Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BBbike - wypożyczalnia rowerów

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez lazy » wtorek, 23 wrz 2014, 12:11

Co sądzicie o rozmieszczeniu stacji i ich ilości? Moim zdaniem jest ich za mało i wszystkie zlokalizowane są blisko centrum. Nie można dojechać z dalszych części miasta, np. z Wapienicy, Cygańskiego Lasu, Straconki...
lazy
użytkownik
 
Posty: 171
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez sweeper » wtorek, 23 wrz 2014, 13:07

jak wszystko co nowe - wymaga dotarcia się
widziałem taki system funkcjonujący np. w Budapeszcie - łatwy w obsłudze, duża ilość stacji, w każdej zawsze kilka rowerów do dyspozycji

jak będzie to wyglądało praktycznie w Bielsku? zobaczymy :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez rachelgreen » czwartek, 25 wrz 2014, 21:31

Moim zdanie punktów jest troszkę mało, przecież ludzie mieszkają np. w Wapienicy, gdzie już nie ma zasięgu BBbike. Ale może faktycznie w przyszłym roku sprawa się rozkręci.
rachelgreen
użytkownik
 
Posty: 239
Na forum od: 8 sty 2007, 23:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez krzysiek zz » piątek, 26 wrz 2014, 07:52

Spodziewam się wielu "wesołych" weekendowych powrotów do domów.
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez darek-bb » piątek, 26 wrz 2014, 09:41

krzysiek zz napisał(a):Spodziewam się wielu "wesołych" weekendowych powrotów do domów.

Może o to właśnie chodzi - nabić sztucznie statystykę policji
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez Arkon » poniedziałek, 29 wrz 2014, 08:19

To wszystko na nic jeśli nie zmieni się podejście władz w naszym mieście.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,167 ... er.html#MT
Jak my wypadamy na tym tle- bardzo słabo, to się musi zmienić.
Arkon
użytkownik
 
Posty: 90
Na forum od: 29 maja 2010, 13:38

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez ZIZ » środa, 1 paź 2014, 21:23

Wypożyczalnia ruszyła z wielką pompą... ...głównie z nieba! Ale taki mamy klimat: rowery w październiku, basen " na cyganie" ukończono swego czasu na jesieni a z kolei wyciąg na Dębowcu uruchamiano w połowie sezonu zimowego.
Rowery - jak to rowery do wypożyczalni: "gniotsa nie łamiotsa"; miejskie ale na kołach 26 cali. Ważą solidnie - porównywałem dzisiaj z moim: nie będę się upierał, że ważą aż 100% więcej ale jestem ciekaw opinii osób, które wyjadą na Złote Łany, Beskidzkie czy Karpackie.
Model z wałem kardana i przekładnią planetarną to rozwiązanie solidne ale nie tyle dedykowane pod klienta co pod firmę obsługującą - trudny do zepsucia czy też do zajechania.
W przypadku braku miejsca do zadokowania roweru po dojechaniu do stacji docelowej należy dzwonić na infolinię aby zakończyć czas naliczany za wynajem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez davnbb » czwartek, 2 paź 2014, 00:03

ZIZ napisał(a):nie będę się upierał, że ważą aż 100% więcej ale jestem ciekaw opinii osób, które wyjadą na Złote Łany, Beskidzkie czy Karpackie.

Nie wiem czy jeździsz ale można założyć, że te rowery ważą ok 25 kg? Dobra masa żelastwa do wytargania pod górkę. Czy model z łańcuchem ma przerzutki w piaście?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez wloczykij » czwartek, 2 paź 2014, 02:56

Jeśli się nie mylę, to rowerki są produkcji Romet'u, na osprzęcie firmy Sturmey-Archer (http://www.sturmey-archer.com/) produkującej dynamo i hamulec zintegrowane z piastą przedniego koła oraz przerzutki zintegrowane z tyłu w piaście. Wartość jednego roweru to ok. 1000zł +- 400zł. Wygląda na to, że model z trzema przerzutkami ma przerzutki w piaście - podobnie jak hamulce w tych rowerach wyglądają na zamontowane w piaście. Prawdopodobnie te same rowery jeżdżą w Szczecinie od 2 lat - http://www.youtube.com/watch?v=QaNkIB7Cn9g (po płaskim terenie, więc cieszą się wzięciem, jakkolwiek rowerzyści ze Szczecina mówią w wywiadach, że główny problem to nieraz fatalny stan techniczny roweru, spadający łańcuch, uszkodzone hamulce, problemy z wypięciem roweru z wypożyczalni, ciągły problem z dodzwonieniem się na infolinię w celu zwrotu roweru gdy wszystkie stanowiska są zajęte, oraz zbyt mało lokalizacji wypożyczalni (film - http://www.youtube.com/watch?v=vdrcdN6s7tY).
Myślę, że w Bielsku szczególnie popularne będą trasy gdzie rower można wypożyczyć na górze, a oddać na dole, tzn. zjechać za darmo i bez wysiłku ;)
Co mnie ciekawi, a nie zostało nigdzie poruszone: czy wypożyczalnie będą funkcjonować przez całą zimę, czy po prostu zostały otwarte a za kilka dni/tygodni zostaną zamknięte ?
Ostatnio edytowano czwartek, 2 paź 2014, 20:31 przez wloczykij, łącznie edytowano 2 razy
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 2 paź 2014, 06:06

wloczykij napisał(a):Co mnie ciekawi, a nie zostało nigdzie poruszone: czy wypożyczalnie będą funkcjonować przez całą zimę, czy po prostu zostały otwarte a za kilka dni/tygodni zostaną zamknięte ?


"Miasto zleca usługę w okresie od początku kwietnia do końca października." cytat z artykułu na tej stronie.
Czyli otworzono wypożyczalnie na miesiąc bo bodajże w umowie stało że ma być otwarta w tym roku ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez sweeper » czwartek, 2 paź 2014, 08:37

Pan Kazimierz napisał(a):"Miasto zleca usługę w okresie od początku kwietnia do końca października." cytat z artykułu na tej stronie.
Czyli otworzono wypożyczalnie na miesiąc bo bodajże w umowie stało że ma być otwarta w tym roku ;)

w umowie był określony termin który został przesunięty z uwagi na oprotestowanie przetargu
firma która przegrała (składając ofertę niemal dwukrotnie wyższą) nie mogła się pogodzić z tym faktem i skierowała sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej
link do art. z marca: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ie-rowerow
trzeba pamiętać, że kwota niecałych 1,5 mln zł to koszt 4 lat eksploatacji
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez man » czwartek, 2 paź 2014, 18:31

No tak, postawili to żelastwo i teraz stoi i rdzewieje - może w przyszłym roku to będzie miało jakiś sens, teraz to Bareja. Ciekawe czy Stary umiałby wypożyczyć sobie rower z BBBike, podejrzewam że przerasta to jego umiejętności techniczne o jakieś 20 lat
Załączniki
krywult.jpg
krywult.jpg (70.93 KiB) Przeglądane 8958 razy
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez sweeper » czwartek, 2 paź 2014, 18:47

a ja widziałem jakieś 30 minut temu klienta jadącego na takim rowerze w Cygańskim Lesie - szło mu to sprawnie :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez man » czwartek, 2 paź 2014, 21:06

sweeper napisał(a):a ja widziałem jakieś 30 minut temu klienta jadącego na takim rowerze w Cygańskim Lesie - szło mu to sprawnie :)


ciekawe gdzie go przypnie skoro wszędzie komplet rowerów i brak wolnych stanowisk
będzie musiał wrócić tam skąd go zabrał, a jak trafi się inny "wypożyczacz", który przyjechał z drugiego końca miast to chłopina będzie musiał objechać pół Bielska zanim znajdzie wolne miejsce
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 2 paź 2014, 21:15

man napisał(a):
ciekawe gdzie go przypnie skoro wszędzie komplet rowerów i brak wolnych stanowisk
będzie musiał wrócić tam skąd go zabrał, a jak trafi się inny "wypożyczacz", który przyjechał z drugiego końca miast to chłopina będzie musiał objechać pół Bielska zanim znajdzie wolne miejsce


Man poczytaj trochę Regulamin to dowiesz się że głupoty gadasz :)
Tam go przypnie gdzie chce go oddać i po problemie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości