Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 4 paź 2013, 11:49

kasiunia napisał(a):A ja nie miałabym nic przeciwko temu. Jeśli mogą mnie budzić dzwony kościoła, to dlaczego nie może mnie budzić nawoływanie muezina? Ludzie, Islam nie jest zły - źli są ekstremiści! I to nie tylko islamscy! Niestety, większość społeczeństwa tyle wie o Islamie ile powie Im telewizor, a telewizja zarabia na sensacji - krew, bomby, morderstwa, to sprzedaje się najlepiej. Zawsze! No albo zna "ciapatych" z "podróży po całym świecie...Egipcie". To tak jakby wypowiadać się na temat Polaków biorąc jako grupę badawczą np. panów spod budki z piwem...czy to grupa w pełni wiarygodna?


tak jak mówiłem jeszcze 10 lat temu napisałbym to samo i tak sam :) i też byłbym w stu procentach przekonany o swojej racji.
tu nie chodzi o sam islam tylko o te osoby "Ciapatych" a raczej o tą większą część z nich która nie potrafi lub bardziej nie chce się asymilować w miejscu gdzie są jeszcze gośćmi. Zresztą o ten ich margines społeczny czyli ekstremistów też. to tak jakby Polscy wyjechali do Pakistanu, założyli tam swój kościół, nie uczyliby się lokalnego języka a nawet próbowali narzucać soją religię, kulturę i obyczaje. Raczej nie byłoby to mile widziane :) a podejrzewam że wybiliby takich przybyszy z kałasznikowa w pierwszym tygodniu.
Natomiast oni korzystają z tego że Europejczycy są tolerancyjni i mniej agresywni co zresztą może ich doprowadzić do upadku.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » piątek, 4 paź 2013, 13:45

kasiunia napisał(a):A ja nie miałabym nic przeciwko temu. Jeśli mogą mnie budzić dzwony kościoła, to dlaczego nie może mnie budzić nawoływanie muezina? Ludzie, Islam nie jest zły - źli są ekstremiści!

Jestem w stanie się z Kasiunią zgodzić. W końcu to nie ja będę musiał chodzić zawinięty w dywan i pod nadzorem. :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » piątek, 4 paź 2013, 15:21

SAMAEL66 napisał(a):to tak jakby Polscy wyjechali do Pakistanu, założyli tam swój kościół, nie uczyliby się lokalnego języka a nawet próbowali narzucać soją religię, kulturę i obyczaje

znam muzułmanów, którzy mieszkają w GB i mówią fantastycznie po angielsku, takich, którzy mieszkają w Hiszpanii i mówią płynnie po hiszpańsku...mieszkają, pracują, nikomu nie szkodzą i nic nie narzucają! jak się chce, to się da :)

Grego napisał(a):W końcu to nie ja będę musiał chodzić zawinięty w dywan i pod nadzorem

Kiedyś znajoma powiedziała mi, że noszenie hidżab'u jest wygodne...nie trzeba co rano układać fryzury :D
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Muffi » piątek, 4 paź 2013, 15:48

Lapa_Christi napisał(a):W naszym kraju od stuleci mieszkają wyznawcy Mahometa, mają swoje maczety, obchodzą swoje święta itd. To głównie potomkowie polskich Tatarów. Przez tyle lat nikogo nie mordowali, nie palili niewiernych... Nie miałbym nic przeciwko takim sąsiadom.


"Mówisz" o tych samych co w Krakowie jakiemuś kibicowi rękę odrąbali? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Muffi
użytkownik
 
Posty: 76
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » piątek, 4 paź 2013, 19:01

kasiunia napisał(a):
Grego napisał(a):W końcu to nie ja będę musiał chodzić zawinięty w dywan i pod nadzorem

Kiedyś znajoma powiedziała mi, że noszenie hidżab'u jest wygodne...nie trzeba co rano układać fryzury :D
Mozna sobie także założyć biodegradowalną reklamówkę z tesco, skutek ten sam, a przy tym ekologicznie.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Piotrek » piątek, 4 paź 2013, 20:26

Nie ufam tym ludziom, tej kulturze, tej religii. Niech najpierw przestaną zabijać się wzajemnie, rozrywać codziennie bombami swoje dzieci i kobiety, torturować i gwałcić, mordować swoich obywateli bronią chemiczną. Codziennie dziesiątki zabitych bezbronnych cywili, w imię interesów wiary, religii, władzy- w imię islamu. Nie, nie wierzę im, mogą do nas przyjść ale dopiero jak wprowadzą u siebie zasady swojej religii, która jest religią miłości i pokoju, jak każda religia.No i może jeszcze taki drobiazg: niech przestaną nawoływać do tego żeby wymordować moją rodzinę, mnie i wszystkich tych niewiernych, śmieci wokół mnie , i łaskawie pozwolą nam żyć jeśli nie nawrócimy się. A gdyby jeszcze wrócili do źródeł swojej religii wyrzucając z niej wszystkie dziwne naleciałości o których Bóg nigdy nie słyszał a zostały wymyślone przez wieki przez dziwnych panów w sutannach po to żeby jedni rządzili słabszymi, na świecie nastałby raj.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » piątek, 4 paź 2013, 20:40

Wiesz Piotrek, Chrześcijanie zaczynali tak samo:
Piotrek napisał(a):zabijać się wzajemnie, rozrywać codziennie bombami swoje dzieci i kobiety, torturować i gwałcić, mordować swoich obywateli bronią chemiczną. Codziennie dziesiątki zabitych bezbronnych cywili, w imię interesów wiary, religii, władzy- w imię islamu. (...) No i może jeszcze taki drobiazg: niech przestaną nawoływać do tego żeby wymordować moją rodzinę, mnie i wszystkich tych niewiernych, śmieci wokół mnie , i łaskawie pozwolą nam żyć jeśli nie nawrócimy się.

Może krzyżowcy nie mieli bomb i broni chemicznej, ale gwałcili i zabijali równie gorliwie! Szkoda, że wtedy nie było mediów na dzisiejszym poziomie, bo miałyby używanie :)
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Del_Rey » piątek, 4 paź 2013, 20:44

kasiunia napisał(a):Wiesz Piotrek, Chrześcijanie zaczynali tak samo:
Piotrek napisał(a):zabijać się wzajemnie, rozrywać codziennie bombami swoje dzieci i kobiety, torturować i gwałcić, mordować swoich obywateli bronią chemiczną. Codziennie dziesiątki zabitych bezbronnych cywili, w imię interesów wiary, religii, władzy- w imię islamu. (...) No i może jeszcze taki drobiazg: niech przestaną nawoływać do tego żeby wymordować moją rodzinę, mnie i wszystkich tych niewiernych, śmieci wokół mnie , i łaskawie pozwolą nam żyć jeśli nie nawrócimy się.

Może krzyżowcy nie mieli bomb i broni chemicznej, ale gwałcili i zabijali równie gorliwie! Szkoda, że wtedy nie było mediów na dzisiejszym poziomie, bo miałyby używanie :)

I co? Znaczy, ze jak był jeden zwyrodnialec, to drugiemu mozna pozwolic na to samo w imie sprawiedliwosci, by było na remis?
Po to w szkole uczą wyciągać wnioski, by nie kopiowac błedów.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Piotrek » piątek, 4 paź 2013, 20:58

kasiunia napisał(a):Wiesz Piotrek, Chrześcijanie zaczynali tak samo:
Piotrek napisał(a):zabijać się wzajemnie, rozrywać codziennie bombami swoje dzieci i kobiety, torturować i gwałcić, mordować swoich obywateli bronią chemiczną. Codziennie dziesiątki zabitych bezbronnych cywili, w imię interesów wiary, religii, władzy- w imię islamu. (...) No i może jeszcze taki drobiazg: niech przestaną nawoływać do tego żeby wymordować moją rodzinę, mnie i wszystkich tych niewiernych, śmieci wokół mnie , i łaskawie pozwolą nam żyć jeśli nie nawrócimy się.

Może krzyżowcy nie mieli bomb i broni chemicznej, ale gwałcili i zabijali równie gorliwie! Szkoda, że wtedy nie było mediów na dzisiejszym poziomie, bo miałyby używanie :)


Myślisz, że będziemy musieli poczekać tak samo tysiąc lat żeby tak jak my przestali w imię wiary mordować się wzajemnie i wszystkich wokół? Jeśli tak, to poczekamy, ale do tego momentu wszelkie kontakty będą wiązały się z niebezpieczeństwem utraty życia.
A co do niby cywilizowanych muzułmanów w krajach zachodnich, nie mówię o tych którzy nienawidzą swoich gospodarzy i tylko czekają na okazję żeby się mścić, za co?za gościnę? ale o tych wykształconych - oni także gdy przyjdzie odpowiedni moment wsadzą Ci laskę dynamitu. Uciekając od paranoi, absurdu i mordowni przywożą tę zarazę tutaj, i dopóki nie wyjdą ze średniowiecza zawsze będziemy zagrożeni.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Never » piątek, 4 paź 2013, 22:01

Nie lubię tej mentalności i kultury. Nie lubię i już... Myślę, że wiem o niej całkiem sporo. Ponadto trochę rzygam już tą obecnie popularną wśród "enteligencyji" poprawnością w zakresie tolerancji. Pewnie że jest sporo muzułmanów, którzy po prostu żyją, pracują i modlą się. Nie zmienia to faktu, że jest to najbardziej agresywna i nacechowana ideologią wojenną religia. W tym kraju dość już jednych oszołomów religijnych, nie potrzeba kolejnych.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » piątek, 4 paź 2013, 22:43

Piotrek napisał(a):oni także gdy przyjdzie odpowiedni moment wsadzą Ci laskę dynamitu.
Zgroza, co tu się wyprawia w piątki wieczorami. :lol:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » sobota, 5 paź 2013, 11:52

Rozumiem, że większość z Was ma jakieś lęki związane z muzułmanami, ale większość z nich nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Na pewno przyczynia się do tego TV + prasa, i to co tu wypisujecie to tylko powielone kalki z przekazów medialnych, które starają się udowodnić bzdurną tezę -------- islam = terroryzm.

Ktoś kto zna muzułmanów, ma wśród nich przyjaciół, czytając te Wasze wpisy, musi się tylko uśmiechnąć. To są ludzie jak wszyscy inni. W biznesie na przykład, kulturą, zaufaniem biją naszych polskich przedsiębiorców na głowę. Tam raz dane słowo jest święte.

Mniej TV, a więc realnych kontaktów Wam życzę.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » sobota, 5 paź 2013, 12:04

man napisał(a): Na pewno przyczynia się do tego TV + prasa, i to co tu wypisujecie to tylko powielone kalki z przekazów medialnych, które starają się udowodnić bzdurną tezę -------- islam = terroryzm.

Porozmawiaj z osobami, które miały "szczęście" mieszkać w dzielnicy z muzłumanami lub z nimi pracować (w szczególności jeśli były to kobiety). Oni mogą Ci opowiedzieć co to są za lęki jak masz takich sąsiadów. Pewnie, że całe ich społeczeństwo nie jest takie i są osoby, które są uczciwe, uczynny i przyjacielskie ale ogromna rzesza z nich do takich nie należy. Nie spodziewaj, że do nas sprowadzili by się sami dobrzy muzłumanie. Ci dobrzy nawet wśród swoich boją się grup bardziej radykalnych i z czasem cała społeczność działa pod dyktando islamistów, których możesz widzieć na ulicach Paryża jak palą samochody.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Del_Rey » sobota, 5 paź 2013, 12:10

man napisał(a):Ktoś kto zna muzułmanów, ma wśród nich przyjaciół, czytając te Wasze wpisy, musi się tylko uśmiechnąć. To są ludzie jak wszyscy inni. W biznesie na przykład, kulturą, zaufaniem biją naszych polskich przedsiębiorców na głowę. Tam raz dane słowo jest święte.

Mniej TV, a więc realnych kontaktów Wam życzę.

Nie życz drugiemu złego...

A ilu znasz ichniejszych przedsiebiorcow? Ja zadnego.
Przyjaciol nie mam i nie mam zamiaru miec poza zwyklymi kontaktami no name w sklepie, czy na stacji paliw. bo glownie tam mozna ich spotkac jako pracownikow.
Wystarczy mi, ze miałem jednego w rodzinie,za posrednictwem mojej idiotki kuzynki,ktora jeszcze przed slubem dostawala od pierwszego Albanczyka po pysku. Nic jej to nie nauczylo, bo po rozwodzie ktory ciagnal sie kilka lat (dla muslima,to hańba, wiec w gre wchodzilo straszenie, szantaze porwaniem dzieci itd), spiknela sie z nastepnym Marokanczykiem od ktorego tak dostala nie bedac nawet po slubie, ze przez miesiac mowic nie mogla. Przeciez ona jest tylko chrześcijanką, co ona sie w ogole odzywa.
Ale przed slubem, na spotkaniach rodzinnych, to ohy, ahy. Jacy oni dobrzy, ze sie zmienia, ich rodzina nie bedzie miala na nich wplywu itd. A syf jaki robili, nie odbijal sie tylko na niej, ale na całej naszej rodzinie.

Nie da sie polaczyć tych dwóch kultur i religii.
Pierwsi oskarżają o brak tolerancji, a sami maja ja gleboko w tylku. Tolerancja w jedna strone. Ciekawy wymysł demokracji.
Ostatnio edytowano sobota, 5 paź 2013, 12:16 przez Del_Rey, łącznie edytowano 2 razy
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » sobota, 5 paź 2013, 12:14

davnbb napisał(a):Nie spodziewaj, że do nas sprowadzili by się sami dobrzy muzłumanie. Ci dobrzy nawet wśród swoich boją się grup bardziej radykalnych i z czasem cała społeczność działa pod dyktando islamistów, których możesz widzieć na ulicach Paryża jak palą samochody.


OK, ale samochody palą też w Polsce, tez są zamieszki, protesty, itp. We Francji walczą przecież też Rumuni. Tam jest walka o socjal, a póki u nas socjalu nie ma (i raczej nie będzie bo i z czego ?) to Ci najubożsi imigranci będą PL omijać szerokim łukiem.
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron