Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Piotrek » niedziela, 6 paź 2013, 11:45

kasiunia napisał(a): Proszę Cię, nie generalizuj, bo to nigdy nie prowadzi do niczego dobrego!

"Według badań UNICEF z 2012 r. na całym świecie ok. 70 mln kobiet w wieku 20-24 lat (czyli około jedna trzecia) zawarło związek małżeński przed swoimi 18. urodzinami, z czego 23 mln - przed ukończeniem 15 lat."
"W cieniu tej sprawy, która trafia na czołówki światowych mediów, rozgrywa się inny, cichy dramat. Każdego dnia tysiące dziewczynek, często nie starszych niż 10-12 lat, gwałconych jest przez swoich mężów. O ich prawa nie upomina się żadna demonstracja."
23 mln - ja generalizuję? Po prostu dla Ciebie przedstawiłem jeden z codziennych aspektów życia w szariacie, są jeszcze inne ciekawsze i tak samo dla nas obce. Nie zauważać, zawsze to łatwiej z lenistwa i wygodnictwa.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » niedziela, 6 paź 2013, 12:07

Piotrek napisał(a):"Według badań UNICEF z 2012 r. na całym świecie ok. 70 mln kobiet w wieku 20-24 lat (czyli około jedna trzecia) zawarło związek małżeński przed swoimi 18. urodzinami, z czego 23 mln - przed ukończeniem 15 lat."


Piotrek napisał(a):jeden z codziennych aspektów życia w szariacie


może nie generalizujesz ale manipulujesz !
w pierwszym cytacie jak byk masz: na całym świecie !!! więc mieszanie do tego szariatu to zwykła manipulacja !
cały świat Piotrze to również Indie, Chiny, itd. (gdzie islamu nie ma)
po co to robisz ? chcesz za wszelką cenę coś komuś udowodnić ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Piotrek » niedziela, 6 paź 2013, 12:25

man napisał(a):
Piotrek napisał(a):"Według badań UNICEF z 2012 r. na całym świecie ok. 70 mln kobiet w wieku 20-24 lat (czyli około jedna trzecia) zawarło związek małżeński przed swoimi 18. urodzinami, z czego 23 mln - przed ukończeniem 15 lat."


Piotrek napisał(a):jeden z codziennych aspektów życia w szariacie


może nie generalizujesz ale manipulujesz !
w pierwszym cytacie jak byk masz: na całym świecie !!! więc mieszanie do tego szariatu to zwykła manipulacja !
cały świat Piotrze to również Indie, Chiny, itd. (gdzie islamu nie ma)
po co to robisz ? chcesz za wszelką cenę coś komuś udowodnić ?

:lol: tak, świadomie zostawiłem ten lapsus, możesz mi nie wierzyć ale najpierw chciałem dopisać trzy słówka precyzujące, ale później pomyślałem, że kto chce to doczyta rzeczywisty sens, a ciekawe kto się da złapać, no i jesteś mistrzem, moje gratulacje. :twisted:
pozdrawiam
"cały świat Piotrze to również Indie, Chiny, itd. (gdzie islamu nie ma)"
Indie- 138mln muzułmanów
Chiny- 22 mln muzułmanów
tak dla jasności.
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » niedziela, 6 paź 2013, 17:23

Man dobrze kombinuje, szarijat dla nas facetów ma szereg zalet. Np jak zona za dużo skwierczy to się jej mówi trzykrotnie won i po sprawie rozwodowej. Żadnych adwokatów, podziału majątku, kosztów... Temat wart przemyślenia. Choć dla prawników to raczej nieopłacalne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Never » poniedziałek, 7 paź 2013, 23:27

Grego napisał(a):Man dobrze kombinuje, szarijat dla nas facetów ma szereg zalet. Np jak zona za dużo skwierczy to się jej mówi trzykrotnie won i po sprawie rozwodowej. Żadnych adwokatów, podziału majątku, kosztów... Temat wart przemyślenia. Choć dla prawników to raczej nieopłacalne.


Eeee tam... Co to za zalety, jak nawet pooglądać lasek nie można byłoby wtedy normalnie na ulicach czy na plaży... Bo wszystkie w czarnych prześcieradłach ;) I żonie odmówić nowego ciuchu czy krótkiej spódniczki, co by się nią można było pochwalić?? Bez sensu :D
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 8 paź 2013, 06:14

...a może te ichniejsze baby takie brzydkie, że trzeba je zasłaniać...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » wtorek, 8 paź 2013, 08:22

Dlatego też ja się Manem nie zgadzam i będę bronił wartości chrześcijańskich, choć żem poganin i celnik ;)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » wtorek, 8 paź 2013, 08:39

nie chcę Wam przeszkadzać w tej sympatycznej, baśniowej pogawędce :)

ale uwierzcie mi na słowo, że muzułmanin-europejczyk (nie mylić z biednym imigrantem z Afryki) niczym nie różni się z wyglądu od Was, ma ślub cywilny, jego żona nie spaceruje w burce, a dzieci chodzą do normalnych powszechnych szkół ......... nawet piwa się z nim można napić (może poza ramadanem)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » wtorek, 8 paź 2013, 11:00

Wiemy to wszystko i nie zamierzamy bojkotować kebabu w Sferze. Jeśli jednak się coś kupuje to i z zaletami i z wadami. Islam to zarówno sympatyczny Albańczyk jak i opętani szahidzi z Maghrebu.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » wtorek, 8 paź 2013, 12:42

Grego... ale to można powiedzieć w zasadzie o każdej grupie społecznej czy wyznaniowej...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » wtorek, 8 paź 2013, 15:14

Znasz jakichś szahidów z Maghrebu-buddystów, albo świadków Jehowy? Albo Górali żywieckich dokonujących honorowego szlachtowania córki za to ze poszła na dicho? :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » wtorek, 8 paź 2013, 18:23

man napisał(a):nie chcę Wam przeszkadzać w tej sympatycznej, baśniowej pogawędce :)

ale uwierzcie mi na słowo, że muzułmanin-europejczyk (nie mylić z biednym imigrantem z Afryki) niczym nie różni się z wyglądu od Was, ma ślub cywilny, jego żona nie spaceruje w burce, a dzieci chodzą do normalnych powszechnych szkół ......... nawet piwa się z nim można napić (może poza ramadanem)


"muzulmanin- europejczyk", ktory pije piwo, nawet jezeli to jest poza ramadanem, to juz nie muzulmanin. Co do wygladu to tez przeciagasz bo jest roznica i wcale nie musze byc ekspertem of filogenezy.

Ponizej ciekway filmik do ogladniecia.

http://www.przystanekstudent.pl/filmy/116
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » wtorek, 8 paź 2013, 19:31

Tutaj macie przykłady jak ta religia "pokoju" jest tolerancyjna w miejscach gdzie stanowi większość:
http://www.opendoors.pl/przesladowania/ ... n/2731142/
http://www.opendoors.pl/przesladowania/ ... k/2740950/
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » wtorek, 8 paź 2013, 21:33

Kryspin napisał(a):"muzulmanin- europejczyk", ktory pije piwo, nawet jezeli to jest poza ramadanem, to juz nie muzulmanin

Dalej czytaj sobie bzdury w prasie, oglądaj filmiki i żyj w tych oparach absurdu, a jak już spotkasz jakiegoś muzułmanina, to sam się przekonasz jak jest naprawdę
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » środa, 9 paź 2013, 00:58

man napisał(a):
Kryspin napisał(a):"muzulmanin- europejczyk", ktory pije piwo, nawet jezeli to jest poza ramadanem, to juz nie muzulmanin

Dalej czytaj sobie bzdury w prasie, oglądaj filmiki i żyj w tych oparach absurdu, a jak już spotkasz jakiegoś muzułmanina, to sam się przekonasz jak jest naprawdę


Nie wiem czy w oparach absurdu ale wnioskuje, ze nie przeczytales ani jednej surry z koranu, a wiec nie wiesz co Koran lub Imam ma na ten temat do powiedzenia. Co do muzulmanow to nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze nie znam zadnego.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron