Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wstyd

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » niedziela, 20 sty 2013, 18:22

banan.eu napisał(a):Gdy sam sie podkładasz :mrgreen: nie przyjmując podstaw dialogu jakimi są wiarygodne źródła informacji to jak chcesz być traktowany? :lol:


Hmm, nie za bardzo zrozumiałem powyższe, możesz jaśniej?
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » niedziela, 20 sty 2013, 18:31

SP&C napisał(a):Hmm, nie za bardzo zrozumiałem powyższe, możesz jaśniej?


ależ prosze

SP&C napisał(a):Znalezione w sieci

Wszystkim zwolennikom filantropa Jurka Owsiaka życzymy przyjemnej, bezbolesnej i rychłej eutanazji, dokonanej sprzętem zakupionym przez
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
za ich własne datki.



argumenty podobne jak man czy joejoe + poziom wypowiedzi robi swoje.

edit

o taka pierwsze wypowiedz z brzegu,oczywiście wycięte ale sens zachowany ^^

joejoe napisał(a):Co do tej "orkierstej dętęj" jurasa która się zajmuje deprawacją młodzieży i nie tylko na woodstock

drugi cytat pokazujący wspomniany "poziom"

man napisał(a):w BB owsiakofile uzbierały niecałe 130 tys zł - o czym wiec mowa ?
przecież to żenada jest ......... połowa pójdzie na Woodstock, a za pozostałe 65 tys zł kupicie może z dwa łóżka szpitalne
taki jest efekt Waszej hucznej zbiórki
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wstyd

Postprzez SP&C » niedziela, 20 sty 2013, 19:03

Chyba mam słabszy dzień, ale nie "tłumacz" mi już, niech tak zostanie. Nie zapominaj przy okazji, że każdy może mieć swoje zdanie, a dyskusja (czy jak wolisz, dialog) polega na wymianie argumentów.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Re: Wstyd

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 20 sty 2013, 20:32

SP&C napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):
I TO WŁAŚNIE NAS RÓŻNI - my chcemy pomóc kiedy jest taka potrzeba a wy życzycie nam źle.


Nie wiem, po co wprowadzasz podział "my/wy" ? Podobnie jak man, też kiedyś wrzucałem do puszek WOŚP.
Pomagać można codziennie, czy to starszym, którzy mieszkają obok nas, czy też samotnym matkom wychowującym dzieci, czy innym potrzebującym, zwierzętom, etc. A wedle Twojej (większości) filozofii, wystarczy uspokoić sumienie raz w roku, i dorzucić się do tego medialnego show. Tak powstają "fajnipolacy". I możecie po mnie jeździć do woli.


Ok - mój błąd gdyż użyłem skrótu myślowego. Wobec tego mała korekta:
I TO WŁAŚNIE RÓŻNI zwolenników i przeciwników WOSP - zwolennicy chcą pomóc kiedy jest taka potrzeba a przeciwnicy życzą im źle.
Teraz bardziej Ci pasuje bez podziały my/wy odnośnie Twojego cytatu o życzeniu komuś eutanazji? Swoją drogą aby cytować teksty o takim poziomie naprawdę trzeba mieć niski poziom kultury - mam tutaj na myśli cytat tego co znalazłeś w sieci.
Wiesz to że akceptuje się WOSP nie oznacza automatycznie że nie pomaga się w innych miejscach. Tak wiemy masz inną swoją teorię w tej sprawie bo przecież ty wiesz jak powstają fajnipolacy :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Wstyd

Postprzez rafalinho » niedziela, 20 sty 2013, 20:57

Nie można zapominać, że do akcji trzeba doliczyć przynajmniej kilka (a myślę że jest to kilkanaście) milionów które wolontariusze sobie dorobią tzn. ukradną z puszek - jest dużo artykułów w sieci które o tym mówiły, niektórzy z puszki potrafili wyciągnąć kwoty 3-4 cyfrowe. Oczywiście nie mówię że wszyscy, ale czasami widzę tych zbierających nierzadko są to osoby o wątpliwej reputacji. Idea samej akcji jest oczywiście w porządku, wiadomo jakieś kontrowersje zawsze były i będą wokół każdej znanej osoby... nie we wszystkim zgadzam się z Owsiakiem ale robi coś dobrego i chwała mu za to. Za darmo nikt by tego nie robił ;)
rafalinho
użytkownik
 
Posty: 132
Na forum od: 29 gru 2008, 22:19

Re: Wstyd

Postprzez agniecha » piątek, 1 lut 2013, 20:51

A ja od zawsze coś do puszki wrzucam, a jak mój malutki synek leżał w szpitalu to większość sprzętu pochodziła z WOŚP i tyle mam do powiedzenia. Mój synek, też w tym roku wrzucił i powiedział, że też chce pomóc. Każdy pomaga jak chce ale sprzęt zakupiony przez orkiestrę ma wymierną wartość i przez wiele lat pomaga wielu dzieciakom tak jak mojemu synkowi.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Wstyd

Postprzez zuo » wtorek, 5 mar 2013, 15:00

zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez souther » czwartek, 4 kwi 2013, 08:20

Nie widzę sensu w przekonywaniu Cię do WOŚP ponieważ wiem z autopsji, że takiej zawiści pokonać się nie da.Pokaż mi tylko jedno rozliczenie zbiórek Caritasu, Owsiakowe masz wszystkie w internecie.
souther
użytkownik
 
Posty: 111
Na forum od: 9 lis 2010, 12:24

Re: Wstyd

Postprzez man » piątek, 5 kwi 2013, 19:39

souther napisał(a):Nie widzę sensu w przekonywaniu Cię do WOŚP ... Pokaż mi tylko jedno rozliczenie zbiórek Caritasu


typowe rozumowanie półgłówka, myślisz że Owsiak będzie mniejszym oszustem gdy przyrównasz go do kogoś innego ?
poza tym Ci co dają na Caritas nie chcą kraść kasy z budżetu naszego miasta na kretyńskie fajerwerki ........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » piątek, 5 kwi 2013, 19:53

man napisał(a):poza tym Ci co dają na Caritas nie chcą kraść kasy z budżetu naszego miasta


tylko okrada tych którzy tej pomocy potrzebują gdyż nikt nie wie na co kasa idzie..tak logika półgłówka...
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wstyd

Postprzez agniecha » piątek, 5 kwi 2013, 21:10

Ok 2 tyg temu pokazywali w TV dwóch księży z Caritasu, którzy robili przekręty, jak odszukam to podrzucę.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Wstyd

Postprzez zuo » piątek, 5 kwi 2013, 23:33

agniecha napisał(a):Ok 2 tyg temu pokazywali w TV dwóch księży z Caritasu, którzy robili przekręty, jak odszukam to podrzucę.

To ja sie powtórze:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... do_10.html
zuo
użytkownik
 
Posty: 2064
Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Re: Wstyd

Postprzez man » sobota, 6 kwi 2013, 09:00

agniecha napisał(a):Ok 2 tyg temu pokazywali w TV dwóch księży z Caritasu, którzy robili przekręty, jak odszukam to podrzucę.


no tak po tym co pokazali w TV to teraz Owsiak zdecydowanie mnie defrauduje na swoje budynki i imprezki :)
teraz to można od miasta wyrwać nawet "200 000 zł do nieba" bo jak nie to wstyd ......... he he he

ale z Was lemingi
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez man » sobota, 6 kwi 2013, 09:12

banan.eu napisał(a):okrada tych którzy tej pomocy potrzebują gdyż nikt nie wie na co kasa idzie..tak logika półgłówka...


zgadzam się - najlepiej nie wrzucać do puszki Owsiakowi, może wtedy nie będzie marnował kasy na koncerty i rezydencje
a poza tym widziałeś kiedyś kogoś normalnego, kto pomaga biednym czy chorym, a potem idzie pod Ratusz domagać się fajerwerków z tej okazji ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wstyd

Postprzez banan.eu » sobota, 6 kwi 2013, 09:50

@man

i tak nie zrozumiesz odpowiedzi,masz swój świat i nie będę tego negował.Moze kiedyś sprzęt WOSP uratuje Ci życie to zmienisz zdanie...a fajerwerki może faktycznie są nie potrzebne..ale równie dobrze w sylwestra też nie...
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2024
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości