Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 9 paź 2015, 09:01

Anke napisał(a):Panowie, ja mówię o prawdziwej karcie miejskiej a nie marketingowej karcie miejskiej.

I to jest właśnie taki typowy bielski absurdzik. Wszystko trzyma w łapach Kasztelan, więc wydanie instrukcji szefom kilku muzeów, MZK, Boreckiemu, BB Bike, kierownikowi jakiegoś basenu, itd. - to powinna być kwestia tygodnia, spotkanko, podeślijcie mi chłopaki na maila propozycje, jak będziecie ten plastik honorować i finał. Akceptujemy, produkujemy plastik, wyposażamy te kilkanaście punktów w odpowiednie czytniki i po meczu. Ale nie, nie da się, bo to skomplikowane i nie jesteśmy Nowym Jorkiem ani Gdańskiem. Za komuny takich kart nie było i komu to przeszkadzało? :)

Przy każdej podwyżce cen biletów w BB odchodzą spazmy. Teraz podobno kupują do taboru jakieś zajeżdżone autobusy, bo na nówki nie ma kasy.

To też jest masakra, bodaj jedyne miasto bez komunikacji nocnej, a bilet kosztuje tyle, co w wielkich aglomeracjach. No i nic się nie da poprawić, bo nie ma kasy podobno. Wychodzi na to, że chyba normalny musiałby być za 15 zł...

Są w ogóle tam jakieś niezależne audyty?

Podpinam się pod pytanie.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez banan.eu » piątek, 9 paź 2015, 09:12

Nebelwerfer napisał(a):W małej firmie raczej nie ukryjesz, że jesteś napity jak koń.


wiesz nie zrozum tego złe ale widać ze nie pracowałeś w małej tak do 100 osob firmie gdzie nie ma ochrony poza ewentualna grupą interwencyjna w razie napadu czy włamania.Pracowałem w kilku takich w BB i wiem dobrze ze pracownicy z odpowiednim stażem mogą przychodzić na bani i chlać w pracy.

wracając do tematu

Anke

wystarczyło by aby karta była choć do mzk choć pomysł dobry

Pan Kazimierz

chodziło o zakup biletu sztuk 1 ewentualnie 3 albo choc dzienny...
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Anke » piątek, 9 paź 2015, 09:14

banan.eu napisał(a):chodziło o zakup biletu sztuk 1 ewentualnie 3 albo choc dzienny...


jesu, baban.eu wiemy że o zakup, ale jak chciałeś płacić? gotówką czy kartą?
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 paź 2015, 09:20

Nebelwerfer napisał(a):
Są w ogóle tam jakieś niezależne audyty?

Podpinam się pod pytanie.


Ja również się podpinam.

Może trzeba napisać do CBA, ABW, CIA i KGB? aha jeszcze NATO.
Jak jedna "mądra" radzi.

Już rozumiem - nie można zapłacić kartą za 1 sztukę biletu w automacie.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 paź 2015, 09:31

Nebelwerfer napisał(a):podeślijcie mi chłopaki na maila propozycje, jak będziecie ten plastik honorować i finał.


A chłopaki spytają : NA CO MAMY PODESŁAĆ?
Wierzysz że boss potrafi obsługiwać program pocztowy? Tak wiem ma od tego armię ludzi ;)
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Anke » piątek, 9 paź 2015, 10:51

Nebelwerfer napisał(a):Akceptujemy, produkujemy plastik, wyposażamy te kilkanaście punktów w odpowiednie czytniki i po meczu. Ale nie, nie da się, bo to skomplikowane


Dać by się dało, ale skoro delikatna rewitalizacja (czyt. spieprzenie) logotypu miasta kosztowała 30 tysiów, to nie wyobrażam sobie tej rozdmuchanej astronomii kwot przy wdrażaniu systemów informatycznych do obsługi usług z karty miejskiej. Nie wiem tylko komu w Ratuszu trzeba by zaszczepić pomysły na miarę XXI wieku, bo Krywult nie nadąża z koncentracją uwagi na zwykłych sesjach rady miasta, więc nie wierzę że dla niego karta miejska jest czymś istotniejszym od zwykłego zawracania dupy.
Anke
użytkownik
 
Posty: 1356
Na forum od: 9 lip 2010, 20:21

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 9 paź 2015, 12:54

Pan Kazimierz napisał(a):Ja również się podpinam.
Może trzeba napisać do CBA, ABW, CIA i KGB? aha jeszcze NATO.
Jak jedna "mądra" radzi.

No właśnie nie wiem, kogo pytać. Napisałem kiedyś do MZK i powołałem się na przepis o odmowie zakupu. Pani mi coś tam odpisała, że to żadna odmowa, bo bilet można kupić za gotówkę, jeśli akurat kartowo się nie opyla. Odszukam to sobie, bo o ile pamiętam to był tam jeszcze fajny filozoficzny wywód o tym, czy kupując bilet kupujesz kawałek papieru czy prawo do przejazdu.

I skoro MZK mówi:nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz, to już nie wiem...NIK? Helsiński Trybunał Praw Człowieka? TVN Uwaga?

Najlepiej byłoby uznać, że jest git, skoro miejscy radni nie poruszyli tematu, bo gdyby nie było, toby poruszyli...poruszyli by, prawda? :)
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 9 paź 2015, 13:05

Anke napisał(a):Dać by się dało, ale skoro delikatna rewitalizacja (czyt. spieprzenie) logotypu miasta kosztowała 30 tysiów, to nie wyobrażam sobie tej rozdmuchanej astronomii kwot przy wdrażaniu systemów informatycznych do obsługi usług z karty miejskiej.

Nie zapominajmy, że oryginalna historia była taka: Kasztelan wymyślił, że niczego nam tak nie trzeba, jak nowego CI. Upatrzył sobie firmę i budżet, ale chłopcy powiedzieli, że za taki hajs, to ledwo odpalają Bamboo. Stanęło więc na "to chociaż jakiś efekt 3d doróbcie", no i dorobili. Ale, oczywiście, obstawiam że to full profesjonalne podejście, bo radni nie zareagowali.
Nie wiem tylko komu w Ratuszu trzeba by zaszczepić pomysły na miarę XXI wieku, bo Krywult nie nadąża z koncentracją uwagi na zwykłych sesjach rady miasta, więc nie wierzę że dla niego karta miejska jest czymś istotniejszym od zwykłego zawracania dupy.

KM ma niski potencjał widowiskowości. Kamienia węgielnego nie zakopiesz, wstęgi nie przetniesz, do białej miejskiej gazetki foto-story nie zrobisz. To już lepiej bredzić, że nie ma lepszego od MZK bielskiego.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 paź 2015, 13:07

Nebelwerfer napisał(a):Najlepiej byłoby uznać, że jest git, skoro miejscy radni nie poruszyli tematu, bo gdyby nie było, toby poruszyli...poruszyli by, prawda? :)


Też mi się wydaje że dobrze jest tak jak jest. Bo gdyby było źle to na pewno by kogoś za to posadzili do więzienia :)

Nebel jak znajdziesz to umieść tutaj ten wywód - my rzucimy okiem a pewna pani będzie miała powód do oklasków.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 9 paź 2015, 13:13

Pan Kazimierz napisał(a):Wierzysz że boss potrafi obsługiwać program pocztowy? Tak wiem ma od tego armię ludzi ;)

Sugerujesz, że w UM pracuje Pani Halinka z legendarnych stripów?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 paź 2015, 13:17

Tutaj jest instrukcja obsługi biletomatu:

http://www.mzk.bielsko.pl/wprzygotowani ... etomat.pdf

Wynika z niej jasno że ZAWSZE można płacić kartą.

Reklamacje w godzinach 8-14 - hahahahahahaha
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pan Kazimierz » piątek, 9 paź 2015, 13:19

Nebelwerfer napisał(a):Sugerujesz, że w UM pracuje Pani Halinka z legendarnych stripów?


Wiesz nie wiem jak ma na imię ale lubi fusy i dybanie. No chyba że to była literówka :D
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez staszeks » piątek, 9 paź 2015, 15:03

Pan Kazimierz napisał(a):
Nebelwerfer napisał(a):Sugerujesz, że w UM pracuje Pani Halinka z legendarnych stripów?


Wiesz nie wiem jak ma na imię ale lubi...... dybanie.................... :D

Na kogo, ewentualnie na co?
staszeks
użytkownik
 
Posty: 7458
Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez SolariS » piątek, 9 paź 2015, 15:20

Najpierw to powinni zmienić miesięczne i trzymiesięczne na 30-dniowe i 90-dniowe. Może wprowadzić też 60-dniowe. Zmienić całodniowy na całodobowy to aż boli taki absurd. A później zajmować się kwestią biletów przez smsy. Nie mówię, że nie wprowadzać, ale nasze MZK jest w średniowieczu i najpierw trzeba podstawowe kwestie ogarnąć,a nie zabierać się od d... strony.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Biletomaty MZK? Śmiech na sali!

Postprzez Pyramide » piątek, 9 paź 2015, 15:42

Pan Kazimierz napisał(a):
Nebelwerfer napisał(a):Sugerujesz, że w UM pracuje Pani Halinka z legendarnych stripów?


Wiesz nie wiem jak ma na imię ale lubi fusy i dybanie. No chyba że to była literówka :D


Wreszcie Adaś "trafiłeś" tylko ciekawe czy po zażyciu popiołu czy po inhalacji dymem od sąsiada./idi.... w bielskim wydaniu/
Niemożliwe żeby to ci się przytrafiło przy liczeniu zepsutych lamp na lotnisku.
Myśl dalej bo brakuje tu rozrywki.
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości