Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Śmieci

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Śmieci

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 26 mar 2015, 15:27

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... kompostuje

No i ruszyli do rozwiązywania problemów ...

No i co nam z tego wynika. Ano to że w końcu ZGO przyznało się że wybudowana machina do przerobu śmieci jest za mała czy też za mało wydajna. Czyli kto popełnił błąd i niepotrafi się do niego przyznać?
Jak sami możecie przeczytać że za smród w Lipniku jest odpowiedzialne jest nic innego tylko folia, szkło i inne zanieczyszczenia. Bo jak wszyscy wiemy folia i szkło "gnijąc" śmierdzi niemiłosiernie.

A wg mnie chodzi tylko i wyłącznie o zmniejszenie ilości śmieci w ZGO i wysłanie części do biogazowni co być może spowoduje mniejszy smród. Tylko czy tak to powinno być załatwione??????????
Dalej można udawać że nikt nie popełnił błędu w lokalizacji ZGO a opinie fachowców m.in z firmy wykonującej instalacje są takie a nie inne czyli w skrócie: ze blisko domów.
No i miłego wożenia trawy w worach na Krakowską. Może MZK pomoże???? ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Śmieci

Postprzez kjs40 » środa, 15 kwi 2015, 14:34

No dobra skoro nie chą wywozić to w takim razie ja mogę zrezygnować z mokrych kompletnie.
Resztki jedzenia zjadają zwierzaki a skoro trawy nie wywiozą to dlaczego ja mam za to płacić?

Powinna też w konsekwencj zmaleć opłata za wywóz o 50% o ile ktoś może zrezygnować z mokrych.
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Śmieci

Postprzez GrzegorzD » sobota, 18 kwi 2015, 22:27

raczej się to nie uda cś mi się wydaje...
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Śmieci

Postprzez aniol » niedziela, 19 kwi 2015, 12:20

Ciekawa zbieżność fundacja sponsorowana przez miasto promuje kompostowanie http://www.radiobielsko.pl/news/24840-W ... ownik.html
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Śmieci

Postprzez GP » niedziela, 19 kwi 2015, 20:01

aniol napisał(a):Ciekawa zbieżność fundacja sponsorowana przez miasto promuje kompostowanie http://www.radiobielsko.pl/news/24840-W ... ownik.html

...a tymczasem mija trzeci dzień spóźnienia w odbiorze odpadów suchych :D
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmieci

Postprzez GrzegorzD » poniedziałek, 20 kwi 2015, 21:47

a u nas za 7 zł od osoby odbierają wszystko - jutro wystawiam np 5 worków liści 8)
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Śmieci

Postprzez Del_Rey » czwartek, 23 kwi 2015, 21:29

Na Kazimierza Brodzińskiego w Starym Bielsku zaraz za przejazdem przez tory chyba jest PSZOK :)
Na street view nie ma go jeszcze zaznaczonego, ale dziś przejezdzajac widziałem telewizory, monitory, lodówki, pralki do ktorych dobierali się wlasnie panowie przerabiający surowce wtorne.
Wiec działa reforma smieciowa, a wszyscy narzekają ;)

https://www.google.pl/maps/@49.823276,1 ... Vxy28w!2e0
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez ZIZ » piątek, 24 kwi 2015, 20:51

No to mamy pierwszy konkretny pomysł na lokalizację PSZOK :lol: , podaj tylko konkretny numer tej posesji i wypuszczę temat... ... albo urzędników w maliny :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmieci

Postprzez Del_Rey » piątek, 24 kwi 2015, 21:08

ZIZ napisał(a):No to mamy pierwszy konkretny pomysł na lokalizację PSZOK :lol: , podaj tylko konkretny numer tej posesji i wypuszczę temat... ... albo urzędników w maliny :mrgreen:

gugiel mowi
Kazimierza Brodzińskiego 47, za zamkniętą budka dróżnika :D
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez Pyramide » sobota, 25 kwi 2015, 09:55

PSZOKi dla debili,brudasów istnieją nadal wzdłuż drogi na Przegibek, z którymi miasto i lasy z p.Gajdą nie potrafią sobie poradzić.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Śmieci

Postprzez ZIZ » sobota, 25 kwi 2015, 18:56

Miasto nie potrafi sobie poradzić bo cała para idzie w gwizdek: wydaje się kasę na festyny ekologiczne, oszołomy wieszają na drzewach plastikowe liście, dzieci bawią się (edukują :shock: ) w kontenerze na śmieci w centrum miasta, inne rozwijają wstążki , kasa płynie do Arki i innych misjonarzy ekologii a na sprzątnięcie dzikich wysypisk trzeba był w ubiegłym roku zaciągnąć pożyczkę. Kasa poszła a wszystkich miejsc nie ogarnięto.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Śmieci

Postprzez GrzegorzD » niedziela, 26 kwi 2015, 11:01

Wczoraj odwoziłem trawę do PSZOKA w Porąbce. Aleeee była hałda. Będzie ZGO co przerabiać. Pytałem u nas nikt nie zamierza ograniczeń wprowadzać 8)
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Śmieci

Postprzez Del_Rey » czwartek, 30 kwi 2015, 15:31

Znaczy to o co chodzi w skrócie.
Tylko trawę mam kompostować? A reszte do kubła? Jak ponownie zorganizuje sobie kompostownik, tak jak kiedyś miałem, przed "reformą", to w ogole mi kubeł na mokre nie będzie potrzebny. Wystarczy mi kupić worek i oddać na wywózkę, jak będzie pełny. Będzie można zrezygnować z "mokrego" kubła i obniżą kase o połowe?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez GrzegorzD » piątek, 1 maja 2015, 07:27

Pytałem w urzedzie. Nie można.
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Śmieci

Postprzez Del_Rey » piątek, 1 maja 2015, 09:22

Szlak trafi. Niewiele czasu bylo trzeba. Pomiędzy moja ogrodzona działka i druga ogrodzona, jest jedna nieogrodzona. W zimie bydło odrzucało popiół w reklamówkach pod mój plot of strony tej dzialki. Mam drzewa przy plocie, to nie widać,ze ktos sie tam kreci szczególnie w nocy. A tej nocy, sądząc po śladach na trawie, syfiarz przyczepka przywiozl 6 worów starej zgnitej trawy. Chyba sobie porządek robił na dzialce! Wiele razy pisałem na tym forum, ze jestem za oplatami dla wszystkich, by sie nie oplacalo wywozić śmieci po nieużytkach. Powiedzmy, ze chwile byle jak ale dzialalo, dopóki nie zaczelo śmierdzieć. Teraz jestem w punkcie wyjścia, na nowo bawic sie w kompostownik, z tym, ze jeszcze musze za niego placic. Przy zmianie opon rozmawiałem z gosciem, który z Leszczyn wozi trawę na Straconke w nocy i gdzies tam po krzakach wysypuje z worów, które potem zabiera, zeby plastikiem nie niszczyć przyrody, a trawa to nawóz. I juz czyste sumienie, nie?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron