Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Śmieci

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Śmieci

Postprzez SolariS » środa, 30 lip 2014, 13:12

Nie zakładałbym nowego tematu, ale to co zobaczyłem dzisiaj, po raz trzeci chyba, przed swoim blokiem, mnie rozwścieczyło. Jak wiadomo od pewnego czasu w mieście jest segregacja na suche i mokre. I jak ktoś segreguje płaci mniej, jak nie to więcej. Więc jak dla mnie po to w śmietniku są kosze na suche i mokre by wrzucać śmieci odpowiednio. Więc z jakiego powodu, może mi ktoś wyjaśni, przyjeżdża śmierciara "odpady zmieszane" i wpierdzielają panowie z uśmiechem wszystko i mokre i suche do tej samej śmierciary? Bo dla mnie jest oczywiste, że jak jest podział, są dwie śmieciary i jest wszystko okej. No chyba, że u mnie coś nie tego z logiką, ale wątpie.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 30 lip 2014, 14:23

Napisz proszę do ZGO z prośbą o wyjaśnienie i wklej tutaj odpowiedź. Zapewne wielu bielszczan będzie ciekawych dlaczego tak się dzieje.
Bareja panie Bareja ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Śmieci

Postprzez SAMAEL66 » środa, 30 lip 2014, 14:24

ooo do mnie przyjeżdżają dwie różne. O jakiej dzielnicy piszesz?
Zgłoś to do Sity może coś powiedzą. Ciekawe tylko co.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Śmieci

Postprzez SolariS » środa, 30 lip 2014, 14:44

Wapienica przy Giełdzie. To nie jest gorsza dzielnica i dzielnica na której można sobie nabijać kasę. Kilka razy w mieście widziałem także takie śmierciary, ale jak jechały drogą. Skontaktowałem się już z Panem Jamro w tej sprawie.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez GrzegorzD » środa, 30 lip 2014, 20:09

u nas lokalna firma działa czesto tak samo ;)
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Śmieci

Postprzez SolariS » środa, 30 lip 2014, 20:14

Po prostu jedyna logika jaka się za tym kryje, jak dla mnie, to chęć nabicia kasy na ludziach i przedstawienie argumentu, że nie segregują. Więc dlatego dobrze jest podnieść jakiś głos, bo jak już naliczą to będzie za późno.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez slawtaz » środa, 30 lip 2014, 20:19

Albo inaczej, jeżeli sie podniesie głos, to stwierdzą, żę firma odbiera jako mieszane, bo nie są posegregowane i trzeba opłaty podnieść.
slawtaz
użytkownik
 
Posty: 100
Na forum od: 29 lip 2009, 22:26

Re: Śmieci

Postprzez SolariS » środa, 30 lip 2014, 21:42

No okej, ale w takim razie co zrobić? Bo raczej nie zostawić bez niczego?
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez Faraon » czwartek, 31 lip 2014, 14:06

U nas ostatnio w mokrych były bezczelnie wrzucone puszki po piwie. Cała nadzieja w kilku wolontariuszach co codziennie dbają o recykling.
Faraon
użytkownik
 
Posty: 279
Na forum od: 22 wrz 2009, 11:35

Re: Śmieci

Postprzez ona500 » piątek, 8 sie 2014, 10:05

@ Faraon, oj to akurat standard. I co z tego, że u mnie w domu wszyscy segregują, jak potem idziesz wyrzucić śmieci i okazuje się, że ludzie wyrzucają gdzie popadnie albo nieposegregowane do jednego worka. A karę płacą wszyscy - 21 zł miesięcznie. Co do śmieciarek - w okolicach Kopca Lipnickiego jest OK. No, "prawie" OK, ale o tym to wszyscy wiedzą, pisać nie trzeba... :roll:
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez SolariS » piątek, 8 sie 2014, 14:30

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... ow-mokrych myśle, że to jest już szczyt. Jak ktoś płaci to wymaga i może mieć gdzieś, że jest ich za dużo. Może to brzmieć jako samolubstwo czy coś, ale to jest kolejna przesada w tym mieście.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez ona500 » piątek, 8 sie 2014, 20:25

Czytałam. Bez przesady, prawdziwie oburzać by się było można, gdyby sprawa dotyczyła śmieci suchych. Co za problem, żeby zrobić trochę kompostownika? Popytać sąsiadów, kto potrzebuje nawóz i już. Może przynajmniej mniej będzie w Lipniku śmierdziało :roll:
profesjonalne video dla biznesu i YouTube
ona500
użytkownik
 
Posty: 129
Na forum od: 8 sie 2014, 09:50
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez Del_Rey » sobota, 9 sie 2014, 02:02

ona500 napisał(a):Czytałam. Bez przesady, prawdziwie oburzać by się było można, gdyby sprawa dotyczyła śmieci suchych. Co za problem, żeby zrobić trochę kompostownika? Popytać sąsiadów, kto potrzebuje nawóz i już. Może przynajmniej mniej będzie w Lipniku śmierdziało :roll:


Problmu nie ma zadnego. Zawsze byl u mnie na ogrodzie komposownik, ale skoro trzeba placic za mokre , to mokre lądują w na wysypisku, a nie na oborniku. Ratusz wymyslił, niech ratusz rozwiązuje. Opusci oplaty na mokre, to człowiek moze sie zastanowi.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Śmieci

Postprzez SolariS » sobota, 9 sie 2014, 06:14

Właśnie o to mi chodzi. Nie mówie, że kompost jest be i fuj, bo babcia ma i sąsiedzi też, ale chodzi o sam fakt - zdzieracie kase to teraz sobie radźcie skoro wymyśliliście. Przecież jeszcze, nie wiem, dwa lata temu? Też była segregacja ale inna i nie było żadnych problemów. Wszystko zaczęło się po tym "nabytku".
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Śmieci

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 9 sie 2014, 08:08

Jak mówi ogłoszenie - miasto rusza z kontrolami poprawności segregacji więc spodziewajcie się podwyżek ... po wyborach oczywiście :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości