Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez NGB » sobota, 12 paź 2013, 21:31

vilgefortz napisał(a):dzwony napie.....jące od 6 rano z kościoła co godzinę na moim osiedlu i głośnik transmitujący słowo boże na całą okolicę. Jak będzie to robił imam w przyszłości co mam nadzieję się nie zdarzy, to go po prostu zastrzelę... mam z czego.


Chciałoby się rzec - Bielsko-Biała w kręgu kultury ;-)
Avatar użytkownika
NGB
użytkownik
 
Posty: 77
Na forum od: 26 mar 2009, 23:23

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kjs40 » poniedziałek, 14 paź 2013, 16:16

man napisał(a):
kjs40 napisał(a):należę do ludzi którzy wierzą przede wszystkim w "zdrowy rozsądek"

czytając Twoje wypociny powiedziałbym raczej "prostak", który nie widzi niczego innego poza końcem własnego nosa


Ależ widzę i mówię zwykłym szarym ludziom nie dajcie się dymać różnej maści sekciarzom.
Stoję prosto to fakt - nigdy nie pochylałem się przed kapłanem...i dzięki temu nie roszczę teraz pretensji o wyorzystywanie.


Na marginesie taki przykłąd zżycie kobiety na zapadłej wsi:
Dochody to polska emerytura ledwo na jedzeni estraczy na utrzymaniu trójka dzieci które głodują ale jak to pobożna kobiecina słuchająca RAdio M. nawołąna przez to radio co miesiąc 100 PLN datku śle, żeby Ojciec wybudował jakiś kościół.
NO jakby mi tak ludzie dosyłali funduszy też bym wystawił kościółek i niech klękają przede mną jakiż to ja dobry jestem.
Niemniej sądzę że to 100 PLN trafia na stację paliwoą bo Maybach duż pali...

Ja widze tylko czubek własnego nosa jeżdzę starym raszplem , a pobożny ojciec dobroczyńca który nie jest prostakiem, dba o dobro baranków bożych, jeździ Maybachem i tapla się w luksusach.

Znam też kilka osób które potraciły cały majątek na rzecz różnych sekt w imię zbawienia więc nie pitol mi tu o prostactwie OK?

Wiara to sprawa indywidualna - skoro tak nie ma powodu aby państwo na to łożyło bo i tak nie ma na to kasy a jak ją daje to kosztem innych np chorych w szpitalach lub takich którym nfz nie dotuje leków niezbędnych do życia.
Co p;owiesz tyym chorym- jestem madry i nie prostak widzę Wasze nieszczęście i będę się z Was modlił tak?
Ale na leki im nie dasz bo trzeba kościółek lub meczecik wybudować hę? Kto tu więc widzi czubek własnego nosa?
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » poniedziałek, 14 paź 2013, 18:02

kjs40 napisał(a):to 100 PLN trafia na stację paliwoą bo Maybach duż pali ... pobożny ojciec dobroczyńca który nie jest prostakiem, dba o dobro baranków bożych, jeździ Maybachem i tapla się w luksusach.

Kto tu więc widzi czubek własnego nosa?

Ty bo już chyba w 2008 lub 2009 roku zdementowano tą kaczkę dziennikarską. Jednak Ty z uporem maniaka, dalej pod koniec 2013 roku powielasz ten kit :) ............ a ilu takich niedoinformowanych lemingów jest jeszcze w Polsce ? czy naprawdę jesteś w stanie łyknąć każdy kit z TV ?

kjs40 napisał(a):Wiara to sprawa indywidualna

Jak tam Ci pasuje ...... wierz sobie w tego Maybacha skoro Ci z tym łatwiej w życiu
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Anke » poniedziałek, 14 paź 2013, 18:07

man napisał(a):
kjs40 napisał(a):to 100 PLN trafia na stację paliwoą bo Maybach duż pali ... pobożny ojciec dobroczyńca który nie jest prostakiem, dba o dobro baranków bożych, jeździ Maybachem i tapla się w luksusach.

Kto tu więc widzi czubek własnego nosa?

Ty bo już chyba w 2008 lub 2009 roku zdementowano tą kaczkę dziennikarską. Jednak Ty z uporem maniaka, dalej pod koniec 2013 roku powielasz ten kit :) ............ a ilu takich niedoinformowanych lemingów jest jeszcze w Polsce ? czy naprawdę jesteś w stanie łyknąć każdy kit z TV ?


Tak, tak, Rydzyk nie jeździ Maybachem:

"Przepraszam dyr. Tadeusza R. za to, ze kiedyś napisałem, że jeździ Maybachem. Pomyliłem się, jeździ Lexusem. Jeszcze raz przepraszam" - napisał na Twitterze poseł PO Paweł Olszewski.



(tylko Punciakiem?).
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » środa, 16 paź 2013, 16:36

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,tit ... omosc.html

Teraz jest ich niewielka grupa a lekceważą prawo polskie. Po dokonaniu uboju rytualnego, który jest zakazany w naszym kraju sprawca całego zamieszania powiedział tak:

"- Nie uchylam się od odpowiedzialności, jestem do dyspozycji prokuratury. Zrobiłem to indywidualnie, podtrzymując tradycję i dziedzictwo kulturowe Tatarów, muzułmanów polskich - powiedział Miśkiewicz dziennikarzom. "
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 16 paź 2013, 16:59

I miał rację. Tatarzy są u siebie.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » środa, 16 paź 2013, 17:10

są u siebie owszem, ale powinny przestrzegać prawa. Chyba że to prawo jest niezgodne z prawem unijnym które dany kraj członkowski powinien przestrzegać. A tutaj nie chodzi o ciemiężenie mniejszości etnicznych tylko o zwykłe sk.....two robione zwierzętom.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » środa, 16 paź 2013, 17:30

SAMAEL66 napisał(a):są u siebie owszem, ale powinni przestrzegać prawa. Chyba że to prawo jest niezgodne z prawem unijnym które dany kraj członkowski powinien przestrzegać.

ustawa jest nowa ma kilka tygodni więc tak naprawdę nie wiadomo co z tym będzie
polskie prawo jest pełne martwych przepisów
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 16 paź 2013, 17:56

SAMAEL66 napisał(a):są u siebie owszem, ale powinny przestrzegać prawa.
Jeżeli prawo jest sprzeczne z konstytucją i co gorsza narusza swobody obywatelskie, to należy zastosować obywatelskie nieposłuszeństwo. Nie może być tolerowana sytuacja w której partia rządząca odbiera mniejszości podstawowe prawa, bo dzięki temu słupki popularności skaczą w górę. A taka sytuacja jest w przypadku uboju rytualnego.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » środa, 16 paź 2013, 18:07

tak zgadzam się jeśli jest złe prawo trzeba je zmienić, jeśli jest niezgodne z konstytucją to automatycznie powinno zniknąć. Lecz na tą chwilę powinno być przestrzegane, a Tatara powinno się ukarać zgodnie z prawem. Zresztą on na to czeka i na moje chce by jego ukaranie nagłośniono. Wystarczy jakaś grzywna, Tatar zapłaci zostanie ikoną walki ze "złym" prawem a Polska się nie ośmieszy tym że można u nas łamać prawo w świetle mediów.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 16 paź 2013, 18:19

Chcesz karać Tatara za to że praktykuje swoja religię? Robią to od stuleci i maja do tego takie samo prawo jak katolicy, czy protestanci. Ten co go ukarze jutro może Ciebie ukarać za to, że (przykładowo) nie jesteś gejem.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Piotrek » środa, 16 paź 2013, 18:51

Grego napisał(a):Chcesz karać Tatara za to że praktykuje swoja religię? Robią to od stuleci i maja do tego takie samo prawo jak katolicy, czy protestanci. Ten co go ukarze jutro może Ciebie ukarać za to, że (przykładowo) nie jesteś gejem.

Praktykując różne religie przez stulecia wierni robili różne brzydkie rzeczy nie tylko zwierzątkom ale także innym ludziom i było to ogólnie przyjęte i tolerowane. A w dzisiejszych czasach przestali stosować te praktyki, pewnie dlatego, że żyjemy w bardziej cywilizowanym świecie , przynajmniej my w Europie, więc może cieszmy się z tego, szanujmy to i przestrzegajmy obowiązujące prawo. A na świecie wcale nie jest tak trudno znaleźć miejsca gdzie w świetle innego prawa stosuje się barbarzyńskie praktyki religijne, więc jak ktoś lubi to droga wolna.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 16 paź 2013, 19:13

Ale jakie brzydkie rzeczy? Poderżnięcie gardła jest brzydkie? A widziałeś kiedyś łódź dorszową w czasie pracy? Wiesz jak się zabija dorsze? Jeśli nie to Ci powiem. Patroszy się je żywcem, rzuca na dno łodzi i tak sobie zdychają. A wiesz jak się zabija raki, ostrygi? Przez ugotowanie. Co tak strasznego widzisz w poderżnięciu gardła? Poza tym przypominam raz jeszcze:Tatarzy są u siebie. Jak Ci ich religia nie pasuje to droga wolna.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez SAMAEL66 » środa, 16 paź 2013, 19:22

Grego napisał(a):Chcesz karać Tatara za to że praktykuje swoja religię? Robią to od stuleci i maja do tego takie samo prawo jak katolicy, czy protestanci. Ten co go ukarze jutro może Ciebie ukarać za to, że (przykładowo) nie jesteś gejem.


Grego byłeś kiedyś przy zabijaniu jakiegoś zwierzęcia? np. świni lub cielaka? z tego co piszesz mniemam że nie. No chyba że masz lub bardziej nie masz sumienia i lubisz się poznęcać nad zwierzęciem zanim skona. Nie mam nic przeciwko zapijaniu zwierząt hodowlanych by je zjeść. Lecz można to zrobić tak by cierpiały jak to możliwe najkrócej lub się nad nimi po pastwić. Nie ma tu znaczenia czy to Tatar czy Żyd, czy to islam czy judaizm. Trzeba postępować etycznie nawet jeśli jest to wbrew niektórym aspektom wiary. Posłuchaj przedstawicieli tychże tatarów czy stoją za nim murem czy też się od niego odcinają. Koleś chciał zaistnieć i zaistniał.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 16 paź 2013, 19:37

Byłem przy zabijaniu i zabijałem. Zgadzam się z tym, że nie wolno się nad zwierzętami pastwić, ale ubój rytualny nie jest bardziej okrutny niż zwykły, a poza tym nie da się odebrać życia bezboleśnie. Cała afera jest po prostu częścią nagonki uprawianej przez ekocymbałów i ateistów do spółki. W Polsce do tego towarzystwa doszli niektórzy katolicy, bo za innowiercami nie przepadają i oto cała grupa nacisku. Sam ubój najmniej się tu liczy. Jakoś opisany przeze mnie sposób uśmiercania dorszy niczyjego sprzeciwu nie budzi. Podobnie jak dola ryb nawlekanych na haczyk przy połowie na żywca nie wywołuje emocji. a wszelkie gąsieniczki przy opryskach jak cierpią? Nie wyobrażasz sobie jak to jest zostać spryskany trucizna po plecach tylko dlatego że jakiś przeklęty wegetarianin nie chce się z bielinkiem kapustnikiem kapustą podzielić.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości