Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Schronisko na Koziej Górce

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Schronisko na Koziej Górce

Postprzez motaboy » wtorek, 24 cze 2014, 15:02

Dzień dobry,

Dosyć często chodzę po górach w okolicach Bielska (tak zimą jak i latem) i w sumie szlaki w okolicy Szyndzielni, Kliczoka znam "na pamięć".

Ostatnio na Koziej Górce byłem jakiś rok temu - tak się jakoś złożyło, że wybierałem inne szlaki.

W ubiegły weekend wszedłem sobie w ramach spaceru z Błoni. I w sumie to, co zobaczyłem sprawiło, że zrobiło mi się przykro.

Już dawno widziałem, że właściciel schroniska zmierza raczej w stronę knajpy weekendowej, ale teraz to już przesada.

Zastałem stoły knajpiane w ustawione jeden obok drugiego w miejsce schroniskowych stołów z bali, usuniętą ławkę z najfajniejszego, nasłonecznionego miejsca. Parę miejsc ogrodzonych chamską taśmą, a na koniec wstrętne ogrodzenie.

To jest zaprzeczenie idei schroniska... Ale w sumie za każdym razem kiedy cokolwiek tam kupowałem, spotykałem się z niemiłą obsługą - szczególnie jedna z Pań - klasyczny, chamski "cerber".

Takie efekty przynosi przekazywanie schronisk górskich w prywatne ręce - kończy się zniszczeniem ich charakteru i kolejną "knajpą" na szlaku.

Przy okazji zasięgnąłem sobie opinii w internecie. Widzę, że na jej temat nei tylko ja mam tak jednoznaczne zdanie.

Zerknijcie np. tutaj:
http://www.turystyka.beskidia.pl/bielsko_-_biala_schroniska_schronisko_na_koziej_gorce_-_stefanka.html

I porównajcie te zdjęcia:
http://www.koziagora.republika.pl/kozia_gora_003.htm

Z tymi, które załączyłem... :( Ja nazywam takie coś "upierdoleniem byle jak"... Szkoda.
Załączniki
kg2.jpg
kg2.jpg (255.54 KiB) Przeglądane 8064 razy
kg1.jpg
kg1.jpg (216.7 KiB) Przeglądane 8064 razy
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez man » wtorek, 24 cze 2014, 17:59

motaboy napisał(a):Takie efekty przynosi przekazywanie schronisk górskich w prywatne ręce


Jasne ....... wstrętne prywatne ręce wszystkiemu winne :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 24 cze 2014, 18:02

To coś na pierwszym zdjęciu - to będzie boisko do siatkówki plażowej ???

No cóż wypada nam się pogodzić z faktem że niżej położone "schroniska" zmieniają się w bar/bufet np. Dębowiec, Stefanka.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez Alinoe » czwartek, 26 cze 2014, 16:21

motaboy napisał(a):To jest zaprzeczenie idei schroniska... [/url]


a jaka jest idea schroniska ?? :roll:

zresztą czego się spodziewasz po górce położonej raptem godzinkę spacerkiem od miasta i 300 metrów wyżej. sam pewnie też tam wpadasz na loda, piwko, czy jakiś inny przekąsek więc jesteś jednym tych którzy przyczyniają się do powstawania tego typu przybytków. :) (zresztą ja też chociaż na Stefance bywam dosyć często to zatrzymałem się na chwilę raz w zeszłym roku jak dopadł mnie deszcz)

co innego chamska baba za ladą - kojarzy się bardziej z mięsnym :D
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez Anke » czwartek, 26 cze 2014, 19:27

Gdyby tam nie było piwska, koka-koli i jakiegoś żarcia, to by tam nikt nie chodził... I rzeczywiście, trudno to nazwać schroniskiem, to po prostu kolejna, źle zarządzana knajpa na spacerniaku. Pomijając niemiłą obsługę, to czym to się różni od Dębowca albo podobnego przybytku na Szyndzielni? Oni z tego żyją, skoro obsługa komuś przeszkadza, to proste: omijać. Tym bardziej, że podobny przystanek nie jest absolutnie do niczego potrzebny - prowiant można wziąć ze sobą, ba, nawet piwo i konsumować w o wiele przyjemniejszych okolicznościach przyrody niż waląca się szopka z niemiłą babą w środku. Ilekroć tamtędy przechodzę i jest łikend, to kolejki do piwa są dłuższe niż za kawą w PRL. W życiu bym tam nie mitrężyła czasu i mamony...
To jest błędne koło - ludzie oczekują takich a nie innych usług a przybytek musi na siebie zarabiać. Ktoś wybrał po prostu najłatwiejszy sposób i tyle: nie ma rekreacji, jest konsumpcja. Dlaczego masz zabierać miejsce opalając się na nasłonecznionym miejscu, skoro na twoje miejsce jest 10 osobników, którzy właśnie byli piwo kupili i nie mają gdzie siedzieć. Prosta kalkulacja. Zastanawia mnie jeszcze co tam można z bachorami począć, skoro wszędzie można tylko konsumować...
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez Alinoe » piątek, 27 cze 2014, 21:57

Anke napisał(a): Zastanawia mnie jeszcze co tam można z bachorami począć, skoro wszędzie można tylko konsumować...


widać że dzieci nie posiadasz albo już mi ich szkoda skoro to dla Ciebie tylko "bachory"

a jak kiedyś poza narzekaniem rozejrzysz się to na Stefance jest miejsce gdzie dzieci mogą się pobawić, jest też na Dębowcu ...
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez Anke » sobota, 28 cze 2014, 07:46

Alinoe napisał(a):
widać że dzieci nie posiadasz albo już mi ich szkoda skoro to dla Ciebie tylko "bachory"



Ależ mam. Jednak większość tego z czym obcuję w miejscach publicznych to zdecydowanie bachory, zwłaszcza w miejscach gdzie nie można ich skutecznie odizolować jakimś placem zabaw.
Nie narzekam - zwyczajnie nie korzystam. Ani to nie schroniska, ani to knajpy w jakich można się napić dobrego piwa czy zjeść coś dobrego.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Schronisko na Koziej Górce

Postprzez tren_d » środa, 29 mar 2017, 20:41

nie wiecie co to za światło które wieczorami widzę z okna - w górach na lewo od Szyndzielni. To schronisko na Koziej Górce? Raczej nie.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości