Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Posel Pieta

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Posel Pieta

Postprzez Swiatogor » czwartek, 11 wrz 2014, 22:57

No gruuubo pojechałaś :) Ale generalnie się z Tobą zgadzam.

necia55 napisał(a):Dlaczego i w imię czego musimy wystrzegać się krytyki pod adresem mniejszości,które nas z kolei mogą obrażać,znieważać a nawet opluwać i atakować?


A to imho dlatego, że zje....śmy nasz system wartości. Żydzi mają jakiś, Arabowie mają, Cyganie mają. W mojej opinii często wredny, ale mają. A my już nie mamy. Wszystko sprowadziliśmy do tyrania i kupowania. Na obecnym etapie jesteśmy dupkami, których wszyscy łoją i raczej to się nie zmieni.

Może jesteśmy skazani na wyginięcie.

-----
Inna sprawa, kto ma ów nowy system wartości wymyślić. Cofka do Żydów, Arabów lub Cyganów, niczego nie poprawi.

Jeżeli jest w tym wszystkim jakiś sens, to na tym etapie odkryjemy go my albo Azjaci.
Stawiam na Hindusów lub... Polaków :)
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Posel Pieta

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 12 wrz 2014, 07:16

nieciu555: rozumiem, że konsekwentnie do swojej wypowiedzi jesteś za tym, aby chrześcijanie nie mieli praw do przebywania w przestrzeni publicznej w krajach muzułmańskich i hinduistycznych, albo żeby w krajach o poligamicznej tradycyjnej rodzinie zakazać posiadania jednej żony ? bo to mniejszość?

davnbb ? Ty zapewne jesteś, za tym, aby chrześcijaństwo i monogamia była tam karana dożywociem.

Mam nadzieję, że odpowiecie szczerze.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Posel Pieta

Postprzez Piotrek » piątek, 12 wrz 2014, 09:28

Polskie społeczeństwo kojarzy mi się ze stadem ogłupiałych szczeniaczków, które biegają za rzucaną w różnych kierunkach piłeczką. Jak tylko zainteresowanie idzie w złym kierunku np. pedofilii w KK to pojawia się kolorowa piłeczka np. straszny gender, tragedia polskiej rodziny, zagrożenie dla moralności i systemu wartości itd.. KK okrada Polaków, duchowieństwo żyje w przepychu i dostatku dotowane pieniędzmi obywateli, przy ogólnej biedzie i już zamroczone stado biegnie za pojawiającą się piłeczką aborcji lub zbrodni przeciwko ludzkości zwanej in vitro koniecznie z bruzdą. A teraz ogromne zagrożenie dla wszystkiego stanowią homoseksualiści, którzy naraz się pojawili i chcą biedacy mieć takie same prawa jak ?normalni? obywatele, toż to jest straszne, powtarza stado, dysząc, biegnąc za piłeczką. Akurat rozkwit homoseksualizm przeżywał w czasach starożytnej Grecji i Rzymu, gdzie oficjalne posiadanie kochanków było czymś normalnym a przyjęte było żeby w zimne noce ogrzewanie stanowili mali chłopcy niewolnicy. Nikt też nie robił afery na początkach papiestwa, kiedy dostojnicy oprócz utrzymywania kilku konkubin całkiem jawnie pokazywali się z chłopcami kochankami. I przez wieki było to zupełnie normalne kiedy dostojnik miał kochanka, ale teraz gdy dwoje dorosłych ludzi tej samej płci dobrowolnie, nie czyniąc nikomu krzywdy tworzy związek to naraz obraża się wszystkie świętości.
Obok mnie, nie przeszkadzając mi mogą istnieć ideologie, grupy wyznawców, cały kalejdoskop idei, i jest mi to obojętne. Ale pod kilkoma warunkami:
że nie czynią nikomu krzywdy,
że nie próbują mnie ani nikogo innego zmuszać do przyjęcia swoich idei,
że postępują zgodnie z prawem,
w sumie mógłby wszystkie warunki spełnić punkt trzeci, ale w Polsce obowiązujące prawo w wielu przypadkach rozmija się z jego wykonywaniem, dobrze oddaje to powiedzenie:
?prawo w Polsce jest jak pajęczyna : bąk się przebije a muchę zatrzyma".
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Posel Pieta

Postprzez Grego » piątek, 12 wrz 2014, 09:30

Niestety faktem jest, że nasz obecny "system wartości" obejmujący tolerancję dla wszystkiego co mniejszościowe i skrajne prowadzi do upadku cywilizacji. Albo wrócimy do stosów, albo nas zaleją inne kultury. Najpewniej muzułmańska. Dlatego choć sam nie katolik, jestem za powrotem do korzeni. Wojujący islamiści (nie muzułmanie w ogóle!!!) z całym szacunkiem należnym ich wielkiej religii won za granicę, albo ścięcie. Wojujący ateiści na stos. Kto burzy system sprawdzony od stuleci, do więzienia. Inaczej będzie po Europie. :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Posel Pieta

Postprzez Lapa_Christi » piątek, 12 wrz 2014, 09:38

Gregu, ale ci islamiści proponują właśnie to, co ? jak mówisz ? już sprawdzone, tylko zamiast stosów ? obcinanie głowy. Te same wartości!!! Więc co za problem, żeby zamienić chrześcijaństwo na islam? nie rozumiem przed czym się tak bronić? Przyjdzie islam ? będzie ład porządek i wartości.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Posel Pieta

Postprzez Grego » piątek, 12 wrz 2014, 13:00

Lapa_Christi napisał(a): nie rozumiem przed czym się tak bronić? Przyjdzie islam ? będzie ład porządek i wartości.
Zakaz alkoholu :!: I kawy :!: :!: To już wolę stos.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Posel Pieta

Postprzez necia55 » piątek, 12 wrz 2014, 16:26

Lapa_Christi napisał(a):nieciu555: rozumiem, że konsekwentnie do swojej wypowiedzi jesteś za tym, aby chrześcijanie nie mieli praw do przebywania w przestrzeni publicznej w krajach muzułmańskich i hinduistycznych, albo żeby w krajach o poligamicznej tradycyjnej rodzinie zakazać posiadania jednej żony ? bo to mniejszość?


Lapa Christi - proszę, czytaj ze zrozumieniem ! Ja nie mam nic przeciwko homo czy innoziemcom wokół mnie !!! Ja tylko sobie nie życzę,żeby zmuszali mnie do przyjęcia swoich wartości : kulturowych,wyznaniowych czy seksualnych wbrew mojej woli.A to właśnie się dzieje!!! Jeżeli Arab , który przyjechał do Polski jako uchodźca zaczyna mi dyktować w co i jak mam wierzyć,jak żyć ,jeżeli Rom nagminnie mnie zaczepia czy okrada,jeżeli homoseksualista wpaja moim dzieciom porąbane wartości,jeżeli Żyd próbuje obarczyć winą za holocaust państwo polskie - to chyba mam prawo bronić swoich przekonań , tradycji w których mnie wychowano i które nadal obowiązują w moim świecie i prawdy historycznej ,którą próbuje się fałszować.
To oni są u nas gośćmi /mniejszością i to oni powinni się dostosować. Niech wyznają swoją religię, niech żyją wg własnych zasad, ale nie mają prawa niczego mi narzucać siłą!!!! Nie mam nic przeciwko homo , ale na litość Boską - nie każcie mi się godzić na to, żeby mój wnuk do swoich rodziców mówił - rodzic 1 czy rodzic 2- bo to jest przegięcie!!!Nie muszę być epatowana ze wszystkich stron idiotyzmem do kwadratu tylko dlatego,że różnym porąbańcom się to podoba.Pod płaszczykiem poprawności politycznej można zmieścić każdy absurd,ale czy o to chodzi?
A co do mojej wypowiedzi ""won"" to miałam na myśli to,że każdy ma gdzieś swój własny "kąt" z którego wypełznął i w którym nasiąknął lokalnymi wartościami i jeżeli mu nie pasują nasze to zawsze może wrócić na własne śmieci!!!
Nie zamierzam tolerować absurdów tylko dlatego,że to jest ---poprawne politycznie !!!! Bo to dopiero byłby absurd!!!!!
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Posel Pieta

Postprzez davnbb » piątek, 12 wrz 2014, 17:37

Lapa_Christi napisał(a):
davnbb ? Ty zapewne jesteś, za tym, aby chrześcijaństwo i monogamia była tam karana dożywociem.


Co ma piernik do wiatraka? Akurat mimo, że Gambia jest krajem zdecydowanie muzułmańskim to chrześcijanie nie są tam dyskryminowani ani prześladowani (przynajmniej do czasu jak nie wejdą tam dżihadyści). W kontekście podejścia do homoseksualistów system wartości muzułmański i chrześcijański są ze sobą zgodne (tak jak koran i biblia).
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Posel Pieta

Postprzez Swiatogor » piątek, 12 wrz 2014, 21:57

Lapa_Christi napisał(a):Gregu, ale ci islamiści proponują właśnie to, co ? jak mówisz ? już sprawdzone, tylko zamiast stosów ? obcinanie głowy. Te same wartości!!! Więc co za problem, żeby zamienić chrześcijaństwo na islam? nie rozumiem przed czym się tak bronić? Przyjdzie islam ? będzie ład porządek i wartości.


Kiedyś czytałem książkę; jakiś taki wywiad rzeka z katolickim kleszką. Nie przepadam za nimi, ale jak koleżka mówi sensownie, to mu daję rację.

Powiedział coś takiego: jeśli idziesz jakąś drogą i ta droga ci się nie podoba, to możesz zwiać w pierwszą w prawo lub lewo, albo nawet iść "w nigdzie". Tylko nie oczekuj, że tam nie obowiązują żadne zasady. Jakieś zawsze obowiązują. A mogą być jeszcze gorsze, niż te na poprzedniej drodze.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Posel Pieta

Postprzez Lapa_Christi » niedziela, 14 wrz 2014, 19:36

Neciu... ja też sobie tego nie życzę, i jeśli ktoś będzie mnie siłą do czegoś przekonywał, to dostanie po mordzie. Ale nie mam nic przeciw temu, aby Mietek spod siódemki modlił się do czajnika, a Ania z Basią całowały się po zadkach. Jeśli wszyscy będą hołdować zasadzie "żyj i daj żyć innym" to nie będzie o czym gadać. A swoja drogą, chciałbym poznać konkretnie, kto kazał Twoi dzieciom czy wnukom był homoseksualistą/ami? Osobiście naruszę temu komuś ciągłość tkanek twarzoczaszki!!!

Co do wypełzania... do naszych stron przypełzł żydowski bóg, przytaszczony przez Czechów i Niemiaszków. Wyrywał naszą kulturę, palił naszych na stosach... Jego czciciele siłą przekonują nas do swoich "wartości": bigoterii, obłudy, ksenofobii, kabotyństwa, chciwości, złośliwości, mściwości. Ja tak widzę tę sytuację.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Posel Pieta

Postprzez MSZ » niedziela, 14 wrz 2014, 19:45

NASZĄ kulturę? :D Raczej WASZĄ kuklturę ;)
Avatar użytkownika
MSZ
użytkownik
 
Posty: 981
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko

Re: Posel Pieta

Postprzez necia55 » poniedziałek, 15 wrz 2014, 05:45

Lapa_Christi napisał(a):Neciu... ja też sobie tego nie życzę, i jeśli ktoś będzie mnie siłą do czegoś przekonywał, to dostanie po mordzie. Ale nie mam nic przeciw temu, aby Mietek spod siódemki modlił się do czajnika, a Ania z Basią całowały się po zadkach. Jeśli wszyscy będą hołdować zasadzie "żyj i daj żyć innym" to nie będzie o czym gadać. A swoja drogą, chciałbym poznać konkretnie, kto kazał Twoi dzieciom czy wnukom był homoseksualistą/ami? Osobiście naruszę temu komuś ciągłość tkanek twarzoczaszki!!!

Co do wypełzania... do naszych stron przypełzł żydowski bóg, przytaszczony przez Czechów i Niemiaszków. Wyrywał naszą kulturę, palił naszych na stosach... Jego czciciele siłą przekonują nas do swoich "wartości": bigoterii, obłudy, ksenofobii, kabotyństwa, chciwości, złośliwości, mściwości. Ja tak widzę tę sytuację.


Na szczęście nikt jeszcze bezpośrednio nie nakazał moim dzieciom i wnukom zmieniać orientacji czy modlić się do Allacha (też dostałby po mordzie i nie tylko :P ) ale ta <<poprawność polityczna>> "zaczyna wpełzać" do naszej rzeczywistości jak zaraza. Coraz częściej czytamy czy oglądamy wypociny niektórych oszołomów , mówiących nam jak mamy żyć, w co mamy wierzyć itd. .Ja też nie mam nic przeciwko różnym dewiacjom -niech one dzieją się za zamkniętymi drzwiami ich sypialni, świątyń czy innych pomieszczeń (bo to ich sprawa) - ale tylko do momentu w którym innym nie robią krzywdy swoim zachowaniem.
Co zaś do religii - jej nakazy nie są złe. To zbiór wartości ponadczasowych regulujący stosunki między ludźmi. Ale to -niestety- ludzie interpretują te wartości, bardzo często za ich pomocą zniewalając innych. Ludzka natura jest ułomna, więc zbiór nakazów i zakazów (wspólny dla wielu kultur) jest jak najbardziej potrzebny, bo inaczej nie dałoby się normalnie żyć. Co innego przestrzeganie owych prawideł :D . Najczęściej ludzie ,którzy powinni stać na straży tych wartości sieją ogromne zgorszenie i czynią wiele zła swoim zachowaniem. Jest takie przysłowie : łyżka dziegciu może zepsuć smak beczki miodu - myślę ,że adekwatne do sytuacji. Piotrek świetnie to spuentował - postępować zgodnie z prawem - ba, tylko jak to osiągnąć? Polskie prawo jest dla przestępców łaskawe - zwłaszcza tych dużego kalibru :mrgreen: .
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Posel Pieta

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 15 wrz 2014, 06:58

No i tu dochodzimy droga neciu do wniosku, ze to nie systemy, nie religie są złe, tylko ludzie dzielą się na dobrych i złych. Tych złych niestety bardziej widać.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Posel Pieta

Postprzez Swiatogor » poniedziałek, 15 wrz 2014, 14:43

Będziecie się tak bujać do usranej śmierci jeśli nie ustalicie co jest WAŻNE i WSPÓLNE.

Ja bym zrobił np taką listę:

- współpraca
- szacunek
- skromność
- uczciwość
- nauka

Kolejność przypadkowa, a lista oczywiście jest otwarta.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Posel Pieta

Postprzez marcist » poniedziałek, 15 wrz 2014, 16:26

a ja bym tu dodał prawde, jak by było pięknie gdyby nigdy nikt nie kłamał...
Avatar użytkownika
marcist
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 9 gru 2007, 18:56
Lokalizacja: Czaniec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości