Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Budżet obywatelski

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » wtorek, 15 kwi 2014, 18:38

"Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, najwięcej głosów uzyskała budowa bielskiego hospicjum im Jana Pawła II. Koszt realizacji projektu oszacowano na ok. 1,9 mln zł. Bielski samorząd przeznaczył na budżet obywatelski 2 mln zł"

ciekawe dlaczego ktoś podsyca podając takie bzdury skoro wynik ma być znany za 2 tyg ...
chyba że liczenie głosów nie wpływa na to który projekt wygra ;) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 15 kwi 2014, 21:06

pozyjemy zobaczymy.

bardziej interesuje mnie stanowisko ratusza ws wycieku danych - po za zgłoszeniem do prokuratury
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Budżet obywatelski

Postprzez man » wtorek, 15 kwi 2014, 22:09

jakie wycieki danych ? jakie podsycanie ?
przecież sprawa jest prosta: głosowanie w ogromnej większości było internetowe, a więc wynik znany jest już 2 minuty po zakończeniu głosowania, pozostało do podliczenia parę głosów wrzuconych na kartkach i tyle ............ teraz zbierze się szacowana komisja i rozdzieli kasę dla zwycięzców - kilku - bo chyba nie myślicie że całą kasę zabierze hospicjum ?
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez GrzegorzD » wtorek, 15 kwi 2014, 22:15

taki wyciek:

http://niebezpiecznik.pl/post/wyciekly- ... ka-bialej/

sądzisz ze nic sie nie stalo i nikt nie powinien za to beknac?
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Budżet obywatelski

Postprzez man » środa, 16 kwi 2014, 00:04

GrzegorzD napisał(a):taki wyciek:

http://niebezpiecznik.pl/post/wyciekly- ... ka-bialej/

sądzisz ze nic sie nie stalo i nikt nie powinien za to beknac?


no OK, myslałem że o cos innego Ci chodzi
to jakiś urzędas nie potrafił wysłać poprawnie maila i pewnie za to odpowie .... sprawa tyle śmieszna, że wystarczyło jakimś uniwersalnym tekstem poprosić tylko o ponowne głosowanie bez wpisywania w treść danych osobowych
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » środa, 16 kwi 2014, 07:56

man napisał(a):jakie wycieki danych ? jakie podsycanie ?
przecież sprawa jest prosta: głosowanie w ogromnej większości było internetowe, a więc wynik znany jest już 2 minuty po zakończeniu głosowania, pozostało do podliczenia parę głosów wrzuconych na kartkach i tyle ............ teraz zbierze się szacowana komisja i rozdzieli kasę dla zwycięzców - kilku - bo chyba nie myślicie że całą kasę zabierze hospicjum ?


podsycanie jest, coraz więcej piszą o tym że wygrało Hospicjum chociaż podana jest data ogłoszenia wyników :roll:

zresztą nie mam nic przeciwko Hospicjum ale kwota 1,9 mln to nie kwota "kończąca" projekt tylko jedne z jego etapów co powinno spowodować, jak w wielu innych przypadkach odrzucenie wniosku.
a patrząc na grono zainteresowanych i fakt że "z ambony" namawiano na głosowanie na ten projekt sugeruje, że co roku jeżeli pojawi się projekt związany z kościołem to nie będzie siły żeby ich przegłosować :( niestety

PS. trzebaby się zastanowić ile powstałoby hospicjów
(służących wszystkim - jak sugeruje artykuł: http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... -wszystkim) za ten moloch potrzebny garstce zwany stadionem ... :twisted:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pyramide » środa, 16 kwi 2014, 08:16

Niech i wygrało hospicjum ale kto to będzie prowadził? siostry zakonne,o Nie.Pewnie jeszcze kierowniczka siostra Bernadeta ?
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Budżet obywatelski

Postprzez ZIZ » środa, 16 kwi 2014, 12:49

>@Pyramide/ Usilnie proszę - nie bredź!
Jeżeli ktoś nie słyszał o pani i panu Chorąży to jego strata - jako bielszczanina.
Hospicjum powstaje dzięki staraniom SSH w B-B;

zarząd:

Grażyna Chorąży prezes


Teresa Bożek wiceprezes

Mieczysław Kucz wiceprezes

Janina Dyrda skarbnik

Jadwiga Spodzieja
Ks. Piotr Schora
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Pyramide » środa, 16 kwi 2014, 13:36

[quote="ZIZ"]>@Pyramide/ Usilnie proszę - nie bredź!
Jeżeli ktoś nie słyszał o pani i panu Chorąży to jego strata - jako bielszczanina.
Hospicjum powstaje dzięki staraniom SSH BB
Dużo się pomyliłam, będzie to hospicjum świeckie ?
Kto będzie kierował tam pensjonariuszy i decydował o przyjęciu ?
ZIZ usilnie proszę ..... i wyjaśnij.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » środa, 16 kwi 2014, 16:42

Pyramide napisał(a):
ZIZ napisał(a):>@Pyramide/ Usilnie proszę - nie bredź!
Jeżeli ktoś nie słyszał o pani i panu Chorąży to jego strata - jako bielszczanina.
Hospicjum powstaje dzięki staraniom SSH BB
Dużo się pomyliłam, będzie to hospicjum świeckie ?
Kto będzie kierował tam pensjonariuszy i decydował o przyjęciu ?
ZIZ usilnie proszę ..... i wyjaśnij.


Panowie i Panie
mnie nie chodzi o zasadę działania Hospicjum (to juz chyba na inny wątek bo można by wiele) ale o BUDŻET OBYWATELSKI i jego zasady niedawno ustalone...
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez man » środa, 16 kwi 2014, 16:59

teoretycznie zasady są proste: wygrywa ten kto zbierze najwięcej głosów
kwestia tylko czy zwycięzca powinien zabierać wszystko, czy jednak powinny to być np. trzy najlepsze projekty lub ewentualnie wprowadzić ograniczenie finansowe np. projekty do 500 tys. zł

choć z drugiej strony skoro stajemy się miastem starych ludzi to hospicja i domy opieki powinny być w naszym mieście priorytetem
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Alinoe » środa, 16 kwi 2014, 17:30

man napisał(a):teoretycznie zasady są proste: wygrywa ten kto zbierze najwięcej głosów
kwestia tylko czy zwycięzca powinien zabierać wszystko, czy jednak powinny to być np. trzy najlepsze projekty lub ewentualnie wprowadzić ograniczenie finansowe np. projekty do 500 tys. zł


no tak ale projekty których całkowity koszt przewyższał te 200 tyś były odrzucane. w wypadku Hospicjum te 190 tyś o które wnioskują to też tylko część, i to nie ostatnia, za rok będą chcieli kolejną ratę

man napisał(a):choć z drugiej strony skoro stajemy się miastem starych ludzi to hospicja i domy opieki powinny być w naszym mieście priorytetem


i tu wracamy do mojej wcześniejszej wypowiedzi, że zamiast stadionu z którego będzie korzystać marna w skali kraju drużyna i kibice często kojarzeni z jednym - huligaństwem, możnaby takich hospicjów i domów opieki sporo postawić. nie mówiąc już o kosztach utrzymania tego cuda :roll:
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez sweeper » środa, 16 kwi 2014, 17:38

Regulamin BO wymaga małej korekty i tyle. Obecna jego forma pozwoliła na wydanie niemal całej kasy na jeden projekt, a moja propozycja do jego zmiany jest prosta:
1. BO powinień stanowić min. 1% budżetu miasta
2. Kwota przewidziana na realizację jednego projektu nie może przekraczać 50% BO
3. Projekt mogą zgłaszać tylko osoby fizyczne oraz rady osiedla/dzielnicy
4. Zabroniona jest agitacja wyborcza pod karą odrzucenia projektu

A teraz słowo od siebie - tak głosowałem na hospicjum, dlaczego? Ponieważ nie interesuje mnie realizacja projektów w dzielnicach w których nie mieszkam, w mojej nie było nic sensownego, a nigdy nie wiadomo czy ktoś z moich bliskich nie będzie musiał kiedyś skorzystać z usług hospicjum.
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Budżet obywatelski

Postprzez Nenar » czwartek, 17 kwi 2014, 22:53

Jak dla mnie powinien być zapis, że projekt, który otrzyma pieniądze powinien zostać ukończony, otwarty i dostępny... a z tego co rozumiem pieniądze wspomogą tylko ukończenie budynku, a od tego do otwarcia bardzo daleka droga i nikt nie wie czy zostanie to ukończone. I oczywiście wyznaczona kwota maksymalna dla projektu...
Avatar użytkownika
Nenar
użytkownik
 
Posty: 454
Na forum od: 21 mar 2008, 14:26

Re: Budżet obywatelski

Postprzez wloczykij » środa, 23 kwi 2014, 19:14

Załączniki
budrzet.jpg
budrzet.jpg (39.62 KiB) Przeglądane 10801 razy
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości