Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez staszeks » sobota, 4 kwi 2015, 10:27

wloczykij napisał(a):@Never - idąc za Twoją radą popatrzyłem jak wygląda oświetlenie miasta po zmroku. Szczególnie w centrum na moje oko około 30% lamp nie świeci, i to faktycznie tak jak piszesz przy głównych drogach, i to tam gdzie są przejścia dla pieszych i poruszają się piesi. Egipskie ciemności miejscami, zdarza się że całe ulice mają wyłączone oświetlenie, albo nie działa 10 lamp pod rząd. Dawno nie jeździłem wieczorami po centrum i nie wiedziałem, że jest aż tak kiepsko w mieście. Ciekawe, czy to jest celowe oszczędzanie prądu, czy też lampy powinny świecić ale nikt ich nie sprawdza ?

Swięta Bożego Narodzenie minęły.
Miasto aktualnie w żadnym konkursie iluminacji nie startuje.
Iluminacje kosztowały ........
Budżet na oświetlenie był obliczony bez kosztu energii na iluminację.
Czy mam rację?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez Pan Kazimierz » sobota, 4 kwi 2015, 10:43

Dokładnie tak jak pisze staszek. Konkurs się skończył, plebs glosował, zachwyty na choinką minęły, choinka schowana i teraz dobitnie widać jak wyglądają nasze ulice w nocy.
Obecnie trwa wymiana latarni wzdłuż ulicy Piastowskiej. Coś mi się wydaje że te latarnie są za mocno schowane w drzewach. No ale zobaczymy efekty jak "wyjdą" liście. W sumie zawsze można wyciąć drzewa i wylać beton - sorry taki mamy klimat.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez aniol » sobota, 4 kwi 2015, 20:13

W okolicy WKU na p\Piastowskiej podczas większych wiatrów latarnia poprostu się wywróciła
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez ZIZ » wtorek, 7 kwi 2015, 22:13

wloczykij napisał(a):@Never - idąc za Twoją radą popatrzyłem jak wygląda oświetlenie miasta po zmroku. Szczególnie w centrum na moje oko około 30% lamp nie świeci, i to faktycznie tak jak piszesz przy głównych drogach, i to tam gdzie są przejścia dla pieszych i poruszają się piesi. Egipskie ciemności miejscami, zdarza się że całe ulice mają wyłączone oświetlenie, albo nie działa 10 lamp pod rząd. Dawno nie jeździłem wieczorami po centrum i nie wiedziałem, że jest aż tak kiepsko w mieście. Ciekawe, czy to jest celowe oszczędzanie prądu, czy też lampy powinny świecić ale nikt ich nie sprawdza ?


Raczej ta ostatnia uwaga jest trafna - po prostu nikt nie sprawdza!
Ponieważ "udzielam się" w radzie osiedla to zwykle zgłaszam latarnie, które w okolicy akurat padły. Jakiś miesiąc temu wyłączyły się wysokie latarnie przy u. Spółdzielców - osiem pod rząd. Prawdopodobnie wybiło zabezpieczenie na rozdzielni, robota raczej nieskomplikowana, bez użycia zwyżki. Od zgłoszenia zajęło im to tydzień!
Na pytanie, czy ktoś sprawdza latarnie osiedlowe - "niskie" właśnie mam odpowiedź - nikt. Dwa miesiące temu w bezpośrednim sąsiedztwie mojego domu zgasły dwie latarnie; uzgodniłem z sąsiadami, że poczekamy :lol: bo nikomu to nie przeszkadzało. Jak dotąd "echo", latarnie nie świecą. Poczekamy aż ktoś z przechodniów wpadnie na pomysł, żeby zadzwonić. Energetyka z pewnością nie robi żadnych objazdów po bocznych uliczkach.
A co do głównych ulic - ostatnio było wyłączonych kilka latarni pod rząd na ul. 3. Maja; akurat podczas wizyty A. Dudy w Bielsku-Białej.
Wychodzący ludzie z NOT-u (przeważnie osoby starsze) potykały się na schodkach. Dwie osoby wywróciły się, szczęśliwie na trawnik.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez staszeks » środa, 8 kwi 2015, 18:34

Raczej trudno powiedzieć aby w okolicach Prezydenta można było nie zaważyć uszkodzonego oświetlenia.
Jechałem we wtorek wieczorem. Ciemno jak u Obamy. tak jak pisał mój 'przedmówca".
Prze całkowicie ciemnych ulicach mnie n.p. potrafią oślepić sygnalizatory, nie mówiąc o telebimach,
które potrafią to zrobić nawet przy normalnym oświetleniu (gwałtowna zmiana obrazy z ciemnego na jasny)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez wloczykij » piątek, 10 kwi 2015, 23:42

Moje obserwacje sprzed kilku dni (nie wiem czy aktualne, ale biorąc pod uwagę że jak piszecie niewiele się zmienia możliwe że tak): Na Piastowskiej nie świeci BARDZO dużo lamp. Na 3-maja całkiem sporo - i to w samym centrum miasta. Zjazd od 3-maja do Wałowej - ciemność, żadna lama nie świeciła - szczególnie jest to niebezpieczne na zlokalizowanym na Wałowej przejściu dla pieszych (podczas gdy Sfera poniżej świeci jak zorza polarna), na Andersa od górki aż do wiaduktu do drogi na Cieszyn za Makro nie działała ani jedna latarnia co najmniej 2 dni pod rząd (nie wiem czy teraz już działają).

Tak jak piszecie - jak latarnie nie działają, to te sygnalizatory np. nad przejściami mrugające na pomarańczowo w niczym nie pomagają, tylko oślepiają, przez co jeszcze gorzej widać samo przejście dla pieszych, szczególnie że jest w mieście jakaś koszmarna moda wśród pieszych na ubieranie się w ciemne maskujące ubrania które w 95% przypadków nie mają NIC odblaskowego. To samo - jak piszecie - mrugające telebimy.

Przy tej ilości nie działających lamp - o ile to żeby nie działały nie jest celowe - powinien przez kilka dni co wieczór jeździć jakiś samochód z firmy zajmującej się oświetleniem i sprawdzać co się dzieje - bez żadnego problemu wyłapałby najgorsze miejsca do naprawy.

Problem z tym zgłaszaniem niedziałających latarni jest dość duży, bo pomimo, że mają automat na który można dzwonić z komórki w nocy, to nie da się zgłosić całej nie oświetlonej ulicy albo jej odcinka, ponieważ TRZEBA podać numer budynku przy którym latarnia nie świeci. Jadąc autem trzeba by się co chwilę zatrzymywać, sprawdzać kolejne numery budynków, i robić 50 osobnych zgłoszeń na jedną ulicę na której nie świecą lampy. Biorąc pod uwagę koszt połączeń, koszt paliwa na szukanie co chwilę miejsca do zaparkowania, czas na sprawdzanie numerów budynków i dzwonienie, to mógłbym to robić jakby mi za to zapłacili, tzn. dali swój samochód z paliwem, swój telefon, i zapłacili za mój czas w godzinach wieczornych / nocnych - a tak, to zgłoszenie tak wielu nie działających lamp jak jest teraz w mieście przez osobę prywatną to duża, kosztowna i czasochłonna inicjatywa.
wloczykij
użytkownik
 
Posty: 443
Na forum od: 5 paź 2009, 22:00

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez Przemek73 » wtorek, 5 maja 2015, 21:20

Na lotnisku nie świeci większość niskich latarni, całkiem romantycznie :mrgreen:
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez Pan Kazimierz » wtorek, 5 maja 2015, 22:50

Przemek73 napisał(a):Na lotnisku nie świeci większość niskich latarni, całkiem romantycznie :mrgreen:


Czyli po staremu :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez Never » środa, 6 maja 2015, 08:59

Problem polega na tym, że to nie chodzi tylko o to, że latarnie nie świecą. Sęk też w tym, że u nas ciągle stoją te rachityczne na żółto albo pomarańczowo świecące lampki z lat 60 albo 70 XX wieku, które tylko marnują prąd a światła za wiele nie dają - nawet jak działają. I są poustawiane za rzadko. Tam gdzie są nowe odcinki dróg wygląda to lepiej, bo tam już tego badziewia się nie montuje. Wjazd w granice miasta od strony Śląska... Tam nawet latarni nie ma przez dobry kilometr. Wjeżdża się jak do lasu. Ogólnie - w d. mam osobiście ściganie się z jakimiś dziurami na oświetlenie świąteczne, a wolałbym żeby ta kasa poszła na wymianę stałej infrastruktury oświetleniowej w mieście, która jest dramatyczna. Aż dziw, że tak mało osób to do tej pory zauważyło.
P.S. Nie, nie reprezentuje żadnej firmy z tej branży he he ;)
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez darek-bb » środa, 6 maja 2015, 09:47

Na przejściu dla pieszych przy Bezalinie zamontowano dodatkowe oświetlenie i lapmę oświetlającą w nocy przejście od góry. Szkoda że nie zrobili tego na przejściu przy listopadowej, bo tam jest gorsza widoczność
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez GP » środa, 6 maja 2015, 20:29

Przemek73 napisał(a):Na lotnisku nie świeci większość niskich latarni, całkiem romantycznie :mrgreen:

Nareszcie :D
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
Avatar użytkownika
GP
użytkownik
 
Posty: 3386
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Skrzyżowanie Piastowska-Listopadowa - brak oświetlenia

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 14 maja 2015, 13:14

GP napisał(a):
Przemek73 napisał(a):Na lotnisku nie świeci większość niskich latarni, całkiem romantycznie :mrgreen:

Nareszcie :D


Jest klimat do podrzucania worków ze śmieciami. W zeszłym tygodniu na 1km ścieżki wzdłuż lotniska w rowie leżało z 5-6 sporych worów i to nie z trawą :(
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości