Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 lis 2014, 06:19

ZIZ napisał(a):>@Grego To są wybory samorządowe, lokalne więc te twoje "siedem grzechów głównych" w odniesieniu do wójta w jakiejś miejscowości to zwykły populizm i hipokryzja.
A to że w części kart do głosowania brakowało niektórych komitetów to drobne niedopatrzenie? :mrgreen:
ZIZ napisał(a):Przy czym jeśli d...kracja jest fasadowa a ustrój jest bezideową biurokracją to być może droga do porządkowania wiedzie właśnie poprzez ochlokrację ale wolałbym się o tym nie przekonywać na własnej skórze.

Jasne, lepiej poczekać aż nam Merkelowa przyśle gauleitera, albo Putin gubernatora.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 24 lis 2014, 14:51

W nocy z piątku na sobotę podmieniono protokoły z wyborów do sejmiku śląskiego. Różnice w liczbie głosów są ogromne. Okazuje się, że z powodu zmęczenia dwa razy zostały policzone głosy z powiatu pszczyńskiego.
No i widzisz @Grego: w jednym miejscu brakowało ale za to w innym się dwoiło w oczach zmęczonej komisji.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Lapa_Christi » poniedziałek, 24 lis 2014, 15:05

Vilge, sweeper: nie ma co deliberować, trzeba działać. Róbcie swoje, bo ktoś musi cały ten bajzel do przodu pchać. Wbrew pozorom inicjatywa "oddolna, społecznikowska" nie zawsze jest skazana na niepowodzenie. Byleście się tylko potrafili różnić w sposób który nie sieje totalnego zniszczenia i nie szkodzili sobie wzajemnie. Tego i Wam, i sobie życzę.
Mam też nadzieję, że nadejdzie taki czas, że pójdę zagłosować na człowieka, a nie oddać głos na listę...
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez vilgefortz » poniedziałek, 24 lis 2014, 19:28

No widzisz drogi Lapo, te minione wybory były pierwsze bezpośrednie, to znaczy takie że z listy weszli Ci, którzy zebrali największą liczbę głosów:)
Avatar użytkownika
vilgefortz
użytkownik
 
Posty: 568
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: śródmieście

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 lis 2014, 19:58

ZIZ napisał(a):W nocy z piątku na sobotę podmieniono protokoły z wyborów do sejmiku śląskiego. Różnice w liczbie głosów są ogromne. Okazuje się, że z powodu zmęczenia dwa razy zostały policzone głosy z powiatu pszczyńskiego.
No i widzisz @Grego: w jednym miejscu brakowało ale za to w innym się dwoiło w oczach zmęczonej komisji.
No to w końcu już nie wiem, Twoim zdaniem uczciwe te wybory czy sfałszowane? Dotychczas się zapierałeś że były ok, a ja jestem demagog czy cuś.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 24 lis 2014, 20:35

Link z imprezy na 11 Listopada:
https://www.youtube.com/watch?v=zPD-vIYvMdE

>@Grego/ Nie "cuś" ale znowu demagogia. Przy niczym się nie upierałem - komentowałem pracę jednej komisji.
Natomiast to co wyprawiała komisja wojewódzka jest żałosne. Karty wyborcze nadeszły do Bielska-Białej z opóźnieniem - niektóre komisje obwodowe przeprowadzały liczenie kart i kontrolę zgodności stron na nich "zbroszurowanych" dopiero w sobotę wieczorem.
Druki protokołów wstępnych (odręcznych) do SŚ zawierały istotne błędy (pomyłki) dotyczące dopisanych nazwisk na "jedynkach" w trzech komitetach - osób, które nie startowały. I owszem -był mail, że są błędy. Ale jakie błędy to już komisja znalazła samodzielnie i do systemu wprowadzaliśmy prawidłowe dane.

Moim zdaniem - gdyby nie awaria niedopracowanego systemu informatycznego i kilkudniowe opóźnienie z podaniem wyników to kwestia dużej ilości głosów nieważnych w wyborach na listy partyjne na tzw. "kartach zbroszurowanych" zostałaby rozmyta w statystykach. Ponieważ w wyborach wójtów, burmistrzów, prezydentów ilość głosów nieważnych jest znikoma to przy sprawnie działającym systemie informatycznym dostalibyśmy w poniedziałek informację ogólną, zbiorczą o przeciętnej ilości głosów nieważnych we wszystkich typach wyborów - uśrednioną na poziomie poniżej 10% co nie wywołałoby takiej burzy.
"Karty zbroszurowane" stosuje się już od kilku wyborów, problem dużej i narastającej za każdymi wyborami ilości głosów nieważnych istniał i nie było nigdy aktywnego przeciwdziałania temu błędowi. Wyborcy, którzy już kiedyś zagłosowali błędnie mają utrwalony nawyk i po poprzednich wyborach nikt nie uświadamiał ich, że głosują niewłaściwie.
Od rozstrzygania o fałszerstwach są sądy a decyzje zasadnicze co do Kodeksu Wyborczego podejmuje Sejm RP.
Ja nie jestem wróżką ani tym bardziej od oceniania całokształtu. Przytaczam tylko fakty jednostkowe, cząstkowe, które mogą być jakimś niewielkim elementem analizy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 lis 2014, 20:50

Żadnej analizy nie będzie. Jeżeli manifestacje ucichną, sądy po cichu pouznają ważność wyborów (może dla picu każą powtórzyć w 2-3 okręgach i PO tryumfuje. Komorowski i Kopacz już dali wytyczne. Kwestionowanie tych wyborów to odmęty szaleństwa i zamach na demokrację.
W maju kolejne wybory, może nawet uczciwe, bo Komorowski jest dość popularny. A w wyborach do parlamentu będą cuda jak w KRLD i znowu będzie "Polacy nic się nie stało". Każdy kto podważa zasadę zaufania do instytucji publicznych to niemoralny potwór i Putina szpieg. :mrgreen:
Koniec z Waszą d...kracją. Nareszcie! Szkoda tylko że zaczynamy od takiego zera. :?
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez sweeper » poniedziałek, 24 lis 2014, 21:11

vilgefortz napisał(a):minione wybory były pierwsze bezpośrednie, to znaczy takie że z listy weszli Ci, którzy zebrali największą liczbę głosów:)

bezpośrednie były tylko z nazwy - brak kampanii społecznej w tym zakresie i układanie kandydatów na listach według znanego tylko sobie klucza :D
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 24 lis 2014, 22:02

No to pora na największą zagadkę ( czy też zagwozdkę) minionych wyborów do RM a raczej trzy zagadki:
/dla uproszczenia zakładam, że wyborcy komitetów KWW JK i PO byli zblatowani i głosowali na wspólnego kandydata oraz vice versa - wyborcy JK głosowali na radnych z tych dwóch komitetów/

Głosy na niezależnych - 6 222; na Janusza Okrzesika - 13 640 :!: Gdzie u licha jest tych 7400 wyborców JO, którzy wybrali wodza bez armii?
1/ oddali głosy nieważne
2/ oddali głosy na radnych PiS-u
3/ ???

Głosy na radnych PiS-u 17 104; na Przemysława Drabka - 12 477; Gdzie u diaska jest tych 4600 pisowców co wybrali 10-cio osobową drużynę radnych bez wodza (choćby tylko w drugiej turze) ?
1/ oddali głosy na Janusza Okrzesika?
2/ ???

Na PD i JO oddano w sumie 26 111 głosów, na Niezależnych i PiS do RM łącznie 23 326 głosów.

Różnica wynosi prawie 2800 głosów mniej na radnych. I jest wybranych tych radnych 10 + 2 a więc kwalifikowana mniejszość w RM :!:

Głosów nieważnych było do RM grubo ponad 4000.

Ilu pośród ponad 2900 wyborców głosujących na listy radnych Psl olało poparcie tej partii dla JK i głosowało na PD lub JO ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Grego » poniedziałek, 24 lis 2014, 22:50

Cud nad urną szanowny Zizie. Cud nad urną!
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez ZIZ » poniedziałek, 24 lis 2014, 23:06

-Cudów to nie ma... westchnął kościelny wchodząc do zakrystii z prawie pustą tacą...
Oj prawda, nie ma cudów... potwierdził ksiądz proboszcz zerkając na tacę :mrgreen:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Piotrek » wtorek, 25 lis 2014, 07:47

vilgefortz napisał(a):No widzisz drogi Lapo, te minione wybory były pierwsze bezpośrednie, to znaczy takie że z listy weszli Ci, którzy zebrali największą liczbę głosów:)

A nie Ci, którzy zebrali w ogólnym rozliczeniu największą ilość głosów. Czyli to nie są bezpośrednie i reprezentatywne wybory dla danej społeczności jeśli radnym zostaje osoba, która np zebrała kilka razy mniej głosów wyborców niż ktoś kto odpada a posiada dużo więcej głosów a jest na innej liście. Tak więc w dalszym ciągu jest to głosowanie na listy.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Przemek73 » wtorek, 25 lis 2014, 08:25

ZIZ napisał(a):Głosy na niezależnych - 6 222; na Janusza Okrzesika - 13 640 :!: Gdzie u licha jest tych 7400 wyborców JO, którzy wybrali wodza bez armii?

Też się nad tym zastanawiam. To się kupy nie trzyma :? Zwłaszcza, że na JO głosowali raczej ludzie świadomi, a tacy wiedzą, że prezydent bez poparcia w RM niewiele zrobi.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez Pyramide » środa, 26 lis 2014, 13:45

Podobno w niedziele pod kościołem na Kluski rozdawano ulotki. Z tego co przekazano mi z treści ulotki oczerniającej kandydata J.O to wyjątkowe skurw.... pomimo ze kandydat nie jest moim kandydatem.Z przekazu wynika że jeden z wiernych pogonił tego młodzieńca rozdającego ulotki.Coś ktoś słyszał też o takim przypadku?
Nie chce mi się wierzyć żeby Kasztelan tak nisko upadł i posunął się do takich metod.Chyba że ta ulotka to celowy "myk" ze strony J.O
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Prezydent Bielska-Białej powinien stracić "stołek"

Postprzez sweeper » środa, 26 lis 2014, 16:35

Pyramide napisał(a):Nie chce mi się wierzyć żeby Kasztelan tak nisko upadł i posunął się do takich metod.Chyba że ta ulotka to celowy "myk" ze strony J.O

Nie posunął się - była to prowokacja
to co się wydarzyło (istotnego) przed drugą turą, a o czym szanowny portal nie raczył napisać to:
1. podpisanie przez Prezydenta Jacka Krywulta nowej lokalizacji cmentarza w Wapienicy - było piękne ogłoszenie w kościele oraz podziękowania proboszcza z ambony
2. dzisiaj w trybie wyborczym obaj kandydaci mieli się spotkać w sądzie - Prezydent Jacek Krywult pozwał p. Okrzesika w trybie wyborczym
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron