Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wsyd mi:(

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » środa, 27 maja 2015, 19:02

Grego zmieniłeś jednak ton swojej wypowiedzi i dobrze.Rownież bezpieczniej jest pewne stwierdzenia ubrać w " " Jeszcze wyjaśnij pochodzenie i co przez to rozumiesz "umorzenie obligacji...." Odn kolacyjek zgadzam się ale to już inna działka i przykre ale też legalna.Nie akceptuję tego dla jasności.
Lapa. rozumię twoje rozgoryczenie ale w prawie nie ma takich pojęc jak używasz.Jak jestes odważny i chcesz przekonać się na własnej skórze to oskarż kogoś o bandytyzm i staraj się to udowodnić bo jak tego nie zrobisz to wiesz co. Jest przestępstwo jest bandytyzn i jest sąd,wyrok.A jak jest wyrok prawomocny to podważanie wyroków prawomocnych raczej jest "niewskazane" Nie słyszałam o jakimś wyroku w sprawie pieniędzy z OFE przejętych legalnie przez skarb państwa. Czyli przestępstwa w świetle prawa nie ma szanowni Panowie a wylewanie swoich .......... i przypuszczeń na forum czasem wskazane oby nie były tylko kategoryczne. Zapraszam do dyskusji bo dobrze znać różne stanowiska.
Ostatnio edytowano środa, 27 maja 2015, 19:25 przez Pyramide, łącznie edytowano 1 raz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » środa, 27 maja 2015, 19:13

Droga Pyramide: To co legalne nie zawsze jest uczciwe. Na ten przykład islamiści zgodnie z prawem uśmiercają bluźnierców. Naziści zgodnie z prawem odbierali Żydom majątki i wypędzali z kraju. Lenin zgodnie z prawem odbierał właścicielom fabryki i latyfundia. Nie wszystko co sobie ustawodawca zalegalizuje pozostaje bezkarne. Np Adolfa Eichmanna powieszono choć nigdy nie złamał prawa.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » środa, 27 maja 2015, 19:24

Grego tak mi się wydaje że przedmiotem dyskusji jest określona sytuacja w Polsce ,OFE .Przykłady z innych stron świata można mnożyć ale my podlegamy prawu w RP i wskazane są przykłady z naszego podwórka.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » środa, 27 maja 2015, 19:40

Nie widzę sensu dalej ten temat wałkować. Ty uważasz, że cokolwiek sejm uchwali, to jest niepodważalna wykładnia moralności. Zatem skoro sejmowi spodobało się odebrać OFE pieniadze i przeznaczyc je na rządowe fanaberie, to wszyscy mają bić brawo i do końca życia pracować, płacąc jednocześnie składkę emerytalną. Aby rząd kiedy mu się spodoba zaś miał co ukraść. Ja uważam inaczej i nie ja jeden. Wielu ludzi w Polsce doszło do wniosku że ubezpieczenia taniej i lepiej jest płacić za granicą. Pycha idzie przed upadkiem. Obudzicie się z ręką w nocniku, bo wbrew Twojej opinii nie podlegamy prawu RP, tylko prawu UE.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez staszeks » środa, 27 maja 2015, 20:01

Grego napisał(a):Droga Pyramide: ..................... Np Adolfa Eichmanna powieszono choć nigdy nie złamał prawa.

Też zgodnie z prawem
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Wsyd mi:(

Postprzez man » środa, 27 maja 2015, 20:20

Grego nie ma sensu. System upada na naszych oczach, a leming typu Pyramide zorientuje się, że ktoś ją okradł dopiero wtedy, kiedy okaże się, że nie ma dla niej emerytury. Póki biurwa ma na kawę i kosmetyki, to wszystko jest OK, chyba że napiszą inaczej w Wyborczej :)
Avatar użytkownika
man
użytkownik
 
Posty: 3249
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » środa, 27 maja 2015, 20:35

man napisał(a):... Pyramide zorientuje się, że ktoś ją okradł dopiero wtedy, kiedy okaże się, że nie ma dla niej emerytury.
Albo kiedy nałożą haracz na lokaty. Ja obstawiam ze jeszcze w tym roku.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Kryspin » środa, 27 maja 2015, 22:31

Grego napisał(a):A co sie stało z pieniędzmi z OFE? Czyli ze składkami emerytalnymi za całe lata? Nie wiesz? To Ci podpowiem. Platforma je ukradła i poszły na kolacje dla partyjnej arystokracji. :lol:
[/quote]
Jeszcze raz sie zapytam bo w przyplywie emocji moze zapomniales - Jaki ma zwiazek moja ochota placenia skladed do czyjegos naduzycia?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Grego » czwartek, 28 maja 2015, 04:20

Jeżeli nie widzisz związku, to jedynie mogę ponownie się uśmiechnąć z politowaniem. Tłumaczyć Ci związku pomiędzy fangą w nos i krwotokiem z nosa nie będę.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Santos » czwartek, 28 maja 2015, 06:08

Grego jak zwykle rzucasz populistyczne hasła,problemy,których sam nie rozumiesz a na bank nie potrafisz uzasadnić.
Kryspin problemy tu poruszane rozumie tak jak one faktycznie wyglądają bez emocji i z obowiązującymi u nas przepisami.
Grego opisz przekonaj nas co się stało że składkami z OFE. Nikt ich nie ukradł i nie ma to nic wspólnego z biesiadami w Sowa i P
Tu nie potrzebna uśmiechu czy fangi ale argumentów,konkretów,przepisów.
Mam nadzieje że po wyborze AD wszystko stanie się piękne,dostatnie,emerytury zapewnione,przepisy emerytalne w wojsku zmienione,wiek emerytalny skrócony,emerytury podwyższone.
Ale istnieje ale,które Grego musisz mieć w zanadrzu.Nie ma kasy na to wszystko bo Platforma ..... Co zrobiła? I tak w koło.
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Swiatogor » czwartek, 28 maja 2015, 06:39

OFE i tak od początku były robieniem w jajo ludzi. Tu się nie ma co spinać.Coś chyba koło 60% swoich aktywów musiały inwestować w obligacje Skarbu Państwa*. Czyli co? Państwo emituje obligacje, następnie kroi z nas podatek by je wykupić, a wtedy OFE ogłaszają, że "zarobiły" dla nas 2% :twisted: :twisted: :twisted:

Przecież to śmiech na sali.

Albo inne inwestycje OFE: Krajowemu Funduszowi Drogowemu OFE pożyczyły 17,88 mld zł, czyli 72 proc. zebranych przez niego pieniędzy z emisji obligacji, a 1,46 mld - samorządom, obejmując obligacje komunalne.

No przecież KFD czy obligacje samorządowe też sami musimy fundować/spłacić, więc co to dla nas za zysk?

Lecz rację ma Grego co do zasady. Zostaliśmy zrobieni w ch. I to 2x. Raz gdy tworzono konstrukcję OFE, drugi raz, gdy je rozmontowano.

* W tym samym czasie zagraniczne "OFE" mogły inwestować np. w nieruchomości w krajach wstępujących do UE, o których było niemal pewne, że ich wartość wzrośnie
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 28 maja 2015, 06:54

Pyramide napisał(a):… Lapa. rozumię twoje rozgoryczenie ale w prawie nie ma takich pojęc jak używasz.…


No i tu dochodzimy do smutnych wniosków. Nasze prawo, które z założenia powinno swoimi regulacjami porządkować życie obywateli, tylko komplikuje im życie faworyzując jedne grupy kosztem drugich, a to stoi w sprzeczności z pojęciami okołodemokracyjnymi. I masz rację, im bardziej przypatruję się światu, tym bardziej jestem rozgoryczony i zamiera we mnie wiara w człowieka. Nasz gatunek nie potrafi nawet być uczciwym predatorem/carnivorem…

----
edit: literówki
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Pyramide » czwartek, 28 maja 2015, 09:26

Grego nie ma sensu dyskutować masz rację a już napewno fantazjować.A ty uważasz że u nas sądy działają i wydają wyroki wg.prawa unijnego? A np.MPiPS też? to jaki jest powód że nie płacą np. za fracht jak niemcy,ktorzy chcą nas wyeliminować z rynku.Masz rację w jednym że wiele naszych przepisów jest już dostosowanych do prawa unijnego.
Dokładnie sprawę tego "uwielbianego"przez ciebie OFE opisał Swiatogor To było kolejne robienie ludzi w ...... Wystarczyło zobaczyć na swoje konto jak i w jakiej wysokości były zyski np z inwestowania.Przepisy o inwestowaniu,funduszach są skomplikowane i zrozumiałe tylko dla fachowców i graczy giełdowych.
O zmianie prawa w RP mówiła tylko Ogórkowa nikt inny.
man mądry jesteś jak zawsze ale ........i nie obawiaj się starcza i starczy.Nawet jak padnie system to i tak będzie.Też pomyśl o jakimś zabezpieczeniu.
Skoro uważasz że system pada i padnie to zostaje tylko modlić się pod pałacem o szybkie zmiany a na jesieni pokazać wała rządzącym i czekać na mannę/polewkę.
Lapa dużo masz racji ale kto to może zmienić skoro to tak działa na całym świecie.
Jeszcze do Grego nigdy i nigdzie nie bedzie tak ze prawo uchwalane będzie odzwierciedlało moralność bo zawsze są interesy uklady i ludzie
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Wsyd mi:(

Postprzez sweeper » czwartek, 28 maja 2015, 09:42

wszystko w tym temacie było poruszone, a sens (z którym raczej trudno się nie zgodzić) jest taki, że Polacy oczekują zmian podczas gdy mieszkańcy Bielska trwają przy starym układzie

tak - widać to było przy wyborach samorządowych, widać przy prezydenckich (popierając Komorowskiego)

ciekawe jest to, że ewentualne rządy PiS wcale nie muszą być złe lub gorsze od rządów PO, uważanie partii za radykalną jest efektem medialnej nagonki a nie rzeczywistej oceny działań :)
Avatar użytkownika
sweeper
użytkownik
 
Posty: 2974
Na forum od: 12 sie 2008, 16:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wsyd mi:(

Postprzez Santos » czwartek, 28 maja 2015, 11:43

sweeper trudno się z tobą nie zgodzić ale to musi zrobić już młodsze pokolenie.Czyli od koryta odsunąć takich jak Buzek,Sikorski,Tusk,Kaczyński,Macierewicz,Fotyga i ich otoczki w partiach.
Ja liczę że elekt A Duda nie będzie na pasku jak to media przedstawiają.Zobaczymy to po skompletowaniu gabinetu.

A tu 'droga' do dobrobytu ew koalicjanta.
2 tysiące podwyżki dla każdego pracownika, obniżenie wieku emerytalnego dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55, skrócenie czasu oczekiwania na mieszkanie, trzyletni urlop macierzyński - to program, jaki na Facebooku przedstawił wczoraj Paweł Kukiz.
Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/38800 ... l?cookie=1
Ten się nie myli,kto nic nie robi.
Avatar użytkownika
Santos
użytkownik
 
Posty: 853
Na forum od: 21 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Bielsko/Monachium

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości