Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

harmider spod Dębowca

Ważne sprawy, wydarzenia, polityka, architektura, ludzie - wszystko o Bielsku - Białej.

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez SolariS » wtorek, 21 lip 2015, 18:44

Dla mnie jest to żenadą, że jakiś protest. Jak ktoś napierdziela muzyką za ścianą codziennie czy weekend w weekend to jakoś nie ma skargi czy czegoś. Na Lotnisku jest piknik coroczny. Nie spotkałem się z protestem, że jest głośno, a przecież obok są domy. Nie spotkałem się z protestami, że samoloty latają za głośno i przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. Co to w ogóle jest za argument, że ognie sztuczne straszą faunę... a w Sylwestra nie straszą? Przykre to, że jak sie nic nie dzieje w mieście to jest narzekanie, że zadupie, nic sie nie dzieje, bida. Jak już się dzieje to jest narzekanie, że naparzanka, że za głośno, że ptaki w lesie straszy. Ludziom się poprzewracało w czterech literach, bo mają chyba najwidoczniej za dużo.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez banan.eu » wtorek, 21 lip 2015, 22:41

Obrazek

Obrazek

jako nie pijący stwierdzam iż "często" pijanych widziałem kilku :mrgreen: na kilka tysięcy

muzyka była za głośno :mrgreen: fakt byłem 2 metry od sceny... :mrgreen:

odwołajmy 3 edycje i zawieśmy znaki ostrzegawcze przy wjeździe do miasta coś w stylu "uwaga dziura" "turysto zabłądziłeś" " moher town" "cisza i spokój"

ps powtórzę to co napisałem wcześniej,ludzie tylko dwa dni w roku...i to wakacje..
Always look on the bright side of life!
Moderator https://www.facebook.com/groups/biznes20 Biznes 2.0
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 2025
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez janeczek » wtorek, 21 lip 2015, 22:54

Sugerujecie, że tam pojawił się alkohol!?!?!? Sodomia i Gomoria...
janeczek
użytkownik
 
Posty: 53
Na forum od: 5 sty 2012, 02:37

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez SolariS » środa, 22 lip 2015, 06:26

Już nie wspomnę o tym jak te "pismo" zostało napisane. Od kiedy jest godzina 24:30? Przecież bym wyśmiał gdyby ktoś podszedł do mnie z prośbą o poparcie.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Never » czwartek, 23 lip 2015, 01:22

Ja myślę, że trzeba pójść dalej... Kategorycznie zlikwidować jakąkolwiek rozrywkę, ponieważ dobra zabawa obraża uczucia osób chorych i cierpiących i pamięć zmarłych. Przecież nic nigdzie dziać się nie musi.
Ja pierdziu. Co to jest za miasto?! Co za ludzie?! Ostatnio ktoś napisał, że tego miasta nie da się uratować... Przy takich "mieszczanach" na pewno.
Never
użytkownik
 
Posty: 219
Na forum od: 16 lut 2007, 22:24

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez motaboy » czwartek, 23 lip 2015, 09:34

SolariS napisał(a):Dla mnie jest to żenadą, że jakiś protest. Jak ktoś napierdziela muzyką za ścianą codziennie czy weekend w weekend to jakoś nie ma skargi czy czegoś. Na Lotnisku jest piknik coroczny. Nie spotkałem się z protestem, że jest głośno, a przecież obok są domy. Nie spotkałem się z protestami, że samoloty latają za głośno i przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. Co to w ogóle jest za argument, że ognie sztuczne straszą faunę... a w Sylwestra nie straszą? Przykre to, że jak sie nic nie dzieje w mieście to jest narzekanie, że zadupie, nic sie nie dzieje, bida. Jak już się dzieje to jest narzekanie, że naparzanka, że za głośno, że ptaki w lesie straszy. Ludziom się poprzewracało w czterech literach, bo mają chyba najwidoczniej za dużo.


Wspomniany prostest na Facebook'u to nie moja robota, ale skoro już wspomniałeś, to osobiście podsunę im kilka pomysłów (ot np. pisma do sponsorów - indywidualne i ogólne). Poszukam sobie. Dzięki za "cynk". ;)

Gadajcie sobie co chcecie. Mnie się ten hałas _w_tym_miejscu_ nie podoba i tyle. Mam do tego prawo i mam szczerą nadzieję, że w przyszłym roku już go nie będzie. To, co grali ma naprawdę trzeciorzędne znaczenie - równie dobrze na tej scenie mogłaby grać orkiestra symfoniczna polskiego radia.

Zresztą mam wrażenie, że ostatnio na terenach ATH też hałaśliwe imprezy się skończyły - sądzę że właśnie protesty się pojawiały, więc da się.
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez motaboy » czwartek, 23 lip 2015, 09:39

Sheena napisał(a):zmieścić taką imprezę w hali pod Dębowcem skoro jej maksymalna pojemność to 4500 miejsc? Obstawiam na oko, że mimo gorszej niż rok temu frekwencji na każdym z koncertów bawiło się sporo więcej niż 4500. W Krakowie organizuje się koncerty czy to na Błoniach czy np. na płycie przy Muzeum Lotnictwa. Dźwięk się niesie po kilkanaście km, koncert Kultu na tegorocznych Czyżynaliach skończył się o godz. 2:30 i jakoś mieszkańcy Krakowa żyją, mimo tego, że takie wydarzenia mają pod nosem znacznie częściej niż raz do roku.


Dla mnie to tylko oznacza, że mieszkańcy wspomnianego Krakowa mają za małą siłe przebicia. Poza tym decydując się na mieszkanie w centrum dużego miasta (Kraków) wiemy czego się można spodziewać. Tereny pod Dębowcem pasują do takich koncertów jak pięść do oka.

Sheena napisał(a):Co jeszcze w Bielsku zostanie? Lotos Jazz Festival już powoli przenosi się do Katowic i kwestią czasu jest kiedy zniknie z Bielska całkowicie. Może lepiej od razu wszystko pozamieniajmy na hospicja i domy opieki, w których panuje cisza i spokój, może przy okazji absolwenci pielęgniarstwa na ATH będą mieć pracę. Aaa... nie,stop- większość z nich woli opiekować się staruszkami w Niemczech za 1400 euro niż w Polsce za 1400 zł. Zamiast przeżywać hałas przez jedną noc, pomyślcie trochę o przyszłości swojej, swoich dzieci i wnuków i miasta, którym rządzi efekt skali-może zadziałać w obie strony: większe miasto, więcej inwestycji, więcej wydarzeń, więcej pracy i pieniędzy ale też więcej hałasu, albo mniejsze miasto, bez inwestycji, pracy, pieniędzy no i większości mieszkańców, którzy to miasto powinni utrzymać. Wsi i miasteczek cichych i spokojnych, gdzie wiatr hula i nic się nie dzieje, mamy nadal pod dostatkiem nawet w najbliższych okolicach, dziwnym trafem ich mieszkańcy najczęściej szukają i pracy i rozrywki w Bielsku. Na pewno większość ludzi chce, żeby Bielsko zmierzało w tym kierunku skali, w którym zmierza obecnie?


Ja hałaśliwych imprez pod Szyndzielnią nie chcę. I nie jestem w tym sam. Tyle.
Avatar użytkownika
motaboy
użytkownik
 
Posty: 112
Na forum od: 7 wrz 2012, 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Cygański Las

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 23 lip 2015, 09:42

motaboy napisał(a):Zresztą mam wrażenie, że ostatnio na terenach ATH też hałaśliwe imprezy się skończyły - sądzę że właśnie protesty się pojawiały, więc da się.


Dobrze Ci się wydaje ponieważ przeniesiono zadaszenie z ATH na plac obok hali i tam teraz się dzieje.

Przesadzacie z tym protestem. Doprowadzicie do tego że w mieście kompletnie nic się nie będzie działo ... już niewiele się dzieje.
Pan Kazimierz
użytkownik
 
Posty: 4926
Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez SolariS » czwartek, 23 lip 2015, 12:35

Owszem macie prawo do oburzenia, że jest głośno. Ale byłoby to zrozumiałe gdyby taka impreza miała miejsce co tydzień. Wtedy sam zastanowiłbym się nad podpisaniem takiego pisma. Ale nie kiedy taka impreza ma miejsce raz do roku to raz. Dwa promuje miasto, bo to jednak jest promocja miasta. Jeżeli ludzie z drugiego końca Polski piszą o świetnej zabawie i że chętnie wrócą i czekają już na bilety na kolejną edycję to to coś znaczy. Promocja miasta się nie liczy? Powiedzmy sobie szczerze - Bielsko nie ma obecnie czym się chwalić, jedynie liczba hipermarketów, ale czy to powód to chwalenia się? Pismo do sponsorów przypuszczam nic nie da, realizacja wydarzenia w hali? Ile osób by weszło, jeżeli teraz scena była takich rozmiarów? Dla mnie protest jest bez najmniejszego sensu. Równie dobrze mieszkańcy Lotniska mogliby robić protest o coroczny piknik podając jeden z argumentów, że obawiają się, że im się samolot wbije do ogrodu. A jakoś nikt nie robi protestu.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez bobi » czwartek, 23 lip 2015, 21:07

Rzygać się chce jak czytam ten "protest".
Polskie społeczeństwo jest tak bardzo zgorzchniałe, nudne i bezpłciowe że to aż smutne jest.
Od wiecznego narzekania wszystkich naokoło to można depresji dostać.


Ps. nie ma godziny 24:30.
bobi
użytkownik
 
Posty: 185
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: B-B

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Grego » czwartek, 23 lip 2015, 21:11

Rzekłbym raczej: "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził." :)
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Nebelwerfer » czwartek, 23 lip 2015, 21:15

Ewidentnie UM powinien zadbać o przeniesienie na jeden rok do B-B festiwalu w rodzaju Obscene Extreme, Brutal Assault czy dawnego Mountains of death. Wówczas, na zasadzie porównania uciążliwości, większość obywateli uznałaby, że jednak festiwal disco-trzasków to najniższy możliwy wymiar kary za gust muzyczny współmieszkańców i kolejne edycje byłyby już entuzjastycznie przyjmowane przez społeczność lokalną.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez SolariS » piątek, 24 lip 2015, 05:59

Jak dla mnie rodzaj muzyki nie powinien mieć tutaj znaczenia. No chyba, że przez te kilka godzin grali by sam metal i jego odmiany to wtedy serio szło by się poirytować. Ale tak... Boże widzisz i nie grzmisz.
Avatar użytkownika
SolariS
użytkownik
 
Posty: 689
Na forum od: 29 sty 2011, 13:12

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Pyramide » piątek, 24 lip 2015, 13:30

Zainteresowani protestem szybko wyślijcie do Płocka wzór petycji. Może znajdą się oszołomy i załapią się na protest.
http://muzyka.interia.pl/raport-audiori ... Id,1857830
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: harmider spod Dębowca

Postprzez Nebelwerfer » piątek, 24 lip 2015, 14:11

SolariS napisał(a):Jak dla mnie rodzaj muzyki nie powinien mieć tutaj znaczenia. No chyba, że przez te kilka godzin grali by sam metal i jego odmiany to wtedy serio szło by się poirytować. Ale tak... Boże widzisz i nie grzmisz.

Metal, niemetal - zawsze może być gorzej, wyobraź sobie koncert Merzbow czy Masonna, niosący się po mieście :)
Do 22:00 myślę, że każdy ma prawo dudnić czym chce. Jak impreza ma trwać dłużej, to raczej powinna być dalej od strefy zamieszkanej, albo w zamkniętym lokalu.
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bielsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości