Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez man » czwartek, 17 lip 2014, 15:55

Piotrek napisał(a):władze miejskie, wprawdzie pod wielkimi naciskami i krytyką mieszkańców, potrafiły zmobilizować całe swoje zasoby kadrowe , i po ciężkiej długotrwałej pracy intelektualnej doprowadzono do rzeczy prawie niemożliwej ... kosze są puste, nie brodzi się we wszechobecnych śmieciach, sprząta się na bieżąco


Cud polega na tym, że za 4 miesiące mamy WYBORY !!!
W tym czasie dzieją się więc rzeczy niesamowite: od rana szorują grobowce na Starówce, na Placu Chrobrego karchery przywracają blask, Straż Miejska przestała wypisywać mandaty, cały Ratusz w napięciu czeka na otwarcie Stadionu, a Kasztelan występuje nawet w dwóch miejscach równocześnie :)

Czy ciemny lud to kupi ?
Oczywiście, że tak :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 lip 2014, 16:18

Jest dobrze bo mamy w BB:
- wyciąg który wozi powietrze
- stok naśnieżany wodą z kranu
- halę w której niewiele się dzieje ale za to ma duży parking
- basen na który walą ludzie ale nie ma parkingu
- stadion na 15000 z 70 miejscami parkingowymi czyli bez parkingu
- tereny rekreacyjne na których póki co nic nie ma ale są obok nich 3 parkingi
- "sprawne i dobrze" zarządzane MZK.
- lekko zadłużone miasto

Wobec tego: ludzie widzą że się buduje, miasto niby się rozwija, wygramy wybory !!!!!!

I tak sobie myślę: może należy jechać pod halę lub na Bulwary samochodem i tam przesiąść się na MZK żeby dojechać na stadion lub basen. Może taki tok rozumowania mają osobistości zarządzające miastem?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 lip 2014, 17:08

Mamy jeszcze tetryka,popioł po plotem,dymy od sasiada,kasztelana i osobowe pozostalosci po komunie na forum.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 17 lip 2014, 17:19

Pyramide napisał(a):Mamy jeszcze tetryka,popioł po plotem,dymy od sasiada,kasztelana i osobowe pozostalosci po komunie na forum.


Popiołu i dymu już nie ma :)
Przykro mi że tetryczejesz :(
Kasztelan jest.
A co do pozostałości po komunie tutaj to nie mam pojęcie kto był czerwony może ty bo ja nie :)

Co okres masz i bóle rzucasz tutaj?

Ale to i tak pikuś bo czeka nas coś wyjątkowego na Bulwarach: "Projekt zakłada zbudowanie trzech wygódek. Jedna z nich będzie murowana i połączona z posterunkiem straży miejskiej, dwie pozostałe będą konstrukcjami kontenerowymi." cytując Kronikę Beskidzką.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pyramide » czwartek, 17 lip 2014, 19:01

:lol: :lol: :lol:
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez ZIZ » piątek, 18 lip 2014, 10:56

...Murowana i połączona z posterunkiem SM wygódka...." to skrót myślowy dzielnej dziennikarki z "kroniki bez kicka" Projekt od dawna jest dostępny (np. na blogu @inwestycje) i wynika z niego tylko tyle, że budynek mieszczący toalety i posterunek będzie miał wejścia po przeciwnych stronach zgodnie z przeznaczeniem pomieszczeń. Jakiegokolwiek połączenia wewnątrz posterunku z toaletami publicznymi na planie nie ma Jest ściana i tyle. Ale czego to dziennikarze nie wymyślą.

Piotrek napisał(a):Mnie w tym całym przedsięwzięciu najbardziej ucieszył jeden efekt, to że władze miejskie, wprawdzie pod wielkimi naciskami i krytyką mieszkańców, potrafiły zmobilizować całe swoje zasoby kadrowe , i po ciężkiej długotrwałej pracy intelektualnej doprowadzono do rzeczy prawie niemożliwej, w każdym razie niemożliwej do dzisiaj w wielu innych miejscach miasta. I stała się jasność, kosze są puste, nie brodzi się we wszechobecnych śmieciach, sprząta się na bieżąco. Ktoś komu za to płacono przez lata, teraz, naraz zaczął wykonywać swoją pracę. Cały czas zastanawiam się jak to możliwe, po tylu latach ignorowania, czyżby zbliżające wybory zadziałały jak katalizator cudu? W każdym razie gratuluję, i niech to będzie na dobry początek taki mały przyczynek do tego żeby miasto było czyste, piękne, zadbane. Przesadziłem?
pozdrawiam


Jest nowy prezes Zieleni Miejskiej i istotnie coś w sprawach czystości parków się zmieniło. Odnoszę wrażenie, że pogonił towarzystwo do sprzątania we wszystkich miejscach, gdzie ZM ma podpisaną umowę a nie tylko do cotygodniowej wymiany bratków na klombie pod oknem Kasztelana i przycinania trawnika wokół Ratusza.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 4 sie 2014, 09:42

Obrazek

Teraz nawet klient Ciachomanii który chciałby dla zasady zaparkować auto na ich parkingu i nie zabierać miejsca osobą które przyjechały pospacerować po bulwarach, jest zmuszony zaparkować na parkingu miejskim :)
w sumie rozumiem właściciela, po kiego czorta ludzie mają rozjeżdżać mój teren jak Kasztelan zbudował mi ładny, duży parking z publicznej kasy :)
Braknie miejsca bo moi klienci zastawią cały? a co mnie to obchodzi :) ludzie mają jeszcze dwa to niech tam spadają.


No chyba że to też był parking miejski?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Swiatogor » poniedziałek, 4 sie 2014, 11:15

Temu, kto postawił te zapory, gratuluję poczucia estetyki.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 4 sie 2014, 12:56

SAMAEL66 napisał(a):
No chyba że to też był parking miejski?

ten teren nie należy do właścicielki Ciachomanii,to teren miejski, który nie był oficjalnie parkingiem. Ot takie klepisko utwardzone, traktowane jako dojazd do posesji.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 4 sie 2014, 14:08

to ciekawe kto to utwardził i zrobił z tego klepisko, jeśli miasto zrobiło prezent tej instytucji to jaki ma teraz sens blokowanie tego co już się zrobiło. Więc na to wychodzi że Ciachomania nie miała docelowo żadnego swojego parkingu :) A plany parkingu miejskiego musiały być jej znane długo przed podaniem tych planów miasta do informacji publicznej. Bo przecież nikt nie podjąłby się budowy takiego lokalu bez gwarancji na miejsca dla swoich klientów. Więc protest przeciw wycinki zieli która tam była, byłby bez sensu nawet przed rozpoczęciem prac :)
Jeśli miasto zrobiło tam już całkiem solidne "klepisko" to po co je zamyka? Przecież osoba prywatna nie postawiła zapór na terenie miejskim. Czasami decyzje miasta są dla mnie zagadką.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Del_Rey » poniedziałek, 4 sie 2014, 14:21

SAMAEL66 napisał(a):to ciekawe kto to utwardził i zrobił z tego klepisko, jeśli miasto zrobiło prezent tej instytucji to jaki ma teraz sens blokowanie tego co już się zrobiło. Więc na to wychodzi że Ciachomania nie miała docelowo żadnego swojego parkingu :) A plany parkingu miejskiego musiały być jej znane długo przed podaniem tych planów miasta do informacji publicznej. Bo przecież nikt nie podjąłby się budowy takiego lokalu bez gwarancji na miejsca dla swoich klientów. Więc protest przeciw wycinki zieli która tam była, byłby bez sensu nawet przed rozpoczęciem prac :)
Jeśli miasto zrobiło tam już całkiem solidne "klepisko" to po co je zamyka? Przecież osoba prywatna nie postawiła zapór na terenie miejskim. Czasami decyzje miasta są dla mnie zagadką.

Miasto prezentu nie zrobiło. Po prostu pozwolilo na pewne działania.
Z dwa lata temuto byl teren miasta.Teraz, to nie wiem, moze sie cos zmienilo.
Sam byłem zaskoczony ze parking powstał nie objął swoim zasięgiem tego utwardzonego juz miejsca.
A fakt, wlascicielka Ciachomanii, to bardzo zaradna osoba.Podziwiam. lokal jest w budynku mieszkalnym, wiec nikt extra nie budowal lokalu w ciemno.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez stec » poniedziałek, 1 wrz 2014, 17:28

Obrazek
Przedstawiam standard tzw Krywultyzacji.
Na parkingi poszły grube miliony! Niestety na remont mostków już brakło.
Czy musi dojść do tragedii? Czy dziadki z ratusza nie mają wyobraźni?
stec
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 11 lis 2009, 00:40

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez stec » wtorek, 4 lis 2014, 20:59

Obrazek
Wkrótce wybory. Mostek naprawiony!
stec
użytkownik
 
Posty: 283
Na forum od: 11 lis 2009, 00:40

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Del_Rey » niedziela, 24 maja 2015, 22:25

I co. Zdechła modernizacja? Trawa na boiskach po kolana, blota tyle ile bylo wczesniej. Czyli, upiększanie polegało na wybudowaniu parkingów dla ciachomanii i kliniki okulistycznej, przy której ciężko bylo nawet z rana zaparkować? Na jednym kawałku ktos cos pokosil, a reszta zarasta jak Sahara na Szyndzielni. Ciekawe, czy do lata cos ogarną. Nieh rzyjom!
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 25 maja 2015, 00:42

Z okazji zbliżającej się nieuchronnie okrągłej :lol: rocznicy urodzin -26 lat ( - do setki :roll: )
Zaśpiewajmy jubilatowi:
Mo rzić, mo rzić, mo długo, długą rzic!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron