Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez PanO-ciepa » czwartek, 23 sty 2014, 18:09

man napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):Panie Beton! Obejrzyj Pan plan zagospodarowania bulwarów. Pomyśl, wyciągnij wnioski.


Ten plan znamy tu wszyscy od kilku lat. Jest nieaktualny.
Może zapoznaj się z tematem, sporami miasta z RZGW, a później porozmawiamy ?

Poza tym Twoja aktywność na forum nie wnosi nic konstruktywnego.
Twoim celem od kilku miesięcy jest wyłącznie obrona Ratusza oraz poniżanie innych dyskutantów ....


A Twoim celem na wracanie ludzi na jedyną odpowiednią ci wiarę. Nic nie wnoszę? Na pewno więcej, niż te twoje forumowe wyprawy krzyżowe. Nie bronie ratusza. Ja, tak jak i wielu znajomych jestem zdania, że przebudowa bulwarów jest konieczna! Dalej nie potrafisz odpowiedzieć mi na pytania, które wielokrotnie ci zadałem.
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez PanO-ciepa » czwartek, 23 sty 2014, 18:14

man napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):ponawiam pytanie: jak nie z bruku to z czego inspektorku zrobić parking? Oświeć mnie proszę.


Pytanie brzmi: po co w miejscu gdzie nie ma potrzeby budowania parkingu lub maksymalnie wystarczy jeden, buduje się aż trzy ? i kto na tym zarabia ?



Po to panie wszechwiedzący: Jeżeli bulwary będą miejscem na odpowiednim poziomie, swoją atrakcyjnością przyciągną więcej ludzi niż ma miejsce to obecnie, parkingi będą potrzebne. Bo jakby ludzie się zjechali a miejsca by nie było, płakał byś i narzekał: "Czemu nikt o tym nie pomyślał wcześniej". Widocznie uczą się na błędach (patrz basen).
A wszechobecne spiski to pozostałości prlu w twoim umyśle.
Ostatnio edytowano czwartek, 23 sty 2014, 18:16 przez PanO-ciepa, łącznie edytowano 1 raz
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Pyramide » czwartek, 23 sty 2014, 18:14

Del_Rey napisał(a):ja pamiętam Straconke z czasów gdy się jeździło w słoneczne weekendy Jedenastka, z kocem, żarłem na cały dzień, robiło się tamy w rzece i była zabawa,piłka,lotka. A naprawdę ciasno tam było, tylu chętnych.
A pamiętasz ile tam było różnych imprez do późna w nocy, festynów z piwem pitym kulturalnie, z namiotami zostawianymi na noc, imprez strażackich?
I co zostało? Teren umarł,czas na reaktywację i nowoczesną wizje.
Komu bulwary nie odpowiadają powinien spacerować na 3 Lipkach
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 23 sty 2014, 18:22

ależ bulwary mi bardzo odpowiadają, dopiero przestaną po betonizacji. Rewitalizacja? TAK ale z głową!
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez PanO-ciepa » czwartek, 23 sty 2014, 18:25

SAMAEL66 napisał(a):ależ bulwary mi bardzo odpowiadają, dopiero przestaną po betonizacji. Rewitalizacja? TAK ale z głową!



A Ty dalej swoje. Skoro ten plan jest nieaktualny to skąd wiesz, że zamiast trawy będzie wszędzie beton?
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 23 sty 2014, 20:36

PanO-ciepa napisał(a):A Ty dalej swoje. Skoro ten plan jest nieaktualny to skąd wiesz, że zamiast trawy będzie wszędzie beton?


popatrz na większość ostatnich inwestycji :) mam podstawy by tak sądzić.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez YoShi » czwartek, 23 sty 2014, 20:38

SAMAEL66 napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):A Ty dalej swoje. Skoro ten plan jest nieaktualny to skąd wiesz, że zamiast trawy będzie wszędzie beton?


popatrz na większość ostatnich inwestycji :) mam podstawy by tak sądzić.

Temu człowieku podoba sie betonu ;)
YoShi
użytkownik
 
Posty: 278
Na forum od: 3 gru 2009, 19:41

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SG » czwartek, 23 sty 2014, 20:42

jak dzieciaki w szkole, żenada, zamiast ciekawej dyskusji z postu na post coraz większe guano :|
SG
użytkownik
 
Posty: 224
Na forum od: 19 lip 2010, 19:47

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez PanO-ciepa » czwartek, 23 sty 2014, 20:45

Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu". Kosze? Widocznie takich hołota nie ukradnie czy przewróci. Ścieżki? Czy to jest marmur, kostka brukowa, kliniec czy inny "betonowy" wynalazek jest lepszym rozwiązaniem chyba od błota? Jak chcesz iść na spacer po "naturalnych" ścieżkach to takowych w bielsku nie brakuje.
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Del_Rey » czwartek, 23 sty 2014, 20:51

PanO-ciepa napisał(a):Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu".

całkiem ładny
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131009585
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 23 sty 2014, 20:56

PanO-ciepa napisał(a):Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu".

na bulwarach chcesz robić drugi rynek? Myślałem że mówimy o terenie rekreacyjnym, a na takowym chciałbym jak najmniejszej ilości betonu. Pisząc betom mam na myśli ogólnie wygląd Bielskiego rynku. Oczywiście ławki, mostki, latarnie ale jako niezbędne minimum a nie przewagę zakrywającą przyrodę.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez SAMAEL66 » czwartek, 23 sty 2014, 20:59

Del_Rey napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu".

całkiem ładny
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131009585



własnie o takim czymś mówię. Niby to samo co u nas:
kostka, fontanna, jakieś szkło ale coś czego u nas na ryku brak zieleń
pewnie że Barcin to w porównaniu do Bielska-Białej dziura (byłem tam nie raz) ale za to ładna dziura :)
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez PanO-ciepa » czwartek, 23 sty 2014, 21:03

Nie chcę robić rynku! Tak ciężko zrozumieć, że cały czas piszę o ścieżkach, bo o nich jest mowa? O ŚCIEŻKACH!!! a nie obsranej trawie i błocie.
"Nikt ci nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe, bo rozróżnianie barw jest jedną z zalet licznych, gdy świat, który widzisz jest monochromatyczny."
Avatar użytkownika
PanO-ciepa
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 5 cze 2013, 13:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez aniol » czwartek, 23 sty 2014, 21:31

Mam pytanie:czy kiedykolwiek ktoś brodził w błocie po bulwarach? Ja sobie nie przypominam,gdyż jeżeli ścieżka jest mokra każdy porusza się po pobocznej trawie i tyle.
Wracając do wspaniałego projektu jest zaprojektowana ścieżka rowerowa oczywiście betonowa po której będą poruszać się wózki z dziećmi,piesi i kto popadnie i co SM będzie wlepiała mandaty analfabetycznym mamom-wolne żarty :roll:
Pierwszy projekt zakładał stworzenie zakoli rzeki wypuszczenie jej z koryta na bardziej naturalny bieg,dlaczego ktoś próbuje wyznaczyć ścisłe miejsca spacerów poprzez budowę betonowych chodników.
Wybetonujmy całe bulwary,wtedy i wózek z dzieckiem się zmieści i rower a może i quad i buty będziemy mieć suche i czyste.
dziękujemy Ci Panie Krywult.
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Bulwary Straceńskie - Krywultyzacja

Postprzez Piotrek » czwartek, 23 sty 2014, 21:42

Po pierwsze:
Del_Rey napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu".

całkiem ładny
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131009585


u nas nie przejdzie, co z tego, że naturalne, ładne i przyjazne, za biednie wygląda.

Po drugie:
SAMAEL66 napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):Pokaż mi w Polsce jakiś "naturalny" rynek bez "betonu".

na bulwarach chcesz robić drugi rynek? Myślałem że mówimy o terenie rekreacyjnym, a na takowym chciałbym jak najmniejszej ilości betonu. Pisząc betom mam na myśli ogólnie wygląd Bielskiego rynku. Oczywiście ławki, mostki, latarnie ale jako niezbędne minimum a nie przewagę zakrywającą przyrodę.


Infrastruktura zwłaszcza na terenach rekreacyjnych nie powinna dominować, a raczej wtapiać się w naturalne otoczenie, pełni rolę służebną ludzi i musi być przyjazna dla użytkowników. U nas nie przejdzie z powodów jak wyżej, musi być widać.

Po trzecie:
PanO-ciepa napisał(a):
man napisał(a):
PanO-ciepa napisał(a):ponawiam pytanie: jak nie z bruku to z czego inspektorku zrobić parking? Oświeć mnie proszę.

Pytanie brzmi: po co w miejscu gdzie nie ma potrzeby budowania parkingu lub maksymalnie wystarczy jeden, buduje się aż trzy ? i kto na tym zarabia ?

Po to panie wszechwiedzący: Jeżeli bulwary będą miejscem na odpowiednim poziomie, swoją atrakcyjnością przyciągną więcej ludzi niż ma miejsce to obecnie, parkingi będą potrzebne. Bo jakby ludzie się zjechali a miejsca by nie było, płakał byś i narzekał: "Czemu nikt o tym nie pomyślał wcześniej". Widocznie uczą się na błędach (patrz basen).
A wszechobecne spiski to pozostałości prlu w twoim umyśle.


W tej chwili parking przy ciastkarni w tygodniu w zasadzie jest pusty, oprócz paru samochodów klientów wymienionej ciastkarni. Rozumiem, że wybudowanie jeszcze dwóch dodatkowych parkingów spowoduje iż wszystkie trzy będą pełne? Jest myślenie życzeniowe, ale zgodne z ogólnym trendem typu: na stadion pięciotysięczny przychodzi teraz w maksymalnych porywach trzy tysiące kibiców, ale rozbudowa stadionu spowoduje, że frekwencja będzie na poziomie piętnastu tysięcy, skąd,z jakiego powodu, wiara w cuda? A zanim "bulwary będą na odpowiednim poziomie" to te puste parkingi trawa zarośnie mimo wylania ton betonu i ułożenia tysięcy kostek bruku.

Przyjazność miasta?, czy na tym polega żeby zamiast uwydatnić to co jeszcze zostało i sprawia przyjemność przebywającym w tych miejscach mieszkańcom, całkiem zniszczyć klimat tych przestrzeni? Po co? w jakim celu? Dla mnie prawie każda z tych wspaniałych inwestycji to klęska, może nie pod względem praktyczności, ale zostało odebrane im te trochę ciepła, przyjazności, które miały i powodowały, że człowiek w biegu spraw przysiadł na ławce żeby odpocząć, teraz te miejsca są martwe, i odpychają, nie mam ochoty tam się zatrzymać, to musi być bardzo smutny człowiek-decydent, który nawet pewnie nie wie co nam zabiera, współczuję. Ale mam taką nadzieję, że kiedyś do miasta wróci życie, skują betony, a marmury i granity powędrują albo na cmentarze albo na pomniki czyli tam gdzie jest ich miejsce. I dużo można by jeszcze pisać.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości