Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 17 mar 2014, 22:48

Piszemy w temacie "Śmierć ul. 11 Listopada... ...wolnorynkowa krywultyzacja" rynku lokali.W taki wolny rynek z zabetonowanym myśleniem nie wierzę. Może uważasz, że wielopoziomowy parking na pl. Wojska Polskiego rozwiąże problem;
-finansowo pewnie tak, przede wszystkim firmie budowlanej i projektantom którzy na tej inwestycji zarobią.

Nie wierzę w rynek nakazowo-rozdzielczy. Dalej nie rozumiesz pojęcia konkurs profilowany?

Policz ile ogródków zniknęło z 11 Listopada i placów; cena za zajęcie "pasa drogowego" ??? Było dziesięć, jest jeden przed Galicją; zobaczymy latem kto jeszcze zaryzykuje i zabuli!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez man » wtorek, 18 mar 2014, 10:37

Grego napisał(a):Najlepszy system to wolny rynek. Nie ma zadnego powodu, żeby urzędnik wytyczał gdzie warzywniak a gdzie pralnia.


W tej chwili miasto oferuje 200 lokali do wynajęcia. Wiesz ile jest składanych ofert ? Tylko 3 lub 4 oferty miesięcznie, a więc więcej lokali bankrutuje niż otwiera się nowych. Niektóre lokale masz w cenie 3 zł za m2, więc myślisz, że przy cenie 1 zł za metr ktoś te lokale wynajmie ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez man » wtorek, 18 mar 2014, 10:39

ZIZ napisał(a):Policz ile ogródków zniknęło z 11 Listopada i placów; cena za zajęcie "pasa drogowego" ??? Było dziesięć, jest jeden przed Galicją; zobaczymy latem kto jeszcze zaryzykuje i zabuli!


Przypomnę jeszcze mord na budkach z hot-dogami po uchwaleniu stosownej opłaty za zajęcie pasa drogowego. Komu to przeszkadzało ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez Pyramide » wtorek, 18 mar 2014, 18:00

Czasy picia piwa w ogródkach na 11 Listopada to przeżytek.Raz piwo było bardzo drogie a dwa co za przyjemność pić piwo na 2m kwadratowych /z wyjątkiem placu WP/ i oglądać meneli,żuli czekających żeby coś ze stolika podpie....,spacerujących, patroli "pieszych" w autach SM i policji czy w otoczeniu parkingu samochodowego.
Mały sklepik z akcesoriami telefonicznymi po drugiej stronie "ciucholanda" chyba jeszcze jest i ma się dobrze też.
Nie ma to nic wspólnego z cenami lokali.Przyszli najemcy muszą główkować czym zachęcić do odwiedzania i kupowania.
Słynny Czerwony Kapturek w Cygański też po raz kolejny padł.Powód nie ceny wynajmu a nie ciekawa oferta gastronomiczna i kosmiczne ceny.Dla porównania pobliski Beskid ma się dobrze.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez man » wtorek, 18 mar 2014, 19:48

Pyramide napisał(a):Słynny Czerwony Kapturek w Cygański też po raz kolejny padł.Powód nie ceny wynajmu a nie ciekawa oferta gastronomiczna i kosmiczne ceny.Dla porównania pobliski Beskid ma się dobrze.


Beskid to prywatny budynek. Kapturek oczywiście miejski. Co nie znaczy, że dobra oferta nie jest decydująca bo nawet na wysokim czynszu ktoś ze smykałką potrafi zdziałać cuda. Jednak kolejne przykłady pojawiające się tutaj tylko potwierdzają powolne wymieranie naszego miasta - i w centrum i na peryferiach
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez ZIZ » wtorek, 18 mar 2014, 23:02

>@Pyramide/ Zdradzę Ci w sekrecie :roll: , Beskid to tajna kwatera kaczystów :o i nic go nie ruszy z posad :!: :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez Pyramide » środa, 19 mar 2014, 07:49

ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ Zdradzę Ci w sekrecie :roll: , Beskid to tajna kwatera kaczystów :o i nic go nie ruszy z posad :!: :lol:

Zdradzę Ci ale już nie w sekrecie że wiem o tym od dawna.Nawet byłam kiedyś na nawet ciekawym spotkaniu w fajnym i znanym Ci towarzystwie a zwł. wyżerce.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez ZIZ » środa, 19 mar 2014, 11:04

>@Pyramide/ Możesz uchylić rąbka tajemnicy - kiedy i na którym spotkaniu? :wink:
Może razem przepychaliśmy się do "koryta na wyżerce"? :? :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez Pyramide » środa, 19 mar 2014, 14:46

ZIZ może pchałeś się do koryta na wyżerkę na ostatnim spotkaniu Stanisława z "wiernymi obywatelami"
Ja byłam na wcześniejszym bez StP /jako"szpieg"/. Pasuje Ci? Może byłeś w podobnej roli?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez ZIZ » piątek, 21 mar 2014, 07:09

Pyramide napisał(a):ZIZ może pchałeś się do koryta na wyżerkę na ostatnim spotkaniu Stanisława z "wiernymi obywatelami"
Ja byłam na wcześniejszym bez StP /jako"szpieg"/. Pasuje Ci? Może byłeś w podobnej roli?

Wręcz przeciwnie, bywam tam często jako że należę do "pretorian" ścigających "szpiegów"; bądź więc czujna jak znowu tam zaglądniesz. :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez man » wtorek, 25 mar 2014, 18:37

" władze Bielska-Białej robią wiele dla ożywienia ulicy 11 Listopada. Kierownictwo Ratusza podjęło decyzje o wprowadzeniu preferencyjnych stawek najmu lokali należących do miasta dla podmiotów np. prowadzących działalność gastronomiczną " - odburknął dziś Kasztelan zapominając chyba o tym, że np. za lokal po upadłym barze Apetyt chce 15 000 zł czynszu/m-c + drugie tyle podatku od nieruchomości rocznie

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... -listopada

jeśli to są preferencyjne stawki, to albo ktoś tu stracił kontakt z rzeczywistością, albo zupełnie nie ma pojęcia co się dzieje w podległych mu instytucjach
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez ZIZ » wtorek, 25 mar 2014, 22:09

>@man/ Wystarczy "rozkminić" sens tego stwierdzenia:
> Kierownictwo Ratusza podjęło decyzje o wprowadzeniu preferencyjnych stawek najmu lokali<
Kasztelan blokuje wszelkie inicjatywy radnych aby nie proponowali i nie uchwalali stawek preferencyjnych, nie mieli wpływu na konkretne decyzje co do branż preferowanych, nie mieli wglądu i kontroli nad jednostkowym procesem decyzyjnym :!: dotyczącym konkretnego lokalu.
"Kierownictwo ratusza" i już :!: ="cała władza w rękach Rad" tylko nie w gestii Rady Miejskiej! Samorządowi nic do tego co nakaże Kasztelan jednoosobowo. Samodzierżawie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez man » środa, 26 mar 2014, 00:25

Kierownictwo Ratusza to perełka sama w sobie

skupiłem się na rzekomych preferencjach, których tak naprawdę nie ma - na stronach ZGM, ani słowa o jakichkolwiek zniżkach dla wybranych branż więc Kierownictwo Ratusza może i coś ustaliło, ale nikt po za nimi o tym nie wie
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez davnbb » poniedziałek, 4 sie 2014, 21:10

http://finanse.wp.pl/kat,1033715,title, ... omosc.html

Może w końcu zaczną znikać punkty na 11 Listopada - mniej najemców spowoduje obniżkę czynszów i powrót handlu na nasz główny deptak.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Śmierć ul. 11-Listopada ........ Kto za to odpowiada ?

Postprzez tren_d » poniedziałek, 5 paź 2015, 20:01

nie żebym specjalnie był niecierpliwy ale tak spytam, kiedy centrum handlowe Waga otworzy się w całej okazałości?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron