Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez csr » niedziela, 28 cze 2015, 10:21

Chcę wyrazić swoje niezadowolenie.
Zawsze jak potrzebuję kupić bilet, biletomaty nie działają. Ostatnio miałem wyliczone drobne żeby kupić i "biletomat nieczynny", oczywiście w pobliżu nie ma ŻADNEGO sklepu, który sprzedaje bilety. I co? Kierowca mi na to, że go to nic nie obchodzi.
Najlepsze są akcje jak niby biletomat działa, ale nagle się dziwnym trafem zacina spust przy wrzucie na monety.
Do cholery, po co te biletomaty stoją? Żeby ładnie wyglądały?!
El Psy Kongroo
Avatar użytkownika
csr
użytkownik
 
Posty: 294
Na forum od: 12 lip 2011, 18:01

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 28 cze 2015, 10:46

We Wrocławiu kiedyś* działała taka niepisana reguła, że jeżeli zadeklarowałeś kierowcy problem tego typu, a on nie miał dla Ciebie biletu, to stałeś obok jego kabiny i na wypadek kontroli byłeś bezpieczny, bo on był świadkiem, że bilet kupić chciałeś. Ew. na kolejnym przystanku dawał Ci chwilę, żebyś wyskoczył i w kiosku koło wiaty szybko bilet dostał.
W B-B oczywiście winę za niedziałający poprawnie sprzęt MZK ponosi pasażer.

Swoją drogą, jeżeli jak mi kiedyś napisano z MZK, biletomat "zewnętrzny" kosztuje ok. 100 tysięcy złotych, to czy nie wyszłoby taniej z montowaniem tych "wewnętrznych", albo napisanie apki, która umożliwiłaby zakup biletu przez Internet i okazywanie go w formie kodu QR na telefonie czy wydruku?

* - dziś biletomaty są instalowane bezpośrednio w większości pojazdów. Jeśli nie działają, działa reguła jak wyżej.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 28 cze 2015, 10:57

Skandalem jest natomiast że kierowcy nie sprzedają biletów jednorazowych po 3zł tylko godzinne po 4zł.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez davnbb » niedziela, 28 cze 2015, 11:09

Rozwiązanie jest gotowe. Za jednym zamachem można rozwiązać temat płatności za parking i biletów autobusowych. Mówię tutaj o SkyCash - apce na tel. Świetnie sprawdza się w wielu miastach, szczególnie jak jedziesz tam jako turysta i nie wiesz gdzie szukać biletów. Wypadałoby by osoby odpowiedzialne wzięły się do roboty i sięgnęły po rozwiązania, które gdzie indziej zdają egzamin.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez staszeks » niedziela, 28 cze 2015, 11:25

Nebelwerfer napisał(a):....................................., biletomat "zewnętrzny" kosztuje ok. 100 tysięcy złotych, to czy nie .............................................................

Nie jestem ekonomistą, ale wydaje mi się, że taniej byłoby zatrudnić konduktorów/ki
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 28 cze 2015, 11:51

PKM Czechowice-Dziedzice już opanowało tą kosmiczną technologię - mam na myśli bilety przez sms. Bilety np 7 dniowe czy 24 godzinne wydają sie ciekawą opcją dla turystów którzy wg ratusza tak chętnie odwiedzają nasze miasto.

http://www.pkm.czechowice-dziedzice.pl/ ... ce_mobilet

BB wybrało inną drogę. Do pasażerów należy ocena co jest lepsze, praktyczniejsze itd
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 28 cze 2015, 12:11

W BB bez szans. Trzeba by przecież nalepki wydrukować jakieś czy plakaty z instrukcją, no a na to pieniędzy nie ma. Tak mi kiedyś odpisali, jak zapytałem czy byłby wielki problem, jakby rozkłady na przystankach miały podaną całą trasę.

Inna sprawa, że akurat to "czechowickie" rozwiązanie takie nieco mało wygodne jest - musisz mieć smartfona, pewnie z systemem od którejś tam wersji systemu operacyjnego wzwyż, mieć dostęp do Internetu, ściągnąć apkę, itd. Wystarczy, że masz starszy telefon, nie możesz złapać połączenia z netem i gleba. Prostszy byłby "sms o treści: "Bilet" na numer...".
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 28 cze 2015, 12:49

Oczywiście może to być sms czy aplikacja. Chodziło mi bardziej o sam fakt że da się załatwić to prościej niż przez biletomaty.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez davnbb » niedziela, 28 cze 2015, 14:24

Nebelwerfer napisał(a):Prostszy byłby "sms o treści: "Bilet" na numer...".

To często są systemy uniwersalne - masz możliwość płacenia poprzez aplikację jak i sms-em. Dodatkowo może wypłacać kasę z bankomatów Euronet-u. System nie zastępuje biletów papierowych ale jest ich alternatywą (szczególnie dla osób jeżdżących od święta). Ja korzystałem akurat z systemu opłat za parkowanie. Zdecydowanie lepszy system niż płacenie w parkomacie gdzie musisz sypnąć kasę nie wiedząc ile rzeczywiście będziesz stał.
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1536
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez SolariS » niedziela, 28 cze 2015, 19:30

U nas nawet strona Internetowa nie działa jak powinna, a co tu mówić o aplikacjach czy wi-fi w autobusie. Autobusy jak jeżdżą objazdem to nie mają zmienionych zapowiedzi bo przecież po co.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez darek-bb » poniedziałek, 29 cze 2015, 10:09

Jeśli chodzi o bilety przez sms jestem przeciwko. Skończyłoby się wprowadzenie tego tak, że ludzie oczekiwaliby z zatwierdzeniem kupna do momentu aż "kanar" się pojawi
darek-bb
użytkownik
 
Posty: 842
Na forum od: 5 lut 2008, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez aj » poniedziałek, 29 cze 2015, 10:34

csr napisał(a):Najlepsze są akcje jak niby biletomat działa, ale nagle się dziwnym trafem zacina spust przy wrzucie na monety.
Do cholery, po co te biletomaty stoją? Żeby ładnie wyglądały?!



Bo przed wrzuceniem monet trzeba nacisnąć pole "płacę gotówką" ;) mruga w dolnym rogu, tylko nie pamiętam czy lewym czy prawym
aj
nowicjusz
 
Posty: 3
Na forum od: 23 sie 2014, 21:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Przemek73 » poniedziałek, 29 cze 2015, 11:50

aj napisał(a):
csr napisał(a):Najlepsze są akcje jak niby biletomat działa, ale nagle się dziwnym trafem zacina spust przy wrzucie na monety.
Do cholery, po co te biletomaty stoją? Żeby ładnie wyglądały?!



Bo przed wrzuceniem monet trzeba nacisnąć pole "płacę gotówką" ;) mruga w dolnym rogu, tylko nie pamiętam czy lewym czy prawym

He he. Dokładnie, dobre 5 minut szarpałem się kiedyś z maszyną, zanim na to wpadłem :mrgreen:
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 29 cze 2015, 14:34

Czasami ekran nie mapuje dobrze wszystkich miejsc, wydaje mi się że miałem parę razy akcję, że hulało wszystko, poza właśnie przyciskiem z wyborem konkretnej formy płatności.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez aniol » poniedziałek, 29 cze 2015, 21:06

ostatnio część wpłaty tj dwie 1 zł weszły a resztę drobnych nie-zablokowany wrzut po cofnięciu wpłaty weszło bez problemu przystanek na piastowskiej koło dworca
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron