Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Walka z patologia z bielskim MOPSie

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez mariobros08 » środa, 13 maja 2015, 08:30

Lapa_Christi napisał(a):Urzędasy powinni być wdzięczne, że ludzie nie maja pozwolenia na broń.

Swiete slowa
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez BBiB » czwartek, 14 maja 2015, 08:15

SAMAEL66 napisał(a):ee ja byłem tylko 4 razy w MOPSie.....
a tak to:
2 razy w Urzędzie stanu cywilnego, 4 razy w ZUSie ( i to nie w jednym bo jeden jest do osób pracujących a inny od zasiłków, rent itp.), 2 razy w Skarbówce, raz w ośrodku zdrowia gdzie byłą prowadzona ciąża, raz w spółdzielni. I z takim plikiem dokumentów, wniosków, zaświadczeń i kopii ksero, dziesiątkach telefonów dostąpiłem zaszczytu przyznania mi Becikowego.
Szast prast dwa tygodnie załatwiania w tym 3 dni urlopu minęły w mgnieniu oka i po upływie zaledwie miesiąca 1000zł był na koncie 8)


Szacun :). I powiedz mi teraz, czy:
1. Przez takie rzeczy masz ochotę na kolejne dziecko?
2. Czy jeśli będziesz miał kolejne dziecko to będzie Ci się chciało przechodzić przez to samo?
:)
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez mariobros08 » czwartek, 14 maja 2015, 08:26

widze zeby dostac teraz becikowe to trzeba sobie zyly podcinac Na szczescie w moim przypadku wystarczylo przyniesc akt urodzenia i pesel ...
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 14 maja 2015, 08:50

BBiB napisał(a):Szacun :). I powiedz mi teraz, czy:
1. Przez takie rzeczy masz ochotę na kolejne dziecko?
2. Czy jeśli będziesz miał kolejne dziecko to będzie Ci się chciało przechodzić przez to samo?
:)


Jeśli decyzję o kolejny dziecku uzależniasz od łatwości uzyskania becikowego to lepiej "nie miej" na nie ochoty.
Rozumowanie jakieś takie "kosmiczne".

Co nie zmienia faktu że jak widzę trzeba mieć cierpliwość do MOPSU. W innych miastach jest lepiej czy ilość papierków wynika z jakichś konkretnych przepisów?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez BBiB » czwartek, 14 maja 2015, 10:43

Pan Kazimierz napisał(a):
BBiB napisał(a):Szacun :). I powiedz mi teraz, czy:
1. Przez takie rzeczy masz ochotę na kolejne dziecko?
2. Czy jeśli będziesz miał kolejne dziecko to będzie Ci się chciało przechodzić przez to samo?
:)


Jeśli decyzję o kolejny dziecku uzależniasz od łatwości uzyskania becikowego to lepiej "nie miej" na nie ochoty.
Rozumowanie jakieś takie "kosmiczne".


Pierwsze pytanie było ironiczne :). Drugie natomiast prawdziwe, po takich przejściach powiedziałem sobie, że przy kolejnym dziecku, szkoda nerwów na MOPS i to oleje.

Pan Kazimierz napisał(a):Co nie zmienia faktu że jak widzę trzeba mieć cierpliwość do MOPSU. W innych miastach jest lepiej czy ilość papierków wynika z jakichś konkretnych przepisów?

Z tego co mi powiedzieli w MOPSie to odgórnie takie decyzje. Jeszcze w 2012 tego nie było i chyba od 2013 to weszło w życie.
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 14 maja 2015, 13:12

BBiB napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Co nie zmienia faktu że jak widzę trzeba mieć cierpliwość do MOPSU. W innych miastach jest lepiej czy ilość papierków wynika z jakichś konkretnych przepisów?

Z tego co mi powiedzieli w MOPSie to odgórnie takie decyzje. Jeszcze w 2012 tego nie było i chyba od 2013 to weszło w życie.


No więc po co to całe beczenie i narzekanie na MOPS BB skoro to decyzje z centrali???

Zabierzcie się lepiej za utylizowanie trawy, liści i patyczków bo szef zadał zadanie domowe mieszkańcom BB.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez BBiB » czwartek, 14 maja 2015, 14:05

Pan Kazimierz napisał(a):
BBiB napisał(a):
Pan Kazimierz napisał(a):Co nie zmienia faktu że jak widzę trzeba mieć cierpliwość do MOPSU. W innych miastach jest lepiej czy ilość papierków wynika z jakichś konkretnych przepisów?

Z tego co mi powiedzieli w MOPSie to odgórnie takie decyzje. Jeszcze w 2012 tego nie było i chyba od 2013 to weszło w życie.


No więc po co to całe beczenie i narzekanie na MOPS BB skoro to decyzje z centrali???

Zabierzcie się lepiej za utylizowanie trawy, liści i patyczków bo szef zadał zadanie domowe mieszkańcom BB.


A byłeś w MOPSie załatwiać becikowe?
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 14 maja 2015, 14:07

BBiB napisał(a):A byłeś w MOPSie załatwiać becikowe?


Nie byłem ale co to za różnica skoro przepisy wymyśla centrala???
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Del_Rey » czwartek, 14 maja 2015, 14:21

Pan Kazimierz napisał(a):
BBiB napisał(a):A byłeś w MOPSie załatwiać becikowe?


Nie byłem ale co to za różnica skoro przepisy wymyśla centrala???

Przepisy przepisami, ale interpretacja zależy od urzędnika.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 14 maja 2015, 14:27

Del_Rey napisał(a):Przepisy przepisami, ale interpretacja zależy od urzędnika.


Oczywiście ale urzędas potrzebuje dupokrytki więc jak mu ktoś w centrali napisał że musi mieć to, to i to no to urzędas tego wymaga.
To taka marionetka przecież i osoba do wykonywania poleceń. Taka profesja ;)
Tak myślę.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 14 maja 2015, 14:29

Panie Kazimierzu, w naszym MOPSie są takie asy, że wiedzą lepiej wszystko, potrafią po swojemu interpretować przepisy i wyroki sądowe, a nawet nadawać tym drugim nowe brzmienia!!! Autentyk: do dziś trzymam pismo, w którym pani dyrektor dopisała swoje przemyślenia do wyroku sądu – oczywiście swoje umieściła wewnątrz cudzysłowu – a dodatkowo nadała mu datę z przyszłości! :mrgreen:

Jak pani kierownik mówi że czarne jest różowe, to tak ma być, nawet jeśli Kolegium Odwoławcze mówi zupełnie inaczej a nawet porządnie motywuje swoje zdanie.
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez Del_Rey » czwartek, 14 maja 2015, 14:38

Pan Kazimierz napisał(a):
Del_Rey napisał(a):Przepisy przepisami, ale interpretacja zależy od urzędnika.


Oczywiście ale urzędas potrzebuje dupokrytki więc jak mu ktoś w centrali napisał że musi mieć to, to i to no to urzędas tego wymaga.
To taka marionetka przecież i osoba do wykonywania poleceń. Taka profesja ;)
Tak myślę.

W biurze są dwa biurka, siedzą dwie panie. Jedna pani wymaga innych papierów, a druga innych. Dlaczego? Centrala daje osobne dyspozycje na maila?
- a może by pan doniosł zaświadczenie, hmhm hm hmmmm. W sumie nie trzeba, ale zaraz, takie by się przydało itd. itd.

A chodzi tylko o to, by udowodnić, ze nie przypada na osobe 1922 zł netto dochodu na miesiąc.
Tak na dobra sprawę, gdy ktoś ma taki dochód na osobe, to pewnie odpuści sobie marnowanie urlopu za 1000 zł.
Ostatnio edytowano czwartek, 14 maja 2015, 14:45 przez Del_Rey, łącznie edytowano 2 razy
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez BBiB » czwartek, 14 maja 2015, 14:40

Pan Kazimierz napisał(a):
BBiB napisał(a):A byłeś w MOPSie załatwiać becikowe?


Nie byłem ale co to za różnica skoro przepisy wymyśla centrala???


Bardzo duża :)

Już Ci inni wyjaśnili.
BBiB
użytkownik
 
Posty: 20
Na forum od: 9 cze 2011, 15:27

Re: Walka z patologia z bielskim MOPSie

Postprzez mariobros08 » czwartek, 14 maja 2015, 15:50

Kto tam nie byl i nie walczyl z urzedniczkami to ten nie ma pojecia jak czlowieka rownaja z blotem o marne grosze ... tona papierow 3 dni zalatwiania i kilka set dodatkowych siwych wlosow na glowie Jakbys czlowieku pozyczke w banku bral ma milion zlotych
A najlepsze w tym wszystkim jest to ze kiedy ludzi na korytarzu jest multum to one se przerwe na kawke robia i to wszystkie naraz ... Takie jest ich podejscie do interesanta
mariobros08
użytkownik
 
Posty: 321
Na forum od: 17 paź 2009, 13:10

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 74 gości

cron