Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez Pyramide » sobota, 10 sty 2015, 15:32

man /sorry/ ale ty jesteś za głupi,za "mały" żeby mnie wysyłać do Paryża. Jeżdżę tam ale w innym celu.
Uważam że z idiotów to ty idealnie tam sie nadajesz zwł w zielonym "ancugu" i zielona miotłą
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » sobota, 10 sty 2015, 19:29

Kompendium wiedzy nt działalności filantropa Owsiaka

http://kontrowersje.net/do_puszki_owsia ... _acz_prosz
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez Pyramide » sobota, 10 sty 2015, 19:38

Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 20:02

SP&C napisał(a):Kompendium wiedzy nt działalności filantropa Owsiaka

http://kontrowersje.net/do_puszki_owsia ... _acz_prosz


Właściwie o co chodzi z nagonką na Owsiaka? Są już jakieś dowody że kradnie czy dalej bicie piany? Bo że zarabia to już wiemy. I ja to akceptuje.

Nie bronię go, szukam prawdy więc:

- podaj proszę linka do jakiejś wiarygodnej strony która informuje o tym że Owsiaka skazano prawomocnie za oszustwa w temacie pieniędzy - jeszcze chyba nie a szczekacie jakby już był skazany;

1. - jak to jest Owsiak daje mało porownując z NFZ a sprzęt z serduszkiem jest wszędzie ?? Ja wiem NFZ finansuje też wiele wiele i jeszcze więcej innych tematów wobec tego na ch... mi takie zestawienie sum ?

2 "Zarobki lekarzy i pielęgniarek. Jak wynika z raportu o strukturze wynagrodzeń według zawodów, opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny, najlepiej zarabiającą w październiku 2012 roku grupą specjalistów byli lekarze. Przeciętne wynagrodzenie lekarza wyniosło 6 789 PLN. Pensja pielęgniarek była o około 52% niższa od zarobków lekarzy. Wyniosła ona 3 277 PLN.(więcej: http://www.stat.gov.pl) - 24.02.2014"
http://wynagrodzenia.pl/dane_gus.php

Twoje źródło podaje 2660 i 3800 - skąd te dane???? Z palca ??? Ja wiem że chodzi o to żeby wyglądało że Owsiak i ta jego zarabia więcej duuuuużo :)

5. Owszem czas antenowy kosztuje ... zna ktoś sposób jak zrobić taką akcję bez udziału tv??? Jak macie dawać, ruszymy to, będziemy bogaci :)

9. 6 Osób zapiło się na Przystanku Woodstock - wina Owsiaka??? Lał mi w gardło ??? Dobrze że na miny nie weszli co nie man???
Ludzie każdego dnia na naszych drogach ginie 9 osób !!!!

12. 2 Apartamenty za 500 000 każdy - no i takie są ceny w Warszawie tam gdzie kupił. A że za gotówkę? To jest dowód że kradnie???

Moim zdaniem Owsiak musi zarabiać na tej fundacji ponieważ działa w niej 23 lata non stop. Nie wiem może wy znacie kogoś kto jest w stanie funkcjonować 23 lata bez pracy i zarobków ale ja nie. Kwestia taka ile powinien zarabiać i moim zdaniem 13 000 brutto to nie jest kosmos. No ale wiadomo może się wam wydawać za dużo. I też macie rację :)

To tak na szybko bo nie chce mi się dłużej grzebać w tym tekście :)



-
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez kasius » sobota, 10 sty 2015, 20:48

ma, przytaczasz jako argumenty wpisy Wielguckiego. Czy możesz przybliżyć mi kim z wykształcenia, doświadczenia zawodowego jest pan Wielgucki?
Księgowym, analitykiem finasowym, prawnikiem, biegłym rewidentem, pracował w policji, prokuraturze, urzędzie skarbowym, a może w Najwyższej Izbie Kontroli??

A może jest po prostu blogerem - celebrytą, który znalazł sobie metodę na życie w zarabianiu na reklamach, które wyświetlają się gdy jakiś idiota wchodzi na blog Wielguckiego? A może kontrowersje, które wypisuje są na tyle chwytliwe, że jelenie masowo wchodzą na jego stronę, przytaczając je później na forach internetowych, bo przecież Wielgucki to ich guru.

Sorry, ale Wielgucki równie dobrze mógłby wypowiadać się na temat konstrukcji Wielkiego Zderzacza Hadronów z CERN, bo podejrzewam, że jego wiedza jest tu na takim samym poziomie jak wiedza o księgowości, bilansach finansowych i prowadzeniu fundacji.

Szkoda tylko, że (wydawałoby się) ludzie myślący, swą nienawiść do WOŚP budują na bazie bloga jakiegoś cwaniaczka, dla którego sianie nienawiści stało się źródłem całkiem niezłych zarobków.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » sobota, 10 sty 2015, 21:06

kasius napisał(a):ludzie myślący, swą nienawiść do WOŚP budują na bazie bloga jakiegoś cwaniaczka


zapomniałeś ignorancie o procesie, który Owsiak przegrał http://niezalezna.pl/61139-uzasadnienie ... ez-blogera a w uzasadnieniu wyroku Sadu czytamy:

1. "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe"
2. „Piotr Wielgucki udowodnił istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”) ... ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu ... przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono”

Póki Owsiak nie ujawni faktur i dokumentacji, to wątpliwości będą narastały, a w świetle tego co już jest dostępne wiadomo, że malwersacje sięgają kilkunastu milionów złotych (masz swój dowód Kazimierzu - wyrok Sądu). Dlaczego Was dziwi, że ludzie chcą wiedzieć co się dzieje z ich pieniędzmi wrzucanymi do puszek WOSP ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 21:23

man napisał(a):zapomniałeś ignorancie o procesie, który Owsiak przegrał http://niezalezna.pl/61139-uzasadnienie ... ez-blogera a w uzasadnieniu wyroku Sadu czytamy:

1. "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe"
2. „Piotr Wielgucki udowodnił istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”) ... ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu ... przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono”

Póki Owsiak nie ujawni faktur i dokumentacji, to wątpliwości będą narastały, a w świetle tego co już jest dostępne wiadomo, że malwersacje sięgają kilkunastu milionów złotych (masz swój dowód Kazimierzu - wyrok Sądu). Dlaczego Was dziwi, że ludzie chcą wiedzieć co się dzieje z ich pieniędzmi wrzucanymi do puszek WOSP ?


Sorki man ale na razie udowodniono w sądzie MECHANIZM TRANSAKCJI i UMÓW. Ale póki co nie udowodniono że Owsiak kradł a ty i wielu innych nazywacie już Owsiaka złodziejem itd.

Nie dziwi mnie że ludzie chcą wiedzieć co się dzieje z ich kasą wrzucaną do puszek WOŚP bo mają 100% racji. Fundacja powinna się rozliczać co do grosza. Dziwi mnie osobiście że ludzie z takimi wartościami na publicznym forum obrzucają póki co nie osądzonego gościa błotem nazywając go ZŁODZIEJEM jak wyroku jeszcze nie ma. Właśnie to mnie dziwi a może i przeraża bardziej :(

I wiesz co jest jeszcze ciekawe - że szczekanie zaczyna się zawsze przed finałem. Po finale i w ciągu roku jest ciiiiiiiszzzzzaaaa.
Dziwne co nie???
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez kasius » sobota, 10 sty 2015, 21:29

Panie Kazimierzu, ubiegłeś mnie.
Ja także w przytoczonym uzasadnieniu, podanym zresztą wybiórczo i wyrywkowo na stronniczym portalu, nie znalazłem choćby słowa o tym, że Jerzy Owsiak dopuścił się przestępstwa kradzieży czy malwersacji.

Różnica między Owsiakiem a Wielguckim jest taka, że WOŚP prawie 92% zebranych pieniędzy przeznacza na pomoc potrzebującym, a Wielgucki 100% wpływów z reklam i wejść na stronę jego bloga bierze dla siebie i bardzo dobrze z tego żyje.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ch-srodkow

Tutaj są zarobki niektórych blogerów:
Natalia Hatalska (Hatalska.com): 100-120 tys. zł przychodu; - Kasia Tusk (makelifeeasier.pl): 400 tys. zł przychodu na całym blogu rocznie za 2012 r., z perspektywą na 650 tys. zł w 2013 r.; - Maciek Budzich (mediafun.pl): 60 tys. zł z reklam + 60 tys. zł z konsultingu, szkoleń itd.; - Artur Kurasiński (AK74): 50 tys. zł z bloga + 80 tys. zł z konsultingu; w nadchodzącym roku możliwe 200 tys. zł z uwagi na otwarcie i sukces AppAcademy; - Tomek Tomczyk (Kominek.pl): 300 tys. zł.; - Julietta Kuczyńska (Maffashion): 150 tys. zł z bloga + 20 tys. z tytułu zysków marki StaffbyMaff; - -Paulina i Michał Stępień (Kotlet.tv): 200-250 tys. zł; - Grzegorz Marczak (AntyWeb): 700 tys. zł; - Jacek Gadzinowski (Gadzinowski.pl): 30 tys. zł z bloga; - Przemek Pająk (Spider's Web): 180 tys. zł.
żródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/j ... erzy/m9w7m

Aha, jeszcze jedno - doczytałem, że pan Wielgucki jest socjologiem z wykształcenia. Podejrzewam, ze mocno uważał na zajęciach z propagandy, socjotechniki, manipulacji medialnej....
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez SAMAEL66 » sobota, 10 sty 2015, 21:36

kasius napisał(a):Aha, jeszcze jedno - doczytałem, że pan Wielgucki jest socjologiem z wykształcenia. Podejrzewam, ze mocno uważał na zajęciach z propagandy, socjotechniki, manipulacji medialnej....


info pewne :) na socjologii nie ma nawet jednego z wymienionych zajęć :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Wstyd

Postprzez stec » sobota, 10 sty 2015, 21:58

Pan Kazimierz napisał(a): Dziwi mnie osobiście że ludzie z takimi wartościami na publicznym forum obrzucają póki co nie osądzonego gościa błotem nazywając go ZŁODZIEJEM


Mnie akurat to nie dziwi. Szef takiej fundacji powinien być czysty jak łza. To że nie zastosował się do zarządzenia sądu w sprawie wydanie dokumentów stawia go w bardzo złym świetle. Uwiarygadnia zarzuty podnoszone przez Wielguckiego.

A że nie ma wyroku sądu... Cóż kościelni pedofile z Dominikany też są bez wyroków.
stec
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 11 lis 2009, 00:40

Re: Wstyd

Postprzez kasius » sobota, 10 sty 2015, 22:03

SAMAEL66 napisał(a):
info pewne :) na socjologii nie ma nawet jednego z wymienionych zajęć :)


Nie wiem jakii uniwersytet kończyłeś, (może uniwerytet trzeciego wieku :-) ), ale nawet google podpowiada, że socjologia zajmuje się socjotechniką, propagandą i manipulacjami. Są nawet takie specjalizacje na studiach socjologicznych,

SOCJOTECHNIKA:
http://www.socjologia.uni.opole.pl/show ... ang=pl&m=7
http://www.socjologia.univ.rzeszow.pl/s ... socjologia
http://wh.agh.edu.pl/main/pl/strona/wyd ... lnosci/211

PROPAGANDA:
http://wh.agh.edu.pl/main/pl/strona/wyd ... lnosci/211 (co prawda polityczna, ale jest!)
http://wns.sggw.pl/wp-content/uploads/p ... mgr_st.pdf
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » sobota, 10 sty 2015, 22:09

Pan Kazimierz napisał(a):na razie udowodniono w sądzie MECHANIZM TRANSAKCJI i UMÓW. Ale póki co nie udowodniono że Owsiak kradł a ty i wielu innych nazywacie już Owsiaka złodziejem itd.


część dokumentów Owsiakowie przekazali do Sądu, stąd wiadomo jaka m/w jest skala wyłudzeń poprzez ten mechanizm (mówi się o 3 mln złotych) - ile malwersacji jest wciąż ukrywanych ? dowiemy się pewnie za jakiś czas, a może i nigdy ...
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » sobota, 10 sty 2015, 22:14

stec napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a): Dziwi mnie osobiście że ludzie z takimi wartościami na publicznym forum obrzucają póki co nie osądzonego gościa błotem nazywając go ZŁODZIEJEM


Mnie akurat to nie dziwi. Szef takiej fundacji powinien być czysty jak łza. To że nie zastosował się do zarządzenia sądu w sprawie wydanie dokumentów stawia go w bardzo złym świetle. Uwiarygadnia zarzuty podnoszone przez Wielguckiego.

A że nie ma wyroku sądu... Cóż kościelni pedofile z Dominikany też są bez wyroków.


Tylko, że przeciwko kościelnym pedofilom toczą się postępowania, o ile nie został im przedstawiony już akt oskarżenia na podstawie zebranych dowodów.

Nie słyszałem, żeby przeciwko WOŚP i Owsiakowi toczyło się postępowanie za kradzież lub postawiono im zarzuty za kradzież czy malwersację.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 10 sty 2015, 22:17

Pan Kazimierz napisał(a): Dziwi mnie osobiście że ludzie z takimi wartościami na publicznym forum obrzucają póki co nie osądzonego gościa błotem nazywając go ZŁODZIEJEM


stec napisał(a):Mnie akurat to nie dziwi. Szef takiej fundacji powinien być czysty jak łza. To że nie zastosował się do zarządzenia sądu w sprawie wydanie dokumentów stawia go w bardzo złym świetle. Uwiarygadnia zarzuty podnoszone przez Wielguckiego.

A że nie ma wyroku sądu... Cóż kościelni pedofile z Dominikany też są bez wyroków.


No to tylko dajesz marne świadectwo o sobie - o nikim innym jeśli dla ciebie oskarżanie ludzi na forum to norma to zdrowia życzę.
Temat pedofilii księży i inne ich sprawy w innym wątku :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez kasius » sobota, 10 sty 2015, 22:28

man napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):na razie udowodniono w sądzie MECHANIZM TRANSAKCJI i UMÓW. Ale póki co nie udowodniono że Owsiak kradł a ty i wielu innych nazywacie już Owsiaka złodziejem itd.


część dokumentów Owsiakowie przekazali do Sądu, stąd wiadomo jaka m/w jest skala wyłudzeń poprzez ten mechanizm (mówi się o 3 mln złotych) - ile malwersacji jest wciąż ukrywanych ? dowiemy się pewnie za jakiś czas, a może i nigdy ...


gdzie się "mówi"??? na targu? w barze z kolegami? na kółku różańcowym? w warzywniaku a może na blogu jakiegoś niekompetentnego i niedouczonego w dziedzinie księgowości socjologa?

Ty znowu nadinterpretujesz fakty. Gdzie sąd mówi o malwersacjach????

Pokaż nam konkrety: akt oskarżenia za kradzieże, informacje o sprawie za nieprawidłowości w działaniu Owsiaka i WOŚP, wyroki sądu za malwersacje.

man, powtórzę: policja, skarbówka, prokuratura, NIK, Ministerstwo Pracy i inne kompetentne instytucje nie wykazały nigdy nieprawidłowości, a idę o zakład, że kontrole prowadzone są co rok.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości