Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Kradzież...butów (?!?!?)

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 28 cze 2015, 11:59

Tak się zastanawiam, czy to normalne. Z zamykanego korytarza w bloku zniknęły nam 3 pary butów. Większość używana, choć w tym samym miejscu były też buty kompletnie nowe, znacznie droższe. Buty należały m.in. do naszego niepełnosprawnego dziecka, o czym złodziej mógł wiedzieć.

Zastanawiam się, co trzeba mieć we łbie, żeby zrobić komuś coś takiego. Jakby ktoś poprosił o kasę na flaszkę, to może byśmy dali. Jak ktoś nie ma na buty - gdyby powiedział, może byśmy kupili jakieś świeże nówki. Kombinować z włamaniem na korytarz, czy wbijać się tam po to, by wynieść sobie parę kilkuletnich Nike czy Adidasów to jakiś kompletny bezsens. Spotkaliście się z czymś takim kiedyś?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Pan Kazimierz » niedziela, 28 cze 2015, 12:46

Pamiętaj że żyjesz w kraju w którym ludzie włamują się do śmietników lub kradną kwiaty/znicze z grobów więc w temacie włamań/kradzieży nic nie powinno nas dziwić.
Sama sytuacja rzeczywiście dziwna ale może włamywacz starał się być (nie wiem jakiego słowa tu użyć) i ukradł tylko używane buty aby mniej zaszkodzić?
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 28 cze 2015, 12:58

Jedne były kompletnie nowe, kupione dziecku na wyjazd. Bieżnik niestarty nawet minimalnie.
Jakby chciał nie zaszkodzić, to po prostu ukradłby jedną parę. Jakby chciał sobie pomóc, to nie kradłby w ogóle, bo to ani nie sprzedasz po zawrotnej cenie, ani sam się w tym zbyt komfortowo nie przejdziesz, jedna para była damska więc ani to na prezent, ani do własnego chodzenia. Nie wiem. Jakby nie chodziło o nas, to bym powiedział, że ewidentnie ktoś chciał na złość zrobić, ale my raczej z nikim zatargów nie mamy.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez SolariS » niedziela, 28 cze 2015, 19:31

Chyba w naszym kraju już nic nie zdziwi. W kwestii kupowania już komuś czegoś, to na Barlickiego jest sklep z tanimi butami czy nawet halówki na wf za dyche. Ale po co, lepiej komuś ukraść...
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez zuzet » niedziela, 28 cze 2015, 20:08

Nebelwerfer jest jedno ale w twojej wypowiedzi.Wiesz co takiego??? to MOŻE.Może byśmy.To cię określiło do ludzi potrzebujących.Absolutnie cię nie oceniam.Nie do mnie to należy.Sam jednak widzisz że to twoje "może" zmienia baaaardzo dużo.
zuzet
użytkownik
 
Posty: 230
Na forum od: 23 paź 2010, 13:16

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Nebelwerfer » niedziela, 28 cze 2015, 21:26

Fundowanie komuś czegokolwiek nie jest moim obowiązkiem. I nie ukrywam, że decydujące znaczenie ma wynik testu - czy rzeczywiście chodzi o bilet, chleb, etc. - czy o flaszkę, szlugi i inne tego typu. Nie zawsze mam czas i ochotę takie śledztwa prowadzić. Możliwe, że gdyby ktoś zapukał i powiedział "przydałyby mi się takie adidasy", to bym mu ich nie dał, ale niewykluczone że dostałby inne. To w Twoim mniemaniu usprawiedliwia złodzieja?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Grego » niedziela, 28 cze 2015, 21:43

Pewnie śmierdziały i ktoś wywalił. Następnym razem trzymaj swoje buty w domu.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez SAMAEL66 » poniedziałek, 29 cze 2015, 05:31

źle że ktoś ukradł i nie powiem że śmierdziały lub nie hehe ale fakt faktem swoje rzeczy trzyma się u siebie. Irytują mnie ludzie którzy traktują klatkę schodową jak część swojego mieszkania. Wystawiają całe szafki na buty, niepotrzebne meble itp. Że o workach ze śmieciami nie wspomnę.
Zapewne nikt nie ukradł tylko wypieprzył do kosza i tyle. Podejrzewam że osiągnął swój cel bo następnym razem schowasz buty do mieszkania.
SAMAEL66
użytkownik
 
Posty: 1380
Na forum od: 30 gru 2008, 19:33
Lokalizacja: Złote Łany

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Przemek73 » poniedziałek, 29 cze 2015, 07:21

SAMAEL66 napisał(a):źle że ktoś ukradł i nie powiem że śmierdziały lub nie hehe ale fakt faktem swoje rzeczy trzyma się u siebie. Irytują mnie ludzie którzy traktują klatkę schodową jak część swojego mieszkania. Wystawiają całe szafki na buty, niepotrzebne meble itp. Że o workach ze śmieciami nie wspomnę.

Jakbyś moich sąsiadów znał :mrgreen: Ja rozumiem rower, wózek, ale robić sobie przedpokój z korytarza?
Przemek73
użytkownik
 
Posty: 705
Na forum od: 25 cze 2009, 09:28

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez samotnick » poniedziałek, 29 cze 2015, 08:45

Chyba wszyscy mieszkamy w jednej klatce. Moi sąsiedzi mieszkają w sześć osób w mieszkaniu i przed drzwiami stoi dwadzieścia par butów. Obleśne. Oprócz oczywiście stosu starych garnków, pustych kartonów "bo się kiedyś przydadzą" i kilku starych, nigdy nie używanych, zdekompletowanych rowerów o wartości złomu.
samotnick
użytkownik
 
Posty: 98
Na forum od: 8 maja 2009, 09:28

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez error_terror » poniedziałek, 29 cze 2015, 09:43

Nebelwerfer napisał(a): może byśmy kupili jakieś świeże nówki.

Grego napisał(a):Pewnie śmierdziały i ktoś wywalił. Następnym razem trzymaj swoje buty w domu.

Coś w tym jest, prawdopodobnie usunięto nieświeże obuwie, bo nowe pozostawiono w spokoju
Avatar użytkownika
error_terror
użytkownik
 
Posty: 363
Na forum od: 30 maja 2012, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała forever

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Pan Kazimierz » poniedziałek, 29 cze 2015, 12:08

samotnick napisał(a): Moi sąsiedzi mieszkają w sześć osób w mieszkaniu i przed drzwiami stoi dwadzieścia par butów. Obleśne.


Poplątaj albo poprzecinaj/poucinaj im sznurówki. Kradzież jest przegięciem ale drobny psikus ze sznurówkami żartem który oduczy ich tego :P
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 29 cze 2015, 14:32

Szkoda, że niektórym chęć dowalenia innym przesłania umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Jedna para z ukradzionych była nowa-nie miała nawet debiutu w warunkach zewnętrznych, o czym pisałem, 2 pozostałe były świeżo po praniu.
Na korytarzu mamy szafę, ale raz że nie jestesmy wyjątkiem, dwa że mamy na to zgodę wszystkich mieszkańców, trzy - że korytarze tego typu nazywają się, nie bez kozery "częścią wspólną", cztery - że szafa stoi na samym końcu korytarza, nikomu niczego nie zagradza.
Z mojej strony dziękuję wszystkim i proponuję zakończyć dyskusję. Że sami sobie jesteśmy winni, bo nie kupiliśmy butów wszystkim bielszczanom, tylko egoistycznie własnemu niepełnosprawnemu dziecku, już wiem. I że buty swieżo po praniu/zakupie z pewnością śmierdziały, a ktoś kto je zabrał, uratował ludzkość przed śmiercią od toksyn, też już się zdążyłem dowiedzieć. Mam nadzieję, że nie macie już nic równie mądrego do dodania.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez aniol » poniedziałek, 29 cze 2015, 20:59

SZafki z butami na korytarzu to porażka do potęgi masakra ne do przyjęcia.Jak masz za mało miejsca w domu na buty to jest przykre radzę zamienić mieszkanie na większe.
Avatar użytkownika
aniol
użytkownik
 
Posty: 221
Na forum od: 2 lip 2007, 20:09

Re: Kradzież...butów (?!?!?)

Postprzez Nebelwerfer » wtorek, 30 cze 2015, 07:13

Napisałem, że na wstawienie szafki mieliśmy zgodę wszystkich mieszkańców. Przerosło Cię zrozumienie tego zdania, czy zaocznie przeszkadza Ci, że parę kilometrów od Twojej chaty ktoś sobie coś na korytarzu trzyma?
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Następna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości