Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Debata Krywult vs Okrzesik

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez BBiB » czwartek, 27 lis 2014, 13:30

Słuchaliście debaty?
Okrzesik bardziej opanowany, konkretny, przygotowany. Krywult momentami robił wrażenie jakby czytał z kartki i pomimo tego mylił się przy czytaniu. I zamiast pokazać to co może jeszcze zrobić dla Bielska, atakował Okrzesika.
Okrzesik momentami też nie najlepiej, ale suma sumarum lepiej wypadł niż Krywult.

Wypowiedź Krywulta nt smrodu... masakra "Wszyscy mieszkańcy Lipnika są zadowoleni ze zmian". Rewelacja.
Okrzesik o klasie w gimnazuj w Lipniku gdzie jest ponad 30 dzieci. Dobry strzał :)
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Agnieszka8888 » czwartek, 27 lis 2014, 14:06

Z przykrością stwierdzam, że obecnie nam panujący uwierzył w swoją mądrość, nieomylność i niemożność znalezienia następcy. Jest to przerażające! Ciągłe powtarzanie, że "... tylko ja mogłem pełnić tę funkcję, nie ma innego tak doświadczonego człowieka jak ja". Człowiek uwierzył w propagandę swojego sukcesu. Oczywiście wspiera go w tym myśleniu cały dwór, który też wie, co straci gdyby przegrał - kolejne cztery lata stabilizacji, ciepłe posadki.
Wszyscy wiemy jak jest naprawdę.
Wiemy do czego to prowadzi - już tylko krok dzieli nas od dyktatury.
Czy naprawdę nie możemy nic zmienić? Ludzie opamiętajcie się, uwierzcie, że zmiany są możliwe. Wybierzcie mądrze i z rozwagą.
Agnieszka8888
użytkownik
 
Posty: 24
Na forum od: 13 sty 2012, 15:33

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Pyramide » czwartek, 27 lis 2014, 15:40

@Agnieszka8888 a ty czasem nie mieszkałaś w Lipniku nad pocztą że tak zachwalasz J O?
Rozwiń te swoje pozłacane myśli co wiemy/wiesz i do czego to prowadzi
"Wszyscy wiemy jak jest naprawdę.
Wiemy do czego to prowadzi - już tylko krok dzieli nas od dyktatury."
może masz rację
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Luk83bb » czwartek, 27 lis 2014, 15:53

@ Agnieszka8888
Dużo prawdy. Niestety nie wszyscy wiemy jak jest naprawdę i niestety , mimo że zmienić możemy - owszem, ale już Ci powiem, że nic nie zmienimy - przerażające jakimi argumentami ludzie się kierują często nie mając bladego pojęcia co się od paru lat w B-B dzieje, jakie postępy poczyniono i jakie afery ujrzały światło dzienne. A jak już zobaczyłem wyniki w Lipniku to mój płacz przeplatał się ze śmiechem. Nawet nie chce mi się tego komentować i rozpisywać. Grunt, że asfalt położyli nieopodal domu...
BTW: Można gdzieś tę debatę odtworzyć?
Avatar użytkownika
Luk83bb
użytkownik
 
Posty: 70
Na forum od: 24 sie 2012, 20:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez man » czwartek, 27 lis 2014, 18:56

Słuchałem debaty i uczciwie muszę stwierdzić, że wygrał Krywult. Mimo wszystkich jego wad, zaniedbań, błędów i braku talentu do wystąpień publicznych, miażdży swoim merytorycznym przygotowaniem i praktyczną wiedzą o mieście. Być może kiedyś uczeń przerośnie mistrza, ale dziś w 2014 roku jednak wciąż różni ich m/w ta skala ...........
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez sweeper » czwartek, 27 lis 2014, 22:30

jak tylko zobaczyłem temat to wiedziałem, że klakierzy Pana Okrzesika okrzykną jego zwycięstwo w debacie która była fikcją i porażką organizacyjną

nie będę oceniał obu kandydatów - zrobią to wyborcy 30 listopada
ocenię przygotowanie debaty - minuta to odpowiedź i 15 sekund na ripostę to jakiś słaby żart w debacie Warszawskiej kandydaci mieli półtorej minuty na odpowiedź i ciężko im było sformułować sensowną odpowiedź na postawione pytanie

debata w Radiu Bielsku siłą rzeczy musiała sprowadzić się do pyskówek i próby wyprowadzenie z równowagi kontrkandydata
bez sensu - kompletnie bez sensu

żeby dodać smaczku całej kampanii to nowy/stary Prezydent będzie musiał zrobić porządek z kilkoma spółkami zarządzanymi przez miasto - niedopuszczalne jest aby dyrektorzy obecnie zarządzanych firm kopali dołki pod swoim zwierzchnikiem w trakcie trwającej kampanii wyborczej
mam na myśli tutaj:
MZD - kontrowersyjny plan przebudowy ulic Cieszyńskiej i Międzyrzeckiej
MZK - akcja protestacyjna kierowców
UM - decyzja o wypowiedzeniu umowy Rock Galerii oraz kontrowersyjne zarządzenie dotyczące ARR podsunięte niezaleznymbb
o innych pomniejszych szpilkach nie wspominając
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 27 lis 2014, 22:44

sweeper napisał(a): w debacie która była fikcją i porażką organizacyjną


Pan Prezydent stary/nowy nie wyjawiał chęci na udział w innej debacie i wszystkie po za tą propozycją odrzucał.
W radiu tym występuję dośc często i chwali się tamże swoimi sukcesami na frontach wielu więc zapewne czuje się w nim jak w domu stąd zapewne decyzja że akurat debata jak już do odbędzie się tam.

A co do debaty - całej nie słuchałem ale podobała mi się reakcja na pytanie o smród w Lipniku - wg Pana Jacka który zaskoczony był pytaniem o tenże smród hahahahahaha problemu nie ma bo trwają KONSULTACJE społeczne. Wobec tego pytanie do mieszkańców tej dzielnicy - ile razy spotkał się z nimi podczas tych że konsultacji Pan Prezydent? Pytam z ciekawości bo media donoszą że Pan Prezydent na spotkaniach nie pojawia się. Wobec tego kto kłamie media czy Pan Prezydent?

I tylko szkoda mi naszego miasta bo wygląda na to że dalej pójdziemy w kierunku miasta dla starszych ludzi :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Swiatogor » czwartek, 27 lis 2014, 23:12

Pan Kazimierz napisał(a):
sweeper napisał(a):podobała mi się reakcja na pytanie o smród w Lipniku - wg Pana Jacka który zaskoczony był pytaniem o tenże smród hahahahahaha problemu nie ma bo trwają KONSULTACJE społeczne.


I to jest jeden z powodów, dla którego JK powinien odejść. Nothing personal, lecz prosta życiowa prawda: jeśli człowiek działa, to musi również popełniać błędy.

W polityce, nawet tej samorządowej, pojawia się wtedy problem. No bo jak zrobić kampanię wokół tego, że w następnej kadencji będę naprawiał błędy, które popełniłem podczas poprzednich kadencji? Nikogo na to nie stać. To normalne.

Więc zaprzecza się błędom, lecz jednak one są i pozostają.

Dlatego już wystarczy JK.

Jeśli Okrzesik spali sprawę, to się go wymiecie przy następnych wyborach bez żalu i da szansę kolejnemu.

Miałem kiedyś takiego fajnego szefa. Starszy był gość, a ja byłem gołowąsem. Zawsze powtarzał mi: proszę pana; pracę powinno się zmieniać co 7 lat, bo inaczej człowiek się wypala, przestaje odczuwać emocje i kończy się rozwój.

Dziś, dwadzieścia lat później, jestem przekonany, że miał rację.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Piotrek » piątek, 28 lis 2014, 08:11

Po pierwsze:
debata o 12.00 kiedy większość pracuje? chyba tylko emeryci mieli okazję na żywo słuchać,
Po drugie:
bardzo ubogi wybór pytań od słuchaczy, na pewno padły dużo ciekawsze i bardziej niewygodne, które mogły rzeczywiście sprawić problem z odpowiedzią dla pana Krywulta, ale te pytania nie zostały zadane przez prowadzącego w debacie,
Po trzecie:
rezultat: pan Krywult zdaje się przebywać w równoległym świecie, matriksie, ma swoją zamkniętą wizję,którą stworzył sobie przez ostatnie 12 lat, wierzy w nią bezdyskusyjnie, tym bardziej, że utwierdza go w tym jego otoczenie, które bardzo boi się zmiany na stanowisku prezydenta. Problem jest w tym, że ta wizja w rzeczywistości nijak nie ma się do realiów, które widzą mieszkańcy miasta, bo to co pan Prezydent uważa jako swoje super osiągnięcie w większości skażone jest wadami, które trzeba naprawiać, naprawiać. A my nie potrzebujemy wielkich spektakularnych osiągnięć naszego władcy. Od molocha stadionu nie będzie się nam lepiej żyło, ale jeśli będzie więcej mieszkań, miejsc w przedszkolach i nowe nawierzchnie na lokalnych ulicach i wiele innych prostych i w sumie łatwych do realizacji ale nie tak ogromnych zamierzeń to wtedy łatwiej będzie też nam mieszkańcom. Nie wierzę żeby teraz pan Krywult się naraz zmienił i zaczął słuchać mieszkańców, z jego wypowiedzi widać, że jest pewien, że tylko on ma rację i to co robi, robi dla naszego dobra, nawet jeśli tego nie chcemy.
i po czwarte;
wszystkie cztery części debaty dostępne są na Youtube.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik
 
Posty: 3140
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Mikuszowice Krakowskie pod lasem

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez BBiB » piątek, 28 lis 2014, 08:37

man napisał(a):Słuchałem debaty i uczciwie muszę stwierdzić, że wygrał Krywult. Mimo wszystkich jego wad, zaniedbań, błędów i braku talentu do wystąpień publicznych, miażdży swoim merytorycznym przygotowaniem i praktyczną wiedzą o mieście.


Tak, miażdży. Szczególnie w temacie smrodu w Lipniku i liczebności klas. Powiedział, że "wszyscy w Lipniku są zadowoleni ze zmian". Ja mieszkam w Lipniku i nie jestem zadowolony.
Starał się ośmieszyć Okrzesika, że już dawno klasy w Bielsku liczą do 25 uczniów. Przykład z Lipnika, który także Okrzesik podał, w gimnazjum i podstawówce są klasy 30 osobowe.

Faktycznie ma praktyczną wiedzę o mieści.

sweeper napisał(a):jak tylko zobaczyłem temat to wiedziałem, że klakierzy Pana Okrzesika okrzykną jego zwycięstwo w debacie która była fikcją i porażką organizacyjną


Tak, jestem klakierem Okrzesika. Temat założyłem z dwóch powodów, które podałem wyżej. Czyli brednie Krywulta.
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 28 lis 2014, 08:55

sweeper napisał(a):jak tylko zobaczyłem temat to wiedziałem, że klakierzy Pana Okrzesika okrzykną jego zwycięstwo w debacie która była fikcją i porażką organizacyjną


Klakierzy Pana Jacka również chcieliby ogłosić w internecie jego zwycięstwo w tej "debacie" ale sami nie potrafią a wnuki nie chcą im pomóc bo popierają pana Okrzesika widząc co starszy pan robi z miasta :D

Zauważ Sweeper że taką formę tej debaty ( która Tobie się nie podoba ) ustalili zapewne gospodarze spotkania w porozumieniu z szefem miasta. O czym może to świadczyć?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez sweeper » piątek, 28 lis 2014, 09:56

Pan Kazimierz napisał(a):Zauważ Sweeper że taką formę tej debaty ( która Tobie się nie podoba ) ustalili zapewne gospodarze spotkania w porozumieniu z szefem miasta. O czym może to świadczyć?

o tym, że obaj nie mają nic do powiedzenia swoim wyborcom, ale spotkać się trzeba było :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez man » piątek, 28 lis 2014, 10:09

BBiB napisał(a):
man napisał(a):Słuchałem debaty i uczciwie muszę stwierdzić, że wygrał Krywult. Mimo wszystkich jego wad, zaniedbań, błędów i braku talentu do wystąpień publicznych, miażdży swoim merytorycznym przygotowaniem i praktyczną wiedzą o mieście.


Tak, miażdży. Szczególnie w temacie smrodu w Lipniku i liczebności klas. Powiedział, że "wszyscy w Lipniku są zadowoleni ze zmian". Ja mieszkam w Lipniku i nie jestem zadowolony.
Starał się ośmieszyć Okrzesika, że już dawno klasy w Bielsku liczą do 25 uczniów. Przykład z Lipnika, który także Okrzesik podał, w gimnazjum i podstawówce są klasy 30 osobowe.

Faktycznie ma praktyczną wiedzę o mieści.

sweeper napisał(a):jak tylko zobaczyłem temat to wiedziałem, że klakierzy Pana Okrzesika okrzykną jego zwycięstwo w debacie która była fikcją i porażką organizacyjną


Tak, jestem klakierem Okrzesika. Temat założyłem z dwóch powodów, które podałem wyżej. Czyli brednie Krywulta.


Napij się melisy, idź na spacer do lasu bo w niedzielę czeka Cię surowa lekcja pokory. Nie należę do zwolenników Kasztelana, bliżej mi jest zdecydowanie do Okrzesika, ale trzeba uczciwie przyznać, że Okrzesik po prostu przegrał debatę. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało ... brak przygotowania, zły dzień, nadmierna pewność siebie ? W każdym razie Kasztelan pokazał klasę i wygrał nawet tam gdzie jest słabszy czyli podczas wystąpień publicznych. Okrzesik miał go zmiażdżyć, a wyszedł na pieniacza, któremu brak podstawowej wiedzy ...
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 28 lis 2014, 10:11

sweeper napisał(a):o tym, że obaj nie mają nic do powiedzenia swoim wyborcom, ale spotkać się trzeba było :)


Jak pokazuje sytuacja z przed pierwszej tury - spotkać się nie trzeba było :)
Beton trudno ruszyć więc zostanie po staremu - dożywocie heh
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Debata Krywult vs Okrzesik

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 28 lis 2014, 10:14

@man - Faktycznie jak ktoś lubi sapanie, stękanie i bajki to mogło się podobać.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości