Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Chamówa...

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Chamówa...

Postprzez Swiatogor » środa, 17 cze 2015, 06:45

Przyjechała do nas znajoma. Taka 70-letnia Brytolka. Wybraliśmy się wczoraj na "bulwary" w Straconce. Są pewne rzeczy, których się nie widzi, gdy się tu mieszka, ale są doskonale widoczne przez obcokrajowców. Np to, że najbliższe ławki są kilkaset metrów od parkingu przy Ciachomanii, a i te są okupowane przez lumpów. Albo to, że przy każdym koszu na śmieci jest syf, aż strach.
Nie mam specjalnej atencji do Brytoli, ale pewne rzeczy możnaby tu przeszczepić. Np. używanie dzwonków przez rowerzystów. No k.... wpada taki typ, z zaciętą mordą, między nas, pieszych, i ani be, ani me. W ostatniej chwili powstrzymałem się przed tym, by "szturchnąć" go delikatnie w tylne koło i popatrzeć jak zalicza koncertową glebę.
Ja też śmigam często na rowerku, ale nie mam stresu z tym, by powiedzieć "dziękuję" gdy spacerowicze robią mi miejsce, ew nacisnąć manetki hamulców.

Co jest z nami?
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Chamówa...

Postprzez Grego » środa, 17 cze 2015, 06:56

Co jest z Tobą?! Chciałeś zaatakować rowerzystę, żeby się popisać przed 80letnią Brytyjką! Ja bym czegoś takiego nie zrobił nawet dla 20letniej :|
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Chamówa...

Postprzez Swiatogor » środa, 17 cze 2015, 07:04

Grego napisał(a):Co jest z Tobą?! Chciałeś zaatakować rowerzystę, żeby się popisać przed 80letnią Brytyjką! Ja bym czegoś takiego nie zrobił nawet dla 20letniej :|


He,he... Nie chodziło o Brytolkę. Ten koleżka prawie pojechał mi po butach. Za to chciałem zrobić mu psotę. Zwyczajnie mnie, po polsku, w/kurzy/ł. :twisted:

Grego napisał(a):Ja bym czegoś takiego nie zrobił nawet dla 20letniej :|


A to jest inna sprawa... Też nie gustuję :twisted:
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Chamówa...

Postprzez Pan Kazimierz » środa, 17 cze 2015, 09:02

Swiatogor napisał(a):Co jest z nami?


Braki w wychowaniu i kulturze widoczne na każdym kroku. Nic innego nam nie jest.
Widać to na drogach, ścieżkach, w lasach, rowach, na ulicach, w sklepach ... a kiedy piszesz o tym na forum tym czy tamtym nazwą ciebie wiecznym narzekaczem, malkontentem, tetrykiem. Polacy tacy są ...

Zabierz jeszcze turystkę na ścieżkę wzdłuż lotniska ... połowa latarni nie działa, kilka leży wyrwanych i te worki na śmieci zaczepione na koszach - majstersztyk. Tak było kilka dni temu - może coś się zmieniło NA LEPSZE :)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Chamówa...

Postprzez agnessc » środa, 17 cze 2015, 09:59

to ja dołożę do tych "kwiatków" swoje - sikanie gdzie popadnie przez panów mniej i bardziej elegancko ubranych oraz palenie na ulicy. Czy jest jakaś instytucja, kawiarnia, sklep, ba! szpital albo przychodnia, do których wchodząc nie trzeba się przedrzeć przez zasłonę dymną? Nie wspomnę ludzi palących na ulicy. Tylko niech mi nikt nie mówi, że mogę sobie iść drugą stroną chodnika albo, że jest nie jest to miejsce publiczne albo wejść do budynku na wdechu...
agnessc
użytkownik
 
Posty: 114
Na forum od: 20 cze 2010, 20:47

Re: Chamówa...

Postprzez 100nka » piątek, 19 cze 2015, 21:14

Ja z kolei nienawidzę dupków, którzy wpychają się autem przede mnie, tzn: jadę ZA kimś, na trasie, normalnie ( wcale nie wolno ) jedzie taki 10 cm od tyłu, czai się i nagle wyprzedza i wpycha się przede mnie - czyli wypiera mnie z mojego miejsca. Muszę zwolnić, bo byłoby zderzenie. Krew mnie zalewa, bo on zyskał odległość 2 m i wymusił moje hamowanie. I dalej się wleczemy w sznureczku. Noż K**wa........ To jest nagminne.
Avatar użytkownika
100nka
użytkownik
 
Posty: 29
Na forum od: 6 maja 2015, 08:23
Lokalizacja: Bielsko BIała


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości