Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Posel Pieta

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Posel Pieta

Postprzez Grego » środa, 23 gru 2015, 16:11

Michalkiewicz pieprzy jak potłuczony. Nie żeby to był jego pierwszy raz, albo cuś. Ot choćby dla przykładu:
Obawiam się, że – podobnie jak 13 grudnia 1981 roku, kiedy to stanęła po stronie Związku Radzieckiego – teraz też przyłączy się do najeźdźców i w ramach „braterstwa broni” przewidzianego przez ustawę nr 1066, razem z kolegami z Bundeswehry i innych sojuszniczych armii, będzie pacyfikowała mniej wartościowy naród tubylczy.
Akurat Związek Radziecki w tej rozgrywce czynnego udziału nie brał i co do tego nawet najbardziej upolitycznieni historycy są zgodni. Michalkiewicz ma jakieś wizje.
Deklaracja „żołnierza zawodowego” te obawy potwierdza i rozwiewa złudzenia, że nasza niezwyciężona armia przed kimkolwiek nas obroni. Przeciwnie – to ona właśnie w pierwszej kolejności ukąsi rękę, która ją żywi i odziewa.

No pięknie, czyli deklaracja jednego żołnierza zawodowego co do udziału w WOŚP jest wystarczającą przesłanką do wyciągania wniosków co do postawy całej armii w obliczu obcej interwencji. .
Cóż zrobić; taki los wypadł nam.
Tu się zgodzę. Taki los wypadł panu Michalkiewiczowi i wszystkim dotkniętym tą odmianą zgłuptaczenia. Otaczają ich zewsząd wraże sługi. Równie dobrze można by na podstawie wypowiedzi jednego prawnika w kwestii TK wyciągać wniosek że środowisko prawnicze w chwili grozy będzie wzywać bratniej pomocy zza Odry. Gdzie Rzym a gdzie Krym? Cymbał. :evil:
Jeszcze brakuje mi konkluzji ze należy WP rozbroić póki czas, bo to typowy dla tego gatunku imbecyla tok rozumowania. Zresztą już prawie rozbroili.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Posel Pieta

Postprzez ZIZ » środa, 23 gru 2015, 16:27

Zamiast ubawić się felietonem prujesz cymbałami w zadeklarowanego (ongiś a może częściowo i dzisiaj) korwinistę :?: :shock:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Posel Pieta

Postprzez Grego » środa, 23 gru 2015, 16:36

W Korwina częściej miotam cymbałami (ostatnio 5 minut temu) i jakoś od tego nie umarł. Felieton mnie wkurzył, jak jestem wkurzony to się nie bawię. :twisted:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Posel Pieta

Postprzez ZIZ » piątek, 25 gru 2015, 11:16

Pewnie i to zapiszecie Staszkowi na minus:
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... podzialami
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Posel Pieta

Postprzez error_terror » wtorek, 2 lut 2016, 16:21

Niecodzienny przebieg miało spotkanie z młodzieżą na jednej z uczelni w Bielsku-Białej. Po zakończeniu debaty oksfordzkiej z krótkimi mowami wystąpili zaproszeni parlamentarzyści. Był wśród nich poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta. Polityk został zaskoczony pytaniem jednego z licealistów.

- W 1989 roku na milicję wpłynęła pewna sprawa. Jakiś Stanisław P. :roll: , nie wiem czy to pan, został przyłapany na kradzieży portfela z Fiata 126 p, w którym było 5500 złotych polskich, kartki żywnościowe i karta paliwowa. Czy według pana taki człowiek może być autorytetem moralnym i może mówić o obronie polskiego interesu i Polaków przed zachodnim złem? 8) - spytał uczeń.

Poseł wyjaśnił, że "miał wtedy 15 lat wraz z kolegami ze szkoły założyli grupę, której nie podobał się ówczesny ustrój". - Może to było naiwne i niemądre, ale postanowiliśmy przygotować się do jakiegoś zbrojnego powstania :shock: . Otóż włamywaliśmy się do samochodów, które stały przed komisariatami milicji w Bielsku-Białej i w innych miastach, licząc na to, że ukradniemy jakiś pistolet pozostawiony pod siedzeniem :wink: - powiedział.

- Zdarzało się, że ukradliśmy dokumenty, pieniądze :oops: (...) Za skradzione pieniądze kupowaliśmy piwo dla żołnierzy jednego z batalionów, w zamian dostawaliśmy amunicję :lol: - dodał Pięta. Wyjaśnił, że "przyznał się do kradzieży, choć jej nie dokonał, bo chciał chronić prawdziwego sprawcę".
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Posel Pieta

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 2 lut 2016, 16:28

Hm, to ma sens. Z pewnością tak właśnie było.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Posel Pieta

Postprzez error_terror » wtorek, 2 lut 2016, 16:38

Nebelwerfer napisał(a):Hm, to ma sens. Z pewnością tak właśnie było.

To znaczy co, że ukradł czy ,że padło takie pytanie?
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Posel Pieta

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 2 lut 2016, 16:52

Odnosiłem się do przebiegu wydarzeń w relacji pana posła. Szczególnie fragment o tym, co robili, gdy zamiast wymarzonego pistoletu znajdowali pieniądze. Albo o tym, że to nie on, ale bohatersko wziął na siebie winę. Pomysł, żeby broni szukać w samochodach marki Fiat 126p akurat zbyt sensowny nie jest, ale do postaci Stanisława Pięty pasuje i czyni opowieść bardzo realistyczną.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Posel Pieta

Postprzez aniol » wtorek, 2 lut 2016, 21:23

nebel a ile miałeś lat w 1989?
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Posel Pieta

Postprzez Nebelwerfer » środa, 3 lut 2016, 18:26

Sporo mniej niż Stasek. Co nie zmienia faktu, że ani w 1989, ani kiedy miałem 18-tkę nie wpadłbym na to, że ludzie trzymają broń schowaną pod siedzeniami malucha, zaparkowanego przed sądem :)
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Posel Pieta

Postprzez necia55 » środa, 3 lut 2016, 19:21

Nebelwerfer napisał(a):Sporo mniej niż Stasek. Co nie zmienia faktu, że ani w 1989, ani kiedy miałem 18-tkę nie wpadłbym na to, że ludzie trzymają broń schowaną pod siedzeniami malucha, zaparkowanego przed sądem :)

Byś się zdziwił zdziebko , Nebelku. Ja już widziałam "śmieszniejsze" schowki na broń - właśnie w maluchu :P .
Ale to tak na marginesie tylko.....
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Posel Pieta

Postprzez ZIZ » sobota, 6 lut 2016, 00:35

Ale jazda!
Macie używanie dzięki gimbusom co nie dorosły do liceum, do którego uczęszczają.
Cała sprawa jest powszechnie znana, jawna od dekady. Bo właśnie przed dekadą Staszek jako przewodniczący komisji doprowadził do odtajnienia akt bezpieki przez IPN, w których to też znajdowały się i jego akta. Setki stron a wśród nich notatka z WUSW w Gliwicach do WUSW w Bielsku-Białej. Tajne, spec. znaczenia! :lol:
Nie komentuję tego, jak się tłumaczy; 5500 zł, które zostało zajumane z malczana to obecne 55 groszy po denominacji. Biorąc pod uwagę, że wówczas pensja wynosiła 55 000 zł to siłę nabywczą tej kasiury wraz z kartkami na żarło, i paliwo ( bo za samą kasę to były : ocet, piwo i puste lady) można szacować na 100 do 200 złociszy obecnych. W dużym zaokrągleniu w górę bo piwo było relatywnie dużo tańsze :lol:
Tak więc wg dzisiejszej kwalifikacji było to wykroczenie a nie przestępstwo.
Staszek zapewne był niezłym miglancem w podstawówce i zawodówce ale o to pytajcie jego kolegów, rówieśników szkolnych.
W roku 1988 był nieletni więc mógł rzeczywiście kryć pełnoletniego kolegę i wziąć sprawę na siebie; sprawę umorzono. Po roku bezpieka korespondowała ze sobą na linii Gliwice - Bielsko-Biała.
pewnie było to związane z dystrybucją antyrządowych ulotek. Na tym też go przyłapano, stąd m/in status pokrzywdzonego nadany przez IPN.

Nie jestem jego papugą aby temat dalej rozwijać; niech sobie małolaty dmuchają go do woli, mamy ubaw po pachy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Posel Pieta

Postprzez Pyramide » niedziela, 14 lut 2016, 08:44

Poseł PiS Pięta: "To jakiś lewacki bełkot. Niech Amerykanie zajmą się gejami w armii" /NT.pl/
"lewacki bełkot' to zwrot jakiś znany z forum a używany również przez "wybitnych" forumowiczów. Ciekawe?
ZIZ co tam słychać w temacie pod czy nad sekretarza stanu dla w/w ?
Straszyłeś tym awansem na forum i co.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Posel Pieta

Postprzez ZIZ » wtorek, 16 lut 2016, 23:33

No jajco; pisałem też pod artykułami na stronie głównej, że Jasiu Chrząszcz będzie wicewojewodą śląskim i jest :lol:
Staszek jest vice w kilku ważnych komisjach sejmowych; moim zdaniem jest lepszy dużo od np. Marka Asta (który przewodniczy komisji)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Posel Pieta

Postprzez pozzy » niedziela, 17 kwi 2016, 06:22

oooo widzę że tu sami ,,towarzysze''.
Piszę co czuję, otóż uważam że poseł Pięta to katolski imbecyl, wstyd mi za jego działania, wypowiedzi, kretyńskie pomysły, a na dodatek ta łajza śmie publicznie się chwalić że jest reprezentantem Bielszczan. Żadne z niego prawo- skoro je łamał, i żadna z niego sprawiedliwość- skoro jest lepszego sortu. NIE JEST MOIM POSŁEM, i nie lubię go. AMEN!!
<<KTOKOLWIEK BIERZE MIECZ- ZGINIE OD MIECZA, A KTOKOLWIEK NIE BIERZE MIECZA ALBO Z RĄK GO WYPUSZCZA- UMRZE NA KRZYŻU>>
Avatar użytkownika
pozzy
użytkownik
 
Posty: 38
Na forum od: 17 gru 2006, 16:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron