Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BBbike - wypożyczalnia rowerów

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez motaboy » poniedziałek, 13 paź 2014, 21:44

Pytanie... Czy jeśli nie mam konta bankowego i zrobię wpłatę na konto na poczcie to jestem "autoryzowany", czy nie ? ;)
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 13 paź 2014, 22:52

N co Ty :shock: Na poczcie to nawet Jarkacza by nie autoryzowali bez karty. :lol:
Możesz spytać w BZ WBK bo tam ma konto BBbike ale i niby mogliby Cię autoryzować na podstawie dowodu przy wpłacie bez zakładania konta ale szczerze wątpię, czy firma BBbike dopuszcza taką ewentualność. Wejdź na stronę BBbike i poślij im maila z takim zapytaniem.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez motaboy » wtorek, 14 paź 2014, 11:53

Ja już się zarejestrowałem - płaciłem PayPal'em - rozważam czysto teoretycznie. :)
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez aniol » czwartek, 16 paź 2014, 18:03

Dziś widziałem busa obsługującego wypożyczalnię z naklejonym dużym logo Bielska-Białej,ciekawe czy zwrócili się do prezydenta o zgodę na posługiwanie się nim :mrgreen: Bo inaczej też mogą być pociągnięci do odpowiedzialności jak pewni zbieracze podpisów
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez sweeper » piątek, 31 paź 2014, 16:50

Dobra, dzisiaj skorzystałem z systemu pierwszy raz. Byłem ciekawy jak się sprawdzi system i sam rower.

Więc po kolei:
Nie miałem konta w systemie. Przy użyciu tel. zarejestrowałem się i doładowałem konto. Całość zajęła ok 5 minut (włącznie z pojawieniem się środków na koncie).

Wypożyczenie nie jest skomplikowane, jazda łatwa i wygodna. Argument o trudnym terenie i małej ilości biegów jest wyssany z brudnego palucha tych którzy z systemu nie korzystali. Pokonałem trasę od Starostwa (ul. Piastowska) do os. Kopernika (ul. Spółdzielców) jadąc przez rondo Niemena - celowo, żeby sprawdzić biegi. Wszędzie podjechałem bez większego wysiłku na trzecim biegu. Niższe przełożenia mają naprawdę łagodny przebieg i na "jedynce" nawet dziecko da radę pod górkę wyjechać.

Rower budzi także spore zaciekawienie wśród mieszkańców - najczęściej padające pytania to czy łatwo się na nim jeździ i ile kosztuje wypożyczenie.

To do czego mógłbym się przyczepić (poza brakiem stacji w Wapienicy) to brak możliwości zapłacenia kartą w dwóch dostępnych systemach płatniczych, brak SMS z potwierdzeniem zakończenia podróży - wpinasz rower i tyle (nie wiesz czy system uznał, że go oddałeś dopóki nie zalogujesz się na konto i nie sprawdzisz wypożyczenia) oraz opony miejskie - hamowanie na mokrej nawierzchni może skończyć się wywrotką.
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez aniol » niedziela, 2 lis 2014, 12:08

I rowerki pozbierane
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez sweeper » środa, 5 lis 2014, 07:58

niestety, trochę szkoda ponieważ pogoda jest ładna i można byłoby jeszcze pojeździć ale umowa to umowa :(
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBbike - wypożyczalnia rowerów

Postprzez ZIZ » sobota, 15 lis 2014, 12:19

sweeper napisał(a): Wszędzie podjechałem bez większego wysiłku na trzecim biegu. Niższe przełożenia mają naprawdę łagodny przebieg i na "jedynce" nawet dziecko da radę pod górkę wyjechać.


Jak podjedziesz na Złote Łany, na Karpackie, ul. Michałowicza to napisz jakie wrażenia.

Jak umowa to umowa ? :shock: Raczej: jaki zamawiający taka umowa! :mrgreen:
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... LokBielTxt
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości