Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Błonia - relikt, brud i smutek

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Alinoe » czwartek, 13 lis 2014, 10:03

nasze kochane Błonia ...
fajne miejsce, boisko, skate park, pump track, siłownia itp no i super ale ...

chodzicie na błonia z dziećmi ??
to coś wielkie dla dzieci po lewej idąc od parkingu - często zamknięte,
knajpka z minigolfem, piaskownicą dla dzieci, itp - chociaż podane są godziny otwarcia (np ostatnie trzy niedziele byłem około godziny 11-13 gdzie podają że w niedziele otwarte jest od 10:00) - zapomnij, zamknięte,

nawet cieciowi nie chce się otworzyć wszystkich bramek na Błonia i min dwie są zamknięte na stałe,

żarłodajnie w górnej części też odstraszają, nie tylko ceną ale np jakością automatów dla dzieci - ledwo to działa, skrzypi, często brudne bo zostaje na zewnątrz na noc ...

wisieńka na torcie to przybytek rozrywki (pomiędzy "pająkiem" a zjeżdżalniami) jakim jest zestaw karuzeli, batutów, dmuchanego zamku, basenika z brudną wodą i czegoś tam jeszcze, z przyczepką - mieszkaniem stróża na środku, dookoła błoto, wszystko to poskładane z resztek (np dzieci zjeżdżając z dmuchanego zamku lądują na starym, już czarnym dywanie, który leży na błocie od kilku miesięcy i śmierdzi ;) )

OK,
kibelek odnowiony - więcej nie wiem, nie musiałem z niego korzystać
siłownia na wolnym powietrzu jest, huśtawki, zjeżdżalnie itp też
trawa ogolona, jest gdzie biegać, ale czy to wszystko ??

kto w mieście zajmuje się dzierżawieniem terenów i dlaczego nie ma czasu na doglądanie czy to się trzyma kupy ??
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 13 lis 2014, 10:24

Alinoe napisał(a): i dlaczego nie ma czasu na doglądanie czy to się trzyma kupy ??


Przecież się trzyma kupy bo ludzi walą tłumnie i nie ma gdzie zaparkować :)
A może po prostu parking za mały?????

A przy okazji wie ktoś może co za geniusz wpadł na pomysł aby zrobić tam cmentarz? Chodziło tylko o uniemożliwienie organizowania tam imprez czy był/jest jakiś inny powód?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Alinoe » czwartek, 13 lis 2014, 10:44

Pan Kazimierz napisał(a):
Przecież się trzyma kupy bo ludzi walą tłumnie i nie ma gdzie zaparkować :)
A może po prostu parking za mały?????

A przy okazji wie ktoś może co za geniusz wpadł na pomysł aby zrobić tam cmentarz? Chodziło tylko o uniemożliwienie organizowania tam imprez czy był/jest jakiś inny powód?


proste, zrobili cmentarz zamiast parkingu :P a cmentarze lubią się rozrastać (klientów im nie zabraknie) - ciekawe w którą stronę ??
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 13 lis 2014, 11:15

Też mnie to zastanawia. Będą obcinać poligon?
Trochę z du... miejsce a klientów fakt nie zabraknie.

https://www.google.pl/maps/place/Czo%C5 ... 1ba7acd095
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez agnessc » czwartek, 13 lis 2014, 13:20

To proste. Przyjdzie ksiądz ze skargą na hałas podczas uroczystości pogrzebowych i zostaną zabronione wszelkie głośne imprezy na Błoniach. Powoli, powolutku i tak wszyscy będziemy się "bawić" na Błoniach, najfajniej będzie tam 1 listopada :)
agnessc
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 20 cze 2010, 20:47

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 13 lis 2014, 15:39

Na Błoniach już od dawna nie odbywają się żądne głośne imprezy :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez davnbb » czwartek, 13 lis 2014, 21:56

Może cmentarz jest sposobem na poligon, który już przeszkadza osobom stawiając domy w jego sąsiedztwie (zupełnie jak na lotnisku - też wiedzieli gdzie się budują )
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez motaboy » piątek, 14 lis 2014, 11:13

Sprawa cmentarza... Co za bzdury wygadujesz ? Jak na terenie ATH odbywa się impreza, to ja ją przy MZK słyszę. Niedługo nieboszczyki będą stamtąd uciekać. Gwarantuję, że protesty w sprawie tych imprez popłyną raczej od okolicznych mieszkańców, a nie od księdza (bo i miejsce zamieszkania mają fatalne - niby piękna okolica, ale jak przychodzi weekend kiedy człowiek chce odpocząć, to Oni mają... wszyscy wiemy co mają). Ciekawostka... Na tym terenie miały powstać akademiki dla ATH - opowiadał mi to swego czasu kanclerz uczelni. Jak to ujął - ksiądz go uprzedził. ;)

Błonia. Dzieci nie mam, więc nie wiem czy tam brudno, czy czysto. Tak "pół żartem, pół serio" - odrobina brudu niekomu jeszcze nie zaszkodziła. ;) Toaletę odwiedzałem - czyściutko. Nawet kwiatki doniczkowe tam mamy.

Rozmawiałem wielokrotnie z dwoma najemcami tych "budek" na wysokosci hotelu, który ktoś rozgrzebał i nie dokończył. Zgodnie twierdzą, że miasto ich naprawdę "łupi" na czynszu. Usłyszałem nawet kiedyś opinię, że mają wrażenie że miasto chce się ich z jakiegoś powodu "pozbyć". Stąd czynne są już chyba tylko dwa. Grill u Marka i ciut poniżej jeszcze jedna (zresztą prowadzi to kobieta, która ma też knajpę/restaurację tutaj: http://tinyurl.com/n4tjpqs . Ceny... Faktycznie - najtaniej nie jest, ale np. "U Marka" jest do zjedzenie rewelacyjny karczek z grill'a. Cóż - tak to już jest. Jeśli chcesz taniej - poniżej na kempingu Ondraszek jest taniej. Przy okazji ciszej i toaleta gratis (czysta). Dla dzieci zabawki i te "koniki".

Zawsze jak widzę tego minigolfa zastanawiam się, czy to nie jest jakaś pralnia pieniędzy. To jest wiecznie zamknięte i stale rozbudowywane. Nie wierzę, że to przynosi zyski. Nie byłem tam ani razu - a naprawdę spaceruję po okolicy z psem lub sam całkiem sporo. Podobnie kompleks poniżej - ten z "autodromem" itd. Ale to akurat należy do hotelu, a hotel o ile widzę ma co robić. Głównie wesela itp. no ale jednak.
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: Błonia - relikt, brud i smutek

Postprzez Alinoe » sobota, 15 lis 2014, 15:44

motaboy napisał(a):Błonia. Dzieci nie mam, więc nie wiem czy tam brudno, czy czysto. Tak "pół żartem, pół serio" - odrobina brudu niekomu jeszcze nie zaszkodziła. ;)


bardziej żartem, w sumie to po co sprzątać psie kupy, zawsze dzieci mogą je zbierać rękoma, no nie ?? :P

motaboy napisał(a):Rozmawiałem wielokrotnie z dwoma najemcami tych "budek" na wysokosci hotelu, który ktoś rozgrzebał i nie dokończył. Zgodnie twierdzą, że miasto ich naprawdę "łupi" na czynszu. Usłyszałem nawet kiedyś opinię, że mają wrażenie że miasto chce się ich z jakiegoś powodu "pozbyć". Stąd czynne są już chyba tylko dwa. Grill u Marka i ciut poniżej jeszcze jedna (zresztą prowadzi to kobieta, która ma też knajpę/restaurację tutaj: http://tinyurl.com/n4tjpqs . Ceny... Faktycznie - najtaniej nie jest, ale np. "U Marka" jest do zjedzenie rewelacyjny karczek z grill'a. Cóż - tak to już jest. Jeśli chcesz taniej - poniżej na kempingu Ondraszek jest taniej. Przy okazji ciszej i toaleta gratis (czysta). Dla dzieci zabawki i te "koniki".


czynne są wszystkie trzy "przybytki", ceny jak w schronisku w górach (ale tam płaci się też za transport w trudnym terenie), fakt Pan Marek uprzejmy jegomość, ma rękę do grila i ludzie to doceniają ale panie z obsługi to wybacz ale kultura prl'u (kiedyś np usłyszałem: "nie ma pan drobnych ? idź se pan gdzie indziej bo nie mam jak wydać", albo 20 minut przed zamknięciem pani już ma pozamykane lodówki i dla jednego piwa otwierać nie będzie :D )
i nie chodzi o to że chce taniej bo np mnie nie stać, jak bym chciał oszczędzić kilka złotych to kupiłbym prowiant w biedronce, ale o to że większość przybytków na naszych błoniach to porażka ...
Avatar użytkownika
Alinoe
użytkownik
 
Posty: 1433
Na forum od: 23 lut 2009, 21:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości