Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » wtorek, 9 cze 2015, 17:54

Dziś widziałem na Bulwarach panią która na krzesełku, pod parasolem liczyła poprzez stawianie kresek w zeszycie ruch na parkingu miejskim Ciachomani. Czyżby parking stał się niedługo płatny?
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez aniol » wtorek, 9 cze 2015, 20:43

A trzy mostki niżej pojawiły się piękne dziury w moście,pewnie ich pani nie policzyła bo i po co
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez oliho » środa, 10 cze 2015, 07:36

SAMAEL66 napisał(a):Dziś widziałem na Bulwarach panią która na krzesełku, pod parasolem liczyła poprzez stawianie kresek w zeszycie ruch na parkingu miejskim Ciachomani. Czyżby parking stał się niedługo płatny?

rano to samo tj.koło ciachomani i na parkingu wyżej ,tj. na przeciwko tej kliniki okulistycznej też dziś ustawiono krzeselko z parasolem i jakaś pani sobie siedzi z notatnikiem...
przy orlenie nie zauważyłem ,żeby ktoś siedział na parkingu - może stanowisko lepiej zamaskowane :)
oliho
użytkownik
 
Posty: 55
Na forum od: 7 lis 2007, 20:15

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » środa, 10 cze 2015, 18:05

Popytałem i wychodzi na to że liczenie ma ścisły związek Ciachomanią. Ale osoby liczące same stwierdziły że tak na 100% to same nie wiedzą dokładnie. Wyjaśni się za jakiś czas.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez aniol » środa, 10 cze 2015, 18:59

Dziś liczyła na parkingu przy orlenie
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez ZiziTop » piątek, 19 cze 2015, 15:28

A tak naprawdę, po co nam te "Bulwary Straceńskie", czy ktoś spacerował tam w byle jaką niedzielę przy znośnej pogodzie ?, przecież od tych setek przejeżdżających aut można dostać najwyżej raka, a nie świeże powietrze. Jeździłem tam na rowerze i tego smrodu tak nie było czuć, ale chciałem pokazać mojej kobiecie uroki "bulwarów" i musieliśmy spie-....ać czym prędzej bo tam się nie da chodzić. Te starsze osoby które tam spacerują z kijkami, to chyba liczą na lekką zapadłość, a nie na polepszenie zdrowia. Polecam wszystkim trening na przeżycie........
ZiziTop
nowicjusz
 
Posty: 18
Na forum od: 14 cze 2013, 07:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pyramide » piątek, 19 cze 2015, 16:32

ZiziTop jeden odważny,który napisał prawdę.Na bulwarach było fajnie ale za czasów "komuny"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez man » piątek, 19 cze 2015, 17:31

Pyramide napisał(a):Na bulwarach było fajnie ale za czasów "komuny"


a ta znów wychwala PRL i komuchów .......... Pyramide wbij sobie do tej swojej główki, że czasy Twojej młodości i Gomułki już nie wrócą !!! To było 50 lat temu !!!
Ostatnio edytowano piątek, 19 cze 2015, 17:46 przez man, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez ZiziTop » piątek, 19 cze 2015, 17:34

Wiesz ?, często się zastanawiam dlaczego ludzie tak często powtarzają slogan "komuno wróć". Na pewno było inaczej, ale czy wszystko było dobrze ?. Ja to nowe pokolenie nazywam "jaśnie narodzonych" lub "nawiedzonych". To są ludzie, którzy w czasach komuny nie żyli, i nie znają tej fantastycznej przyrody która otacza nasze miasto. Czy w tamtych czasach były potrzebne ścieżki rowerowe, obwodnice, mnóstwo dróg w lesie (górach), nie to były inne czasy, inne warunki. Teraz dla tych "młodych" bulwary straceńskie to enklawa spokoju - ach jak to brzmi, a kiedyś chodziło się do Straconki (czasami małej) gdzie był zakaz ruchu wszelkich pojazdów i można było się poczuć ja w lesie. Zawsze zazdrościłem tym którzy tam mieszkają. A teraz mamy konglomerat: Przełęcz Łysa (Siodełko) zabudowana z droga asfaltową, na Przegibek asfalt (a kto pamięta dużą kostkę brukową ?, teraz taka droga nie była by dopuszczona do ruchu) bulwary dla naiwnych i co będzie dalej .... Magura już straciła większość drzew, może powstaną piaszczyste plaże, pożyjemy ...zobaczymy....
ZiziTop
nowicjusz
 
Posty: 18
Na forum od: 14 cze 2013, 07:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez man » piątek, 19 cze 2015, 17:53

Starzy, jak Pyramide umierają, młodzi masowo wyjeżdżają ...... więc już wkrótce wszystko wróci do normy :)
jakieś 50 lat i będziesz tu miał małą 30 tys. mieścinkę pełną starców i z cudowna przyrodą wokół
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez ZiziTop » piątek, 19 cze 2015, 17:57

A Ty nie tęsknisz za tym spokojem ?, może warto wyprowadzić się gdzieś do wielomilionowego miasta. Co Tobie daje liczba mieszkańców, za mało za cicho za spokojnie , chyba nie jesteśmy z tej samej bajki...
ZiziTop
nowicjusz
 
Posty: 18
Na forum od: 14 cze 2013, 07:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez man » piątek, 19 cze 2015, 18:20

ZiziTop napisał(a):A Ty nie tęsknisz za tym spokojem ?, może warto wyprowadzić się gdzieś do wielomilionowego miasta. Co Tobie daje liczba mieszkańców, za mało za cicho za spokojnie , chyba nie jesteśmy z tej samej bajki...


Wkrótce doczekasz się tutaj czegoś w stylu większej wioski, gdzie chcąc wypełnić obecny Stadion Miejski będzie trzeba ściągnąć połowę mieszkańców :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pyramide » piątek, 19 cze 2015, 19:02

man napisał(a):Starzy, jak Pyramide umierają, młodzi masowo wyjeżdżają ......

ha ha szkoda że nie stare pajace takie jak ty man
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez error_terror » sobota, 20 cze 2015, 10:35

Chodzą na dzielni słuchy ,że na Bulwarach ma powstać... :shock:
Obrazek
Ciekawe, w którym miejscu? :roll:
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez BB-57345 » niedziela, 23 sie 2015, 09:57

A ja bardzo bym sobie zyczyla aby miasto zainwestowalo i zbudowalo MINI GOLF i jeszcze by na tym zarabialo a i dorosli jak i dzieci mialy by rozrywke ktorej tak bardzo brakuje.A poza tym moze na :( reszcie sie miasto zlituje i wyremontuje te Koryto na bulwarach to istna ruina.
BB-57345
nowicjusz
 
Posty: 1
Na forum od: 23 sie 2015, 09:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości