Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » czwartek, 29 maja 2014, 07:16

Może manifestują na cmentarzu przeciw pogrzebowi gen. Jaruzelskiego.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez SPB-B » sobota, 21 lut 2015, 02:24

Avatar użytkownika
SPB-B
użytkownik
 
Posty: 58
Na forum od: 29 maja 2013, 08:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 07:58

Kiedy zorganizujecie jakiś trening strzelecki, bieg na orientację, wycieczkę w góry? Sytuacja napięta, sąsiedni kraj ogarnięty wojna domową, a Wy świeczki po cmentarzach palicie. Jeśli chcecie osiągnąć jakąś siłę, musicie zejść z klęcznika. Przynajmniej tak uważam. Mogę się mylić :roll:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 12:29

>@Grego/ Co roku w dniach 2 - 3 maja jest organizowany "Rajd Bartka". 3.maja w Wiśle jest Marsz Bartka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 13:13

No i bardzo dobrze, a coś bez żałoby robicie? Nie słyszeliście nigdy o zwycięstwach, tylko same klęski i żołnierze wyklęci? Przez nasze ziemie wracał do Polski Jan Kazimierz w toku ZWYCIĘSKIEJ II wojny północnej. Tędy przeciągał Sobieski pod Wiedeń. Może by tak zwycięskie tradycje odgrzewać zamiast klęsk? Taką metodą wmawiacie młodzieży że Polska to państwo nieudaczne.
Robiliście kiedyś dla nich strzelanie? Nie sądzę. Założę się że chętnych byłoby 10 razy więcej niż na mszę żałobną z biczowaniem i popiołem.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 19:00

Zauważ ,że 3. maja jest rocznicą tryumfu oddziału Henryka Flame a nie datą związaną z jego zamordowaniem.
Też jestem zdania, że należy nagłaśniać i obchodzić rocznice zwycięstw np. 4. lipca - bitwa pod Kłuszynem czy też tryumfów np. hołd ruski (Szujskich) - 29. listopada.
Co do powszechnych zajęć ze strzelania - zapytaj radnego Maurycego Rodaka (nr te. i e-mail dostępne na stronie RM). Na razie rozpoczął od przeglądu stanu schronów i ich oznakowania co wzbudziło niewybredne komentarze nie tylko wśród pacyfistów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 19:07

ZIZ napisał(a):Co do powszechnych zajęć ze strzelania - zapytaj radnego Maurycego Rodaka (nr te. i e-mail dostępne na stronie RM). Na razie rozpoczął od przeglądu stanu schronów i ich oznakowania co wzbudziło niewybredne komentarze nie tylko wśród pacyfistów.

Szanowny ZIZie: Ten wątek jest o SPBB. Pytanie dotyczy więc działań stowarzyszenia a nie radnego Rodaka. Nie pytałem złośliwie, wprost przeciwnie. Życzę im jak najlepiej i staram się ich naprowadzić na właściwy kierunek. Posypywanie głowy popiołem i lamenty nad wyklętymi nie przyciągną młodzieży. Klęski są ulubionym tematem rządowej propagandy, bo celem tzw głównego nurtu jest wynarodowienie Polaków i ulepienie z nich ludzi radzec... tfu... Europejczyków... :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 19:20

Napisałem o radnym bo uważam, że "Sokół" jest właściwym adresatem do propozycji zajęć strzeleckich. Towarzystwo Strzeleckie Sokół i organizacje, które po nim schedę przejęły a więc pan Rodak też.
Nie ma żadnych przeciwwskazań aby z okazji 11 Listopada nie nagłaśniać rocznicy wielkiego zwycięstwa oręża polskiego w (drugiej) bitwie chocimskiej, która utorowała Sobieskiemu drogę do tronu .

Po mało udanym lepieniu ludzi sowieckich teraz kreuje się obraz eurokouchoźnika.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 19:24

ZIZ napisał(a):Napisałem o radnym bo uważam, że "Sokół" jest właściwym adresatem do propozycji zajęć strzeleckich.
Właściwym adresatem jest każdy, kto chce przyciągnąć młodzież. SPBB nie chce? No to niech dalej marsze żałobne organizuje. :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 19:31

Link ze strony Maurycego Rodaka:

https://www.youtube.com/watch?v=NcCtqho-tNI

Nie twórzmy samodzielnych bytów przy każdym lokalnym stowarzyszeniu jak np. SPBB; Jeśli mają cojones to Sokoła znajdą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 19:51

A gdzie to jest ten "Sokół" w BB? Zalinkuj boś mnie zaciekawił. Jakoś nie mogę ich wyguglować.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 20:36

"Sokół" to historia z lat międzywojennych; TS "Strzelec" w Bielsku -Białej ma ten sam adres co Stowarzyszenie Pamięci AK czyli Rejmonta 5.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » sobota, 21 lut 2015, 20:51

No to faktycznie pierońsko łatwo ich znaleźć. W necie nic, adres Rejmonta 5... A kiedy ostatnio coś organizowali ze swoich "statutowych" zadań? Tylko mi nie pisz że w 2008 wieczorek pamięci po Bartku połączony z mszą, bo dosięgnie Cie zemsta Grega :wink:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez ZIZ » sobota, 21 lut 2015, 21:46

Od tego czasu były pewne zmiany i oficjalna nazwa obecnie:
Jednostka Strzelecka 3027 Strzeleckiego Obwodu Piechoty Górskiej w Bielsku-Białej;
działa w ramach ogólnopolskiego TS "Strzelec"; adres Kierowa 10/15
Zemsta Grega mi zwisa i powiewa :lol: ; już pisałem Ci, że jak chcesz wiedzieć coś konkretnego to skontaktuj się z panem Maurycym Rodakiem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stowarzyszenie Patriotyczne Bielsko - Biała

Postprzez Grego » niedziela, 22 lut 2015, 07:47

Pan Maurycy Rodak mi zwisa i powiewa. Jeszcze dla porządku zadam pytanie: Czy Ty w jakis sposób reprezentujesz SPBB? BO wypowiadasz się dość autorytatywnie w ich sprawach.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron