Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wsyd mi:(

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Wsyd mi:(

Postprzez normalny_bielszczanin » poniedziałek, 11 maja 2015, 15:29

Tak jak w tytule ,wstyd mi za bielszczan .Znowu zagłosowali za starym układem ,tak w wyborach na prezydenta miasta ,tak i teraz na prezydenta państwa.Jestem rodowitym bielszczaninem i zawsze uważałem bielszczan za naród światły rozumny ,otwarty na wszystko co mądre ,nowe, a co za tym idzie pewnie lepsze.Po wyborach na prezydenta miasta już miałem mieszane uczucia(sprawa dotyczy zwłaszcza mieszkańców Lipnika),w którym to p.Krywult wygrał wybory.Teraz już nie wiem czy się śmiać czy płakać,P O tym wszystkim co nam zafundował p. Komorowski (gmo ,67.ofe,) i wiele innych ustaw upodlających nasz naród ,powinien wylądować na śmietniku historii ,a tu w naszym pięknym mieście wygrywa wybory .Szkoda słów:(((((
normalny_bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 28 paź 2012, 12:20

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Never » poniedziałek, 11 maja 2015, 15:44

A niby PiSowcy lepsi??! Żartujesz?! Jest spora część społeczeństwa, której nigdy nie będzie pasować ideologia prawicowa z odchyleniem kościelnym i tego nic nie zmieni. I żeby nie było - nie głosowałem na Bronka.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Wsyd mi:(

Postprzez normalny_bielszczanin » poniedziałek, 11 maja 2015, 15:56

A co ty się z tym PIS-em wychylasz ,Ja o tej partii ani ich kandydacie nie napisałem ani słowa.więc nie wiem o co tobie chodzi
Kandydatów było jedenastu i każdy głosował jak chciał .Ja tylko napisałem że wstyd mi za bielszczan, że nie pamiętają,albo nie chcą wiedzieć kto tak naprawdę robi im złą robotę .
normalny_bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 28 paź 2012, 12:20

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Never » poniedziałek, 11 maja 2015, 18:27

To też ci poniekąd odpowiadam, że owszem placforma spaprała wiele spraw, ale ciągle wielu ludzi bardziej boi się rządów PiS-u z ich światopoglądem i fundamentalizmem i głosuje nie tyle "na" PO, co "przeciwko" PiS. Wiedzą, że PiS ma swój twardy zawsze zmobilizowany elektorat, a w ostatniej prawie już dekadzie była tylko jedna alternatywa na to, jak nie dopuścić PiSu do władzy. Może się to zmieni niedługo za sprawą takich Kukizów - i dobrze...
Natomiast ludzie Kaczyńskiego tego progu poparcia, który mają nigdy nie przekroczą, bo jak komuś nie pasuje fundamentalizm kościelny, to go nigdy nie przyjmie jako swojej wizji świata i kraju... nawet ludzie, którzy uważają się za patriotów - jak np ja.
Tak k...! Można być i patriotą i ateistą! Niektórym baranom trudno to zrozumieć.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Wsyd mi:(

Postprzez tren_d » poniedziałek, 11 maja 2015, 19:13

Kiedy w Polsce ludzie "budzą się" w Bielsku jak zawsze obłudny, cyniczny i szyderczy konformizm w komentarzach politycznych i nie tylko.
W tym mieście mieszkają ludzie którzy nad wyraz często przejmują wszystko co najgorsze z "trendów" politycznych, społecznych i innych panujących w Polsce. Zero indywidualizmu. konformizm, obłuda - "no bo pśećieź nie bende głosować na Kaczyńskiego"
Ostatnio edytowano poniedziałek, 11 maja 2015, 20:24 przez tren_d, łącznie edytowano 2 razy
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 11 maja 2015, 19:20

A dlaczego niby wszyscy by mieli glosowac po twojej mysli. Jezeli juz to moglbys powiedziec wstyd za tych co nie glosowali...
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez GrzegorzD » poniedziałek, 11 maja 2015, 19:58

Na szczeście wszyscy wokół mnie głosowali na Kukiza :)
Avatar użytkownika
GrzegorzD
użytkownik
 
Posty: 2029
Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03
Lokalizacja: Hałcnów / Bujaków

Re: Wsyd mi:(

Postprzez tren_d » poniedziałek, 11 maja 2015, 20:05

GrzegorzD napisał(a):Na szczeście wszyscy wokół mnie głosowali na Kukiza :)


A teraz na kogo zagłosują?
tren_d
użytkownik
 
Posty: 1000
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez normalny_bielszczanin » poniedziałek, 11 maja 2015, 20:18

A co ty kryspin masochista ?? lubisz jak ci każą pracować aż do śmierci,jak ci ładują gmo w jedzeniu ,lubisz czekać rok na wizytę lekarską i mógłbym tutaj jeszcze elaborat wysmarować na ten temat. Ja nie napisałem na kogo głosowałem tylko napisałem że wstyd mi za tych "masochistów",a oczywiście za tych co nie głosowali także .Myślę że zdrowo rozumujący człowiek zagłosowałby właśnie przeciwko temu o czym wcześniej napisałem.a przy okazji jeszcze parę słów do NEVER nie wypisuj głupot o jakimś twardym elektoracie blala i jakimś innym strachu.Gdyby głosujący nie byli "odmóżdżeni " to sprawę można było załatwić właśnie tej niedzieli głosując na jak to napisałeś na jakiś KUKIZÓW i byłoby po elektoracie P O i PIS razem wziętych.Jak gość ściągnął z niczego ponad 20 % elektoratu to po prostu wystarczyło pomyśleć ,zagłosować tak ,aby łyknął ponad 50% i było po temacie.Ale czym potem straszyć pospólstwo ?,nie byłoby ani jednych ani drugich -przynajmniej przy władzy.
normalny_bielszczanin
użytkownik
 
Posty: 30
Na forum od: 28 paź 2012, 12:20

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Never » poniedziałek, 11 maja 2015, 20:41

Wiesz to jest tak... Nigdy nie wiesz do końca jak głosuje twój sąsiad czy osoba, którą mijasz w korytarzu lokalu wyborczego. Gdyby ludzie mieli pojęcie jak dużo osób realnie głosuje tej niedzieli na Pawła Kukiza (sondażom ludzie ufają w ograniczonym stopniu), to dzisiaj... Kukiz byłby w drugiej turze! A tak... Po prostu wygrały tradycyjne zawody sportowe na linii PO-PiS, tak jak od kilku ładnych lat, bo ludzie się już "przyzwyczaili", że głosuje się albo "za Kaczyńskim" albo "przeciwko Kaczyńskiemu"... Jak patrzę na takiego Kurskiego to w sumie się nie dziwię niektórym. A PiS ma swój "twardy elektorat" i to chyba jest oczywiste, więc nie wiem, o czym ty do mnie rozmawiasz ;)
Prawdziwa zmiana może nastąpić jesienią, bo to są ważniejsze wybory i bardzo dobrze, że Kukiz wyskoczył jak diabeł z pudełka, bo będzie ciekawie :)
A "na Kaczyńskiego" głosował nigdy nie będę, bo:
- nie zgadzam się na mieszanie religii do ustroju państwowego
- nie zgadzam się na pomysły typu religia w szkołach itd.
- nie zgadzam się na konserwatyzowanie obyczajowe społeczeństwa w imię przykazów kościelnych
- nie zgadzam się na to żeby sądami rządzili nieodpowiedzialni frustraci w typie pana na Z.
- rzygam celebrowaniem narodowych klęsk (wolałbym świętować zwycięstwa.
itd.
Nie oznacza to bynajmniej, że jestem zwolennikiem jakichś chorych wynalazków ze sfery gender.
Tyle w temacie.

P.S. Do pana trena... I to jest właśnie indywidualizm, a nie chodzenie jak baran za jednym albo drugim stadem.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Mel » poniedziałek, 11 maja 2015, 22:42

Nawiązując do do wypowiedzi Nevera:
"- nie zgadzam się na mieszanie religii do ustroju państwowego" - a ja się zgadzam, bo państwa bez religii już były: Niemcy hitlerowskie, sowiety i cała gama postępowych państw np. Kambodża Pol-Pota,
"- nie zgadzam się na pomysły typu religia w szkołach itd." - a ja popieram religię w szkołach, bo człowiek powinien wiedzieć jaki sens ma życie i co go czeka po życiu, a na szkołę płacą w większości ludzie wierzący,
"- nie zgadzam się na konserwatyzowanie obyczajowe społeczeństwa w imię przykazów kościelnych" - a ja uważam, że lewactwo prowadzi do zagłady fundamentów społeczeństw,
"- nie zgadzam się na to żeby sądami rządzili nieodpowiedzialni frustraci w typie pana na Z." - a ja się nie zgadzam, żeby mną manipulowali straszący Kaczyńskim, odwracając uwagę od swoich afer,
"- rzygam celebrowaniem narodowych klęsk (wolałbym świętować zwycięstwa." - a ja szanuję pamięć o tych, którzy oodali swoje życie za Polskę, jak rotmistrz Pilecki,
"Nie oznacza to bynajmniej, że jestem zwolennikiem jakichś chorych wynalazków ze sfery gender" - a ja uważam, że produkowanie ludzi, swobodna manipulacja płcią i służalcze podporządkowwywanie się pomysłom unijnych urzędasów, doprowadzi do islamizacji Europy
"Tyle w temacie" - i tu się zgadzamy.
Avatar użytkownika
Mel
użytkownik
 
Posty: 209
Na forum od: 22 mar 2007, 18:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Never » wtorek, 12 maja 2015, 10:55

I dlatego głosujesz na PiS i masz do tego prawo. A ja mam prawo się np. z tym nie zgadzać :)

Ad 1. I na co to jest argument? Niemcy hitlerowskie!?? "A gott mit uns" coś ci może mówi?? Trochę słabe jak na oficjalną dewizę armii zupełnie świeckiego państwa :D No i poniekąd to tak pewnie zupełnie przypadkowo szczególnie uparli się na lud innego wyznania...
Ponadto czynienie religii doktryną państwową czy społeczną niczego w historii dobrego dla ludzkości nie przyniosło, vide krucjaty, palenie ""czarownic"" i odstępców na stosach przez setki lat (pewnie gdyby Kopernik urodził się sto lat wcześniej i nie w stosunkowo tolerancyjnej Polsce, to śladu by po nim nie zostało), a bardziej współcześnie - Ulster i wybuchające bomby zabijające dzieci.
Ad 2. Niektórzy nie potrzebują już chociażby kościoła do odnalezienia sensu w swoim życiu. Wiara jest przyrodzonym prawem człowieka, ale nie może być obowiązkiem. Dla niewierzących to tylko obce teorie. Dlatego nie powinna być wpychana człowiekowi od najmłodszych lat.
Ad 3. Tu poniekąd może i zgoda... Liberalizm obyczajowy jest dla inteligentnych ludzi, którzy sami potrafią sobie stawiać granice. Ciemną masę niezdolną do samokontroli najlepiej trzymać w ryzach systemem zakazów i nakazów, bo jeszcze sama krzywdę sobie zrobi i innych skrzywdzi.
Ad 4. Afery są i były - po jednej, drugiej, trzeciej i kolejnej stronie politycznej barykady. PO się wyróżnia, ale monopolu na to niestety nie ma. Inni nie byli wiele gorsi.
Ad 5. A ja nie twierdzę absolutnie, że nie mam szacunku... Wolałbym tylko czcić ich pamieć w przekonaniu, że na coś się Polsce ich ofiara przydała, coś z niej dobrego się zrodziło... Będzie trzeba, pójdę bronić tego kraju. Wolałbym tylko bronić takiej Polski, w której można oddychać.
Ad 6. Czytaj dokładnie. Nie wiem po co to "a ja", bo tutaj napisałem, co napisałem. Europa się islamizuje niestety już teraz. Jestem przeciwko każdemu fundamentalizmowi religijnemu.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: Wsyd mi:(

Postprzez banan.eu » wtorek, 12 maja 2015, 15:43

wypowiem sie co do ostatnich 2 postów :mrgreen: :lol:
zaściankowe myślenie to domena Polaków i narzekanie na co sie da :mrgreen:
każdy kraj na zachód ma problem teraz z Islamem i nasz problem z fanatykami katolikami z PiS to przy tym pikuś ale i tak cofa nas jakieś 100 lat wstecz :mrgreen: ogólnie krew mnie zalewa jak czytam "większość katolików"
wg mnie najlepiej obalić rząd oraz prezydenta i oddać się jako kolonia Watykanu :lol: :mrgreen:
głosujcie na PiS :mrgreen: Kaczyński wyjdzie z nory po 2 turze wyborów i nagle zacznie sie stara śpiewka a wybory na jesieni to będzie zmasowany exodus ludzi z PL jako uchodźcy polityczni :mrgreen: chyba ze do tego czasu bojówki PiS uderzą na Moskwę ale wtedy juz nie będzie niczego :mrgreen:
Załączniki
1431016171_5br7yj_600.jpg
1431016171_5br7yj_600.jpg (92.67 KiB) Przeglądane 10034 razy
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » wtorek, 12 maja 2015, 16:23

banan.eu napisał(a): chyba ze do tego czasu bojówki PiS uderzą na Moskwę ale wtedy juz nie będzie niczego :mrgreen:
Pozwolę sobie zauważyć, że na krawędź wojny doprowadziła nas polityka PO i Komorowskiego, w niczym od PiSowskiej się nie różniąca. To Schetyna z PO i Sikorski (tak samo PO jak i PiS) dorzucają do pieca ile sił.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » wtorek, 12 maja 2015, 18:09

Grego napisał(a):
banan.eu napisał(a): chyba ze do tego czasu bojówki PiS uderzą na Moskwę ale wtedy juz nie będzie niczego :mrgreen:
Pozwolę sobie zauważyć, że na krawędź wojny doprowadziła nas polityka PO i Komorowskiego, w niczym od PiSowskiej się nie różniąca. To Schetyna z PO i Sikorski (tak samo PO jak i PiS) dorzucają do pieca ile sił.
Określ,pokaż tą krawędz.Raczej w Rosji mają głeboko w ..... nasze podrygi i czekają na dobry moment żeby nas ośmieszyć na arenie międzynarodowej. Z sankcjami gospodarczymi wobec nas pewnie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.Sam pokazujesz że nasze zdolności bojowe są na ....... poziomie.Więc z czym na Rosje.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron