Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » środa, 9 paź 2013, 22:19

Wiem Manie, ale cóż począć? Nie zmienię poglądów tylko dlatego że poprawność polityczna chwilowo dmucha w moja stronę. Osobiście wolę bejdewindem, ale nie zawsze się da.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 10 paź 2013, 07:16

manie, gregu, kasiuniu, i inni... Kochani, odbiegliśmy od tematu... to nie wątek o tym czy islam jest be, czy jest tak samo be jak chrześcijaństwo, czy nie, i czy muzułmanie piją, tylko, czy mielibyście coś przeciwko budowie meczetu w sąsiedztwie. :mrgreen:
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » czwartek, 10 paź 2013, 07:33

Ja bym miał. Meczet to zorganizowana wspólnota. Tatarów u nas nie ma. Imigranci lepiej żeby się nie organizowali, bo skutki ich organizacji są w Europie zachodniej widoczne.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 10 paź 2013, 08:20

swoją drogą, ciekawe ilu rzeczywiście muzułmanów (przyjednych i Polaków-konwertytów) mieszka w B-B...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » czwartek, 10 paź 2013, 09:03

Lapa_Christi napisał(a):swoją drogą, ciekawe ilu rzeczywiście muzułmanów (przyjednych i Polaków-konwertytów) mieszka w B-B...


ja szacuje na jakieś 100 osób
kebabowcy i handlarze (głównie z Turcji) + małżonkowie przywiezieni z wakacji lub saksów (w zachodniej Europie)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 10 paź 2013, 09:41

...i teraz trzeba stanąć twarzą w twarz z setką ludzi i powiedzieć odważnie "odmawiam wam prawa do posiadania świątyni bo uważam was za bandytów i zwyrodnialców"...

Zanim ktoś mi coś zacznie imputować, dla mnie islam, jak każda inna "wielka" religia monoteistyczna jest obca i nie pasuje do nas ? rzekłem ja, wyznawca wiary rodzimej.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kasiunia » czwartek, 10 paź 2013, 14:33

No to wracając do tematu ja nie mam nic przeciwko temu - rzekłam ja, wyznawca wiary w siebie :)
kasiunia
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » czwartek, 10 paź 2013, 15:07

Lapa_Christi napisał(a):...i teraz trzeba stanąć twarzą w twarz z setką ludzi i powiedzieć odważnie "odmawiam wam prawa do posiadania świątyni bo uważam was za bandytów i zwyrodnialców"...
Tego bym nie powiedział. Nie uważam muzułmanów za bandytów i zwyrodnialców. Mogę jednak choćby dziś powiedzieć każdemu w oczy: Jestem przeciw Waszej świątyni, bo obawiam się w konsekwencji jej powstania wzrostu nastrojów szowinistycznych.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Never » czwartek, 10 paź 2013, 15:30

Niby moja wrodzona (jednak ;)) tolerancyjność podpowiada mi, że nie miałbym nic przeciwko świątyni - dajmy na to - Wisznu czy Buddy w naszym mieście, ale jednak przeciwko meczetowi akurat bym miał. Muzułmanie sami zasłużyli sobie swoim postępowaniem na "specjalne" postrzeganie... Ja kraje muzułmańskie omijam z daleka, nie bez przyczyn istotnych - raz mi się zdarzyło i nie wiem po cholerę spędzać np. wakacje w ichniejszych krajach ;)
Jeśli oszołomstwo muzułmańskie z ich metodami stonuje się kiedykolwiek do poziomu i rozmiarów oraz metod oszołomstwa "nawiedzonych" chrześcijan to wtedy możemy porozmawiać o meczetach w naszym kraju i o przyjaźni. NIE. Koniec. Kropka.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez davnbb » czwartek, 10 paź 2013, 15:35

Lapa_Christi napisał(a):...i teraz trzeba stanąć twarzą w twarz z setką ludzi i powiedzieć odważnie "odmawiam wam prawa do posiadania świątyni bo uważam was za bandytów i zwyrodnialców"...

Jak bedzie trzeba to w Bielsku znajdzie się dużo liczniejsza grupa, która będzie w stanie wykrzyczeć im prosto w twarz sprzeciw przeciwko takiej budowie
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Kryspin » czwartek, 10 paź 2013, 16:07

kasiunia napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Ale to nie ten watek....


Ten! To tutaj większość stara się udowodnić, że Islam jest jedyny zły... a nie jest! Jak Wyżej..



Isalm nie jest zly, ludzie ktrorzy go wyznaja w pewnej czesci, tak samo jak katolicy, nie dorosli do demokracji. Problem jest w tym, ze istnieje sporo radykalow, ktorzy szerza swiatopoglad rodem z sredniowiecza. Nie wiem czy przeczytalas blog polskich muzulmanek ktory zlinkowalem kilka stron wczesniej (sczegolnie interpretacja surry jest zastraszajaca). Poza tym, to bardzo elokwentne dziewczyny. Bardzo polecam same komentarze tych dziewczyn, dobra zabawna/lektura.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez kjs40 » piątek, 11 paź 2013, 14:22

Religia to zło w kazdym wydaniu.
Zaczęło się od tego że jakiś kacyk aby się wzbogacić wmówił głupim murzynom że trzeba bóstwo nakarmić i złożyć mu ofiarę. Tak też czynili.
Ciemną nocą szaman zjadł dary aż mu brzuch pękał, co nie zjadł zakopał a rano wmawiał tępakom, ż ebóstwo dazry przyjęło i jest szczęśliwe więc odwazajemni im się szczęściem w krainie duchów.

No i ta bajka trwa do dziś tyle że dziś za Szamana robi O. Rydz. i wielu wielu innych.
A głupi lud łoży na darmozjadów od wieków choć sam przymiera głodem.

Jednym słowem przekręt po wielokroć większy niż AMber Gold...

Na tym żeruje KK, muzułmanie, i przeróżne sekty rozsiane po całym świecie.

Dlatego zawsze będą dązyć do budowy światryń aby przyciągać przyszłych dawców pożywienia dla swoich wypasionych brzuszków i pyzatych gębusi.

No to płaćcie ludzie na kościólki meczeciki na sekty itd .
Nie rozumiem tylko dlaczego rząd na to łoży i to z podatków.
Jak ktoś sobie chce wierzyć w taką czy inną bajkę w Boga takiego czy innego czy może w bogów greckich to OK niech sobie wierzy ale za własne pieniądze i mi to lotto co sobie stawia i gdzie o ile to zgodne z prawem i nikomu krzywdy nie czyni.

Kiedy natomiast na dany cel miałyby iść publiczne pieniądze z NASZYCH podatków to mówię NIE!
I tu nie ma zanczenia czy "wyznawców" jest 10 czy 90% bo to ich prywatna sprawa nie ogólnokrajowa.
Poza tym nie wierzę w 90% wyznawców bo na codzień 5% nie mogę się dopatrzyć żyjących zgodnie z regułami i przykazaniami tej bajki i to nawet pośród pasiobrzuchów w sutannach.

No to tyle moich mądrości.
Przepraszam jeśli ktoś poczuł siuę urażony ale należę do ludzi którzy wierzą przede wszystkim w "zdrowy rozsądek"
a niestety zauważam drastyczny spadek tegoż w dzisiejszych realiach życia.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez Grego » piątek, 11 paź 2013, 16:09

Sporo głupot gadasz jak na człowieka wierzącego w zdrowy rozsądek.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez man » piątek, 11 paź 2013, 16:37

kjs40 napisał(a):należę do ludzi którzy wierzą przede wszystkim w "zdrowy rozsądek"

czytając Twoje wypociny powiedziałbym raczej "prostak", który nie widzi niczego innego poza końcem własnego nosa
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko-Biała w kręgu kultury islamu

Postprzez vilgefortz » sobota, 12 paź 2013, 12:14

Aha...czyli jak nie katol to prostak? Może i tak, ale nie daje się robić w balona księżom, ja tez wolę być takim prostakiem.
Co do meczetu w BB bo taki temat tego postu...Na razie nam to nie grozi, buduje się meczet w w w-awie za 1zł od każdego kebaba w całej polsce, zrzutka nie obowiązkowa ale działa. Poznałem kilku mieszkańców BB pochodzenia algierskiego, tureckiego, oni na razie maja to gdzieś głęboko bo nie praktykują religii, owszem mają swoje przyzwyczajenia kulturalne, gastronomiczne itp. Piwo i wódę walą na równo z Polakami i czasami leją swoje kobiety też jak niektórzy polacy. Ale zmierziło mnie kiedy na imprezie sylwestrowej pewien turek wyskoczył z nożem na swojego szwagra bo ten coś tam źle powiedział o islamistach. Póki co nam to nie grozi bo socjal jest u nas za mały żeby mogli żyć całymi stadami z zasiłków jak to jest w zachodniej europie.
Póki co to najbardziej wkurzają mnie kościelne dzwony napie.....jące od 6 rano z kościoła co godzinę na moim osiedlu i głośnik transmitujący słowo boże na całą okolicę. Jak będzie to robił imam w przyszłości co mam nadzieję się nie zdarzy, to go po prostu zastrzelę... mam z czego.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości