Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez Marix » niedziela, 8 wrz 2013, 10:27

Witam,

Mam 23 lata, pracuję i chcę przełamać rutynę i wrócić do kształcenia się, przy tym poznać nowych ludzi.
Na maturze zdałem podstawę z angielskiego na 90%, ale od tego czasu mam mało kontaktu z językiem i choć dogadam się i wiele rozumiem, to nie jest to znajomość płynna. Chcę więcej w tym temacie, chętnie też kontynuowałbym naukę niemieckiego (od poziomu znajomości raczej niskiego), tudzież od podstaw innego języka.
Jako, że przymierzałem się do szkół językowych w bielsku już nie raz, to wiem, że ciężko tu o dobry wybór, a przecież ceny są niemałe.

Zastanawiam się, czy nie lepiej iść na WSEH na filologię angielską i upiec kilka pieczeni na jednym ogniu? Teoretycznie będzie tam angielski, niemiecki, poznam nowych ludzi, zdobędę wykształcenie (czy może raczej niewiele warty papier?) no i zdobędę kartę przetargową u pracodawcy (kwestia zusu).

Czy to dobry pomysł, czy raczej poziom szkoły jest na tyle niski, że nie wyszlifuję w dobrym stopniu języków, a inne przedmioty będą nudne? Czy są tu osoby mogące mi nakreślić jakie są warianty nauki w tej szkole? Co ile zjazdy w trybie zaocznym? Piszą na stronie o jakichś innowacjach w tym zakresie (mało zjazdów, nauka online). Jest może tryb wieczorowy?

Co byście wybrali? Jeśli jednak szkołę językową, to co polecacie?
Marix
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 18 lut 2007, 10:35

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez rachelgreen » piątek, 13 wrz 2013, 13:37

Jeśli chcesz podszkolić język, to odradzam filologię angielską (gdziekolwiek). Przejrzyj sobie na ich stronach jakich przedmiotów się uczy (np. fonetyka, metodyka, psychologia, językoznawstwo, itd.) - studia filologiczne to nie nauka języka sama w sobie. Co do drugiego języka, zwykle jest traktowany marginalnie, jest to parę godzin (czasem i 2) na tydzień,więc i tu się nie rozwiniesz.
Radzę Ci poszukać dobrego kursu w szkole lub prywatnie - moim zdaniem w Bielsku jest bardzo duży wybór - trzeba tylko sprawdzić daną szkołę lub nauczyciela (są często bezpłatne pierwsze zajęcia). Możesz wybrać angielski i niemiecki, albo inny język, a przy okazji poznasz nowych ludzi :)
rachelgreen
użytkownik
 
Posty: 239
Na forum od: 8 sty 2007, 23:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez Kryspin » piątek, 13 wrz 2013, 19:46

Ja bym raczej wybral filologie, a to z dwoch powodow. Pierwszy, papierek w rekach. Drugi, zawsze mozesz wyskoczyc do Anglii na wakacje chocby na przyslowiowy zmywak a nic tak nie szlifuje znajomosci jak kontakt z ojczystem jezykiem. Potencjalnym benefitem sa tu tez pieniadze, ktore moglbys tam zarobic podczas wakacji.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez Marix » piątek, 13 wrz 2013, 23:18

rachelgreen napisał(a):Jeśli chcesz podszkolić język, to odradzam filologię angielską (gdziekolwiek). Przejrzyj sobie na ich stronach jakich przedmiotów się uczy (np. fonetyka, metodyka, psychologia, językoznawstwo, itd.) - studia filologiczne to nie nauka języka sama w sobie. Co do drugiego języka, zwykle jest traktowany marginalnie, jest to parę godzin (czasem i 2) na tydzień,więc i tu się nie rozwiniesz.
Radzę Ci poszukać dobrego kursu w szkole lub prywatnie - moim zdaniem w Bielsku jest bardzo duży wybór - trzeba tylko sprawdzić daną szkołę lub nauczyciela (są często bezpłatne pierwsze zajęcia). Możesz wybrać angielski i niemiecki, albo inny język, a przy okazji poznasz nowych ludzi :)


No właśnie trochę się obawiam, że to nie dla mnie.

Kryspin napisał(a):Ja bym raczej wybral filologie, a to z dwoch powodow. Pierwszy, papierek w rekach. Drugi, zawsze mozesz wyskoczyc do Anglii na wakacje chocby na przyslowiowy zmywak a nic tak nie szlifuje znajomosci jak kontakt z ojczystem jezykiem. Potencjalnym benefitem sa tu tez pieniadze, ktore moglbys tam zarobic podczas wakacji.


Faktycznie, aby wyjechać na zmywak warto studiować filologię :roll: Poza tym ja nie biorę pod uwagę studiów dziennych i wakacjami nie dysponuję, a moja obecna znajomość języka z pewnością by wystarczyła
Marix
użytkownik
 
Posty: 31
Na forum od: 18 lut 2007, 10:35

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez asap » poniedziałek, 23 lut 2015, 22:18

Nie rozumiem wypowiedzi odradzającej studiowanie filologii angielskiej - uczysz się fonetyki i literatury dawnej aby rozumieć ten język nie tylko kiedy wykujesz słówka ale również wtedy, gdy musisz rozpracować etymologię słowa lub zrozumieć kogoś z innej części świata, z innym akcentem, z wadą wymowy etc. Ja uczyłam sie filologii angielskiejxxxxxxxxxxxxxxxxxxx] i nie widzę lepszego kierunku. Jestem specjalistą w dziedzinie, mam własną firmę tłumaczeniową, a przede wszystkim czuję się pewnie w tym co robię właśnie ze względu na to, czego mnie tam uczono. Bez dyskusji.
Ostatnio edytowano wtorek, 24 lut 2015, 08:04 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt 5.
asap
nowicjusz
 
Posty: 13
Na forum od: 20 sty 2015, 16:28

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez rachelgreen » piątek, 6 mar 2015, 22:02

asap napisał(a):Nie rozumiem wypowiedzi odradzającej studiowanie filologii angielskiej - uczysz się fonetyki i literatury dawnej aby rozumieć ten język nie tylko kiedy wykujesz słówka ale również wtedy, gdy musisz rozpracować etymologię słowa lub zrozumieć kogoś z innej części świata, z innym akcentem, z wadą wymowy etc. Ja uczyłam sie filologii angielskiejxxxxxxxxxxxxxxxxxxx] i nie widzę lepszego kierunku. Jestem specjalistą w dziedzinie, mam własną firmę tłumaczeniową, a przede wszystkim czuję się pewnie w tym co robię właśnie ze względu na to, czego mnie tam uczono. Bez dyskusji.


:lol: :lol: A przeczytałeś chociaż posta pierwszego, do którego się odnosisz? Czy tak tylko nabijasz sobie posty, odgrzebując te sprzed 2 lat? :lol: :lol:
rachelgreen
użytkownik
 
Posty: 239
Na forum od: 8 sty 2007, 23:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Filologia ang, czy może dobry kurs językowy?

Postprzez tren_d » sobota, 7 mar 2015, 12:41

Na filologii angielskiej są fajne panny więc korzystaj :D
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości