Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Wstyd

Postprzez kasius » niedziela, 13 sty 2013, 23:36

Oglądam w tv jak przebiegała akcja WOŚP w innych miastach w Polsce i trochę mi wstyd za BB.
Nie wiem jakie są wasze wrażenia, ale ja myślę że WOŚP w Bielsku-Białej wypadła mizernie. Ani koncertów, ani światełka do nieba. Czy ktoś wie czy były jakieś próby organizacji koncertów, imprez na rzecz WOŚP?
Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Lurtz » poniedziałek, 14 sty 2013, 00:30

w rudeboyu co roku jest organizowany koncert z okazji WOSP
Lurtz
użytkownik
 
Posty: 183
Na forum od: 29 gru 2011, 20:04

Re: Wstyd

Postprzez joejoe » poniedziałek, 14 sty 2013, 10:42

kasius napisał(a):Oglądam w tv jak przebiegała akcja WOŚP w innych miastach w Polsce i trochę mi wstyd za BB.
Nie wiem jakie są wasze wrażenia, ale ja myślę że WOŚP w Bielsku-Białej wypadła mizernie. Ani koncertów, ani światełka do nieba. Czy ktoś wie czy były jakieś próby organizacji koncertów, imprez na rzecz WOŚP?
Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.


Po pierwsze to ty się powinnas wstydzić za wypisywanie takich postów !!!
Co do tej "orkierstej dętęj" jurasa która się zajmuje deprawacją młodzieży i nie tylko na woodstock
http://www.youtube.com/watch?v=HkHMikjC ... re=related

Kim ty wogóle jesteś że za wszystkich wypowiadasz się cyt. "Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków" Jak masz kasę to dawaj i ciesz puchę że dostałas znaczek na "czoło"

Ale za nim zaczniesz od takich tekstów to pomyśl że wiele osób normalnych od 1 do ostaniego liczy każdy grosz i nie ma na myśli jakiś szopek noworocznych !!!

Dla mnie osoby robiąca medialną szopkę są zerem, "pomoc z wielka pompą"
Odpowiedz sobie na pytanie a czy nie można pomagać drugiej osobie bezinteresownie bez szumu medialnego ?

Po co te pieniądze są zbierane do jednego wora. Moim zdaniem pomoc powinna się zaczynać na własnym podwórku.

Jest wiele osób co pomaga drugim bezpośrednio i nie chcą szumu, sa po prostu skromne. Tobie najwyraźniej brakuje tej cechy.

a poniżej trochę o "siemaku"
http://kefir2010.wordpress.com/tag/jurek-owsiak-prawda/
joejoe
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 11 cze 2011, 17:25

Re: Wstyd

Postprzez csr » poniedziałek, 14 sty 2013, 10:47

kasius napisał(a):Oglądam w tv jak przebiegała akcja WOŚP w innych miastach w Polsce i trochę mi wstyd za BB.
Nie wiem jakie są wasze wrażenia, ale ja myślę że WOŚP w Bielsku-Białej wypadła mizernie. Ani koncertów, ani światełka do nieba. Czy ktoś wie czy były jakieś próby organizacji koncertów, imprez na rzecz WOŚP?
Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.

i dobrze.
Lepiej wyslac pieniadze na caritas niz pompowac kase w owsiaka. Nie dalem ani grosza, nikt z mojej rodziny takze nie dal.
Koncerty na rzecz wosp ? Zartujesz sobie?
A co z potrzebujacymi z naszego miasta? Nie lepiej zorganizowac cos takiego i rzeznaczyc pieniadze zebrane na jakis konkretny cel ?
Albo jak juz wspomnialem caritas? Tak totalnie bezinteresownie? Zastanow sie, jaka wode z mozgu robia media i owsiak.
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Wstyd

Postprzez BBtek » poniedziałek, 14 sty 2013, 11:35

kasius napisał(a): Ani koncertów, ani światełka do nieba.


Ale światełko było, słyszałem o 20:00 fajerwerki
BBtek
użytkownik
 
Posty: 56
Na forum od: 23 sty 2011, 08:27

Re: Wstyd

Postprzez Synagoga » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:10

Kasius... mizernie to wypadasz Ty... Powiedz kto płaci za te światełko do nieba? I bardzo dobrze że w BB nie było tego.... przynajmiej właściciel firmy z fajerwerkami nie nabił sobie kasy. A gdyby był taki Orkiestrowy to by zafundował z prywatnej kasy. A tak to widać to poparcie dla WOŚP - a raczej nie było widać. Czekał na kasę z UM? Mam nadzieje że UM tej kasy co nie dał na to światełko, przeznaczy ją na wsparcie dla potrzebujących, których jest w naszym mieście sporo...
Synagoga
użytkownik
 
Posty: 190
Na forum od: 29 kwi 2009, 15:33

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:15

Wiesz co, chyba się nie mam czego wstydzić, bo ja akurat popieram akcję WOŚP.
Jeżeli z ciebie taki cwaniak to napisz może oświadczenie i noś je przy sobie, iż w przypadku gdy Ty albo Twoje dziecko, może ktoś z rodziny trafi na oddział szpitalny w Bielsku-Białej to nie wyrażasz zgody na użycie w badaniach albo ratowaniu życia Twego czy Twoich bliskich, sprzętu zakupionego z funduszy WOŚP!
Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile dobrego Orkiestra zrobiła dla ratowania zdrowia i życia w Polsce, jak również w naszym mieście, przez ostatnich 21 lat. Wystarczy wejść do któregoś z naszych szpitali albo zapytać lekarzy tam pracujących.
Co do "pompy" - to chyba jest to dobra forma nagłośnienia zbiórki, bo przynosi efekt i to doskonały. Jaka byłaby wartość zbiórki bez nagłośnienia akcji - pewnie starczyłoby na zakup kilku strzykawek i kilku opakowań bandaży.
A ty skromny bezimienny bohaterze - jeżeli Cię nie stać lub nie chcesz to nie wrzucaj i OK. Wydaj lepiej pieniądze na butelkę piwa albo papierosy, tudzież na nowy laptop albo opłatę za internet, cobyś mógł dalej wypisywać swoje demagogie.
A co do deprawowania młodzieży na Woodstock - jeżeli oceniasz imprezę na podstawie jednego filmiku czy osoby to gratuluję otwartości umysłu. Pewnie uważasz, że nasze miasto zamieszkane jest w 100 % (słownie stu procentach) przez alkoholików, bo ostatnio zobaczyłeś zalanego gościa pod sklepem monopolowym???
Mam nadzieję, że wypowie się tu ktoś kto był na Woodstock i może rozjaśni Twój ciemny pogląd na świat. Polecam też poczytać ile WOŚP uzbierała, ile kupiła sprzętu, ilu ludziom to pomogło.
A czytając Twoją wypowiedź, utwierdzam się w przekonaniu, że gdzieś na dalekich stepach Azji powinno powstać państwo o nazwie Ciemnogród, gdzie przeprowadziliby się wszyscy chętni, aby tam zamieszkać.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.


joejoe napisał(a):
kasius napisał(a):Oglądam w tv jak przebiegała akcja WOŚP w innych miastach w Polsce i trochę mi wstyd za BB.
Nie wiem jakie są wasze wrażenia, ale ja myślę że WOŚP w Bielsku-Białej wypadła mizernie. Ani koncertów, ani światełka do nieba. Czy ktoś wie czy były jakieś próby organizacji koncertów, imprez na rzecz WOŚP?
Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.


Po pierwsze to ty się powinnas wstydzić za wypisywanie takich postów !!!
Co do tej "orkierstej dętęj" jurasa która się zajmuje deprawacją młodzieży i nie tylko na woodstock
http://www.youtube.com/watch?v=HkHMikjC ... re=related

Kim ty wogóle jesteś że za wszystkich wypowiadasz się cyt. "Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków" Jak masz kasę to dawaj i ciesz puchę że dostałas znaczek na "czoło"

Ale za nim zaczniesz od takich tekstów to pomyśl że wiele osób normalnych od 1 do ostaniego liczy każdy grosz i nie ma na myśli jakiś szopek noworocznych !!!

Dla mnie osoby robiąca medialną szopkę są zerem, "pomoc z wielka pompą"
Odpowiedz sobie na pytanie a czy nie można pomagać drugiej osobie bezinteresownie bez szumu medialnego ?

Po co te pieniądze są zbierane do jednego wora. Moim zdaniem pomoc powinna się zaczynać na własnym podwórku.

Jest wiele osób co pomaga drugim bezpośrednio i nie chcą szumu, sa po prostu skromne. Tobie najwyraźniej brakuje tej cechy.

a poniżej trochę o "siemaku"
http://kefir2010.wordpress.com/tag/jurek-owsiak-prawda/
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 sty 2013, 12:25 przez kasius, łącznie edytowano 1 raz
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez kasius » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:23

Synagoga napisał(a):Kasius... mizernie to wypadasz Ty... Powiedz kto płaci za te światełko do nieba? I bardzo dobrze że w BB nie było tego.... przynajmiej właściciel firmy z fajerwerkami nie nabił sobie kasy. A gdyby był taki Orkiestrowy to by zafundował z prywatnej kasy. A tak to widać to poparcie dla WOŚP - a raczej nie było widać. Czekał na kasę z UM? Mam nadzieje że UM tej kasy co nie dał na to światełko, przeznaczy ją na wsparcie dla potrzebujących, których jest w naszym mieście sporo...


Jeżeli miasto jest w stanie wydać miliony na stadion? Nie wszyscy bielszczanie są kibicami piłki nożnej.
Jeżeli miasto jest w stanie wydać miliony na przeszacowaną inwestycję i jej sztuczne dośnieżanie? Nie wszyscy bielszczanie jeżdżą na nartach.
Tutaj się powinieneś zastanowić, jak wydawane są nasze pieniądze, a nie płakać, ze ktoś tam zarobił czy nie zarobił.

PS. Ja też mam nadzieję, że miasto zaoszczędzone pieniądze przeznaczy na pomoc potrzebującym...
kasius
użytkownik
 
Posty: 295
Na forum od: 18 gru 2006, 14:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:29

csr napisał(a):A co z potrzebujacymi z naszego miasta? Nie lepiej zorganizowac cos takiego i rzeznaczyc pieniadze zebrane na jakis konkretny cel ?


Zajmiesz się organizacją tej zbiórki czy tylko tak pier.... na pokaz?
W BB nie ma sprzętu od orkiestry? Dzieci z BB nie są operowane np. w Centrum Zdrowia Dziecka?
Ludzie, Owsiak robi od 22 lat dobrą robotę (tak wiem Wy zrobilibyście to lepiej i nie twierdzę że jest święty) ale on robi tak jak robi a że media nagłaśniają to chyba nie jest źle bo przez to zwiększają zasięg działania. Nie pamiętacie jak w latach 90 ubiegłego wieku koleś ruszył całą Polskę i wyciągnął ją na ulicę w szczytnym celu? Jak muzycy jrali koncerty w środku zimy na rynkach przeważnie za free?
Nikt nikogo nie zmusza do dawania - nie chcesz nie dajesz proste.
Dajesz na Orkiestrę to automatycznie nie możesz dać na Caritas? Możesz dać też na Ojca Dyrektora jeśli masz takie pragnienie ;)
Przeszkadza Wam że 100% noworodków ma dzięki tej akcji badany słuch po narodzinach?
Przeszkadza Wam że w wielu szpitalach jest wiele sprzętu z czerwonym serduszkiem?
Przeszkadza Wam że dzięki temu kolesiowi i tej akcji uratowano zdrowie i życie wielu ludzi?

Powiem tylko tyle że GDYBY PAŃSTWO DBAŁO O WAS NALEŻYCIE to taka nie byłoby miejsca i potrzeby na taką akcję.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez Nenar » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:51

joejoe napisał(a):Co do tej "orkierstej dętęj" jurasa która się zajmuje deprawacją młodzieży i nie tylko na woodstock
http://www.youtube.com/watch?v=HkHMikjC ... re=related

Sorry, ale jeśli ktoś sam nie chce się zdeprawować to nikt go do tego nie zmusi. Jak dziecko ciągnie do używek to i na pielgrzymce się nawali (znam takich)... a inni ma Woodstocku potrafią się kulturalnie bawić i jadą dla muzyki. Jak ktoś dziecka nie potrafi wychować to potem zwala na Owsiaka, nauczycieli, środowisko.
Ja wrzucę, ale ta wszechobecna pompa mnie męczy. Gruper, play, allegro... tamto siamto gra z orkiestrą. Jakby to źle było kiedy wystarczyło wrzucić do puszki
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: Wstyd

Postprzez Synagoga » poniedziałek, 14 sty 2013, 12:56

kasius... nadal mylisz pojęcia. Gdyby własciciel firmy od pirotechniki był taki Orkiestrowo-Owsiakowy, to nie liczył by na kase z UM tylko puściłby te swiatełko do nieba ... zamiast dawac do puszki... A tak to sam widzisz... Nie dali kasy - nie ma swiatełka.
Synagoga
użytkownik
 
Posty: 190
Na forum od: 29 kwi 2009, 15:33

Re: Wstyd

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 sty 2013, 13:00

Można nie lubić Owsiaka, można uznawać za wku..wiającą formę zbiórek, ale nie można odebrać WOŚP zasług w zbiórce na sprzęt medyczny.
joejoe, jak ci kiedyś coś pierdyknie w organizmie i pójdziesz się zapisać na MRI, to albo poczekasz sobie pół roku albo zabulisz 500 zł i wtedy może najdzie cię refleksja, ile ci ludzie robią dla szpitali i ilu chorym pomagają. I że taka pomoc jest bezcenna.

joejoe napisał(a):Dla mnie osoby robiąca medialną szopkę są zerem, "pomoc z wielka pompą"

Taka jest formuła tej zbiórki, wykorzystanie mediów, aby jak najwięcej osób wzięło udział dzięki koncertom i imprezom w zbiórkach. Chyba nie myślisz, że cichutka akcja przyniosła by większe dochody? Nie jestem pewna czy Ty w ogóle rozumiesz mechanizmy marketingu. Bo tak, to jest marketing.
Całe to pitolenie na WOŚP podsyca rozgłośnia Rydzyka, któremu żal dupę ściska, że miliony płyną nie tam gdzie trzeba i to w okresie kolęd. Dla mnie zerem są księża, żebrający po kolędzie u naiwnych staruszków. Założę się, że corocznie zbierają niezłe żniwo i jakoś nie słychać, żeby kupili cokolwiek dla szpitali.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Wstyd

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 14 sty 2013, 13:12

joejoe napisał(a):Dla mnie osoby robiąca medialną szopkę są zerem, "pomoc z wielka pompą"
Odpowiedz sobie na pytanie a czy nie można pomagać drugiej osobie bezinteresownie bez szumu medialnego ?


Jesli uwazasz, ze osoba robiąca coś dobrego dla kogoś, sposobem nie mającym wpływu na twoje życie, poza tym pozytywnym i nazywać go "zerem" ,to jesteś klasycznym idiotą.
Facet, coś wymyslił, coś realizuje swoimi sposobami,jego rzecz. Ruszył sporą rzeszę ludzi, ktora też uwaza, ze robi coś dobrego.
Spróbuj mu zrobić konkurecję,a gdy ocenię, że nie jesteś zerem, to sie dorzucę.
joejoe napisał(a):Po co te pieniądze są zbierane do jednego wora. Moim zdaniem pomoc powinna się zaczynać na własnym podwórku.

Pewnie po to, ze za wiekszą sumę, mozna coś wiekszego kupić niż bułkę, czy chleb. Tylko pamietaj, ze komuś zaoszczędzona kasa moze posłużyc na zakup deprawującego alkoholu.
Z tego co Owsiak mowił i patrzac na status, celem nie jest zbawianie świata, tylko zbieranie kasy na urządzenia medyczne, w głównym stopniu ratujące zycie małych i duzych ludzi.
Nestety Ty nawet odkładając 2 stowy miesiecznie, na jeden inkubator zbierałbyś 13 lat. Wiec zastanów sie , co piszesz.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 14 sty 2013, 13:17

Podzielam zdanie kasius i Pan Kazimierz

co was boli ze ktoś oddaje SWOJE pieniądze na jakiś cel?szczekacze zawsze będą i do łba nie dojdzie ze fundacje zbiera kasę na to czego NIE MA w szpitalach lub jest przestarzałe..ale gamonie dalej szczekają choć by o przystanek woodstock..tak oni jarają,piją i słuchają innej muzyki...ale znów nie za wasza kase! Dalej odpowiadam szczekaczą ze Caritas to nie jest święta instytucja która miała swego czasu duży problem ze "spieniężaniem" darów na biednych

Państwo powinno zagwarantować to co daje szpitalom orkiestra ale TEGO NIE ROBI gdyż jak zwykle nie ma kasy na wszystko,niech Owsiak nawet połowę przeznacza na inny cel ! Gdyby nie on wiele szpitali nie miało by jak ratować dzieci z powodu braku sprzętu ale tak krzyczcie dalej..Owsiak to złodziej i naciągacz...tak śmie JEDEN dzień w roku zajmować wam czas na antenach stacji telewizyjnych.Biedni nie mogą ogłądać swoich ulubionych seriali i muszą UCIEKAĆ przed wolontariuszami...żal mi was i oby nikt z waszych bliskich nie musiał korzystać ze sprzętu z naklejką WOSP...gdyż on jest nawet u nas w bielskich szpitalach...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 sty 2013, 13:43 przez banan.eu, łącznie edytowano 1 raz
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wstyd

Postprzez joejoe » poniedziałek, 14 sty 2013, 13:34

siemaka słowa o eutanazji "pomoc starszym w cierpieniach"

czyli co, napoczęta debata publiczna o eutanazji...

@kasius
cwaniak i lanser jest z ciebie. Powtarzam jak cię stać to dawaj i przyklejaj sobie siemaki nawet na czterech literach, ale nie pisz pierdół typu że ..."Mam nadzieję, że chociaż my, mieszkańcy, stanęliśmy na wysokości zadania z wysokościami datków.
wypowiadaj się za siebie, skromna osoba nie robi pokazówki. Dałeś to ok twoja sprawa jak najbardziej, ale nie pompuj w innych...
Nie będę komentował twoich tekstów typu "Wydaj lepiej pieniądze na butelkę piwa albo papierosy, tudzież na nowy laptop albo opłatę za internet, cobyś mógł dalej wypisywać swoje demagogie. Bo to tylko świadczy o twoim poziomie głupoty. Ja osobiście staram sie pomagać na tyle ile mogę ale bezpośrednio.

życzę ozdrowienia stanu umysłu
joejoe
użytkownik
 
Posty: 79
Na forum od: 11 cze 2011, 17:25

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron