Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » środa, 9 paź 2013, 08:13

Kryspin napisał(a):
Kryspin napisał(a):"muzulmanin- europejczyk", ktory pije piwo, nawet jezeli to jest poza ramadanem, to juz nie muzulmanin


Co do muzulmanow to nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze nie znam zadnego.


Na podstawie Tego co napisałeś wyżej
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 9 paź 2013, 08:14

Man: Nie przyszło Ci do głowy że nie wszyscy muszą znać tego muzułmanina co Ty?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » środa, 9 paź 2013, 08:23

no ale picie wina czy piwa przez muzułmanów, to jest tak powszechna sprawa (szczególnie w Europie), że naprawdę szkoda tu o czymkolwiek dyskutować ............. ktoś się naczyta bzdur, naogląda filmików i potem opowiada jakieś bajki
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 9 paź 2013, 08:35

Faktem jest że muzułmanie w Europie mają luz a wiesz dlaczego? BO SĄ W MNIEJSZOŚCI! Napij się piwa w Emiratach albo Saudii i wtedy pogadamy. Tam gdzie islam jest religią dominującą, luzu nie ma ani dla muzułmanów, ani tym bardziej dla niewiernych. Wysadzili posągi Buddy mające kilkaset lat, zabytki klasy niespotykanej w świecie. Obudź się! Te politpoprawne brednie które głosisz są już passe. Nie zbierzesz za nie oklasków.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » środa, 9 paź 2013, 09:58

man napisał(a):
Kryspin napisał(a):
Kryspin napisał(a):"muzulmanin- europejczyk", ktory pije piwo, nawet jezeli to jest poza ramadanem, to juz nie muzulmanin


Co do muzulmanow to nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze nie znam zadnego.


Na podstawie Tego co napisałeś wyżej


Sprytne, ale wyrwane z kontekstu. Wiec jeszcze raz: Nie wiem czy w oparach absurdu ale wnioskuje, ze nie przeczytales ani jednej surry z koranu, a wiec nie wiesz co Koran lub Imam ma na ten temat do powiedzenia. Co do muzulmanow to nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze nie znam zadnego.

Jezeli chcesz merytorycznie podyskutowac to prosze o cytat z Koranu, ktory by zaprzeczal temu co napisalem powyzej. A zebys nie musial sie sprezac, wiem, ze nie bedziesz, to przeczytaj Surre 2:219. Jezeli nie wierzysz, to zapytaj sie twoich przyjaciol "muzulmanow". Co do konsekwencji to Iran, Saudi Arabia, Indonezja sa znane z kary batozenia za picie alkoholu. W malezji byla modelka byla wychlostana za publiczne picie piwa. Kanadyjski Islamski Kongres zakazuje spozywania alkoholu pod grozba wykluczenia, itp, itd.

Pytanie, jestes pewny, ze znasz muzulmanow? Bo tych ktorych znam, to alkoholu nie pija, a wszyscy inni to tacy muzulmanie jak z Palikota moherowy beret.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 9 paź 2013, 14:01

A taka ciekawostka z mojego osobistego (niewielkiego) kontaktu z muzułmanami. Zdarzyło mi się popijać piwko z Pasztunem, owszem. Nawet dość ciekawej rzeczy się dowiedziałem. Otóż Fahad z zaniepokojeniem obserwował postępy islamu w Europie. Powód podał niezwykle prosty. Cyt: "Jestem muzułmaninem, ale mieszkam tu (w Turynie) i pasuje mi europejski styl życia. A moi bracia są pop...leni. Jakby ty byli, obcięli by mi za to co robię moją p...ną głowę." Koniec cytatu.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » środa, 9 paź 2013, 17:53

Prosze przeczytac komentarze forumowiczow pod artykulem. Bardzo pasjonujaca lektura.

http://muzulmanki.blogspot.com/2009/09/ ... oholu.html


A ponizej jeszcze jeden link, od Taliba, ktory probuje uzasadnic dlaczego 15 letnia dziewczyna zostala postrzelona w glowe.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 82630.html

LIst po angielsku:

http://www.theguardian.com/world/2013/j ... -yousafzai
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » środa, 9 paź 2013, 19:33

Proszę przeczytać (albo posłuchać) wypowiedzi abpa. Michalika na temat pedofilii...
Nic dodać nic ująć!
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Del_Rey » środa, 9 paź 2013, 19:39

kasiunia napisał(a):Proszę przeczytać (albo posłuchać) wypowiedzi abpa. Michalika na temat pedofilii...
Nic dodać nic ująć!

Ale to nie ten watek....
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » środa, 9 paź 2013, 20:51

Del_Rey napisał(a):Ale to nie ten watek....


Ten! To tutaj większość stara się udowodnić, że Islam jest jedyny zły... a nie jest! Jak Wyżej..
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » środa, 9 paź 2013, 21:10

kasiunia napisał(a):... Islam jest jedyny zły... a nie jest! Jak Wyżej..

Czyli już wiesz, że jest zły ;-) A, że nie tylko on jest zły to wiadomo od wieków.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Del_Rey » środa, 9 paź 2013, 21:21

kasiunia napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Ale to nie ten watek....


Ten! To tutaj większość stara się udowodnić, że Islam jest jedyny zły... a nie jest! Jak Wyżej..

Nikt tu nie stara sie udowodnic, ze Islam jest jedyny zły. W którym miejscu?
Ale:
Lepszy "wróg! mój, swój, nasz ? na własnej krwi wyhodowany!" jak mawiał mędrzec, niz obcy, zdecydowanie grozniejszy.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 9 paź 2013, 21:35

Nie wiem Kasiunia kogo masz na myśli, ale ja na przykład w ogóle nie próbuje udowadniać że islam jest jedyny zły, ani w ogóle zły. Ja jedynie twierdze że krąg kulturowy islamu ( o którym mógłbym wiele dobrego powiedzieć) nie jest kompatybilny z naszym. Przykładowo: opony do traktora nie są za cholerę dobre do samochodu osobowego. Nie są przez to złe, tyle że nie pasują. Tak samo islam nie pasuje do kultury europejskiej. Nie żeby był zły. Ma szereg zalet. Bardzo wysoko cenię sobie kulturę arabską a Jego Wysokość Abd Allah ibn Abd al-Aziz Al Saud jest wprost moim idolem. Ale niech on se rządzi na półwyspie arabskim a nie w BB. Ja będę go podziwiał z daleka.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » środa, 9 paź 2013, 21:47

Grego napisał(a):Wysadzili posągi Buddy mające kilkaset lat, zabytki klasy niespotykanej w świecie. Obudź się! Te politpoprawne brednie które głosisz są już passe. Nie zbierzesz za nie oklasków.


Grego czas chyba zweryfikować wektory politycznej poprawności bo te, o których piszesz nie obowiązują już co najmniej od 12 lat. Obecnie są one dokładnie takie jak tutaj prezentujesz więc ja tu robię za oszołoma, a Ty jesteś ten cool :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » środa, 9 paź 2013, 22:02

Kryspin napisał(a):alkoholu nie pija, a wszyscy inni to tacy muzulmanie jak z Palikota moherowy beret.


Wybierz się w takim razie do Bośni, Kosowa, Albanii, Czarnogóry, Turcji i przedstaw im te swoje mądrości na temat ich religijności.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości