerstwa.

2) Poniżej prezentujemy roczne sprawozdania finansowe Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Sprawozdanie finansowe sporządzane jest za okresy roczne i dlatego może różnić się od rozliczenia dotyczącego konkretnego Finału. Sprawozdania finansowe sporządzane są w oparciu o przepisy podatkowe dotyczące działalności fundacji i ustawę o rachunkowości, dlatego w tych sprawozdaniach możemy zawierać tylko takie informacje, które dotyczą działań zrealizowanych w danym 12-miesięcznym okresie. Oznacza to, że pojedynczy bilans roczny nie musi całościowo pokrywać się z półtorarocznym cyklem realizacji celów Finału WOŚP.

Całość jest jawna dostępna i masz to wszystko tu :-):
http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

I wytłumaczenie dla Ciebie man, prostszym językiem:
Mama daje manowi 1 stycznia 2013 r. kieszonkowe w kwocie 100 złotych.
Mama mówi do mana: "Na wydanie pieniążków masz 1,5 roku. Pieniążki możesz wydać do 30 czerwca następnego (czyli 2014) roku, ale rozliczenie tego co wydałeś w 2013 r. musisz przedstawić do dnia 31 grudnia 2013 i ma obejmować rok kalendarzowy 2013"
Man wydaje przez cały 2013 rok kwotę 60 zł i taki raport/rozliczenie przekazuje mamie 31 grudnia 2013.
Czy mama przyłoży manowi paskiem na tyłek, no bo gdzie jest przecież pozostała kwota 40 złotych?
Nie przyłoży, bo mama wie, że te 40 złotych man może wydać do 30 czerwca 2014 r. (co uwzględnione zostanie w rozliczeniu za 2014).


Proszę Cię, zostaw już ten temat, bo znowu ocena Twego IQ w moich oczach spadła o kolejne 10 punktów :-)
A maniuś znowu okazał się niedouczonym kłamczuszkiem...
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Grego » czwartek, 15 sty 2015, 06:17

Nie żebym się wtrącał, nic do Owsiaka nie mam. Na księgowości się kompletnie nie znam. Jednak z tego co napisał kasius wynika, że w sprawozdaniu za 2013 są także środki zebrane w 2012. Zatem przykład z mamusią i paskiem działa także w drugą stronę. :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości