Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » środa, 16 kwi 2014, 21:54

Czy macie jakieś doświadczenia z deweloperem Notra? Czy kupiliście mieszkania w inwestycji Suska Park? :?:
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez aneva » czwartek, 17 kwi 2014, 07:53

Smg, ja kupiłam tam mieszkanie :) A co chciałbyś wiedzieć?
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » czwartek, 17 kwi 2014, 08:03

Chodzi o odbiór. Sama kupiłam tam mieszkanie, ale zastanawiam się nad jego odbiorem, ponieważ jak całe osiedle jest rozkopane, wewnątrz budynków trwają prace a tynki są mokre..
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez aneva » czwartek, 17 kwi 2014, 08:16

Myślę, że będzie poślizg jak nic. U mnie balkon jeszcze nie jest zrobiony, a deweloper mówił, że w kwietniu już można ekpiy wprowadzać :/
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » czwartek, 17 kwi 2014, 08:29

No właśnie problem polega na tym, że oni naciskają, żeby już odbierać mieszkania, a jak się odbierze, to trzeba już będzie płacić czynsz etc. Mój balkon, też nie jest gotowy, a wiadomo, jak zaczną go robić po odbiorze i okna mi porysują to co wtedy? Nie wiem, w którym budynku masz mieszkanie, bo A i B były jakoś wcześniej tynkowane, więc tam może już wszystko wyschło, ale w C i D tynki nie wyschły, robią dopiero klatki schodowe.. wiadomo, jak tynki są wilgotne, żadna ekipa wykończeniowa nic nie zacznie robić, bo nie ma to sensu, a deweloper wysyła maile i dzwoni, żeby się na odbiór umówić :? jednym słowem trochę :( słabo..
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez aneva » czwartek, 17 kwi 2014, 08:31

Smg, masz może jakiś kontakt na priv?
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » czwartek, 17 kwi 2014, 08:37

Już włączyłam, bo chyba nie miałam aktywnych priv.
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez novva » wtorek, 22 kwi 2014, 19:25

Opóźnienia, mokre tynki, osiedle które powinno być gotowe, a jest nadal rozkopane, to dopiero preludium. Ja kupiłam mieszkanie od tego dewelopera już dość dawno, bo ok. 10 lat temu. Nasz budynek jest już po częściowym remoncie, oczywiście już na koszt naszej wspólnoty. Dalsze remonty będą konieczne z całą pewnością już w najbliższej przyszłości i to wcale nie chodzi o jakąś "kosmetykę", ale o poważne roboty. Wszystko to jest wynikiem poważnych zaniedbań w wykonaniu ze strony inwestora. Nie o tym jednak chciałam przede wszystkim napisać. Nasz problem z tym, że sami musimy borykać się z konsekwencjami zaniedbań w wykonaniu wynika z faktu, że zarządcą naszej wspólnoty mieszkaniowej została firma zatrudniona przez inwestora. Odbywa się to tak: inwestor sprzedaje jeden lokal lub kilka ale nadal jest właścicielem reszty inwestycji. Już jednak powstaje wspólnota mieszkaniowa, w której oczywiście najwięcej do powiedzenia, z racji przewagi w posiadaniu powierzchni ma inwestor. Przez wspólnotę mieszkaniową (a w takim przypadku właściwie przez inwestora) zostaje zatrudniony zarządca do administrowania nieruchomością. W naszym przypadku była to firma, która zarządzała naszą nieruchomością skupiając w swoich rękach także zarząd. Wynikało to z podpisanej wówczas ze wspólnotą (czyt. inwestorem) umowy. Taki zabieg pozwolił zarządcy działać na naszą niekorzyść i blokować skutecznie nasze próby dochodzenia od inwestora swoich praw wynikających z gwarancji. To długa i burzliwa historia, która zakończyła sie zmianą zarządcy po ok. 10 latach. Nie jest to sprawa łatwa, ale udało nam się. Zatrudniliśmy wybraną przez siebie firmę i wyłoniliśmy spośród członków wspólnoty trzyosobowy zarząd. Oczywiście można zapytać dlaczego tak późno. Otóż inwestycja, składająca się z wielu lokali zakupionych przez nie znające się wcześniej osoby, które często nie znają przepisów i swoich praw, stanowi łatwe pole do działania dla takich właśnie nieuczciwych deweloperów. W ich interesie jest właśnie jak najszybsze zbycie lokali, stąd pewnie te ponaglenia. Zresztą już samo to, że firma sprzedaje coś co nie jest skończone, gotowe na czas i z usterkami świadczy samo za siebie. Obecnie przy nadpodaży mieszkań to inwestor powinien zabiegać o kupującego. Przestrzegam przed takimi "inwestorami" jak Notra. Wydaje mi się, że na podstawie własnych doświadczeń mogę to powiedzieć. Polecam także bardzo dobrze zainteresować się - przed podpisaniem czegokolwiek - w sytuacji dotyczącej c a ł e j inwestycji nie tylko naszego mieszkania. Będziemy przecież potem członkami wspólnoty i współwłaścicielami. Ostrożnośc to oszczędność nie tylko pieniędzy ale i naszych nerwów.
novva
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 30 mar 2011, 21:45

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez krzysiek zz » środa, 23 kwi 2014, 08:30

novva napisał(a):Odbywa się to tak: inwestor sprzedaje jeden lokal lub kilka ale nadal jest właścicielem reszty inwestycji. Już jednak powstaje wspólnota mieszkaniowa, w której oczywiście najwięcej do powiedzenia, z racji przewagi w posiadaniu powierzchni ma inwestor. Przez wspólnotę mieszkaniową (a w takim przypadku właściwie przez inwestora) zostaje zatrudniony zarządca do administrowania nieruchomością. W naszym przypadku była to firma, która zarządzała naszą nieruchomością skupiając w swoich rękach także zarząd. Wynikało to z podpisanej wówczas ze wspólnotą (czyt. inwestorem) umowy. Taki zabieg pozwolił zarządcy działać na naszą niekorzyść i blokować skutecznie nasze próby dochodzenia od inwestora swoich praw wynikających z gwarancji.


Tu troszkę pomieszałaś, bo to nie zarząd dochodzi uprawnień z rękojmi ( gwarancja raczej nie została udzielona) a kwestią organizacji jest zmiana zarządcy z tego. któremu powierzono zarząd przy wyodrębnieniu pierwszego lokalu.
W "walce" z deweloperem liczy się przede wszystkim upór, współdziałanie między mieszkańcami, czasem sporo pieniędzy a na pewno czasu. Nie znam firmy NOTRA ( Ty z tego co piszesz chyba też) ale idąc tym tokiem rozumowania kupno mieszkania od dewelopera zawsze byłoby wchodzeniem na minę. Zgadzam się z tym, że teraz rynek należy do klienta i to on winien "dociskać" dewelopera i nie zgadzać się na ustępstwa. Ja swoje mieszkanie kupowałem przy odwrotnych warunkach i należało się spieszyć, by kupić co się chciało, ze wszystkimi tego skutkami.
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez aneva » środa, 23 kwi 2014, 12:08

Novva, a w którym miejscu ta inwestycja o której piszesz, jeśli można wiedzieć?
aneva
użytkownik
 
Posty: 276
Na forum od: 24 lip 2007, 09:25

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez novva » środa, 23 kwi 2014, 14:04

Krzysiek zz, firmę Notra znam o tyle, że mieszkam w wybudowanym przez nią budynku i odczuwam na "własnej skórze"- podobnie jak pozostali członkowie naszej wspólnoty - efekty złej jakości wykonania. To oczywiste, że kupując mieszkanie nie możemy zakładać nieuczciwości inwestora, ale już zasadę ograniczonego zaufania - polecam.
Aneva, jeśli interesują cię szczegóły lub jakieś dodatkowe informacje, to chętnie wyślę na priv.
novva
nowicjusz
 
Posty: 15
Na forum od: 30 mar 2011, 21:45

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » środa, 23 kwi 2014, 14:30

wyślij też do mnie, bo mam podobną sytuację..niestety
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez davnbb » piątek, 16 maja 2014, 19:11

http://www.wiocha.pl/1109311,Budowlany-majstersztyk
Czy to przypadkiem nie jest Suska? Może ktoś potwierdzić?
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez smg » piątek, 16 maja 2014, 19:40

tak, budynek D :DDD żenada..
smg
nowicjusz
 
Posty: 6
Na forum od: 16 kwi 2014, 21:49
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Suska Park deweloper Notra osiedle beskidzkie

Postprzez krzysiek zz » niedziela, 18 maja 2014, 08:31

davnbb napisał(a):http://www.wiocha.pl/1109311,Budowlany-majstersztyk
Czy to przypadkiem nie jest Suska? Może ktoś potwierdzić?


to się nazywa makro uchył:)
krzysiek zz
użytkownik
 
Posty: 172
Na forum od: 18 lip 2007, 17:51


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

cron