Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wsyd mi:(

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wsyd mi:(

Postprzez man » czwartek, 28 maja 2015, 15:31

Pyramide napisał(a):Skoro uważasz że system pada i padnie to zostaje tylko modlić się pod pałacem o szybkie zmiany a na jesieni pokazać wała rządzącym i czekać na mannę/polewkę


na modlitwy i ewentualne zmiany przy korycie jest już za późno, z pustego i Salomon nie naleje
największe baty dostaną dzisiejsi 30-sto, 40-sto latkowie bo ich emerytur po prostu nie będzie
do 2020 r. ma wyjechać z Polski ok. 5 mln ludzi, zostanie ok. 30 mln (w tym 15 mln emerytów i dzieci vs. 15 mln pracujących), a potem już równia pochyła

jedyny ratunek w czarnych lub Ukraińcach - i to właśnie się dzieje na naszych oczach, lada dzień przyślą do Polski pierwszych 4000 czarnych kolonizatorów z Afryki, może nawet męża znajdziesz :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » piątek, 29 maja 2015, 06:05

Pyramide napisał(a):Dokładnie sprawę tego "uwielbianego"przez ciebie OFE opisał Swiatogor To było kolejne robienie ludzi w ...... Wystarczyło zobaczyć na swoje konto jak i w jakiej wysokości były zyski np z inwestowania.Przepisy o inwestowaniu,funduszach są skomplikowane i zrozumiałe tylko dla fachowców i graczy giełdowych.
Ale ja nie bronię OFE, bo od samego początku mam jasność, że składka na ZUS to pieniądze w 100% zmarnowane. Jednak kiedy mi ktoś próbuje wmawiać że karmienie tego złośliwego nowotworu to NASZ patriotyczny obowiązek, to odpowiadam zgodnie ze stanem faktycznym. Może Twój, z pewnością nie mój. A że gość nie rozumie(lub udaje że nie rozumie) to już inna sprawa.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez ZIZ » piątek, 29 maja 2015, 06:47

Kryspin napisał(a):"I lubisz do śmierci płacić ZUSowi składkę emerytalną?" Hm, nie wiem czy istnieje lepsza alternatywa, ale by odpowiedziec na Twoje pytanie to place, bo dostaje w zamian ubezpieczenie chorobowe I emerytalno-rentowe. Dodam jeszcze, ze to jest umowa społeczna i moj obowiazek obywatelski, patriotyczny i pokoleniowy.


Nie daję się okradać i od dwudziestu lat nie płacę ZUS-u :!: I co mi zrobicie :mrgreen:
Ubezpieczenie chorobowe to oddzielna kwestia, mogę je płacić lub nie i wtedy ubezpieczam się prywatnie.
W kraju nie bandyckim, np. w Wielkiej Brytanii, przy pensji rzędu 1000 funtów składka em-rent + ubezp. to od 35 do 55 funtów. I zero zaliczki na podatek dochodowy (ich PIT) bo jesteś w strefie dochodów nieopodatkowanych.
Przychody z działalności opodatkowywałem ryczałtem 8,5% - takie od których nie muszę płacić na ZUZ. Emeryturę mam w duuuuupie! Teraz przeszedłem na działalność wg opodatkowania i wychodzi mi, że po naliczeniu amortyzacji nie zapłacę ani grosza podatku przez 10 lat.
Nie dam się okradać, jak chcę coś sam dać społeczeństwu to daję szczodrze- dużo działam społecznie i oczywiście za darmo na rzecz rady osiedla,stowarzyszeń, współpracuje z radnymi i posłami. Za pracę w komisjach wyborczych kasę biorę,i owszem, jest to kwota nieopodatkowana, nieozusowana.
Na emeryturę mam III filar do którego wpłacam mało ale dużo obracam na giełdzie i cosik tam się uzbiera jak to u traidera :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » piątek, 29 maja 2015, 07:42

ZIZ po tym wpisie dodaję cię na listę "ziomali" A III filarem i grą na giełdzie zaskoczyłeś mnie pozytywnie.Brawo.Jeszcze zarejestruj coś poza RP.Traider/trader/spekulant to też piekne "hobby"
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez ZIZ » piątek, 29 maja 2015, 09:52

Doprecyzuj sobie pewne obiegowe pojęcia, np spekulant. Spekulować = dokonywać zakupów/sprzedaży przewidując przyszłość, spekulując na temat czy będą wzrosty czy też spadki.

To marginalna część mojego zajęcia; i owszem analiza techniczna i zaawansowane jej narzędzia pozwalają na podstawie zdarzeń minionych prognozować bardziej prawdopodobny przebieg notowań w przyszłości.
Ja jestem traderem stosującym bezwzględnie timing w relacjach intraday: tu i teraz, bieżące eventy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik
 
Posty: 2346
Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » piątek, 29 maja 2015, 11:15

Dziękuję za wykładnie ale znam to nawet "trochę " Ale i tak szacun dla Pana.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » piątek, 29 maja 2015, 16:18

ZIZ napisał(a):Nie daję się okradać i od dwudziestu lat nie płacę ZUS-u :!: I co mi zrobicie :mrgreen:
ZIZ: Dziękuję za wzorową postawę obywatelską. Tak trzymać! :mrgreen:
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Poprzednia strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości