Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

BBORN Dębowiec

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » niedziela, 4 sty 2015, 20:11

Pan Kazimierz napisał(a):http://www.debowiec.beskidy.pl/
I kamerka znów działa :D

nic nie działa, nawet warunków nie można sprawdzić
porażka kompletna...
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez samotnick » niedziela, 4 sty 2015, 23:17

Działała... Dzisiaj ludzie jeździli. Sam nie jeżdżę, pojechałem na piwo i dla draki. Wszystko fajnie, jakieś 100 ludzi na stoku, nawet wypadek był i GOPR interweniował. Na pewno każdemu z nich podoba się, że takie coś istnieje, tylko, jak podejrzewam, żaden z nich nie uwzględnia ile musiał za to zapłacić w podatkach, a cała reszta niekorzystających razem z nim...
samotnick
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 8 maja 2009, 09:28

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez sweeper » poniedziałek, 5 sty 2015, 14:22

dobra, byłem (w końcu) więc mogę ocenić subiektywnie Dębowiec
a więc plusy i minusy całego biznesu narciarskiego z punktu widzenia użytkownika
1. parking - fajnie, że jest bezpłatny szkoda, że taki mały (o 10.00 był niemal cały pełny, o 12.00 samochody już stały wszędzie gdzie się da)
2. wypożyczalnia sprzętu to największy mankament zabawy - 80 zł za 3 komplety nart (bez kijków) i dwa kaski za dwie godziny jazdy to przesada i to gruba, w szczyrku za te same pieniądze mam 4 komplety z kaskami na cały dzień - to obrazowe zestawienie pokazuje, że konkurencja jednak jest ważnym elementem biznesu
3. wyciągi nie należą do tanich, to prawda - kanapa i 5 zł za wyjazd to dużo, może lepszym rozwiązaniem byłby karnet na sezon
przegięciem jest wyciąg zaczepowy dla dzieci - 2 zł za 120 metrów na wyciągu z którym dzieci sobie nie radzą to jest problem
4. stok - przygotowanie dobre, naśnieżenie bez zastrzeżeń
5. knajpy w okolicy - właśnie... zjedziesz na dół i nie masz się gdzie herbaty napić, kompletny brak infrastruktury, jedna karczma na górze to za mało

to co bym zmienił to:
1. duży stok - tańszy wyjazd lub karnet na sezon (w rozsądnej cenie bez limitu przejazdów)
2. mały stok "ośla łączka" - przesunąć za armatki, wyciąg zaczepowy na 120 metrach bezpłatny
3. dołożyć pośredni stok - w miejscu obecnej oślej łączki ale wydłużony do wypłaszczenia z wyciągiem talerzykowym
4. większy parking - nie musi być wybrukowany, wystarczy utwardzony
5. konkurencja dla obecnej wypożyczalni
6. min. jedna gastronomia na dole stoku (jest tam miejsce po prawej stronie na chatę z herbatą i grzańcem)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 5 sty 2015, 14:59

Sweeper - dorzuć do tego tory dla rowerów w okresie bez śniegowym (był podobno gość co chciał w tym temacie otwierać coś na tym stoku ale nie było zainteresowania ze strony ratusza), grunt miejski, wodę do naśnieżania ze studni i masz perpetum mobile.
A tak ???? Jest jak jest czyli cieszcie się ludzie że coś macie i nie pytajcie ile za to płacicie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 sty 2015, 09:50

Na cam widać ze ludzie bawią się zjazdem a jak "specjaliści i miałczki" leje się już woda /panie K z Aqua / po stoku?
Jadę z wnuczką i nie wiem czy zabrać kalosze.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2015, 11:31

Tak na moje oko więcej ludzi stoi niż zjeżdża w tym momencie ale można powiedzieć że ludzie bawią się zjazdem :)
Wiesz nie chodzi o to kto zjeżdża ale bardziej o to ile kosztuje nas to zjeżdżanie z powodu dupiatej lokalizacji stoku a także z powodu innych faktów na które ty nie zwracasz uwagi.
Jak pisał sweeper - zamiast gumiaków ( póki co jest lekko na minusie ale jak będzie plus Dębowiec spłynie pierwszy, proponuję doczytać kiedy śnieg zamienia się w wodę bo być może w tym dniu nie było Cię w szkole ) lepiej weź wnuczce termos z herbatką :)
Zdrowej i miłej zabawy życzę :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 sty 2015, 12:40

Panie K stary tetryku przyjedz tu możesz znajdziesz jakąś minę, albo ktoś postawi ci darmowy wyjazd żebyś nie uszczuplił swojego budżetu a zasilił miejski czy tam prywatny.Ja mogę sfinansować ci 2 wyjazdy,2 piwa,herbatę w termosie i pochyle się nad twoim wykładem o topnieniu śniegu zrobionego z wody miejskiej. Aha ew pożyczę ci jakieś okulary żebyś nie patrzył na swoje oko.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2015, 12:44

Kochana już wróciłaś? Wnuczka pojeździła?? Szybko strasznie ;)
Ja min nie szukam, stok już finansuje ze swoich podatków, tetrykiem nie jestem a co do przechodzenia śniegu w wodę to Ty masz braki kochana :)
Wyjazdów, piwa i herbatki nie musisz mi póki co finansować bo na razie stać mnie na takie "rarytaski" i to niekoniecznie na górce Dębowiec :)
A okulary babcia sama sobie zafunduje bo widać problemy ze wzrokiem. Na kamerce "czarne na białym" widać że więcej ludzi stoi niż jeździ :) oj babciu babciu
Miłego :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 sty 2015, 13:02

Oj Kazimierz uruchom cam żeby tych ludzi poruszać. Nie wróciłam jeszcze :( i piszę z telefonu w trakcie przerwy na herbatkę z termosu.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2015, 13:05

Pyramide napisał(a):Oj Kazimierz uruchom cam żeby tych ludzi poruszać. Nie wróciłam jeszcze :( i piszę z telefonu w trakcie przerwy na herbatkę z termosu.


ojjjj babciu ale jak ktoś stoi w miejscu ruszając rękami to chyba nie używa stoku w sposób właściwy :)
wybacz ale nie jestem jeszcze tak stary aby nie widzieć różnicy między zwieszoną a działającą kamerką :)
To jak masz neta pod ręką to doczytaj o tym śniegu - błyśniesz przed wnuczką :) chociaż ona chyba wie kiedy śnieg przechodzi w wodę heh
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 sty 2015, 14:38

@ Pan K .... "ruszają rekami i nie właściwie używają stoku w sposób właściwy" bo myślą już o topnieniu śniegu i o smrodach z PSZOK u w Twoim rejonie.
Wypij coś mocniejszego jak masz /pomaga/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2015, 14:40

Pyramide napisał(a):@ Pan K .... "ruszają rekami i nie właściwie używają stoku w sposób właściwy" bo myślą już o topnieniu śniegu i o smrodach z PSZOK u w Twoim rejonie.
Wypij coś mocniejszego jak masz /pomaga/


No i co ja mam tobie napisać babciu jak po raz kolejny wyciągasz teksty z jednego wątku do drugiego. Mieszasz pojęcia, pleciesz trzy po trzy. Wiem starość cie męczy ale nic na to nie poradzę.
Moja rada dla ciebie: jak nie możesz napisać nic na temat to nie pisz wcale.

Miłego popołudnia :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pyramide » wtorek, 6 sty 2015, 14:58

Szanuje wszystkich więc daruję sobie odpowiedzi na twoje figury retoryczne.
Też miłego ....
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez thinidus » wtorek, 6 sty 2015, 18:50

Bardzo merytoryczna dyskusja... Brawo. Byłem dzisiaj z całą rodziną, jeździło się nieźle, ludzi dużo. Sporo lodu na stoku, przydał by się świeży opad.
thinidus
użytkownik
 
Posty: 71
Na forum od: 8 wrz 2010, 11:44

Re: BBORN Dębowiec

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 6 sty 2015, 18:56

thindus - bo stok jest potrzebny ale nie na takich warunkach finansowych i nie w tej lokalizacji moim zdaniem.
Może będą sypać w nocy :) Kranówa jest w cenie heh

Ale w sumie jaki sens ma rozmowa skoro argumenty nie docierają. Większość się cieszy że coś jest a że do doooooopy to już nie ważne.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron