Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Woda z kranu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Woda z kranu

Postprzez padoda » wtorek, 24 lut 2015, 12:14

Od pewnego czasu ok.3 miesięcy woda z kranu co pewien okres ma posmak "szpitalny", nie potrafię tego określić inaczej.
Myślałem ,że to wina czajnika , innym razem cytryny lub herbaty. Zagotowałem więc wodę i posmakowałem bezpośrednio bez dodatków.
Smak i zapach okropny.Lokalizacja mego gospodarstwa domowego to Leszczyny.
Dzwoniłem do Aqua ale poinformowano mnie,że nic do wody nie dodają oprócz chloru.
Czy ma ktoś podobny problem, który znów wystąpił w dniu wczorajszym tj.23-02-2015r.
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Woda z kranu

Postprzez man » wtorek, 24 lut 2015, 21:27

"zapach szpitalny" to właśnie chlor, zastosuj filtr do wody
na allegro tego masz opór
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Woda z kranu

Postprzez padoda » środa, 25 lut 2015, 11:11

Tak jak napisałem wcześniej problem występuje od kilku miesięcy, co jakiś czas. Np. dzisiaj woda jest super.
Chlor dodawany jest chyba do wody od lat. Wcześniej nigdy nie było problemów ze smakiem i zapachem wody dlatego pytam.
Jeżeli chciałbym zbadać próbkę wody to koszty ponoszę sam?
Bielsko-Biała/Podbeskidzie 100%
Avatar użytkownika
padoda
użytkownik
 
Posty: 528
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: B_B

Re: Woda z kranu

Postprzez iwett81 » środa, 25 lut 2015, 21:52

jak kiedyś odwiedziłam rodziców to woda też miała taki okropny posmak. herbaty nie można było się wtedy napić.
to było kilka miesięcy temu, od tej pory nie zauważyłam tego zapachu.
iwett81
użytkownik
 
Posty: 164
Na forum od: 25 lut 2007, 22:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Woda z kranu

Postprzez davnbb » czwartek, 26 lut 2015, 17:22

Ja piję wodę z kranu i nie narzekam ani na smak ani na zapach.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Woda z kranu

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 26 lut 2015, 17:59

Może od czasu do czasu dodają większą ilość chloru aby odkazić instalację. Gdzieś kiedyś o tym słyszałem ale nie wiem na 100% czy to prawda. Na pewno dozwolona ilość chloru jest określona przepisami.

Przy okazji:
Przed budką z piwem sączą taniego sikacza
dwaj menele.
Podjeżdża wypasiony kabriolet z którego wysiada
dwóch elegancko ubranych gości.
Kupują po butelce wody mineralnej i
na miejscu ją wypijają.
Na ten widok jeden z meneli mówi do drugiego:
- Heeeniek, patrz, wodę piją... Jak zwierzęta!
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Woda z kranu

Postprzez Del_Rey » czwartek, 26 lut 2015, 19:00

davnbb napisał(a):Ja piję wodę z kranu i nie narzekam ani na smak ani na zapach.

Ja naprawde tak robie (kranowka mi smakuje bardziej niż źródlana butelkowana) i szlak mnie trafia, jak moja zona kupuje 5-litrowe baniaki, ze niby zdrowsza.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Woda z kranu

Postprzez davnbb » czwartek, 26 lut 2015, 19:35

Del_Rey napisał(a):
davnbb napisał(a):Ja piję wodę z kranu i nie narzekam ani na smak ani na zapach.

Ja naprawde tak robie (kranowka mi smakuje bardziej niż źródlana butelkowana) i szlak mnie trafia, jak moja zona kupuje 5-litrowe baniaki, ze niby zdrowsza.

Te baniaki to mistrzostwo marketingu - a w środku to samo co w kranie ;-). Robiliśmy badania kranówki w pracy jak firma zaproponowała nam dystrybutory bezbutlowe. Wyniki z sanepidu były ok i to bez żadnego filtrowania.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Woda z kranu

Postprzez man » czwartek, 26 lut 2015, 22:15

ciekawostka w temacie - 100 pomiarów dziennie i "słabsza" woda ze Straconki (chyba z tego źródła jest woda na Leszczynach ?) http://www.beskidzka24.pl/artykul,miner ... 15400.html

" Piotr Dudek, prezes Zarządu Aqua S.A. w Bielsku-Białej, zapewnia, że woda dostarczana mieszkańcom przez tę firmę spełnia wszystkie wymagania. - Dotyczy to takich parametrów jak mętność czy zawartość związków chemicznych. Aqua jako pierwsza firma wodociągowa w Polsce wprowadziła tak zwaną normę HACCP, następnie, jako pierwsza w Unii Europejskiej, normę ISO 22000, która przewiduje badania na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji wody. Dziennie wykonujemy około stu analiz, również na przyłączach do klientów. Mogę więc zagwarantować, że woda z naszej sieci prawie w stu procentach spełnia bardzo wysokie kryteria jakościowe.

Prezes podkreśla, że nie ma potrzeby sztucznego podwyższania walorów smakowych wody dostarczanej mieszkańcom Bielska-Białej i okolic. Można powiedzieć, że dostaliśmy prawdziwy dar od natury: woda jest tu miękka, wymaga jedynie minimalnych stężeń chloru w procesie dezynfekcji, a tylko w przypadku ujęć w Szczyrku i Straconce - dodatkowej dezynfekcji za pomocą lamp UV. "
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Woda z kranu

Postprzez Przemek73 » piątek, 27 lut 2015, 08:16

Del_Rey napisał(a):szlak mnie trafia, jak moja zona kupuje 5-litrowe baniaki, ze niby zdrowsza.

Bo kupowanie wody żródlanej jest bez sensu, to w zasadzie kranówa. Co innego mineralna.
Mamy miękką wodę, wow, to przedziwne, bo ja w zmywarce musiałem ustawić podawanie soli na maxa.
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Woda z kranu

Postprzez staszeks » piątek, 27 lut 2015, 11:25

A ja kiedyś czytałem, ze woda źródlana jest wręcz szkodliwa dla organizmu bo zamiast dostarczać, wręcz minerały z organizmu wypłukuje.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Woda z kranu

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 27 lut 2015, 11:38

to to samo kiedyś czytałem o mineralnej, że lepsza źródlana :)
zależy przez kogo są sponsorowane lub dla kogo są robione badania.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Woda z kranu

Postprzez davnbb » piątek, 27 lut 2015, 16:32

Przemek73 napisał(a):Mamy miękką wodę, wow, to przedziwne, bo ja w zmywarce musiałem ustawić podawanie soli na maxa.

No to dziwne, jak był kiedyś u moich rodziców serwisant od pralki to powiedział, że u nas nie trzeba dawać żadnego calgonu bo woda jest mięciutka. Robiłem też kiedyś test paskiem i wyszło, że jest ok.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Woda z kranu

Postprzez tom.tom » piątek, 27 lut 2015, 17:54

Akurat jestem na bieżąco, jeżeli chodzi o informacje n/t twardości wody w Bielsku. Instalowałem zmywarkę i drążyłem temat, żeby prawidłowo ustawić parametry urządzenia. Potwierdzam - woda w Bielsku posiada prawie najniższy możliwy stopień twardości (woda bardzo miękka). Zmywarkę ustawia się na 0 - brak potrzeby podawania soli. Wystarczy sól zawarta w tabletkach do mycia. Nie ma także potrzeby dodawania środka nabłyszczającego, ponieważ woda nie zawiera kamienia i nie pozostawia smug na naczyniach. Mamy naprawdę dobrą wodę w kranach w porównaniu do innych miast. Smak wody to inna sprawa - proces dodawania chloru zmienia smak wody.
tom.tom
użytkownik
 
Posty: 302
Na forum od: 24 lut 2011, 22:17

Re: Woda z kranu

Postprzez SAMAEL66 » piątek, 27 lut 2015, 18:12

tom.tom napisał(a):Akurat jestem na bieżąco, jeżeli chodzi o informacje n/t twardości wody w Bielsku. Instalowałem zmywarkę i drążyłem temat, żeby prawidłowo ustawić parametry urządzenia. Potwierdzam - woda w Bielsku posiada prawie najniższy możliwy stopień twardości (woda bardzo miękka). Zmywarkę ustawia się na 0 - brak potrzeby podawania soli. Wystarczy sól zawarta w tabletkach do mycia. Nie ma także potrzeby dodawania środka nabłyszczającego, ponieważ woda nie zawiera kamienia i nie pozostawia smug na naczyniach. Mamy naprawdę dobrą wodę w kranach w porównaniu do innych miast. Smak wody to inna sprawa - proces dodawania chloru zmienia smak wody.


do prania ok, miękka woda jest najlepsza do prania i pod tym względem mamy dobrą wodę. Ale akurat do picia nie jest ona wskazana! lepsza zdecydowanie twarda. Wiem większość z was teraz sobie myśli "niech ten SAMAEL66 puknie się w głowę :0 twarda dobra? bzdury." a jednak:
https://www.youtube.com/watch?v=uL9kyYQ7Tfs

meritum od 1:40
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron