Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Witam zwracam się do osób biegających lub rowerzystów

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Witam zwracam się do osób biegających lub rowerzystów

Postprzez agniecha » wtorek, 23 cze 2015, 02:47

Witam
Może jest ktoś kto miałby w środę trochę czasu. Cyt:"Z Psem Dookoła Polski - bieg w obronie praw zwierząt
W dalszym ciągu zwracamy się do biegaczy i rowerzystów z okolic Bielska Białej o pomoc w bezpiecznym ''popilotowaniu'' Franka przez wasze miasto.W środę będzie wbiegał od str. Żywca i musi przedostać się w miarę bezpieczną drogą w kier. Wodzisławia Śl.Tel.kontakt. do Franka 783 531 388."

Wystartowali 1 maja. Mają do pokonania 3000 kilometrów. Franciszek Gogół ma 57 lat. Jego najlepszy przyjaciel Dino: 2 lata.

Pan Franciszek jest zdunem. Ten ciężki zawód wykonuje od 40 lat. I jak powiada ta praca hartuje. A, że nie lubi siedzieć bezczynnie to najlepszym sposobem na zajęcie w wolnym czasie jest sport, który jest jego pasją od najmłodszych lat. Uprawiał lekkoatletykę, kolarstwo szosowe. W 2011 roku na rowerze przejechał wokół Polskę.
Dwa lata temu przygarnął szczeniaka „Dino”. Gdy pies podrósł zaczął ze swoim panem biegać. Jako, że Dino, jest nieduży to nie daje rady dotrzymać kroku właścicielowi. Pan Franciszek kupił specjalistyczny wózek, w którym podczas biegu pies odpoczywa. Gdy odpocznie wyskakuje z niego i biegną razem.

Wspólnie pokonają trasę o długości 3000 km. Dali sobie na to 2 miesiące. Dziennie wychodzi 50 kilometrów, po 10-12 godzin, pchając przed sobą wózek z 40 kilogramowym ekwipunkiem. Jeżeli to się uda to ich wyczyn trafi do księgi rekordów Guinnesa.

Taki bieg to bardzo poważne wyzwanie logistyczne. Pan Franciszek znajdzie dach nad głową m.in. w schroniskach młodzieżowych, hotelach sieci Qubus i u życzliwych ludzi. Zabierze ze sobą ekwipunek w tym namiot, który zmieści się właśnie w wózku. Dino jest zdrowy i w bardzo dobrej formie, razem z panem Franciszkiem ostro trenowali przed wyprawą.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09

Re: Witam zwracam się do osób biegających lub rowerzystów

Postprzez Swiatogor » wtorek, 23 cze 2015, 07:28

Właśnie rozmawiałem z p. Franciszkiem i zaproponowałem mu nocleg w BB, ale chce biec dalej :) Trudno mi będzie wygospodarować w środę cały dzień, ale jeśli ktoś z nim pojedzie/pobiegnie, to ew. dajcie znać przez PW. Może się dołączę po południu.

Moja propozycja trasy: Wapienica-> Zabrzeg / po zaporze i przez las do Landku / Strumień -> Jastrzębie -> Wodzisław.
"masz mało czasu, trzeba dać świadectwo"
Swiatogor
użytkownik
 
Posty: 674
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Witam zwracam się do osób biegających lub rowerzystów

Postprzez agniecha » wtorek, 23 cze 2015, 09:01

Jak będę coś wiedzieć dam znać.
agniecha
użytkownik
 
Posty: 97
Na forum od: 8 lis 2006, 13:09


Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości