Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Odważni z tej branży zapraszamy

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Odważni z tej branży zapraszamy

Postprzez Pyramide » środa, 8 kwi 2015, 17:47

Pewnie czytają to byli i obecni funkcjonariusze policji. Może maja podobne zdanie jak ten policjant,który się postawił.Napiszcie,opiszcie te praktyki.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,tit ... omosc.html?
Parę lat temu jeden z byłych z Bielska opisał praktyki nauczania w szkole policji w Katowicach.Ciekawe czy jeszcze pracuje ten odważny i jak się sprawa zakończyła.
Znam z kilku już lat wstecz taki kwiatek: "małolat" przyznał sie do np. 10 przypadków straszenia/bicia młodszych w pewnej szkole.Zgadnijcie ile jakiś tam druków potwierdzających wykrycie własne przestępstwa policzyła sobie wtedy policja do statystyki. 10. Przy braku innych przestępstw w tej kategorii wykrycie 100%.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Odważni z tej branży zapraszamy

Postprzez davnbb » środa, 8 kwi 2015, 19:18

Jak parę lat temu napadli w okolicach ZWM kogoś z mojej rodziny to dyżurny na Kamińskiego nie chciał przyjąć zgłoszenia twierdząc, że przecież wyrwała się napastnikowi i uciekła więc nic się nie stało. Dopiero po mojej ostrej reakcji, że jego obowiązkiem jest przyjąć zgłoszenie z wielkim niezadowoleniem wskazał pokój, do którego należy się udać. Oczywiście sprawa umorzona z powodu nie wykrycia sprawcy. Przy okazji okazało się, żadna kamera na sądzie przy Cieszyńskiej nie działała i nie zarejestrowała sprawcy, który musiał pod nimi przejść (albo nie chciało się im sprawdzać).
Tak więc statystyki najważniejsze - a jak z góry sprawa wygląda na trudną to lepiej zniechęcić ofiarę przed złożeniem zgłoszenia. No a później podreperować wskaźniki na przejściu dla pieszych koło Statoila przy Partyzantów....
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Odważni z tej branży zapraszamy

Postprzez ZIZ » czwartek, 9 kwi 2015, 06:14

>@davnbb/ Gdzie się kurde szwędacie - w tak niebezpiecznych okolicach jak... ...sąd :mrgreen: .Kamery z pewnością są sprawne ale, jak sama lokalizacja wskazuje, służą do ochrony sądu :lol: a nie "bele kogo" co się tam zawieruszył niepotrzebnie.
Statystyka wykrywalności jest nieubłagana - jak wezwiesz np. do awantury domowej to pewnie przyjadą bo sprawcy są do ujęcia na miejscu a ich personalia osiągalne bez trudu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości