Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez staszeks » piątek, 24 kwi 2015, 14:33

Przemek73 napisał(a):Akurat na lotnisku to droga rowerowa jest koszmarem. Rolkarze, piesi, psy, przecisnąć się ciężko. Tak przy okazji, co stoi na przeszkodzie, żeby zamknąć dla samochodów drogę wzdłuż lotniska i tam poprowadzić ścieżkę rowerową?

Dlatego wybudowano ścieżkę aby można było otworzyć drogę dla samochodów.
Dla ciebie, który jeździ tamtędy góra raz na kilka dni, dojeżdząjący do pracy maja codziennie dokładać kilometry?
dobrze się rzuca cudzymi pieniędzmi i czasem.
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 24 kwi 2015, 14:41

Inne rozwiązanie to poszerzenie ścieżki i wybudowanie obok chodnika dla pieszych. Rozdzielnie rowerzystów i pieszych czymś szerszym i lepiej widocznym niż malowana linia powinno rozwiązać problem. Powiedzmy sobie szczerze jest tam tłoczno popołudniami/wieczorami i w weekendy.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Przemek73 » piątek, 24 kwi 2015, 14:50

staszeks napisał(a):Dla ciebie, który jeździ tamtędy góra raz na kilka dni, dojeżdząjący do pracy maja codziennie dokładać kilometry?
dobrze się rzuca cudzymi pieniędzmi i czasem.

Pytam tylko. A skoro już poruszyłeś temat, to skąd dokąd wzdłuż lotniska jest takim niesamowitym skrótem?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Kozo » piątek, 24 kwi 2015, 14:59

Przemek73 napisał(a):Akurat na lotnisku to droga rowerowa jest koszmarem. Rolkarze, piesi, psy, przecisnąć się ciężko. Tak przy okazji, co stoi na przeszkodzie, żeby zamknąć dla samochodów drogę wzdłuż lotniska i tam poprowadzić ścieżkę rowerową?


Jak kto woli. Jeśli rowerzysta woli być potrącony przez samochód niż potrącić pieszego to proszę bardzo. Oczywiście ewentualnie ;)

Przemek73 napisał(a):
staszeks napisał(a):Dla ciebie, który jeździ tamtędy góra raz na kilka dni, dojeżdząjący do pracy maja codziennie dokładać kilometry?
dobrze się rzuca cudzymi pieniędzmi i czasem.

Pytam tylko. A skoro już poruszyłeś temat, to skąd dokąd wzdłuż lotniska jest takim niesamowitym skrótem?



aby dostać się do ulicy Wapienickiej jadąc ze Złotych Łanów bez stania w korku na ulicy Cieszyńskiej - może być taka opcja ?;)
Kozo
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 2 sty 2010, 17:01

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Del_Rey » piątek, 24 kwi 2015, 16:12

Tę opcję wykorzystuję kilka razy dziennie, pomimo "hopek" . Co do sezonowego zamykania tej drogi, to z 7-8 lat temu byl taki twór. Ale mieszkańcy protestowali z dobrym skutkiem. A potem zrobili deptak i znów zle, ze za wąski
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2785
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez staszeks » piątek, 24 kwi 2015, 19:37

Przemek73 napisał(a):
staszeks napisał(a):Dla ciebie, który jeździ tamtędy góra raz na kilka dni, dojeżdząjący do pracy maja codziennie dokładać kilometry?
dobrze się rzuca cudzymi pieniędzmi i czasem.

Pytam tylko. A skoro już poruszyłeś temat, to skąd dokąd wzdłuż lotniska jest takim niesamowitym skrótem?

Jak widzisz ja sam nie muszę odpowiadać, zrobili to za mnie inni.
Ja, jak widzisz czuję problem innych, choć mnie on nie dotyczy. (sam z tej drogi korzystam raczej sporadycznie)
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez ZIZ » piątek, 24 kwi 2015, 20:47

Pan Kazimierz napisał(a):Inne rozwiązanie to poszerzenie ścieżki i wybudowanie obok chodnika dla pieszych. Rozdzielnie rowerzystów i pieszych czymś szerszym i lepiej widocznym niż malowana linia powinno rozwiązać problem. Powiedzmy sobie szczerze jest tam tłoczno popołudniami/wieczorami i w weekendy.


Taka opcja była/jest rozważana. Oczywiście można napisać projekt do budżetu obywatelskiego i sądzę, że to by przyspieszyło realizację oddzielnego chodnika.
Otwarta droga dla samochodów jest tam oczywiście potrzebna, niezbędna. Samochodem przejeżdżam tamtędy rzadko, rowerem częściej i nieźle mnie slalom między ludkami podkręca. Na rolki też czasem wpadam - ale mam wątpliwości po którym pasie jechać :?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Pyramide » sobota, 25 kwi 2015, 09:50

Nie istnieją takie wymiary chodnika /szerszy, węższy,kolorowy,rozdzielony/ żeby "istota" to zaakceptowała i nie krytykowała. A tak naprawdę czy jest ruch pieszy i rowerowy "bielszczanie" spacerują pomimo zakazu po płycie lotniska zwł wzdłuż płotu.Nie namawiajcie kasztelana na kolejne wydatki i krytykę.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez ZIZ » sobota, 25 kwi 2015, 19:08

Kasztelan już się dał namówić na wydatki - ale na inne: kupuje fiacika dla Kamińskiego. Oczywiście przetarg jest na kilka autek -żeby nie było, że tylko dla Kamińskiego. A Alfa 159 (z 2006 roku) jest jeszcze w świetnym stanie lecz zdecydowano i pójdzie do Żyda!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez kjs40 » środa, 1 lip 2015, 10:35

Jeżeli jest droga dla rowerów to rowerzysta ma obowiązek jechać po tej drodze - obowiązek a ni edowolność - tak więc dla tego kulturysty pokazująceg palec można a nawwet należało wezwac policję i mandacik.

Droga dla rowerów jest wąska i piesi często na nią wdeptują to fakt - niestety ludzi enie są wychowani i w kwestii zasad ruchu drogowego mocno w tyle.
Może byłoby inaczej gdyby" mająca misję" TVP zamiast tylu reklam propagowała np fiimy instruktażowe jak jeździć chodzić itp?

Te hopy na drodze dla samochodów to są nie dla wszystkich samochodów - zgóry uprzedzam szybkich i wściekłych że moga tam zostawić zderzak albo ukłlad wydechowy.

Poza tym w okolicy tego ogródka dla konsuymentów różnego rodzaju napojów i pożywienia często jest taki tłok że cięzko się tam przecisnąc - parkowanie gdzie popadnie.

Samo lotnisko oznakowano tabliczką - teren lotniska wstęp wzbroniony a mimo to na lotnisku tłum a nawet jeżdzące samochody.
Widocznie tabliczka sobie ludzie sobie.

Ostatnio coś rozkopali czyżby budowano mnową drogę dla rowerów?
kjs40
użytkownik
 
Posty: 237
Na forum od: 9 paź 2008, 12:21

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 1 lip 2015, 12:03

kjs40 napisał(a):Ostatnio coś rozkopali czyżby budowano mnową drogę dla rowerów?


Dla rolkarzy http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci ... a-rolkarzy
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez tren_d » wtorek, 6 paź 2015, 06:35

Plaga.....Kretynizm jak widać niestety w cenie. Kretynów i kretynek niestety nie brakuje.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez woznica67 » piątek, 9 paź 2015, 19:31

Witam Wszystkich, dawno mnie nie było. Coś mi umknęło?;-) Najlepsze jest to jak widzę nowum na drodze. Przez komórkę nie można , więc po prostu zatrzymują się gdzie popadnie , awaryjne i gada, nieważne gdzie stoi, na , przed przejściem, skrzyżowanie. Ważne , że stoi i "nie jest zagrożeniem"....
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez tren_d » niedziela, 11 paź 2015, 16:26

woznica67 napisał(a):Witam Wszystkich, dawno mnie nie było. Coś mi umknęło?;-) Najlepsze jest to jak widzę nowum na drodze. Przez komórkę nie można , więc po prostu zatrzymują się gdzie popadnie , awaryjne i gada, nieważne gdzie stoi, na , przed przejściem, skrzyżowanie. Ważne , że stoi i "nie jest zagrożeniem"....


To kwestia wychowania, idiota pozostanie idiotą. Dla niego/niej jest najważniejszy czubek własnego nosa niż to że może spowodować wypadek na drodze.
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Plaga kierowców w Bielsku z komórką przy uchu

Postprzez woznica67 » niedziela, 11 paź 2015, 21:58

trudno się z Tobą nie zgodzić...
Umiesz liczyć? Licz na Siebie...
Avatar użytkownika
woznica67
użytkownik
 
Posty: 772
Na forum od: 30 cze 2010, 15:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron