Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Promocje w supermarketach

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Promocje w supermarketach

Postprzez wloczykij » piątek, 22 lis 2013, 13:15

Przykładowe zdjęcie, zrobione w tym samym sklepie, w tym samym czasie, w odstępie kilku regałów.

supercena.jpg
supercena.jpg (121.38 KiB) Przeglądane 9926 razy


Takich "promocji" jest w Bielsku mnóstwo.

Przykład drugi: obniżka (?) ceny z 2.99zł na 3.49zł

ogorki.jpg
ogorki.jpg (77.72 KiB) Przeglądane 9926 razy
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez dracoone » piątek, 22 lis 2013, 13:35

To nic tylko trzeba jechać kupować :-)
----
Kiedyś traktowałem ludzi dobrze , teraz z wzajemnością ...
dracoone
użytkownik
 
Posty: 160
Na forum od: 13 sty 2010, 11:32

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez davnbb » piątek, 22 lis 2013, 14:53

nie ma to jak w tesco ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez shark » piątek, 22 lis 2013, 20:28

wloczykij napisał(a):Przykładowe zdjęcie, zrobione w tym samym sklepie, w tym samym czasie, w odstępie kilku regałów.

supercena.jpg


Nie wiem skąd masz taką cenę wpisaną na zdjęciu skoro te 2 czekolady są w tesco przy warszawskiej w cenie 4zł...
shark
użytkownik
 
Posty: 107
Na forum od: 30 maja 2011, 17:02

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez wloczykij » piątek, 22 lis 2013, 21:20

Może ktoś im zwrócił uwagę, albo sami zauważyli. Zdjęcie jest sprzed jakichś 3 tygodni. A zresztą - czy ja pisałem, że to akurat w tym markecie, albo czy na zdjęciach jest jakieś logo sklepu?..
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez davnbb » piątek, 22 lis 2013, 23:44

wloczykij napisał(a):..... czy na zdjęciach jest jakieś logo sklepu?..

trza byc spostrzegawczym : program clubcard jest akurat w Tesco. ;-) Które dokładnie nie wiadomo
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez wloczykij » sobota, 23 lis 2013, 00:06

na wszelki wypadek wolę nie pisać, który to sklep, bo przed wejściem jest zakaz fotografowania (!), a jak się wyciągnie telefon żeby zrobić fotkę, jeśli w sklepie jest mało ludzi, to ochroniarz przybiega w ciągu niecałej minuty (!). nie wiem, może to takie tajne że takie "byki" w promocjach robią.
przy okazji - nigdy nie zwracam obsłudze uwagi na takie "kwiatki" z cenami, bo mam ubaw jak chodzę i patrzę na te "promocje". Za każdym razem co najmniej kilkanaście takich "kwiatków" widzę. Dodatkowo, np. przez 3 miesiące coś kosztuje 15zł, a nagle z dnia na dzień pojawia się przy tym mnóstwo napisów "PROMOCJA", "OBNIŻKA", itp, i informacja, że wcześniej kosztowało to 25zł, a zostało przecenione na 18.99zł, przy czym w innych sklepach kosztuje np. 12zł. To jest w zasadzie stała polityka "promocji" w niektórych marketach.
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez davnbb » sobota, 23 lis 2013, 00:34

wloczykij napisał(a): a jak się wyciągnie telefon żeby zrobić fotkę, jeśli w sklepie jest mało ludzi, to ochroniarz przybiega w ciągu niecałej minuty (!)


Skoczyc Ci moze a nie zakazac fotografowac - powiedz gdzie - pojdziemy porobic zdjecia ;-)
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez mel_on » sobota, 23 lis 2013, 14:43

Skoczyc Ci moze a nie zakazac fotografowac - powiedz gdzie - pojdziemy porobic zdjecia ;-)


Dokładnie tak jest !
Avatar użytkownika
mel_on
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 16 cze 2012, 07:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez wloczykij » sobota, 23 lis 2013, 15:34

Chcecie, to proszę bardzo:

Sarni Stok - Carrefour - robiłem zdjęcie pudełka jakiegoś urządzenia żeby mieć oznaczenie modelu, żeby sobie później sprawdzić parametry w sieci i opinie - odszedłem parę regałów dalej, przyszedł ochroniarz, powiedział że nie wolno robić zdjęć. Dopiero jak mu pokazałem, że na fotce jest tylko numer modelu i nazwa producenta to odpuścił.

Tesco Warszawska - bawiłem się telefonem w nocy, przeglądałem coś na nim - nie robiłem żadnego zdjęcia, to po minucie był za moimi plecami ochroniarz i patrzył czy nie robię zdjęć. Dosłownie przybiegł. Jak zobaczył że nie, to już spokojnym krokiem odszedł. Przy okazji - przed kasami jest tablica "zakaz fotografowania".
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez Piotrek » sobota, 23 lis 2013, 16:21

Ja coś kupuję tylko jak tego potrzebuję, sprawdzam wtedy dokładnie czy wszystko się zgadza z tym czego oczekuję po produkcie. Promocje dla mnie w 99,9% to oszustwo, a reklamy w 100% to kłamstwo, więc te manipulacje dla mnie nie istnieją. Ale widocznie działa to na klientów bo inaczej nie wydawano by milionów na coś co jest bez sensu, a według mnie właśnie tak jest. Więc nie ma się co dziwić, że jest popyt na usługi typu Amber Gold, markowe buty za 1/3 ceny i garnki za 10tys. zł, i inne superpromocje, jak są idioci to będzie istniał rynek usług dla idiotów.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez davnbb » sobota, 23 lis 2013, 16:26

Nie mają prawa Cię zatrzymać, zabrać aparatu ani nawet żądać abyś pokazał mu co masz za zdjęcia. Nawet nie musisz się tłumaczyć. Kiedyś rozmawiałem z kolegą, który stwierdził, że zakazy są po to aby konkurencja nie podglądała np. sposobów ekspozycji cen itp. W tych czasach jest to o tyle śmieszne, że jak chcesz szpiegować to kupujesz okulary z kamerką lub jakąś mini kamerę w długopisie i nagrywasz wszystko nie wzbudzając podejrzeń. Ja często robię zdjęcia (np. w media markecie zamiast spisywać parametry sprzętu) - nikt nigdy się nie przyczepił. A jak dają zakazy tzn. że mają coś do ukrycia ;-)
wloczykij napisał(a):Chcecie, to proszę bardzo:

Sarni Stok - Carrefour - robiłem zdjęcie pudełka jakiegoś urządzenia żeby mieć oznaczenie modelu, żeby sobie później sprawdzić parametry w sieci i opinie - odszedłem parę regałów dalej, przyszedł ochroniarz, powiedział że nie wolno robić zdjęć. Dopiero jak mu pokazałem, że na fotce jest tylko numer modelu i nazwa producenta to odpuścił.

Tesco Warszawska - bawiłem się telefonem w nocy, przeglądałem coś na nim - nie robiłem żadnego zdjęcia, to po minucie był za moimi plecami ochroniarz i patrzył czy nie robię zdjęć. Dosłownie przybiegł. Jak zobaczył że nie, to już spokojnym krokiem odszedł. Przy okazji - przed kasami jest tablica "zakaz fotografowania".
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Promocje w supermarketach

Postprzez wloczykij » wtorek, 13 wrz 2016, 02:01

Kolejny kwiat z bielskich supermarketów..

Zdjęcie-0012 copy.jpg
Zdjęcie-0012 copy.jpg (109.71 KiB) Przeglądane 9879 razy


W zasadzie przy każdej wizycie da się takie kwiaty znaleźć w tych samych marketach, więc jakby nic się nie zmienia od lat, a ludzie kupują.
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości