Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bielsko miasto wojewódzkie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez vilgefortz » czwartek, 16 sty 2014, 18:53

Najgorsze było to że bielska solidarność nie zrobiła nic w obronie województwa bo mieli obiecane stołki w urzędzie marszłkowskim
np. Pan Styczeń. jedyna akcją była wycieczka Pani Staniszewskiej na rowerach do W-awy w kilkanaście albo nawet kilka osób w ramach protestu.
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Pyramide » czwartek, 16 sty 2014, 19:08

vilgefortz napisał(a):Najgorsze było to że bielska solidarność nie zrobiła nic w obronie województwa bo mieli obiecane stołki w urzędzie marszłkowskim
np. Pan Styczeń. jedyna akcją była wycieczka Pani Staniszewskiej na rowerach do W-awy w kilkanaście albo nawet kilka osób w ramach protestu.

Dokładnie tak było. A na wiecach przekonywali że likwidacja województwa będzie korzystna dla Bielska.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Never » czwartek, 16 sty 2014, 19:11

lazy napisał(a):Nie trzeba wracać do 49 województw tylko trzeba dać większą autonomię obecnym województwom. Trzeba zdecentralizować kraj, Warszawa ma za duży wpływ na regiony. Rządzenie powinno odbywać się na poziomie regionalnym. Stolica niech się zajmie sprawami zagranicznymi i obronnością kraju.


Pewnie pijesz do "autonomii"?
Ja jestem za, ale... bez nas czyli bez Podbeskidzia. To że Katowice miałyby nas jeszcze bardziej w d...e jest oczywistością. Może po plecach autonomistów udałoby się jednak wywalczyć samodzielność...
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez man » piątek, 17 sty 2014, 01:41

Pyramide napisał(a):man "spryciarzu" boli cie prawda o likwidacji naszego województwa przez bliską ci opcje i tfu tych "zasłużonych" dla Bielska. :?:


Wspomniałem o zasługach Olka bo fajnie kontrastują z obecną akcją Millera.

Co do bliskiej mi opcji, to chętnie dowiem się czegoś o sobie od Ciebie bo jeśli wydaje Ci się, że socjalizm pobożny jest tym o czym marzę, to jesteś w błędzie. Nie przepadam za socjalistami wszelkich odmian: i tymi bezbożnymi, i pobożnymi, i tymi ukrytymi, którzy obecnie sprawują władzę ...........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez lazy » piątek, 17 sty 2014, 08:42

Never napisał(a):
lazy napisał(a):Nie trzeba wracać do 49 województw tylko trzeba dać większą autonomię obecnym województwom. Trzeba zdecentralizować kraj, Warszawa ma za duży wpływ na regiony. Rządzenie powinno odbywać się na poziomie regionalnym. Stolica niech się zajmie sprawami zagranicznymi i obronnością kraju.


Pewnie pijesz do "autonomii"?
Ja jestem za, ale... bez nas czyli bez Podbeskidzia. To że Katowice miałyby nas jeszcze bardziej w d...e jest oczywistością. Może po plecach autonomistów udałoby się jednak wywalczyć samodzielność...


Każdy region powinien być bardziej autonomiczny tak jak np. niemieckie landy albo województwo śląskie w II RP. Przy czym taki karzeł jak województwo bielskie raczej się do tego nie nadaje.
lazy
użytkownik
 
Posty: 171
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Grego » piątek, 17 sty 2014, 09:29

Dokładnie na odwrót. Małe województwa, cała władza w ręce wojewody. Sejmiki wojewódzkie rozwiązać, gmachy sprzedać. Koszty administracji od razu spadną. Pozwolę sobie sparafrazować Jego Wysokość Cara Wszechrusi Włodzimierza Putina: "Jeśli ktoś chce żyć w autonomicznym landzie niech jedzie tam gdzie one są." :lol:
Decentralizacja finansów jak najbardziej. Autonomię zobaczycie jak świnia niebo. Katalończycy pokazali czym są autonomiści. Dostali autonomię, w listopadzie robią referendum w sprawie niepodległości. Miejsce Gorzelika i jego drużyny jest w pudle! Gdyby w naszym kraju rządził facet z jajami, dawno by ich zapuszkował.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Never » piątek, 17 sty 2014, 21:43

lazy napisał(a):
Never napisał(a):
lazy napisał(a):Nie trzeba wracać do 49 województw tylko trzeba dać większą autonomię obecnym województwom. Trzeba zdecentralizować kraj, Warszawa ma za duży wpływ na regiony. Rządzenie powinno odbywać się na poziomie regionalnym. Stolica niech się zajmie sprawami zagranicznymi i obronnością kraju.


Pewnie pijesz do "autonomii"?
Ja jestem za, ale... bez nas czyli bez Podbeskidzia. To że Katowice miałyby nas jeszcze bardziej w d...e jest oczywistością. Może po plecach autonomistów udałoby się jednak wywalczyć samodzielność...


Każdy region powinien być bardziej autonomiczny tak jak np. niemieckie landy albo województwo śląskie w II RP. Przy czym taki karzeł jak województwo bielskie raczej się do tego nie nadaje.


Pomijając nawet aspekt tożsamościowy, to nikt przy zdrowych zmysłach w Bielsku i okolicach nie chciałby zwiększenia kompetencji "Katowic" do decydowania o sprawach naszego miasta i Podbeskidzia. Niech im będzie ta autonomia, ale oczywiście wcześniej musiałyby być uzgodnienia dot. kto chce w niej się znależć... A BB powiedziałoby "wysiadamy" ze śląskiego statku i innej opcji nie widzę :)
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Pyramide » sobota, 18 sty 2014, 08:41

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... LokBielTxt
Mieszkańcy Bielska i okolic to kupią.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez man » sobota, 18 sty 2014, 11:09

Pyramide napisał(a):Mieszkańcy Bielska i okolic to kupią.


Skąd taki wniosek ? Po wypowiedzi Szlagora i jednego mieszkańca Kęt ?
Żeby to zrealizować pomysł musiałby łączyć, a nie dzielić - a niestety obecnie to tylko puste hasło wyborcze SLD
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez ZIZ » niedziela, 16 mar 2014, 21:06

man napisał(a):
Pyramide napisał(a):Mieszkańcy Bielska i okolic to kupią.


Skąd taki wniosek ? Po wypowiedzi Szlagora i jednego mieszkańca Kęt ?
Żeby to zrealizować pomysł musiałby łączyć, a nie dzielić - a niestety obecnie to tylko puste hasło wyborcze SLD


Trupa z szafy LSD czy jak im tam, nikt nie kupi. Chcieliby bałaganu i nowych stołków w dodatku bez likwidacji powiatów.
Puste hasło, cieniutka parówka wyborcza.

Ale, ale JK proponuje utworzenie Województwa Środkowopomorskiego!
@Pyramide - kupujesz? Jeśli Jarkacz zaproponuje Woj. Podbeskidzkie to czy zyska w Tobie wyborcę i zwolennika? :P :wink:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Pyramide » niedziela, 16 mar 2014, 21:51

ZIZ napisał(a):
man napisał(a):
Pyramide napisał(a):Mieszkańcy Bielska i okolic to kupią.


Skąd taki wniosek ? Po wypowiedzi Szlagora i jednego mieszkańca Kęt ?
Żeby to zrealizować pomysł musiałby łączyć, a nie dzielić - a niestety obecnie to tylko puste hasło wyborcze SLD


Trupa z szafy LSD czy jak im tam, nikt nie kupi. Chcieliby bałaganu i nowych stołków w dodatku bez likwidacji powiatów.
Puste hasło, cieniutka parówka wyborcza.

Ale, ale JK proponuje utworzenie Województwa Środkowopomorskiego!
@Pyramide - kupujesz? Jeśli Jarkacz zaproponuje Woj. Podbeskidzkie to czy zyska w Tobie wyborcę i zwolennika? :P :wink:

Ależ to oczywista oczywistość że kupie
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez tren_d » czwartek, 4 lut 2016, 21:50

tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez Never » czwartek, 4 lut 2016, 23:42

tren_d napisał(a):http://www.tvp.info/23543338/01022016-2115


Czy się to uda, czy się nie uda - kwestia ta NA STAŁE powinna być obecna w powszechnym dyskursie, bo to leży w naszym interesie. A kto tego nie rozumie najlepiej niech się nie próbuje wypowiadać...
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez ona500 » sobota, 6 lut 2016, 19:39

Słuchajcie, co jest pod linkiem? niestety materiał jest niedostępny...
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Bielsko miasto wojewódzkie

Postprzez tren_d » niedziela, 7 lut 2016, 17:42

ona500 napisał(a):Słuchajcie, co jest pod linkiem? niestety materiał jest niedostępny...


mi się otwiera, program na TVP Info o Bielsku.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron